Je spoľahlivá appka na plodné dni?

13. máj 2021

Ake máte skúsenosti s appkou na plodne dni? Je to presne alebo nie ?

natalia912
13. máj 2021

Ja mám "ženský kalendár" ...ikona je taká s kvietkom...je to vlastne menštruačný kalendár ale pekne ti tam vypíše aj plodné dni..my sme šli podľa nich a podarilo sa🙂

petamich
13. máj 2021

treba ju povazovat za orientacnu a vsetky jej vypocty 🙂 ta appka predsa nie je napojena na tvoje telo a nevie kedy skutocne ovulujes, pracuje na zaklade standardnych a priemernych hodnot a informacii, ktore do nej pouzivatelky vkladaju a podla toho pocita napr. ovulacia v strede cyklu atd. co vobec nemusi byt pravda - dava zmysel, ak cca. sa riadite podla nej a napr. sa snazite 5 dni plus minus ovulacia, ktoru vypocita, ak ale zrovna nie si "standardna" a ovulujes uuuuplne inak, tak to nemusi uplne sediet 🙂

hruska91
13. máj 2021

Kazda appka je len kod, program, len vypocitava a pracuje s datami ktore ty zadas... standardna matika. Cize je to skor taka predpoved tvojho cyklu na zaklade cyklov minulych...

nerya
13. máj 2021

Ja používam Natural cycles, zatiaľ nesklamali

any_soj
13. máj 2021

Čo presne myslíš? Takú, kde zásad dátumy menštruácie? Tá nemôže byť spoľahlivá, kalendárova metóda nie je presná. Či takú, kde budeš zadávať bazalnu teplotu či iné príznaky plodnosti (hlien, ovulacne testy, krcok maternice)?

autor
13. máj 2021

Mám stiahnutý menštruačný kalendár už dlhšie lenže mne tam nejak nepasuje ta ovulácia ako mi to ukazuje nemyslím si ze ju mam vtedy

kkovacovak
13. máj 2021

Nespoliehala by som sa na takúto appku. Nikdy nemôže vedieť kedy mate reálne ovulaciu. Pracuje len s nejakým všeobecnými výpočtom. Ovulaciu môžete mať hneď na začiatku cyklu po menštruácii alebo aj na konci cyklu. Tým pádom vám žiadne uvedené plodné dni v appke nebudú sedieť. Je to vlastne bezpredmetné a nemá to žiadnu výpovednú hodnotu.

natalia912
13. máj 2021

Ale inak...nas na učení pred sobášom učili na fare😂 ak je "záhradka" vlhká...je plodná 🙂 aj keď to celkom nie je aplikácia, ale možno ako rada pomôže 😁

sofiadi
14. máj 2021

Za mna najspoľahlivejšie bolo meranie BT a zapisovanie si do grafu v appke, kde mi to pekne vyhodilo. Podarilo sa mi podľa toho trafiť do ovulky a otehotnieť. Ale treba to sledovať aspoň 3 mesiace 🙂

lllenuli
14. máj 2021

Appky väčšinou zadajú štandardnú lutealnu fázu 14 dni...ale nie u každej ženy to platí...ta aplikacia nemá odkiaľ vedieť ako dlhu ju máš práve ty....ona pracuje najmä s údajom dĺžky cyklu, podľa počtu dni predošlých cyklov ti vypočíta termín predpokladanej ms a podľa toho termínu ti cca 14 dni pred ms (+-pár dni) zaznačí tzv “plodne dni”....to že to funguje u väčšiny žien neznamená že musí aj u teba 🙂 najlepšie je odsledovať si to aj inak, za mna sú super ovulacne testy 🙂

nevenka
14. máj 2021

Ja mam Ovuview, idealne je, kazdy den si tam znacit rannu bazalnu teplotu, mozes si tam zadavat konzistenciu hlienu. Na zaciatku sa zadava dlzka cyklu, ked si to nastavujes, ale to je len orientacne. Ja som si takto merala 2 roky a lutealna faza mi vychadzala tak na 11 dni. Daju sa tam vyznacit aj pozitivne ovulacne testy. V prvej faze cyklu je teplota nizka, posledny den nizkej teploty je ovulacia a potom sa teplota vplyvom progesteronu zdvihne aj o 0,3-0,5 stupna. Podla tejto appky som 2 roky neotehotnela, spavali sme s muzom bez ochrany, a v plodne dni sme si davali pozor, pouzili kondom alebo tak. Alebo nemali sex 🙂. Ale moze sa stat taka vec, ze ovu pride aj skor. Ja som ju stabilne mavala od 17-22 den cyklu a bezpecne som mohla sexovat este 12 DC a v pohode. Az jedneho dna mi ovu prisla na 14-ty den a uz som len pocitala dni, kedy si mozem spravit tehotensky test. Tie 2 neprukazne ciarky podla mojho muza maju uz 5 mesiacov 🤣. Takze na ziadnu appku sa nespoliehaj, ak nechces otehotniet a uz vobec nie, ak pocita len podla nejakej vseobecnej pravdepodobnosti a kalendarovou metodou. A ak otehotniet chces a chces appku na toto, tak odporucam merat bazalnu teplotu a zapisovat si a podla toho zistis, po 1-2 cykloch, kedy cca ovu prebieha a podla toho si nacasovat sex. Spermie preziju 2-3-4 dni, takze kludne aj pred sa snazit. Nam sa to podarilo 2 dni pred. Tak vela stastia.

marianna_peskova
14. máj 2021

Ja používam appku Flo. Vždy správne predpovedala menštruáciu. Čo sa týka ovulácie, jej presnosť nemôžem potvrdiť ani vyvrátiť, pretože som sa nikdy až takto detailne nesledovala.

michaelka_
14. máj 2021

Fertility friend aplikácia. Pekne zobrazí aj grafy BT.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre