Májovky plánujú a tehuľkujú

droby
11. júl 2008

májové manželky šup sem, druhá etapa po svadbe - tešíme sa na babatko 🙂

katkaajurko
29. okt 2008

takze ta kyselina listova nestaci? baby plan je co? kolko pred sa to ma brat?

toxo z macky na cloveka - no neviem presne ale cez vykaly...ale vies - ona sa olizuje a ty jej das pusu nahodou..no co ja viem...treba si dat proste pozor...

mata24
29. okt 2008

no ja tiez teraz beriem baby plan - su to niake vitaminy ked chces otehotniet...

ved to kazdy lekar povie inac, ale ja som tabletky nebrala vkuse, predtym som mala asi rok a pol pauzu, lebo som mavala hrozne migreny a niektory povedali že to môže byť z tabletiek a teraz som ich brala si 8 mesiacov, tak hadam az tolko hormonov tam nemam. 😀
ved mozno sa nam to ani toho pol roka nepodari 😒

no tak mne zatial doktor nepovedal ze by som nebola OK, bola som aj na sone, tak hadam budem v poriadku.

inac to som aj ja pocula ze macky su nebezpecne...a ja ani moc macky nemusim 😉

droby
autor
29. okt 2008

no cistenie zachodika ma nastarosti muzik 😀 ja som rovno povedala ze to robit nebudem a uz vobec nie v tehu ci pri snazeni... vie o toxo a co sa moze stat tak to chape a nenecha ma to robit...
a jasne pusinkovat nebudem, aj tak je to betar skor si zasluzi nakopat niekedy 😀 teraz mala obdobie utekania, okamzite ako sa otvorili dvere zdrhla prec ani som si nestihla vzsimnut ci ho re ci dole a o polnoci sa mi ju teda vobec nechcelo nahanat po panelaku 😖 uz ju to preslo chvalabohu.

aj ten baby plan obsahu je kyselinu lystovu ale zvyknu to kocky kombinovat aby toho mali viac, v tom babyplane je zkazdeho rozka troska a najviac sa ta kys odporuca, preto
inak je to calibrum babyplan, ja ho planujem potooooooooooom uzivat

katkaajurko
29. okt 2008

no vraj staci brat bud baby plan, alebo kyselinu listovu... a odporuca sa pit alchemilkovy cajik 🙂 ten som pijavala na podporu imunity..no moc mi nechutil ale na vsetko sa da zvyknut 🙂

droby
autor
29. okt 2008

alchemilkovy cajik je super ale blee tiez mi nechuti ale pomaha, mne ho muzk varil pri bolestivej MS 😅

mata24
29. okt 2008

no tak si ho teda kupim, lebo ja tiez nemam bohvieaku imunitu, podchvilou som chora...

droby
autor
29. okt 2008

nie je alchemikla v tehu zakazana??? na imunitu aj precistenie organizmu je super aloevera, sme to tu s monikou preberali a kocky snazilky ho uzivali na otehotnenie, prave pre jeho uzasne ucinky

katkaajurko
29. okt 2008

no alchemilka sa odporuca pit pri niektorych druhoch muzskej aj zenskej neplodnosti..takze podla mna zakazana nie je...

aj o aloe vera som pocula - ale nemam overene...

mata24
29. okt 2008

ja som tiez na aloe vera pocula len dobre veci, ale zas asi tiez nie je dobre to seba pchat toho vela.

aleo vera je dobre aj na krv, kolegyni to velmi pomohlo. mala hrozne vysledky a brala asi 2 mesiac ale 100% aloe a veľmi jej to pomohlo

droby
autor
29. okt 2008

ja som pila aloe, mne teda pomohlo aj na imunitu aj na ochorenie co som mala vlastne oslabenim imunity a okrem toho som citila ze mi to v organizme pomaha take precistenie, uz sa dlhzie chystam si dat taku kuru aj teraz, na jesen zimu sa zide posilnit organizmus a citim ze sa mi ocista zide, len uz enviem kde mi hlava stoji, s brigadnickami som este neskoncila stale mi chodia a o volne ani nehovorim, prerabka nakupy autokosla domacnost a mam dost, ale sialene sa tesim az to dokoncime to bude zasluzeny oddych

droby
autor
29. okt 2008

kati tak si to asi z niecim pletiem co je v tehu zakazane, som si bola ista ze je to alchemilka, asi to bude iny cajik, malinovy je inak na porod zasd obry v tehu by sa nemal, aby ste predcasne neporodili

jaj teraz citam pozorne ja som to aloe tiez mala na krv, som ju mala prekyslicit ci odkyslicit uz nepamatam 😅

mata24
29. okt 2008

no ja uz mam tiez dlho dost vysoke tempo - vela roboty, a este teraz mam zas brata v nemocnici to mi na pohode nepridava, veru by som si mohla dat aj ja niaku kuru.

a lubi ty si si davala len 100% aloe? to si kupila v lekarni? lebo ja som videla aj v potravinach take napoje aloe len neviem ci sa to vobec oplati pit.

katkaajurko
29. okt 2008

to bude zasluzeny veru 🙂 budes sa vytesovat..ale uvidis to - potom ta to totalne chyti - tehulkovanie..

ja asi tiez skusim po novom roku to aloe... uvidim... uz som nad tym uvazovala...

mate nejaky typ na dobre aloe u dobrej firmy?

mata24
29. okt 2008

no ja by som mohla zistit od tej kolegyne ale viem ze je to tam drahe, ju ta dvojmesacna kura vysla okolo 6000, ale zas ked to ma pomoct tak sa oplati do toho investovat

droby
autor
29. okt 2008

mati tie v obchododch su akurat pekne drahe male ale chutne 😀 mne to strasne chuti aj stymi kuskami aloe a ochutene ako napoje sme ich v leteb objednavali z njakej stranky lacnejsie, perfektne osviezenie a zdrave...ale na kuru a ocisto aby to pomohlo tak to 100percentne z lekarne... ja som mala njake barny cinieco na b to bolo musim pozret este mam flasu doma a to je dobre... napriklad z firmy LR sa da kupit obyc aj ochutene ale velmi draho maju.
je tu jedna cela tema o aloe, tusim som tam aj chodila kedysi kde baby rozoberali prave znacky druhy a co sa oplati a viac menej to na B vsetky uzivali co som aj ja mala

no liter tusim 500-800sk zas ked uz kupit tak kvalitne nie to lacnejsie!

jaj kati radsej nech ma to tehulkovanie este nechyta, len by som depkovala kedze este to naozaj nepojde, ja som s tym uz vysporiadana a z bytu sa budem este vela vytesovat to nezariadime vsetko hned do vianoc, pojde to postupne, aj ta obyvacka zatial nebude nijaka, steny biele sedacka co mam, docastna lebo je mala a az potom ked si kupim vysnenu cervenu zimidzujem aj obyvacku 😵

ja to rozhodne odporucam zdravie je to do cohom sa oplati investovat a uz som si to nasebe odskusala a v spojeni s upravenou sietou som mala okamzite vysledky co bolo vidiet aj citit

droby
autor
29. okt 2008

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

kukam ze njaky brusnicovy preferuju, ja som mala cisty s kuskami aloe, ked som nemala chut na cisty tak som si ho dala s mineralkou

lupienka
29. okt 2008

Ahojte kocky, ja som tu dnes tak na preskacku...
No mne tiez Dr povedala, ze som uplne v poriadku, cykus pravidelny, MS slabsia, ale to nevadilo, proste ziaden problem. A teraz som bola nahodou na kontrole v strede cyklu a ona ze sa jej nezda, ze mam taky maly folik, ze uz by mala byt ovu. Tak som si zacala merat teplotu a ja mam skutocne nejaku oneskorenu ovulaciu, tym padom kratsiu lutealnu fazu a ak by som chcela zostat tehotna, comu sa teda nebranim, tak by sa mohlo stat, ze oplodnene vajicko nema dost casu na zahniezdenie, lebo MS sa zacne skusat skor ako sa mu to podari.
Ale to je individualne,

lupienka
29. okt 2008

A este k tym doplnkom, ja som zacala uzivat akurat kyselinu listovu, ta by sa mala aspon 3 mesiace pred otehotnenim, ktovie, kedy sa to podari... 🙂 a to je asi vsetko. Nefajcim, pit pijem sem tam, ale nie som alkoholik 🙂 tak inak ved kopec bab nevedelo, ze otehotnie a nemenilo zivotospravu nejako.
Matka tak si mozme podavat rady a skusenosti, ak chces a budeme take majove snazilky, co ty na to???
A kocky sa potom uz len popridavaju 🙂

droby
autor
29. okt 2008

my vas potom povystriedame 😀 ked sa mi pridame uz budete mamicky dufam 🙂

bambulka82
29. okt 2008

ahojky 😉

ja mam znamu, co robi v lekarni a odporucila mi jednu znacku aloe..vraj sa to riedi este s vodou a tusim 250ml, alebo 500ml (teraz fakt neviem) stoji okolo 350,- mozem zistit tu znacku, lebo som si to zabudla napisat..

droby
autor
29. okt 2008

ahoj moni, joj to by bolo super keby si tu znacku vedela 😵 planujes si ho kupit a uzivat?
ze by sa vsetky majovky dali teraz na aloe 😀

droby
autor
29. okt 2008

len tehulky nam tu dnes chybaju inak sme v hojnom pocte 🙂

bambulka82
29. okt 2008

napisala som jej teraz sms-ku, tak uvidime, co odpise..
planujem si ho kupit, len este pockam do buduceho tyzdna..mam ist k tej koznej koli tomu mojmu herpesu..tak ak budem musiet uzivat tie tabletky, tak zatial mi to aloe bude na nic...no ved uvidim
v kazdom pripade by som ich nechcela uzivat 😒

droby
autor
29. okt 2008

moni ako sa len bude dat vyhni sa tym tabletkam 😔 tolke svinstvo radsej nie, najhorsie je ze DTR to neriesi len predpisuje lieky hlavne antibiotika, bez ohladu na to ze sa to da aj inak,
co sme sa tu bavili minule o tom her[pese a co na to pomaha si nahodou nieco neskusala? prirodne sposoby, vytaminy? ja by soms a etda snazila si o tom nastudovat azbavit sa toho inak ako antibiotikami...

mne teda antibiotika riadne zasvinili organizmus, preto viem o com hovorim a prave to som liecila potom aj s aloe 😉
drzim ti palce ench sa ti podari tomu vyhnut

bambulka82
29. okt 2008

na jednej strane by som doktorke kludne aj zaklamala, ze sa mi uz nerobi a liecila by som si ho po svojom..nejako prirodne, ale trosku ma vyplasilo, ked mi minule povedala, ze to mam akutny zapal v tele a proste sa to musi vyliecit..mozno by som na to pristala, ale na inu variantu..napr. na uzivanie na 3 mesiace a potom sa uvidi..a nie hned na 9 mesiacov!!!!!!! ale zase mam aj strach, ze co ak je to trosku vaznejsie a ja si to nevyliecim teraz, ked este mozem a potom s tym budem mat problemy..predsa len, ked mi povedala slovo akutny zapal, tak ma to trosku vystrasilo ☹

droby
autor
29. okt 2008

ono vsetko co sa ti na povrchu prejavi znamena nerovnost v tele, ci zapal, tazke neboj sa, hlavne nemysli negativne... lekar ti za ziadnu cenu neporadi nic co by neskodilo organizmu, oni su vycviceny predpisovat "svinstva" 😠 kiez by ti pomohla a vyliecili ste to rychlejsie, 9 mesiacov je vazne vela
urcite to ale nezanedbat a ono uzivanie vitaminov, aloe ci inej prirodnej licby nie je vylucene pri lekarskej liecbe ako doplnok 😉 a potm sa tych atb aj tak treba z tela zbavit -najlepsie aloe ako som uz odskusala 😉
ja verim ze sa ti to da doporiadku aj bez takej dlhej liecby

bambulka82
29. okt 2008

ja som sa teraz trosku poucila z tych vsetkych chorob, co som mala..zacala som uzivat nejake vitaminy..lebo aj ked som sice jedavala ovocie a aj zeleninu dost casto, bola som ja 5x do roka chora..teraz napr. uzivam viaderm na vlasy..lebo mi dost padali a je to lepsie..sem tam si dam megacecko a beriem aj b-komplex forte, ale zase nie kazdy den..len ten viaderm kazdy den 2 tablety..ked sa mi zlepsi, prestanem uzivat..
no ja som bola praveze dost prekvapena, ked mi povedala, ze ta liecba bude trvat tak dlho, lebo moja kozna zase nie ta doktorka, ktora len lieky predpisuje..ona je tiez skor za vitaminy a prirodne liecenie..
no ale ved uvidime, nebudem predbiehat..uvidime buduci tyzden..tiez to chcem spojit aj s preventivnou prehliadkou u zenskej..ach jaaaaaaaaaj..dufam, ze aj to bude v pohode..

katkaajurko
29. okt 2008

no ste sa rozkecali, ja som sa presunula domov, dala piect chlebik, sprchu a uz odpocivam a snazim sa vylezat tie moje priedusky..ale uz to tusim ustupuje - klop klop klop...

Lupienka - a ta kratka lutealna faza - neda sa nejako "predlzit"? ja mam celkovo dlhy cyklus..ale snad aspon tu luealnu fazu v poriadku... mozno napriklad pitim tej alchemilky..ze by ten cyklus upravila...neviem..fakt len hadam...

katkaajurko
29. okt 2008

baby narazila som na rozne aj kontroverzne nazory na lieky..a tak...a docitala som sa aj -ze je velmi vela vyrobcov aloe - ktore len tazia z toho - ale kvalita aloe v nich je o hovne... a je len malo vyrobcov - v ktorom to aloe je naozaj ucinne..ze zavisi kde sa dopestovalo, ako sa extrahovalo a tak...NO ALE KTO TO ZISTI?

a precitajte si toto:

http://www.prop.sk/nevyhlasena_vojna_III.html

bambulka82
29. okt 2008

baby..ide vam stranka? mne to nejako blbne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre