Ktorý deň cyklu treba začať užívať Inofolic?
Ahojte! Chcem sa spytat, aky DC je dobre začať barať inofolic????
Dnes som už 7 DC tak neviemči si mám dnes dať prvý sáčko alebo či to už nieje neskoro? alebo mám počkať až na ďalší cyklus???
Ďakujem za odpovede 😉
Stručné zhrnutie
- Inofolic je výživový doplnok obsahujúci inozitol a kyselinu listovú a jeho užívanie sa dá začať v ktoromkoľvek dni menštruačného cyklu.
- Na krabičke Inofolicu je uvedené 1 sáčok denne, v diskusii však niektoré ženy uvádzali užívanie 2 sáčkov denne a predávanie partnerských balíčkov Inofolic + Folandrol.
- Diskusia citovala štúdie, podľa ktorých myo-inozitol v dávke 4 g/deň priaznivo pôsobí pri PCOS a môže sa odporučiť pred IVF, avšak v diskusii zaznela aj výhrada, že bez diagnózy PCOS alebo zvýšeného FSH sú peniaze za Inofolic možné vyhodené.
Najčastejšie otázky
Q: Kedy počas cyklu môžem začať užívať Inofolic?
A: Inofolic sa môže začať užívať v ktoromkoľvek dni cyklu; v diskusii viacero žien uviedlo, že poradie nezaťažuje efekt a že nie je potrebné čakať na ďalší cyklus.
Q: Aké látky obsahuje Inofolic?
A: Inofolic obsahuje inozitol a kyselinu listovú (kyselinu listovú / folát).
Q: Aké dávkovanie Inofolicu je odporúčané?
A: Na krabičke je uvedený 1 sáčok denne, niektoré ženy v diskusii brali 2 sáčky denne; v citovaných štúdiách sa pri PCOS odporúča myo-inozitol v dávke približne 4 g/deň.
Q: Môže Inofolic spôsobiť priberanie alebo iné nežiaduce účinky?
A: V diskusii viaceré ženy hlásili priberanie 2–3 kg po mesiacoch užívania, iné ženy nepozorovali žiadne nežiadúce účinky; spomenuté boli tiež zmeny cyklu a oneskorenie menštruácie.
Q: Môžem užívať Inofolic počas prvého trimestra tehotenstva?
A: V diskusii niektoré ženy uviedli, že brali Inofolic celý 1. trimester, iné ho po otehotnení vysadili a pokračovali len s čistou kyselinou listovou.
Q: Kde kúpiť Inofolic a koľko stojí?
A: V diskusii bola spomenutá internetová lekáreň Pilulka24.sk s akciou 5+1 balík zadarmo a cenou približne 12 € za balenie; na bazároch sa v ponukách objavovali ceny 10 €, 13 €, 14 €, 20 €, 24 € a 35 € za rôzne balenia a kombinované sady.
Q: Môžem kombinovať Inofolic s hormonálnou liečbou Lutenyl?
A: Diskusia neposkytla odborné stanovisko k interakcii s Lutenylom; otázka zostala nezodpovedaná a odporúča sa konzultácia s gynekológom alebo lekárnikom.
Q: Pomáha Inofolic pri PCOS a pri problémoch s ovuláciou?
A: Diskusia uvádza, že myo-inozitol môže u žien s PCOS podporiť ovuláciu, zlepšiť menštruačný cyklus a zmierniť akné; v diskusii bola však spomenutá potreba potvrdenia diagnózy PCOS pred investíciou do doplnku.
Závery z diskusie
Zhoda
- Inofolic je výživový doplnok obsahujúci inozitol a kyselinu listovú a môže sa začať užívať v ktoromkoľvek dni cyklu.
- Na krabičke je odporúčané 1 sáčok denne, avšak v praxi niektoré ženy užívali 2 sáčky denne.
Sporné názory
- Niektoré ženy pripisujú Inofolicu priamy vplyv na otehotnenie, iné tvrdia, že otehotnenie súviselo skôr s inými faktormi (partnerova suplementácia, grepový džús, ovulačné testy) alebo s psychikou.
Otvorené otázky
- Neexistuje v diskusii jasná odpoveď na to, či Inofolic obsahuje konkrétnu formu inozitolu (myo-inozitol vs. D-chiro-inozitol) preukázateľne v krabičke uvedenú.
- Nezodpovedaná zostala otázka bezpečnej kombinácie Inofolicu s hormonálnou liečbou Lutenyl; odborná konzultácia je potrebná.
Spomenuté značky a firmy
Inofolic, Folandrol, Alchemilka, Jamieson Prenatal, Pilulka24.sk, Swanson, Modrykonik, Bio Mace
Spomenuté produkty a metódy
Inofolic, Inofolic Combi, Folandrol, kyselina listová, inozitol, myo-inozitol, D-chiro-inozitol, IVF, ovulačné testy, grepový džús, Alchemilkový čaj, Swanson inositol kapsule, Jamieson Prenatal, Lutenyl, partnerský balíček Inofolic + Folandrol, dávka 4 g/deň myo-inozitolu, odporučenie 1 sáčok/deň, prax 2 sáčky/deň, akcia 5+1 balík zdarma
Miesta a osoby
Timeu, Lubochni, Poľsko, Pilulka24.sk, Modrykonik
ahojcek koceny...
ja beriem inofolic uz 12dni a mam pocit ze som zacala dost papat.
ktora ma stymto skusenosti? chcela by som babatko a nie priberat
@engie2 ahoj vidim, ze si tehulka, tak nakoniec ti inofolic vlastne pomohol? ;) okrem tych kil navyse ako pises.... 😀 Po 3.mesiacoch uzivania sa podarilo?
Kedy si ho zacala brat od 1DC ci neskor? diky a gratulka! 😵
@mimika1973 nie, Inofolic to nebol 🙂 teda nemyslim si... brala som ho v auguste a ciastocne v septembri a otehotnela som v druhej polovici novembra. Osobne si myslim, ze je vhodny len pre zeny, ktore maju rozhadzany cyklus - na jeho upravu. S otehotnenim ako takym to nic nema.
Ja osobne vidim nas uspech v Bio Mace - ktoru uzival partner a v grepovych dzusoch, ktore som pila + ovulacne testy, presne viem, kedy sa zadarilo 🙂
@sisi89 ahoj. dlho som tu nebola,takze zacnem takto aby bolo jasno....8mes. sme sa snazili a nic, zacala som brat inofolic sice som viac papala ale podarilo sa a to som mala 1balenie. ale museli mi to zobrat ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
tak teraz to idem skusit znova ale len s kyselinou listovou.... dufam ze si mooooc ty to prajem 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ahojte. Inofolic sa moze zacat uzivat v ktorykolvek den cyklu, je to uplne jedno. Je to vyzivovy doplnok, ktory obsahuje inotizol a kyselinu listovu. A co sa tyka priberania, myslite, ze z Inofolicu? Obsahuje len tu kyselinu list. a inozitol. Len sa pytam, lebo ja som takyto problem nemala 😕
Drzim vsetkym palce, nech to coskoro vyjde! 🙂
Inofolic sa moze zacat brat v ktorykolvek den cyklu. Nezalezi na tom. Je to vyzivovy doplnok, takze kedykolvek je mozne zacat s uzivanim.
Ahojte, dnes dosiel a od zajtra ho zacinam uzivat.Zajtra 9DC a neviem ci 1 alebo 2 sacky denne..poradte dakujem 😊 cykly mavam 31-32
Pekny vecer. Na krabicke Inofolicu je napisane 1 sacok denne, ale kludne mozes brat 2 sacky denne, rano a vecer. Citala som aj na nete, nejaka dr. "odobrila" dva sacky denne. Uskodit ti to urcite neuskodi.
Dakujem rano som si dala jeden a vecer dalsi a verim tomu ze neuskodi dufam ze pomoze 😉
Ahojte 🙂 Chcem sa spýtať na inofolic.Využívala som dve balenia.Ďalšie balenie som si ani nekupovala.Cyklus mám úplne rozhádzaný niekedy 21,23,25.Teraz som mala potvoru 16 dní po predchádzajúcej MS. Neviete mi poradiť z čoho by to mohlo byť???Mám ísť k lekárovi? Dosť ma to znepokojuje lebo sa mi to ešte nikdy nestalo. Ďakujem za akúkoľvek odpoveď a radu. 🙂
@niky1141997 ahoj prepac ze rusim chcem sa opytat ci si otehotnela vdaka inofolicu s ho tiez uzivala uz 5 den mi meska menstruacia zajtra urobym testik som zvedava
neviete mi poradit ked uzivam hormony lutenyl, a nasla som balenie inofolicu bude o mesiac po zaruke...ci ho mozem uzivat spolu s lutenylom ?
Caute, snazila som sa nastudovat si nieco o tomto produkte, ale info, co maju na nete, je uplne nedostatocne... Tak som nacitala nejake usa stranky s podobnymi produktami a zistila nasledovne: Inofolic obsahuje len 2 latky - kys.listovu (ktoru asi kazda zena, co sa snazi o babo, pozna a nachadza sa snad v kazdych prenatalnych tabletach) a inozitol, o ktorom (konkretne o jeho myo- forme) sa nie tak davno v studiach zistilo, ze priaznivo posobi pri PCOS (syndrom polycystickych vajecnikov) a sice zmiernuje akne, podporuje ovulaciu a prinavracia menzes. Tiez sa odporuca v davke 4g/den ak zena vie, ze jej vajicka uz nie su najkvalitnejsie (vysoke hladiny FSH v 3.den cyklu) a to najma par mesiacov predtym, ako chce podstupit IVF. Este sa nieco popisalo o vplyve na zmeny nalad, depresiu atd. Zaujimalo by ma hlavne, ci Inofolic obsahuje tu myo- formu, ktora je podla vsetkeho ucinnejsia, alebo len menej ucinnu d-chiro formu molekuly. Celkovo si vsak myslim, ze ak vam gynekolog nezistil PCOS alebo vysoky FSH, su to len vyhodene peniaze... 15eur za 20balickov?? radsej si spravim zelene smoothie alebo ovocny salat 🙂
@michaela_lm Ahoj prepac ale az teraz som si všimla tvoj príspevok.Ja som po inofolocu neotehotnela.Začala som len priberať po inofolocu.Otehotnela som po alchemilke ale bohuzial osud mi to asi nedoprial a o babätko som prišla.Asi tak no.
@niky1141997 to má mrzí mne sa tiež stále nedarí bola som v lubochni na štítnej žľaze to mám v poriadku testosterón mám zvýšený raz sa hádam podarí prajem aj tebe celá sil
@michaela_lm Jemine.Nebojkaj 😊 všetko to bude v poriadku.Hlavne sa nestresuj a nemysli na to.A kúp si tú alchemilku žltozelenú-sypanú.Tá je najlepsia aj od menštruačných bolestí.Drzim palčeky 😊
@simis105 ja som kupila 1 balenie a pila ho po 3 cykly, ten treti sa zadaril. Snazila som sa od zaciatku menstruacie si to davat ak som nezabudla, predsa uz vtedy sa vyvijaju folikuly. A tak kazde dva dni jeden sacok, obcas som suchla na zmenu Jamieson Prenatal.
Trosku mi to natiahlo cyklus, ale plodili sme na 10 a 12.den, m. cyklus mavam 25 dnovy. No a ta ovulacia zakazdym, to som citila tie hormony, nervy, vybusna, vzdy mi s ovuljou prisli kvasinky, takze tak.


@simis105 Podla mna je uplne jedno kedy ho zacnes uzivat..ja som ho zacala na 10 DC a na 20DC prisla extra bolestiva, ale vitazna ovulka... 🙂