Je to ovulácia?

jasmine_3
24. máj 2022

Ahojte. Zaujímajú ma vaše skúsenosti s ovulaciu lebo už mám pocit, že som divná 😅 Som 11 dní cyklu a mám pocit, že mám ovu alebo teda, ze je blizko.... veľká chuť na muža, prsia sú naliate, bolia a bradavky mám tak horúce, že mi asi vzblknu 😅 Doteraz som používala ovu testy woman secret a krásne mi ukázalo už 3 dni pred ovu, že sa to blíži. Teraz som kupila od biogema a neukazuje mi nič hoci cítim, že sa niečo deje . Snažíme sa o bábo a pijem alchemilkovy čaj a teraz neviem (kedze test ovu neukázal) či už mám caj radšej vysadiť alebo piť ďalej. Alebo je zlý test?

karelova
24. máj 2022

Tak keďže si si uz niekedy ovulacne testy robila, tak snad vieš ako fungujú. Cestovacia čiarka musi byt rovnako alebo viac silna ako kontrolná. Tento test je buď chybný alebo bol príliš vela/malo namoceny alebo ešte nestihlo prejsť farbivo 🤷🏼‍♀️

gertys
24. máj 2022

Ja som vzdy pila od prveho dna ms do ovulacie. Tak 3 dni pres ovu aom prestala. Rano vecer. Co som si nastudovala, ak ju budea pit stale je tu moznost ze sa ti zablokuje ovulacia a proste neprebehne. Neplati to u kazdej ale stat sa to moze . Zopar bab som zas citala ze ju piju naopak. od ovulacie do ms. Ale nie cely mesiac to by sa nemalo. Ja som otehotnela hned po prvom mesiaci pitia

anjelicek26
24. máj 2022

To ma od ovulacie daleko...chut na sex - a ten sex - mozes mat aj bez toho 😂 Ovulacne testy su rozne typy, tri dni pred ovu vidiet ovu znamena, ze su dost senzitivne... ja dnes takto, vlavo 10kove, vpravo 20kove... u mna bude ovu tipujem nejak piatok...uvidime...
@gertys hmmm nerob mi vrasky, ja sa chystam cely cyklus, nemas nejaky link, kde bolo pisane, ze preco? Ja mam hrozne nizku stielku maternice po kyrete, toto by vraj malo pomoct :(

gertys
24. máj 2022

@anjelicek26 uff to uz asi teraz nenajdem uz je to nejaky piatok. Nevedela som ptehotniet tak som surfovala. Narazila som na tu alchemilku skusila to a hned na prvykrat to vyslo. Presne tiez som bola po kyrete. Alchemilka pomoze posilnit atenu maternice a rychlejsie dorastie sliznica. Prilozim ti fotku mijich vitaznych testov ku ktorym mi alchemilka urcite pomohla lebo ona aj upravuje cyklus a celkovo je to taky cajovy zazrak 🙂

jasmine_3
autor
24. máj 2022

@gertys d
@gertys dakujem tak pre istotu si ho už zajtra nedam

jasmine_3
autor
24. máj 2022

@anjelicek26 tento co mam teraz je až 25 kovy mozno preto to nevie zachytiť, no hrozný je ten test 😅

anjelicek26
24. máj 2022

@gertys ja davam kombo aspirin, vitamin E, dzus s granatovych jablk, zelezo a ta alchemilka a aj tak na MS vidim, ze je to bieda s tou stielkou :( Boh vie, kolko toho zo stielky zobrali :( Ovu mam ukazkovu, minuly cyklus dokonca dve krasne zrele folikuly...no ale co s toho, ked sa nemaju kam zavrtat :(

gertys
24. máj 2022

@jasmine_3
@anjelicek26
Aj tu na MK je kopec temna alchemilku kde o tom zeny pisu. Alchemilkovy caj na otehotnenie napriklad. Skuste pozriet 🙂

anjelicek26
24. máj 2022

@jasmine_3 tieto easy@home su top.. hlavne u mna ovu nabehne rychlo a bez varovania a skace mi aj 5 dni hore-dole, tak je to take blbsie...toto je minuly cyklus o 10tej/16tej a 22hej...

jasmine_3
autor
24. máj 2022

@anjelicek26 ako vieš podla ms ako je na tom stielka?

gertys
24. máj 2022

@anjelicek26 ono mozu byt krasne ale mala si istotu ze aj praskli? Ovulacny test je pozitivny bez ohladu na to ci praskne alebo nie. Alchemilka aj na to pomaha. Mne sa napr nedokazalo udrzat na stene alebo tiez nepraskal. Neviem. Ale ako vravis zavisi od toho kedy si mala kyret a kollko to toho zobrali. Ak vela tak telo chce trosku viac casu. Ja len kyselinu listovu raz denne len rano a alchemilkovy caj rano vecer. A stacilo to 🙂 Zelezo ja nemozem. Ak ho mam v tele vela mam hnacky 😀 Vitaminy ti uskodit nemozu. A naco aspirin?

anjelicek26
24. máj 2022

@jasmine_3 no ze je strasne slaba... 3 dni priemerne a slabo, sice cerstva krv, ale malo... ziadne kusky sliznice, ziadne silne krvacanie, ani prvy den-dva... ked to porovnam s pred kyretom je to uplne o inom... nehovorim, ze som niekedy krvacala ako keby otvoris kohutik, ale proste prve den-dva silne krvacanie a potom tri dni slabsie...teraz je to cele o nicom.

gertys
24. máj 2022

@anjelicek26 tak ten posledny je krasne pozitivny. Ja som mala pozitivny okolo 17 a sex sme mali v ten den v novi aj na druhy den v noci. O tyzden som si nasla krvavy flek a uz som vedela ze sa uhniezdilo. A zacalo mi byt fakt zle. 8dni pred ms uz som mala ciarku slabu.

anjelicek26
24. máj 2022

@gertys tu istotu samozrejme nemam...mam vysoky prolaktin, lekar mi od dalsieho mesiaca slubil cyklus monitoring...tak uvidime... Kyret bol koncom decembra, prijde mi to dlho :( Aspirin je na prekrvenie maternice, ale treba ho brat dlhodobo... +19% zvysuje sancu udrzat a donosit babo (ak sa berie uz vo faze snazenia), tiez nejaka studia, clovek moc cita 🤐 Ale po kyrete sme sa tri mesiace nemohli snazit tak som citala vsetko mozne...

gertys
24. máj 2022

@anjelicek26 aha to som ani netusila. Dakujem za nove info. Ja som mala v polke januara. A boli to gemini. Vraveli ze dost vela toho vybrali. My sme pockali mesiac a nedavali sme si pozor. A vzdy cez plodne dni a telo aj tak si samo povedalo kedy je pripravene.

anjelicek26
24. máj 2022

@gertys uvidime, ako bude u nas. Nie som zvyknuta, ze sa nam nedari. Beriem to s rezervou, predsalen som uz starsia, mame cas, bud bude alebo nebude...ale nejako ma stve, ze to nefunguje, ako ma 😂 Ideme na predlzeny vikend s muzom, tak si to proste uzijeme a vypneme hlavu.

gertys
24. máj 2022

@anjelicek26 ja tiez som nikdy nemala problem otehotniet a zrazu. Ale som si povedala tiez ze kaslem na to neriesim to. Aj sommbola na noze s muzom a som povedala ze dobre ze niesom lebo uz som ani nechcela a ani by som to uz neskusala prate som sa na to vykaslala. Akurat ze uz to tam bolo zamiesene. Dufam ze sa to podari. Lebo otehotniet je jedna vec ale u mna je vacsi problem donosit. Tych potratov uz bolo

miskamicha
24. máj 2022

@anjelicek26 a co tak skusit macu peruansku na podporu tborby esteogenu? Ten napomaha rastu cystelky pred ovu a nasledne progesteron 🙂 mne pomohlo

anjelicek26
24. máj 2022

@miskamicha cervenu macu som si teraz kupila, len to uz nechcem prekombinovat, skusim dalsi cyklus... progesteron mam... od ovulka +4 do ovulka +12 ho mam brat a potom ak test negativ, tak vysadit... ale ja mam druhu fazu cyklu stabilnu vzdy aj bez toho... vysoke stabilne teploty...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre