Má užívanie liekov vplyv na počatie?

zaira301
16. júl 2010

Ahoj....Prosim o radu....Som po dvoch potratoch a konečne po pol ročnej dobe potrebnej odmlky sa snažíme s manželom o dieťatko....Mám krčové žily a v toto letné obdobie ma veľmi bola nohy. V minulosti som užívala lieky na liečbu krčových žíl / Detralex /....U lekára som objednaná na vyšetrenie,ale až o 2 mesiace ma voľný termín, tak preto Vás prosím o radu....Môžem užívať Detralex, aj keď sa snažím otehotnieť? Má to vplyv na tehotenstvo v prípade, keď by sa mi podarilo otehotnieť? Bojím sa toho, lebo druhé tehotenstvo síce som nič neužívala žiadné lieky, ale aj tak sa mi plod nevyvíjal, príčinu neviem, a ani doktor nevie, prečo sa to stalo....tak z toho dôvodu sa bojím užívať lieky, aby nebola to príčina neajkého problému v budúcnosti.....prosím Vás o radu....díky moc vopred...ahoj

latvia
16. júl 2010

detralex uzivat mozes, nesposobuje potraty. skor by som sa zamerala na poriadne vysetrenie na STD, a vysetrenie na poruchy krvnej zrazanlivosti, ci je vsetko ok....

lili_a_mimi
18. júl 2010

No, ja by som sa bala uzivat aj ten deralex. 😒 Je sice prirodneho charakteru, no ma dost silne ucinky na cievy... Zlepsuje prekrvenie, posobi protizapalovo a posobi aj na roztaznost, pruznost a priepustnost ciev. Nema sice priamy abortivny ucinok, no jeho ucinok na cievy sa neprejavuje len na koncatinach, ale aj inde a aj silnejsie prekrvenie v oblasti panvy a bruska moze sposobit problemy... Podotykam, ze nemusi, ale moze sposobovat problemy. Ani podobne lieky (Ascorutin a tak) by sa nemali pocas tehotenstva uzivat. Moj nazor... Ale niektori ini doktori maju ine nazory... 😖

cmulinko
18. júl 2010

I ked mas termin u lekara az o 2 mesiace,tak nevidim v tom problem mu zavolat a za 2 minuty ti da jasnu odpoved priamo tvoj lekar....alebo ak si zvedava len na ucinky lieku ako takeho pred a pocas tehotenstva,tak to ti zas povie hhociktory lekarnik.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre