Kedy je správny čas na druhé dieťa?

katka432
5. okt 2007

ahojte,rozmyslame nad druhym dietatom,tak cotak nacat tuto temu??

jacka
18. okt 2007

To ste na tom dobre.Moja polovička zatial nechce.Vraj o 3-4 roky.To už budem dost stará.Ved ked budu spolu vyrastat tak to nemá chybu.Zo sestrou mame rozdiel 1,5 roka a je to super.Ako prehovorit muža na dalsie.

maruschka
18. okt 2007

jacka asi nijako,keď to príde,tak to bude 😀 😀

jacka
21. okt 2007

Maruscha ked ja tomu velmi neverím.Ani tohoto drobca nechcel a teraz je s neho celý paf.A zase nechcem aby ostal drobec sám na svete. 😉

maca793
21. okt 2007

Vilki
to je môj názor nič nemám proti tomu, aby boli za sebou. mám skúsenosti s dvojičkami a viem, ako výchova dvoch detí naraz prebieha.
nech každý uzná za svoje ako ich bude mať, či hneď za sebou alebo nejakým väčším vekovým rozdielom.

riuska
15. dec 2007

mne sa zda byt idealny rozdiel 1-2roky aby sa mohli deti spolu hrat, ja mam so sestrourozdiel 1,9 roka a bolo to super 🙂
samozrejme kazdy ma na to iny nazor 😉

katka432
autor
15. dec 2007

riuska,aj ja si to myslim,tak sme to teda riskli,a uvidime 😀

tinni
15. dec 2007

nikdy 😀

katka432
autor
15. dec 2007

?

riuska
16. dec 2007

kati my si tiez nedavame pozor sme to nechali na nahodu a stastie 🙂

katka432
autor
17. jan 2008

jej,risula,tak sa vam to podarilo,a tiey ste auustovy.blahozelam

susik77
17. jan 2008

caute, my sme povodne chceli 2.az za 5 rokov, ale sme tu sami daleko od rodiny, tak uvazujem mat druhe mimi ked mala bude mat dva roky, bude to asi dost zatah, dost sa bojim aj ako to zvladneme s kocikom, asi budeme musiet kupit ten pre dvojcata 😔

etuska
17. jan 2008

My mame 3,5 rocnu dcerku.Najprv kazdy "otravoval" ze treba hned druhe 🙂 ,no zatial ani nie je v plane - az ked pojde dcera do skoly-potom by sme chceli 2+3 hned za sebou 😀 -a uz teraz snivam o kociku Phil +Teds 😵

emogeon
18. jan 2008

ahojte, my planujeme druhe babo ked mala bude mat 2 rocky , podla mna su 3 roky tak akurat hlavne po zdravotnej stranke...

lenka0005
18. jan 2008

ahojte,podla mňa čím skôr,tak 2-3 roky rozdiel.Ja mám 8-ročnú a už by som do toho nešla,lebo je už samostatná a zvykla som si na taký už "vegetík" 🙂

andrea78
18. jan 2008

lenka,aj ja mám rozdiel 8rokov a zase by som nechcela skôr, takto mi to vyhovuje, je to super, pomáha mi a nemám na starosti 2malé deti, no aj ja som sa dlho odhodlávala, lebo sa mi nechcelo prísť o to pohodlíčko, čo som pri nej už mala 😀 (ísť už hocikam, dovolenky,bola samostatná)
skôr dieťa som ani neriešila, lebo som mala podobný vekový rozdiel s bratom (je o 7rokov mladší) a bolo to vždy super, páčilo sa mi to
u každej maminy je to individuálne, ako to cíti ona

lenka0005
18. jan 2008

andrea78,máš pravdu,mám kámošku čo má rozdiel medzi detmi ako mi a nevie si to vynachvaliť.Hovorí,že teraz pri druhom si to vychutnáva,užíva si to,lebo už vie čo a ako. 🙂

andrea78
18. jan 2008

presne tak, je mi teraz dobre ako nikdy v živote 😀

takže neváhaj, stojí to za to, jess pomôže, moja je taká malá mama stále, má ho ako bábiku 😀 a malý ju úllne zbožňuje,a je to fantastický pohľad na tých dvoch človiečikov, ako sa ľúbia

milhaus
18. jan 2008

ja by som chcela druhe až ked bude mat moja 4 - 5 rokov, mnohy hovoria že je to neskoro ale aspon mi niečo poda ked jej poviem a tak

lenka0005
18. jan 2008

to akože ja,to som sem napísala len tak,aby reč nestála,ja by som už nechcela,jedine,že by za mňa niekto odrodil.Ja si chcem už vychutnávať život.Mám 31 rokov,možno ma to lapne neskôr,momentálne mi je dobre. 🙂 😉 🙂

andrea78
18. jan 2008

s tým rodením to bolo tak aj u mňa, som rada, že to mám za sebou, no povedala som si, že alebo do 30 (mám ju už za pár dní), alebo nikdy 🙂

lenka0005
18. jan 2008

prečo?Po 30-tke má už človek iný rozum a iné predstavy o živote.Mne sa páči,ked má žene bábo aj neskôr. 🙂

andrea78
18. jan 2008

pretože som nechcela mať ešte pomaly v 40malé dieťa, ale vlastný kľudný život 🙂

no je to vec názoru

lenka0005
18. jan 2008

ja som napísala,že sa mi páči,ked má žena dieťa aj neskôr,ale nemyslela som tým seba.Ako som napísala,ja to už mám za sebou,jedine,že by mi zatikali nejaké biologické hodiny,ale pochybujem. 🙂 😉 🙂

kovackaadka
1. feb 2008

ahojte.ja som vzdy chcela mat rozdiel tak 5-6 rokov,ale od vianoc rozmyslame s manzelom ze sa do toho pustime asi skor,lebo si myslime,ze teraz je ten spravny cas.maly bude mat v marci 3 roky.

veronika13
1. feb 2008

ak vám to výjde hneď tak keď sa narodí, Marek bude mať skoro 4, tak rok sa dá tolerovať, máš moje povolenie 😀 😀

monikazv
2. feb 2008

no ja mam 7,5 rocnu dceru a teraz mam skoro 4 mesacneho syna a poviem vam ze nelutujem taky velky rozdiel praveze to beriem ako velku vyhodu pretoze mi dcera prebali nachova maleho zabavi postrazi a ja si to maximalne mozem vychutnat pretoze mam uz rozumne jedno dieta ktore je samostatne a on ma potrebuje tak som viac pri nom.a ona to vsetko somnou prezivala akoby cakala ona 😀 je taky treti rodic 😵 😵 😵

tweety22
2. feb 2008

osobne obdivujem vsetky mamicky, ktore maju deti hned po sebe... ja si netrufam, keby sa samozrejme zadarilo tak by sme boli radi ale inak si xcem plne vychutnat najprv matersku s jednym a potom s druhym... s malym podnikame kopec veci, plavanie, solna jaskyna, vyletiky... keby pribudlo male babo tak by sme museli travit vela casu doma a ja som hrozny zivel a doma neobsedim ani chvilu... my planujeme druhe ked pojde maly do skolky 🙂 samozrejme nie kazda mamicka si vie predstavit byt na materskej 5-6 rokov, ci uz po psychickej alebo financnej stranke

otrivinkajanka
2. feb 2008

inak dobra otazka poslednou dobou sa touto otazkou zaoberam dost intenzivne dcerka ma v maji dva roky a ja premyslam kedy jej zaobstarat surodenca je mi jej luto,ze je sama a moc ludi tu nepozname byvame tu kratko ja som tiez jedinacik a vzdy ma mrzelo,ze nemam surodenca tak premyslam,ze ked bude mat simca tri roky asi popracujeme na druhom dietatku ak s tym bude moj stary suhlasit

marse
3. feb 2008

Ja som chcela mat rozdiel medzi detickami tych 5 rokov, ale podarilo sa skor a som rada... uzijem si svoje deticky kym som mlada( mam 20) a ked uz budu aj oni vacsie aj ja budem v tom zrelom veku a ako sa hovori ze zivot zacina v 30 tak ja uz v vtedy budem mat 12 rocnu dcerku a druhe bude mat 10 takze to uz budu samostatny prckovia. Takze ja som spokojna ze nakoniec je to tak ako to je. 🙂

lidka619
3. feb 2008

ja mám dcéru vo veku skoro 9 rokov a malá má skoro 3 roky, a je to perfektný rozdiel medzi nimi - staršia sa mi o malú postará, keď treba, zo všetkým mi pomáha, malá sa popri nej veľa naučí - tak ja si len väčší vekový rozdiel pochvaľujem 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre