Keď sa nedarí a neistota pozvoľna narastá

callisia
23. jan 2017

Ahojte dievcata. Viem, ze je tu vela tem s touto tematikou a zeny sa pokusaju aj niekolko rokov, no i tak by som vas chcela poprosit o stipku podpory. Pokusame sa uz 8 mesiacov, co je ano, pre niekoho kratka doba a ja si to uvedomujem, no i tak ma to zacina hnevat. Mam 31 rokov, cyklus mam pravidelny, 28,29 dni, ako kedy a ovulaciu priblizne v strede ako ma byt. Viem to, lebo asi 3 mesiace beriem inofolic a pri ovulacii mam krce a pichanie v podbrusku. Tak v tomto obdobi sme spolu castejsie, niekedy zaciname uz 11 ty den cyklu, a kazdy druhy den cca do 16 dna cyklu. Jasne, ze mavame sex aj pred tymto obdobim, aj po nom, no uz tak vseliak nepravidelne. Nechcem sa totiz upnut na to robit to nasilu. Ziatial nas sex oboch bavi a rada by som aby to tak aj ostalo, ale ocividne to nestaci. Takze dievcata to sa mame fakt milovat kazdy druhy den? Od kolkeho dna cyklu? To fakt cloveka bavi mat sex kazdy druhy den? Inak, jedine co si sledujem je hlien, byva asi dva dni pred ovu, je taky zvlastny, hustejsi ale pritom aj vodnaty (iba vodnaty neni nikdy). Po dva mesiace som sledovala aj ovu testy, a aj nakolko vyzerali ukazkovo, tak nic z toho. Teplotu som si nikdy nemerala, s ovu testami som skoncila, nechcem sa do toho prilis zamotat a stresovat sa. Lekara som este neskusala, to si myslim, ze ma este chvilu cas. Takze som este kludna a verim v pocatie, ale zacina ma to nahlodavat, kedze vsetko vyzera, ze je ako ma byt...

bienennest
21. mar 2017

@eleonora21 Ahoj, mrzi ma ze sa ti nedari ale ako uz urcite vies, lekari zacnu hladat porblem az ked sa nebude darit dlksie ako 1 rok a dokonca aj tam nieje vzdy iste, ze sa jenoznacna pricina odhali.

Skus si precitat tento clanok o tom, ako mozes prirodzene napomoct svojej plodnosti - https://www.modrykonik.sk/blog/bienennest/article/rady-a-tipy-na-prirodne-cesty-k-podpore-qpb6vu/
a tiez o prirodnych bylinkach podporujucich plodnost - https://www.modrykonik.sk/blog/bienennest/article/prirodne-lieciva-bylinky-na-podporu-pl-mktisu/

Drzim palce nech sa coskoro dockas vytuzeneho tehotenstva!
PS: ak ti mozem poradit druhym o tom, ze sa snazis otehotniet nehovor (staci ked to vie tvoj manzel).. jednak ti moc nepomozu a este ta to bude viac deptat ked budu mat narazky. Ak sa ta niekdo otvorene opyta, povedz ze dietatko pride ked bude na to spravny cas 🙂.

eleonora21
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amelie2017
21. mar 2017

My sa snazime 7 mesiacov a zatial nic..jedno biochemicke v decembri a od vtedy nic. Viem, ze je to este kratko, ale ked sa kazdy druhy den dozvedam o novom tehotenstve kamaratok a spoluziacok, pytam sa, preco nie aj my. Ale tak mozno sa aj oni dlho snazili. Aj ked vacsina hovori, ze hned. Ja mam jedinu vyhodu, ze aspon rodina ma necha na pokoji, lebo si aj z mamininej aj z ocovej strany presli tymto "peklom". Tak len s citom napisu, ci mame nejake novinky..a ked poviem, ze hej, ze som si kupila novu kabelku alebo sme boli na nejakom super vylete, vedia, ze sa nemaju viac pytat na nic. Ocov brat cakali 8 rokov, tolko neuspesnych umelych oplodneni, a maminina sestra prve dietatko po 4 rokoch zomrelo po 6 hodinach a dalsie sa podarilo az o 3 roky. Takze aspon ziadny tlak zo strany rodiny.

bienennest
21. mar 2017

@eleonora21 Ja som sa sa pri tretom tiez nacakala.. az po 2 rokoch sa podarilo. Pricina nikdy zistena nebola, ani u mna ani u partnera.. boli sme evidetne super zdravi iba som nedokazala otehotniet ;). Kdo sa v tom na vyznat? Ja som upravila svoju stravu a brala rozne pripravky ako alchemiku, agnus castus, zinok, vit. E, selen tiez som dbala na dostatok pohybu a evidentne nieco z toho zabralo ked sa podarilo (hormonalne preparaty som brat nechcela). aj lekar bol z toho milo prekvapeny 🙂.
Ked ti ini hovoria, tak jednych uchom dnu a druhym von.. inak sa s tym zaobist neda. ked budes mat z toho depky tiez to na ceste k babatku nepomoze, takze treba ostat pozitivny. Ber to tak, ze raz, v pravy cas to dietatko pride a potom si ho budes o to viac vazit!

juliet86
21. mar 2017

Caute... baby hovorite mi z duse... akoze v piatok v krcme znamy pred vsetkymi: a co tehotni este nie ste? On to absolut nechape ziadny filter... a pravnucatko kedy bude? Nevieme. Viete uz kedy presne? No nevieme....
Alebo: kedy bude babo? Ked sa rozhodne kam prist. No ale snazite sa? Co tym myslis ci sa snazime? No ci idete naplno? A prisaham ze jedneho dna na to dotieravcovi poviem: akoze ci do mna manzel naplno strekne pocas mojich plodnych dni ci v akej polohe ta zaujima ci co? 😂😂😂 sorry ak je to tmi. Too much information

vlasta1818
21. mar 2017

@juliet86 nič si z toho nerob, sme na tom tiež podobne. Idem z týchto poznámok už explodovať. Furt sa tvárim, že v pohode to zvládam, ale najradšej by som tým ľuďom zalepila ústa páskou 🤐

tuusfatum
21. mar 2017

Ahojte baby..uzasni to ludia rady si rypnu...
Mna sa svagrina pyta kazdy 2. mesiac ci uz som tehotna. Ze jej to trapne nie je..a pricom ona sa rok snazila...

yanka9
30. mar 2017

ahojte zienky chcela by som sa vas iba opytat od septembra sa snazime o babatko skusali sme to aj pomocov ovu testov no nepodarilo sa a tak ma napadlo ze by som to skusila pred ovuláciou ... Vcera mi skoncili krami a cyklus mam riadne 28 dnovy ...Len by som potrebovala poradit kedy to najlepsie skusit kedze uz mam po mrche ?

callisia
autor
13. sep 2017

Takze sa hlasim po dlhsej dobe. Vysledky zo spermiogr. su nedobre. Co sa kvality tyka, tak A 5%, B 15%, zvysnych 80 % su nekvalitne C a D. Zacinam rozmyslat co dalej. Ci skusit UIU, ci ist rovno na IVF. Ja som uplne v poriadku, vsetko u mna nastastie funguje ako ma. Co vcul? Poradte..

lilyianka
14. sep 2017

@callisia my sme mali ovela lepsie vysledky z spg a inseminaciu nam ani len nenavrhli...hned ivf a to rovno ICSI

callisia
autor
16. sep 2017

a podarilo sa?

lilyianka
16. sep 2017

@callisia zatial nie...boli sme raz na ET a raz na KET...

lilyianka
16. sep 2017

@callisia este ma napadlo...pises,ze u teba je vsetko v poriadku...to tvrdili aj mne...ale po 2 neudpesnych ivf ma poslali na reprodukcnu imunologiu a hematologiu a na imunologii mi nasli problem a teraz sa liecim..bola si aj ty na tychto vysetreniach?

callisia
autor
16. sep 2017

no my sme este len na zaciatku cesty, takze mi bol robeny len hormonalny profil 😉 dalej sa uvidi, ked pojdeme do car-u.

lilyianka
16. sep 2017

@callisia aha...no tak vies len podla horm.profilu sudit,ze je vsetko ok 🤔
Treba porobit viacero vysetreni 👍

callisia
autor
17. sep 2017

tak niekde zacat treba 😉

katka435
22. sep 2017

Žienky aj my sa s manželom snažíme už viac než rok o potomka a stále nič. Oproti niektorým z Vás to mam o to horšie, že nemám ovuláciu, cyklus nepravidelný ale hormóny všetko ok... clostyl som užívala asi 5 mesiacov, ovulácia bola ale nepodarilo sa...3 mesiace beriem inofolic ale opäť ovulácia neprišla... som z toho zúfalá pretože už neviem čo všetko vyskúšať, aby nabehla ovulácia. Medzitým švagriná už porodila, sestru mám tehotnú a kamošky tiež čakajú...taže asi viete ako sa cítim 🙂 Ozva po a som sa preto, aby ste vedeli, že je nás viac s podobným problémom 😉

bienennest
22. sep 2017

@katka435 ahoj, mne sa podarilo prirodzene otehotniet az po 2rokoch snazenia a viem ake to je..tie mesiace cakania a castych neuspechov. Skus ale zostat optimisticka..drzim palce nech sa ti rychlo podari otehotniet.

Skus si precitat tento clanok, mozno ta niektore rady odtial zaujmu -https://www.slovenskypacient.sk/liecba-neplodno...

stano1202
22. sep 2017

my sa snažíme už 1rok aj 3 mesiace ale zatiaľ nič,ostáva len užívať si dalej,a nemyslieť nato,ono to príde...

sandrita124
3. okt 2017

@katka435 viem presne ako sa citis ked vsade vidis same tehotne a dozvedas sa od znamych ze cakaju,ja im to samozrejme prajem ale mame snad aj my ktorym sa nedari pravo na svoje šťastie no nie?😀 preco prave mi musime toto riesit a behat po roznych vyšetreniach,ked ine ani nevedia ako a uz majú 2-3deti a ani ich pritom nemusia plánovať.preco sa ss nami priroda ci osud takto zahrava?to su otázky ktore si casto kladiem.s priatelom teraz uz snubencom 🙂sa tiez snažíme nieco vyse roka.nemal dobry spermiogram a mna caka teraz hyfosy.psychicky ma to dost nici a kazda co je na tom podobne asi vie o com hovorim.budem rada za skusenosti a rady ako si pomoct a vediet ze v tom nie som sama ze ma ma kto pochopit je pre mna dolezite.

krumpel
20. okt 2017

Ahojte. Som zufala, v marci som mala zamlcany potrat. Lekar nam povedal, ze sa mozme zacat snazit hned, ale nejak sa nam nedari. Sledujem si aj ovulaciu pomocou ovu testov, zatial prebehla kazdy mesiac a tehu predsa nie som. Uz som zufala.

bienennest
22. okt 2017

@krumpel ahoj, netreba to vzdavat. Ja som si sledovala ovulaciu a inak som bola aj ja aj manzel uplne zdravy a cez to vsetko nam trvalo 2roky pokial som znovu otehotnela. Skus mat k tomu pozitivny pristup a odputat si mysel radsej upravou zivotneho stylu o veci ktore podporuju plodnost namiesto upadania do depresie. Depresia zial naozaj brzdi plodnost, takze treba ostat pozitivny..uz sa ti raz podarilo otehotniet tak sa urcite podari zas, treba si len pockat.

bienennest
22. okt 2017

@krumpel skus si precitat o tom ako zvysit plodnost-https://www.slovenskypacient.sk/liecba-neplodno...

krumpel
22. okt 2017

Viem, ze je to este skoro a ze sa aj horsie veci stavaju, ale dajako sa od toho neviem odputat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre