Kedy by som mala začať robiť ovulačné testy?

tinka_31
5. jan 2022

Dobrý deň dievčatá prosim vás chcela by som sa poradiť. Kúpila som si ovulačne testy prvý krát ich idem skúšať. Podľa vás kedy by som mala začať robiť ovulačne testy? Teraz som mala 31 dlhý cyklus raz mám 32,33,35 ...momentálne som 11DC. Koľkí deň cyklu? s priateľom sa snažíme o bábo. A nejak moc si neviem odsledovať oblúku. Ďakujem za každú radu.

mauduska
5. jan 2022

ak sa riadime podľa predchádzajúcich testov, tak by som začala na cca 16 deň cyklu a pokračova by som každý druhý deň

adrbat
5. jan 2022

@tinka_31 Ja by som začala prvý krát od 14DC okolo obeda a každý deň, nie obdeň. Nemusí sa potom ovu vystihnúť. A keď bude trocha silnejšia, tak v ten deň aj viac krát urobiť test. A potom další mesiac aspoň budete vedieť, kedy bola približne ovu a potom začať testovať okolo toho dňa. Ale meranie bazálne je podľa mňa lepšie - ja som nikdy ovu nevystihla.

luccija
5. jan 2022

@tinka_31 kazdy deň od 14 dňa.podla hlienu to nevieš zistiť?

reasonka
5. jan 2022

@tinka_31 od 14 DC a každý deň ,obdeň nemá zmysel a ako už bolo spomenuté keď začne silnieť tak 2 krát denne ,ja osobne robím o 10 tej a potom večer okolo 18 tej ,už keď je teda tmavšia ,2 cykly po sebe som teraz mala ráno negatívny ale troška tmavší a večer už pozitívny a bol pozitívny ešte aj na druhý deň ráno a večer už negatívny .....ale ak môžem poradiť ak máš možnosť merať BT tak zvoľ radšej to ,je to presnejšie a ovu testy niesu zárukou toho ,že ovu naozaj prebehla a na teplote to pekne vidíš ,či ovu prebehla 🙂

tinka_31
autor
5. jan 2022

@reasonka kúpila som si aj teplomer na meranie bazalnej teploty dnes. Tak potom asi požiť ten ? Len sa v tom moc nevyznám.

ninka99865
5. jan 2022

@tinka_31 s ovu testami vieš zistit kedy ovulacia bude a s meraním si potvrdis ci ozaj prebehla.. ja mám tiež tak cca 35 dni a zacinam testy 18-19 tak kľudne začni 15-16.. asi bude trvať kým sa do toho dostaneš, tiež prvé dni robím jeden poobede o 17 dve hodiny pred tým nepijem nechodím na wecko. A potom keď trošku začína silnieť urobím aj 2 denne. Nieje to nič zložité 🙂

reasonka
5. jan 2022

@tinka_31 áno ten presne 🙂stiahni si apku fertility friend na zapisovanie BT ona ti aj určí sama kedy si mala ovu keď tam budeš všetko nahadzovať ms a ak máš aj hlien ,pozitívny ovu test ,aj sex no všetko 🙂a teplotu si musíš merať ráno hneď po prebudení v tú istú hodinu 🙂30 minút plus mínus hore dole .....a do toho grafu aj keď nahodis len ms a teploty tak aj tak ti to vyznačí ovu samo

reasonka
5. jan 2022

@tinka_31 v pohode môžeš napísať správu ,ak budeš potrebovať poradiť ,niesom úplny odborník ,ale nejaký ten piatok už meram BT aj testy robím

mauduska
5. jan 2022

no baby ja robím obdeň a je to v pohode. keď vidím že je silnejšia, tak si spravím aj po dni, ale inak sa mi zdá len mrhanie testov. A dvakrat za deň nerobím nikdy.. vždy si pekne chytím ovuláciu. Ale ja sa teda drž aj hlienu a bazalnej teploty, testy mám len alo doplnok

reasonka
5. jan 2022

@mauduska to je to ,že každá to máme inak ,mne sa to aj mení každý mesiac ,podľa hlienu si to ja teda neviem určiť ,lebo nemám ten typicky plodný ,keď už mám bolesti tak testy sú negatívne takže tiež nemôžem čakať na to ....a testy som kedysi malá vždy rano pozitívny a večer už nie ,a teraz to mám zase ,že ráno nič a večer pozitívny a ešte aj druhý deň .......takto obdeň môžu robiť už skúsené baby si myslím ,ale keď začína tak nech radšej každý deň 🙂no ale veď každá podľa seba 🙂

mauduska
5. jan 2022

@reasonka ja mám platenú appku ktorá mi odporúča dni, kedy mám testovať. Veľmi odporúčam 🙂 Je zameraný na bazálnu teplotu a ovu testy, ale vieš si v nej zaznamenať aj iné veci, ja som s ňou riadne spoko.

Ak by si chcela, tak ti na ňu do správy pošlem link.

reasonka
5. jan 2022

@mauduska ja používam tu fertility ,ale môžeš poslať ja rada skúšam nové veci 😀len dúfam ,že už dlho nebudem musieť 🙂

tinka_31
autor
6. jan 2022

@reasonka dnes prvý krát som merala a teplota my vyšla 36,83

reasonka
6. jan 2022

@tinka_31 a dnes si aký DC ? Lebo to je vysoká už poovulačna teplota ...aha pozeram 12 DC a nemohla si už mať ovulku ? A merala si hneď po prebudení a dole ?

tinka_31
autor
6. jan 2022

@reasonka Prepačte pomýlila som sa 13dc som a okolo pol9 ako som sa zobudila a áno dole. Žeby som mala skôr ovulku..no pekne

reasonka
6. jan 2022

@tinka_31 no je to dosť možné ,uvidíš ake budeš mať ďalej teploty a takto budeš vstávať každé ráno 8:30 ? Lebo treba teplotu merať v rovnaký čas

tinka_31
autor
6. jan 2022

@reasonka no mám to tak v pláne,ale teraz rozmýšľam či som nemala merať asi skôr okolo pol 6 ...ale potom prečo má.dnes bolí brucho ako pred ms a ešte k tomu aj pod bruškom ma bolí skoro ako pred ms a výtok mám tiež nechápem tomu vôbec

reasonka
6. jan 2022

@tinka_31 neviem ťažko teraz povedať z jednej hodnoty sa nedá v podstate nič posúdiť .....skús si merať ak to není problém vždy o 7 dmej ráno ....bolesti ja mávam pred ovulkou aj po ovulke ,hormóny si robia čo chcú .....treba ozaj viac hodnôt aby sa dalo nieco zistiť ,ja meram BT hneď ako mi skončí ms 🙂

tinka_31
autor
8. jan 2022

@reasonka tak za tie tri dni mám teploty takéto
13DC 36,83
14DC 36,71
15DC36,43

tinka_31
autor
8. jan 2022

@reasonka obuv test teraz robený

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre