Mali ste niekto Tromboflembitídu v tehotenstve?

zaanaa
25. máj 2019

Ahojte, prosim Vás mal niekto v tehotenstve tromboflembitidu? Na jednej kŕčovej žile mám zrazeninu. bola som u lekára dal mi detralex, lioton gél, plus mám si vykladať nohy.. ale dosť som sa vyľakala a bojím sa že to neprejde :( mal niekto podobný problém? Dakujem

pauli_cka
25. máj 2019

@zaanaa ja mam trombofilny stav,mala som zrazeniny v ruke. Ale zacala som sa na to liecit este ked som nebola tehotna. Uzivam liek anopyrin, po ktorom sa zrazeniny rozpustili a uplne zmizli. Teraz som tehotna, uz kazdu chvilu porodim 🙂 Od 32 tt som liek mala vymenit za injekcie fraxiparine,tak si to odvtedy picham kazdy den a priebeh tehotenstva mam bezproblemovy. Hlavu hore, aj s tymto problemom sa da prezit pekne tehotenstvo ked je to lekarsky podchytene. Ten detralex nepoznam, to ma rozpustit zrazeninu? Na nohy velmi odporucam podkolienky s odstupnovanou kompresiou,ja ich nosim a su top, nohy mi neopuchaju a nebolia ma. Drzim palce

zaanaa
autor
25. máj 2019

@pauli_cka dakujem, mám pančuchy na celé nohy tie teraz tiež nosím ..detralex je liek na kŕčové žily no neviem ci to bude stačiť dosť ma to vylákalo i keď povedal že by sa to mohlo rozpustiť ... áno spomínal ak injekcie ak by sa to nezlepšilo, ale že to nieje v tehotenstve moc dobre preto sa bojím ale keď píšeš že ty ich máš tam ma to trochu ukludnilo pre prípad keby ich nahodou musím mat :( ale vraj sa mám liečiť zatiaľ takto

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre