Kedy dôjde k ovulácii?

16. jan 2024

Ahojte dnes je 13DC.
Včera 12DC mi vyšiel pozitívny test na ovuláciu okolo 22:00
Zaznačila som to do kalendára.
Keď som si dala vyrátať ovuláciu cez iné kalendáre podľa poslednej MS tak mi pri 28 dňovom cykle určilo ovuláciu na 15DC.
Všetky kalendáre ukazujú príchod MS v rovnaký deň len ovuláciu v iný deň.
Teraz v tom mám zmätok.
Kedy cca dôjde k ovulácií?
Robila som test Clearblue.
Ďakujem vopred za odpovede 🙂

venom19
16. jan 2024

Tabulkova ovulacia je za idealnych podmienok. Nrmusi sa zhodovat.

viestta
16. jan 2024

Malokto ma ovulaciu podla vypoctov aplikacii, tie pracuju so statistickymi udajmi a nie s tvojim telom.

gejb
16. jan 2024

Po pozitívnom teste bude o 24-48 hodín.

autor
16. jan 2024

@viestta Áno viem.Len som si nebola teraz istá lebo som bola v tom, že 14 dní po ovulácií má prísť menštruácia a vychádzalo mi to skôr na kratší cyklus, ale teraz som sa dočítala, že MS môže prísť aj po 16 dňoch.
Nevedela som kedže ovuláciu som nejak nikdy nesledovala cez testy a bola som v tom, že do 14 dní má byť MS.
A hlavne kedy tá ovulácia presne nastane kedže ja som ju cítila len rok po vysadení HAK asi každý 4 cyklus,nikdy predtým ani potom už nie.
Ovulujem však normálne na základe folikulometrie.

viestta
16. jan 2024

Ovulacia moze prist den po menzese, moze prist pocas menzesu a v podstate kedykolvek pocas cyklu. Appky maju len taku vypovednu hodnotu ako kazda ucebnica biologie, ale kedze kazde telo moze fungovat inac, tak vsetko to ma len informativny charakter. Jedine co je iste je ovulacia odsledovana a potvrdena USG

autor
16. jan 2024

@viestta Ja som si začala sledovať ovuláciu teraz lebo som zistila, že u mňa môže prísť medzi 10 dňami hocikedy.
Avšak viem, že každý mesiac by mi to potvrdil len USG.
Zatiaľ mi každý USG ukázal, že ovulácia prebehla len trafiť ten deň je problém bez testov.

majulka098
16. jan 2024

14 dní je štatisticky u väčšiny, každá má ale svoju dĺžku luteálnej fázy (od ovu po ms), ktorá sa môže aj tak občas skrátiť alebo predĺžiť u jednej ženy ... Niekto má 9dňovú, niekto 16 .... A folikulometriou by ti gynekológ mal určiť ovuláciu, teda tam sa chodí pred ňou väčšinou aspoň 1-2x, záleží od toho akú veľkosť folikulu vidí na kontrole

autor
16. jan 2024

@majulka098 Bola som na fulikulometrii, ale každý mesiac mám ovuláciu v iný deň.
Od 10DC do 20DC mi chodí.
Takže to, že prebieha to viem.
Len nikdy neviem v ktorý deň.

autor
16. jan 2024

@majulka098 Kúpila som si digitálny test nech aspoň cca viem kedy prebieha lebo bazálnu teplotu ja nestíham merať keď každý deň vstávam v iný čas.
Hlien odsledovaný nemám lebo ten vidím až keď idem na toaletu, ale včera zhodou okolností bol presne v čase testu takže som si aj myslela, že bude pozitívny.

autor
16. jan 2024

Pred rokom mi tiež vyšiel test a aj lekár potvrdil, že ovulácia prebehla.

sweetbrownie
17. jan 2024

Pre info ja som tiež používala clearblue skús sa otestovať ešte nasledujúci deň a ak už nebudeš mať ☺️ tak sa snažte

autor
17. jan 2024

@sweetbrownie Aj včera bol pozitívny 🙂

sweetbrownie
17. jan 2024

U mňa bol vždy 2 dni pozitívny a potom prebehla ovulácia až o 48 hodín. A vtedy som aj otehotnela

autor
17. jan 2024

@sweetbrownie Takže až po poslednom pozitívnom teste môže prísť ovulácia?
Cca zajtra? Ak by teda nevyšiel aj dnes pozitívny.

autor
17. jan 2024

@sweetbrownie Nechcem to premeškať lebo som si ovuláciu nejak nesledovala 2 roky a nechcem absolvovať IVF zbytočne.
Kedže výsledky sú v celku OK takže by to malo ísť aj prirodzene.

sweetbrownie
17. jan 2024

Ak by bol dnes už ovu test negatívny tak ovu prebehne vždy od 12-48 hodín. Treba sa snažiť dnes aj zajtra a potom už len čakať.

autor
17. jan 2024

@sweetbrownie dobre 🙂 ďakujem

sweetbrownie
17. jan 2024

Držím palce 🍀

autor
17. jan 2024

@sweetbrownie Ak sa budeme snažiť až zajtra, vadí to? Dnes mi vyšiel test už negatívny.
Snažili sme sa včera aj predvčerom.

sweetbrownie
18. jan 2024

Nevadí poistila by som to pre istotu aj dnes.

autor
18. jan 2024

@sweetbrownie Dobre, ďakujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre