Májovky plánujú a tehuľkujú

droby
11. júl 2008

májové manželky šup sem, druhá etapa po svadbe - tešíme sa na babatko 🙂

lyubka
27. aug 2008

mimi poslucha, len niekedy keby mal uz spat tak zacne santit a to sa mne horsie zaspava 😅 ale inak uuuplne v pohode
a inak vsetko je postarom 🙂 len robit sa mi nece, najradsej uz by som isla na matersku este si pockam tak mesiac a pol a hura z roboty. lebo uz nevydrzim sediet cely den v praci, bolia krize 😖

katkaajurko
27. aug 2008

aha ty uz za mesiac a pol nastupujes na matersku? no teeda - to to ale ubieha..ale doma sa na babatko vsetci tesia ze?

ozaj lyuby vy este nebyvate sami ze? pytam sa - ci myslis ze babatko potrebuje nutne vlastnu izbicku..ja myslim ze do 4 rokov vobec nie.. teda nie je to nutne...ci?

lyubka
27. aug 2008

no uz len mesiac a pol jupiiiii 😀
nie este nebyvame sami, chceli sme ale pockame az ked nastupim do prace
a ja si myslim ze tak do tych 3-4 rokov kludne moze byt babo v spalni, nevidim dovod preco by malo mat vlastnu izbicku, krpec tiez bude s nami 😉

katkaajurko
27. aug 2008

no my sa asi tiez budeme moct rozhybat az ked raz nastupim do prace... sice by som si velmi priala mat komplet zariadeny bytik aj s vlastnou izbyckou pre mimi ...ale radsej hypo az pak.... my sme sice sami ale zase v malom... a preto teraz casto uvazujem kolko este cakat s mimi... ci radsej vela vela setrit..alebo pocestovat..alebo hypo..fakt neviem no...

lyubka
27. aug 2008

kati aj ja som si planovala ze najprv auto, potom byt a potom babo ale zivot to zariadil inak 🙂 ale nevadi
ale vsak uvidite kedy pride ten spravny cas na babo 😉

katkaajurko
27. aug 2008

akurat si uvedomujem aj to..ze znovu zariadovat nebude uplne sranda -ale aspon budeme mat novsie a modernejsie 🙂

lyubka
27. aug 2008

no to je fakt ze to nebude sranda ale ten konecny vysledok urcite stoji za to 😉

bambulka82
27. aug 2008

ahojte babulky..tak uz som doma z nasej minidovolenky 😉
Vyhne su kraaaaaaaaasne..a nas hotelik bol tiez super..aj ked len 3 dni, ale super sme si oddychli
ja som si vcera dala urobit bankovanie tela, tak ma teraz cely chrbat boli a vyzeram, ako keby ma niekto dobre zbil 😅 😅 same modriny mam ☹

drahy isiel pozicat od svokrovcov auto, chceme ist kuknut nejake to auticko, tak dufam, ze budeme mat stastie 😉

sana15
27. aug 2008

ahojte,tak sa mi podarilo zavitat dnes az na zaver. uz asi tu niktora nebudete.
Monika, tak ja Ti vzdavam hold za odvahu. ja by som na bankovanie nesla... citala som raz pribeh v casaku,ako jedna pani zacala z toho horiet a tiez aj o tych modrinach som pocula....neviem,ja ked tak radsej masaz, tohto by som sa bala

sana15
27. aug 2008

haaaloooo nikoho tu nie je ani vecer? 😕 Vsak kto by tu aj bol,vsak? 😅 to len ja slamena vdova tu surfujem po nete

bambulka82
27. aug 2008

Jani, ale mne to nerobili ohnom 😉
najskor mi spravil maser asi 20-30min. masaz chrbta, asi najlepsiu v mojom zivote a potom mi prilozil tie banky na chrbat a takou akoby "pistolou" potom vytvaral ten podtlak..po nejakych 5min. mi to trosku pritiahol a ked ma to nahodou bolelo, tak zase povolil..je to lepsie, ako ked to robia tym ohnom, toto som mala na chrbte 15min. a rozdiel s tym ohnom je asi taky, ze toto ked ti daju, tak to tam mas pocas celeho casu..ked boli, tak povolia, pri tych, co sa davaju ohnom ti ich musia dat dole a znova spravit ten podtlak..takze tato metoda je urcite ucinnejsia, pretoze ju nemusis prerusit 😉
tie flaky a modriny k tomu patria..to som si predtym precitala a aj maser ma na to upozornil..takze som vedela, do coho idem..

bambulka82
27. aug 2008

http://www.zdravie-sk.eu/sada-pre-terapii-banko...

Jani, tu je o tom pisane a mas tam aj vyzobrazenu tu vakuovu pumpu, ktorou sa to robi..
s tym ohnom by som sa bala asi aj ja, nedavno som videla v tv, ako jednu pani tym popalili..ale ked som zistila, ze sa to robi aj takto, takto som to proste chcela vyskusat 😉

katkaajurko
28. aug 2008

ahojte babulky no ja som vcera poobede tu nebola - lebo som po robote utekala krajcirke co mi sije bluzku na svadbu potom opravit podpatky do mesta - lebo som jeden urvala 😀 a potom doma som mala este starosti...som skracovala troje nohavice u nasich - lebo len tam je sijaci stroj tak som to rovno vyuzila a tak potom uz bolo veela hodin a som isla spinkat - lebo tento tyzden chodim na siestu do roboty...ale babule - zajtra je sviatooook, bude volnooooo 🙂))))))))

sana15
28. aug 2008

Katka,ty sikovnica!!! uz tak skoro rano v praci, to som sa ja este prehadzovala v posteli. mam tiez toho vela,teraz je koniec mesiaca,tak mozem mat hlavu v smutku. a hlavne chut pracovat mi kdesi zmizla 🙄
prave som do januaroviek pisala,ze je super vec,ked si vies nieco spichnut aj sama. konkretne to skracovanie nohavic. ja som teraz potrebovala zastrihnut nove saty,lebo boli na spodku strihnute do sikma a chcela som do rovna. s kazdou somarinou musim ist za krajcirkou. nie su to velke polozky,ale zase su to pre nu minutove zalezitosti. a prito ma mama dobry stroj,ako novy,kedze na nom "sije" raz do roka. a to konkretne zaplatu na otcove monterky 😅 Takze nemala som sa kde naucit...

katkaajurko
28. aug 2008

no jani - u mna to bola nevyhnutnost a to ma naucilo 😀 lebo kedze som krpec..tak vsetky 36tky oblecenie - ako nohavice tak aj dlhorukavove tricka su mi proste dlhe a keby som tu v BA vsetko nosila krajcirke tak kazde nohavice sa predrazia o 400 korun a tricka neviem - no ale to ja platit nebudem... 😀 a u nas sa silo velmi vela ked som bola mala a nebol vyber..kupovali aj mama aj babka burdu a sili vselico... potom uz nie - lebo predsalen to zaberalo cas a obchody sa naplnili tovarom... ale taketo jednoduche veci som sa naucila robit... takze skratit viem..aj vankusik by som usila 😝 😀 ale take jednoduche suknicky na leto si obcas ob rok usijem - ked nezozeniem v obchodoch danej latky a farby 🙂 a to je tak vsetko - do zlozitejsich by som sa nepustala - ale kedze mam teraz doma aj manzela - ktoremu si tiez vzdy rifle dlhe - skracujem aj jemu 🙂

rano chodim tak skoro preto - lebo strazim u nasich cicu - ale nasi byvaju dost daleko od mojej roboty - uplny okraj BA (normalne to mam 3km - 10 minut busom) ale od nasich je to 25 km - v zacpach bratislavskych aj cez hodinu cesty..ale kolegynka byva pri nasich a chodi autom a na siestu - tak som chodila tento tyzden s nou..rano nie su zaspy ziadne a sme tu za 25 minutiek tak -ze uz aj sedim na mieste v kancli 🙂 takze super a chodim o pol tretej z roboty a aj to ma svoje caro 🙂

bambulka82
28. aug 2008

dobre ranko manzelky 😀 😀 😀
my sme sa prave naranajkovali a ideme trosku do mesta 😉 od zajtra mame u nas jarmok, chcem si kupit zaclony, tak dufam, ze nieco pekne budu mat 😉

katkaajurko
28. aug 2008

moni vam je dobre 🙂 ides zliedit na zaclonku do detskej ? 😉 😀

bambulka82
28. aug 2008

tak tak katka..dufam, ze budu mat macko pooh 😀 😀 😀 😀

katkaajurko
28. aug 2008

😀

bambulka82
28. aug 2008

minuly rok ich mali..aj vselijake ine..len to mi bolo blbe kupovat 😅 😅 by ma drahy asi moc nepochvalil 😅 😅

sme tak vcera uvazovali nad tym autickom, ze asi kupime nieco mensie (predtym sme mali octaviu), tak mozno kupime fabiu..lacnejsie auto=usetrene korunky a mozno by sme predsa len tento rok tu kupelnu spravili 😉

dobre kocky, ideme do mesta na nakup, lebo teraz budem musiet 4 dni varit 😅 😅 😅
po obede ideme k jednym kamaratom na akciu, vari sa gulasik, takze sa vecer zase nebudem vediet ani pohnut.. ozvem sa vecer, ale slubila som si, ze zacnem menej papat..ziadne diety, asi len oddelenu stravu, lebo v poslednej dobe papam jedno cez druhe a pribrala som 😒 a opat zacnem vyuzivat aj ten moj orbitrack 😔

eba
28. aug 2008

Jééééééééjda Katka, no teda, že aj tu som ťa našla 🙂 Plánuješ alebo už aj snažilkuješ?

sana15
28. aug 2008

Katka: mat aspon z polovice tak sikovne rucicky. neviem,ci som sa ta pytala, kolko mas vysku? 36 oblecko som nosila ked som bola extremne vychudnuta,ale moj problem bol zase to,ze ak mi aj 36 bola dobra a nelietala na mne,tak mi vsetko bolo kratke...ale s pribudnutymi kliami som sa zazracne dostala az na velkost 42-44 a to uz som problem s dlzkou nemala 😅 hi,hi,nesmejte sa,ale nahodou som teraz nasla cierne elegantne nohavice. mala som ich asi 2x oblecene,lebo mi vsetko bolo male a potrebovala som ist v niecom na statnice. teraz som ich v nedelu vyuzila,lebo sme mali oslavu a mala som pripravene saty. bola vsak velka zima a to bolo takmer jedina sanca,pretoze sme boli uz v dome a tam mam zatial prestahovane len oblecko,ktore bezne doma nepotrebujem. sice mi tie nohavice paradne plavali od stehnien dole,pridali mi aspon 8 kil navyse,ale hlavne bolo to,ze netlacili na brusku.... Inak uz do prace nosim dlhe tehu rifle,kedze tu aj tak mame zimu

lyubka
28. aug 2008

ahojte kocky 🙂
tak ako posledny pracovny den v tomto tyzdni 😀
jani a ako si vcera dopadla na tom sone? som zvedava 😅

katkaajurko
28. aug 2008

ahoj Ebi - este len planujem ze budeme snazilkovat tak o rok..rok a pol podla toho ako sa veci vyvinu... ak vsetko pekne pojde...lebo clovek mieni a pan boh meni..vies ako.. a ty? jaaaj vidim - ty snažilkujes uz? 🙂 ako sa mas?

Jani dakujem za kompliment..ale vies - nudza ma naucila 🙂) ked nohavice vo vypredaji kupim aj za 600 tak skratit za dalsich 400 sa mi teda vooobec neoplati 😀

Ja meriam len 1,57 😠 😖 a tento rok sa mi ritka trochu nafukla- takze od pasa dole mam aj 38 nohavice ale hore tak 36 maximalne... ja som hrozny krpcek a nie som ziadna vychudlina...miestami pekna baculka 🙂 fakt..take stehienka, ritka...hmmm takze ked sa mi raz aj brusko nafukne z tehotenstva budem gulka 😒 😀 😅

a sak ty si na svadobnych fotkach tenka nitka! si to pamatam... urcite oovela viac ako ja!

inak u nas je tento tyzden teplo...svieti slniecko..len v pondelok bolo chladno...

eba
28. aug 2008

Katka , mám sa fajn. Neítala som si moc túto tému. Ako vy s bývaním? My sme začali stavať, zatiaľ bývame u svokrovcov v 2 veľkých izbách. Už ťaháme múry. Na rok by sme sa chceli sťahovať, ale keď bude mimi, tak sa to asi aj pretiahne, keďže ja už zarábať nebudem. Šťastie, že auto už máme splatené 🙂 Ja som chcela bábo až o tri roky, ale akosi som po tom zatúžila.
A nerob si starosti z výšky...Čo je malé, to je zlaté 😉 a v tvojom prípade obzvlášť 🙂

Baby, tak by som chcela vedieť, aký je to pocit nosiť také veľké brucho 🙂 Dá sa to opísať? Sem s tým 🙂

katkaajurko
28. aug 2008

Ebi my byvame ale v malom bytiku...resp. vo vacsom jednoizbovom a stahovat do vacsieho by sme "zatial" chceli az ked bude mimi a vratim sa z materskej...aby sme si ho potom uz zariadili uplne podla nasich predstav 🙂 teda az ked bude raz mimi a bude mat cez 3 rociky...no ale uvidime ako sa co vivinie... zatial nam to takto vyhovuje a pri cenach v BA 😒 😒 😠 bytov... ale tiez ma to strasne zacalo chytat... myslim mimi..moooc a bojim sa ze potom sa nebude darit..ja uz budem mat v oktobri 27 a chceme s "vyrobou cakat" minimalne este do mojej 28...- taka je nasa dohoda 🙂 s manzelom zatial... a snad nam to pekne vyjde a do tej tridsiatky aj budeme jedno mat.. 🙂 teda max jedno 🙂 v tridsiatke by som si priala a potom sa uvidi 🙂 ale clovek mieni...no tak uvidime no 🙂

eba
28. aug 2008

Aj ja som chcela max. 1, ale ja som si vyveštila 2, tak sme si naplánovali aj 4-izbový domček, takže tak... Obaja pracujeme v BA, ale dochádzame 35km. Je to v pohode, keď nie sú zápchy, a keby nestál tak veľa ten hnusný benzín. No vždy lepšie, ako si kúpiť mrňavý byt v BA za pár miliónov...
Ja už s mimim nechcem čakať, nikdy nevieš, aké zdravotné problémy ťa môžu prekvapiť. Aj ja som si stále hovorila, že chcem max. 1 dieťa a tak okolo 30 - tky. No a teraz sa nám nedarí.... Ja mám však len 23.

katkaajurko
28. aug 2008

a kolko sa snažite? spoznáš si svoje plodné dni? ..no tak toto je presne to z coho mam obavy 😒

sana15
28. aug 2008

Lubka: na sone som bola v utorok. a nic noveho som sa nedozvedela. akurat som rozumela tomu ked hovoril AS +, PP +, PV + to som uz mala nastudovane co to znamena. potom spominal zaludok,mocovy mechur,branicu, sumernu chrbticu a pupocnu snuru. potom uz len kopa skratiek,nastastie ktore som si s pomocou netu vcera ujasnila. nemame zmeranu celkovu dlzku a celkovo mame rozmery vraj na 19 tyzden a jeden den. Podla MS som vssak utorok bola 19+6. ale neznepokojujem sa, aj tak si myslim,ze som mala posunutu o tyzden ovulku a tiez viem,kedy sa mohlo zadarit,takze je to podla mna ok. mam aj dve fotky,ale nic z toho velmi nevidiet. nemam scaner,tak si ich musim odfotit a buduci tyzden uz na 100% zalozim album a pridam. Pohlavie vraj nebolo vidiet,takze som bola sklamana. este ze som sa objednala na to 3D, inak by som mala najblizsie sancu dozvediet sa pohlavie az na sone v 34 tyzdni... takze vies si prestavit

sana15
28. aug 2008

Eba: no,o velkom brusku chces vediet? sice Lubka moze napisat lepsie skusenosti, ja som v polovici tehotenstva 20 tyzden a to je uz prva polka 5-teho mesiaca. Pribrala som zatial 3,5 kg ak neratam dalsie dva-tri,ktore som schudla tesne pred svadbou neumyselne vdaka stresom,tie som pribrala hned spat kym som zistila ze som tehotna. Ale brusko je uz riadne, nosim uz tehotenske nohavice. este sa do niektorych povodnych vojdem,ale nie su pohodlne pri sedeni. s bruskom mi podrastol aj zadok,ale asi to inak nebude. Vsak uz vytvorim album,tak uvidite. ja som pred tehu mala casto nafuknute brucho z jedla,takze uz vtedy som sa citila ako tehotna. teraz je to brusko 2x take velke a vcera ma tiez nafuklo a to som mala uz brucho ako v 7 mesiaci. Zatial sa este zohnem,ale prejavuje sa to rychlym zadychanim a spomalenim chodze. a to som ja nikdy nevedela chodit pomaly,vzdy som prepletala nohami,ze mi nikto nestihal.
A hlavu hore. kedze mas len 23, nemusis sa obavat,ked to zatial nevyslo. Si mladucka a sance v tvojom veku su vysoke

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre