Májovky plánujú a tehuľkujú

droby
11. júl 2008

májové manželky šup sem, druhá etapa po svadbe - tešíme sa na babatko 🙂

mata24
24. nov 2008

no ja mam aj tu caro ta praveze mne este celkom chuti ale tak max. pol salky, takze to radsej ani nepijem.
no ja sa v piatok chystam ku svojej lekarke s tym tlakom tak som zvedava, lebo kolegyna teraz uz nenosi ten tlakomer tak ani enviem aky ho mam, ale niekedy to na sebe citim ze vacsi.. ale hadam to prejde.

no ja zatial tiez nemam niake specialne chute, akurat minule som mala hroznu chut na tresku 😀 ale inac nic.
uvidime ako to bude dalej ...
ja zatial tiez s vahou nestresujem, len dufam ze sa nedostanem na 80 kg, lebo to uz by bolo dost...

mata24
24. nov 2008

no jani teda tych podradnikov mas riadnu kopu 😀

sana15
24. nov 2008

iba 13 😀 vyfotenych je 11. to bola sada s nazvami dni - aby som nezabudla vymenit 😀 😀 😀 tie su podsite PVC a vacsie tiez treba - ak bude maly po tatinovi 😀 😀 😀

bambulka82
24. nov 2008

ahojte 😉

ja som dnes bola u kadernicky..hodila mi taku novu farbu..svetlo medenu a do toho blond..celkom ok, len si nejako neviem na seba zvyknut 😅

zajtra ide moja sestra rodit..tak snad vecer sa uz ozvem ako krstna 😀 😀 😀

sana15
25. nov 2008

Monika,to by som chcela vidiet, urcite je to zmena. co manzelik na to?

katkaajurko
25. nov 2008

ahojte babule, tak co nove?

ako sa citia nase tehule 🙂

sana15
25. nov 2008

ahoj Katka. tak ja citim...no,najradsej by som nerobila nic. a v praci zacina frmol, keby som nasadila 100% tempo tak mam co robit do 17-18 tej,ale mam tempo asi len 50% takze neviem,neviem....uz ma to fakt nebavi,ale este to musim styri dni vydrzat.

sana15
25. nov 2008

a zabudla som napisat jednu vec. ked som sa pred vyse tyzdnom s vami lucila,ze budem mat dovolenku atd. bol piatok, pisala som ze sa mate skoro uzdravit, ze som ja doteraz nemusela brat lieky proti bolesti atd. Presne viem,ze ked nieco take napisem,ze zatial ma to nastastie obislo,alebo som to este nemala,ze v najblizsej dobe sa tak stane. a tak sa stalo. hned na druhy den rano v sobotu som z nicoho nic chytila horucku a drzala ma tri dni. a aj ked som nechcela,musela som si aspon prvy den dat na zrazenie teploty 38 aspon panadol,kedze som pri sebe ani paralen nemala.... Tomu sa povie ironia

katkaajurko
25. nov 2008

jani,no to je peh..ale je zima...studene pocasie...podla mna sa tomu neda vyhnut.... a neboj..uz som citala - ze lespsie dat tabletku ako trapit telo aj tehotenstve... netreba to prehanat...ale zase ani podcenovat choroby...

sana15
25. nov 2008

ved to ze ani zima este nebola....a nic ma nebolelo, ani nadcha....vobec neviem co to bolo zac... a na poradni mi doktor povedal,ze s tym mam ist k obvodnej ako keby som tehotna nebola....no nie je mily 😠 Vsak ja som nechcela lieky ani diagnozu,len som to pokladala za dolezite mu povedat. vsak horucka je nebezpecna aj pre dietatko....Ale co uz.... akoze posledna poradna bola cela pre mna velkym prekvapenim...ten pristup a to ze ma nechcel dat na MD o tyzden skor,napriek tomu ze nie je vsetko v 100% stave. Mam to za tu odmietnutu PN,ale to ma byt pomsta??? 😕

sana15
25. nov 2008

tesim sa MD,uz nech mam cas vybavit si aj zavedenie netu a budem mat casu aj na vas. ak mate nejake albumu na streche,tak mi prosim dajte linky....popozeram co a ako mate nove, prerobene. nam maju kupelnu prist robit 4 dni pred vianocami 😀 Samozrejme este nemam ani sainu ake obkladacky a sanitu budeme mat. mame kupeny sprchovy kut,kedze sme ho museli objednavat,lebo ma specialny tvar. ale vzhladom na kratkost casu a moznosti v nasom meste to vyzera tak,ze ma manzel odvezie do jednej predajne a tam vyberiem vsetko - chcem klasiku,ziadne extremy ani novoty,par rokov nam to bude musiet vydrzat

lenka47
25. nov 2008

ahojte babule, ja som dnes doma a prave vyslo slniecko 😀 som popozerala albumiky janky a lyubky, take krasne vecicky, normalne vam zavidim ale v dobrom. ja uz zacinam mat tiez take stavy ze by som uz chcela ist na MD 🙂
jani to je od toho doktora dost hlupy pristup, ved ak sa necitis celkom fit,nechapem preco ta uz nenechal na MD 😠

sana15
25. nov 2008

lenka: a co tvoje meskajuce dni??? 😕 😉
vydrzat v praci by sa dalo,nebyt tych stresov, a citit sa citim celkom fajn s urcitymi obmedzeniami. ale mam tvrdnutie brucha uz pomaly 2 mesiace a je to nebezpecne. zacal sa mi skracovat krcok 😢 a preto som mala ist na PN. ale ja som nepovedala,ze nie,v ziadnom pripade nepojdem, ale len tolko,ze pokial to nie je vazne,tak este do prace chodit mozem,vsak iba sedim za PC cele dni. A on hned napisal,ze som odmietla PN. ale zeby mi povedal,no dobre, deje sa to a to, hrozi vam toto, mali by ste len lezat, pripadne aj vylozene nohy mat a pohyb len obmezdene,tak to by bolo ine....vsak nie som hlupa a nechcem riskovat. ale nepovie ani muuuu ani beeee a potom mi urobi skrt tym,ze mate smolu,ziadna MD, mali ste ist na PN

sana15
25. nov 2008

...a dakujeme za pochvalu. tym vecickam sa fakt neda odolat. este aj zehlenie ma bavilo, len to trva tri krat tak dlhsie ako ked zehlim dospelacke 😅
zienky, nebrante sa materinskym pudom....je to krasne. No,dufam,ze po porode budem rozpravat rovnkao 😅

lenka47
25. nov 2008

no myslim si ze doktor nema pravo ti davat take "ultimatum" ze bud PN aleb nabude MD... to je blbe.naco mas chodit k lekarovi ked ti nevysvetli vsetky rizika ale takto jesitne reaguje

lenka47
25. nov 2008

no materinske pudy sa vo mne buria 🙂 len sa obavam ze co by bolo v praci, musim si to zistit ci maju pravo zakazovat mi ist na matersku, resp.nie zakazovat ale davat mi podmienku ze im preplatim vsetky skolenia. lebo to by sme financne zezvladli.ale myslim ze na to pravo nemaju

sana15
25. nov 2008

Lenka,skus si to zistit, ale podla mna to nemozu takto obmedzovat. nechcem povedat ze tehotenstvo je choroba, ale v tomto pripade mi to pride presne tak iste, ako keby ti povedali,ze nemozes ochoriet, inak zaplatis skolenia 😖 Alebo nedajboze nejaky uraz a dlhodoba PN aj pol roka..... Tak ako mozes aj neplanovane ochoriet, mat uraz, tak mozes aj otehotniet (samozrejme AKOZE neplanovane)... a to si myslim,ze je uz zasovahovanie do osobnej slobody.... Ale viem si predstavit firmy v dnesnej dobe, daju si podmienky od vymyslu sveta,len aby s clovekom vybabrali..... A to mozme snivat o nejakych zapadniarskych zvykoch,kde matky chcu podporovat a vyjst im v ustrety - ci uz pracovnou dobou, alebo inym zlepsenim pracovnych podmienok ci benefitmi..... Fakt sme 100 rokov za nimi a vlastne cela politika statu co sa tyka rodicovstva.

lenka47
25. nov 2008

no ved ja si tiez myslim ze toto sa neda obmedzit, pretoze nemozes nikdy na 100% zarucit ze neotehotnies aj keby si naozaj nechcela 🙂
to je pravda ze politika statu co sa tyka rodiny a zvlast teda mamiciek, je strasna ved staci sa pozriet na matersku-tych par korun co dostanes je smiesna suma, nestaci ani na zakladne potreby nie este nejaky konfort,je to smutne a potom ze klesa porodnost a blabla... ved to je jasne preco asi.okrem niektorych nasich spoluobcanov samozrejme ti to vedia akurat vyuzit...skoda ze na nich doplacame vsetci 😒

mata24
26. nov 2008

ahojte babulky,

a dnes tu nikoho nie je? my mame v robote audit aj vcera aj dnes, tak niako nestiham.
ale inac sa mam dobre 🙂
a vy co nove?

sana15
26. nov 2008

ahojte,tak na skok zbehnem aj sem. ja mam v praci toho dost,ale ide mi to taaak pomaly a este viac sa mi nechce....ale neurobi to za mna nikto,takze by som si mala svihnut,lebo zajtra budem v praci len do poobedia,potom idem na prietoky

bambulka82
26. nov 2008

ahojte babule 😉

dlhsie som sa tu neukazala..tak moja sestra uz ma babatko..chlapceka..vola sa Lukasko
narodil sa vcera pred pol tretou poobede..dnes sme ich boli pozriet, maly je kraaaaaaaaaasny 😀 😀 😀
s drahym sme straaaaasne pysni krstni rodicia 😵

droby
autor
27. nov 2008

dobre ranko... dlho som vas nevidela, tak trocha docitam nech som v obraze 🙂

droby
autor
27. nov 2008

moni gratulujem vam ku krsniatku 😵
janka ma meskajuce dni??? 😨

droby
autor
27. nov 2008

ci lenka pardon este spim 😅

mata24
27. nov 2008

krasne ranko prajem 🙂

jeeej Moni gratulujem, tak rychlo treba zapracovat aby mal Lukasko bratranca alebo sesternicu 🙂

sana15
27. nov 2008

Monika- super spravicka. gratulujem 🙂 Tento zaver roka je zaciatok poriadneho baby-boomu - kopa bab v mojom okoli porodila, chysta sa rodic zaverom alebo zaciatkom roka..... no nic, rok 2008 bol plodny,ako sa predpovedalo..

droby
autor
27. nov 2008

veru plodny to rok, na svadby aj na deti, vsak to uz jako suvisi🙂
som zvedava na lubku sak uz moze kazdu chvilku rodit, neviete nieco nove?

mata24
27. nov 2008

veru veru plodný rok 😀

veru lubka uz bude kazdu chvilu rodiť, no a možno to uz ma za sebou 🙂 ale myslim ze minule písala ze ma termín 29. alebo 30. aspon tak sa mi zdá...

sana15
27. nov 2008

termin mala 30.11 tak je mozne ze uz je aj v porodnici....no,ved uvidime,snad sa nam ozve co noveho. ja ked budem mat po,tak hned pisem Matke sms

sana15
27. nov 2008

moje male ma prave stikutku...kocky,je to zabavne.... ja by som vam to hned a zaraz kazdej dopriala 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre