Májovky plánujú a tehuľkujú

droby
11. júl 2008

májové manželky šup sem, druhá etapa po svadbe - tešíme sa na babatko 🙂

mata24
7. nov 2008

no asi veru budem musiet ist do lekarne a nieco vyskusat. a najhorsie je ze uplne citim ako mi bije srdce, mozno je to fakt sposobene aj tymi zmenani co sa v tele deju a dufam ze to coskoro prejde.
a ty uz dlho beries tie tabletky?

sana15
7. nov 2008

Matka a tlak zvykne tehotnym stupat, ale takto zavcasu este asi nie 😕 Ale ak si merias tlak takym tym tlakomerom na doma a na zapastie tak ten nie je spolahlivy. ja si ho doma ani nemeriam. vzdy som mala nizsi, v jednu poradnu som mla dokonca 80/50 co sestricka len oci otvarala,ako to ze ja este vobec zijem. a kazala mi pit kavu (a ja som sa dovtedy bala ju pit a kupila som si tu Ricore - bleeee). ale na poslednej poradni mi stupol tlak na 140/60 ale to bolo sposobene,ze som dlho predlho cakala v cakarni,potom som nahle vstala,stretla jednu znamu a zacali sme sa zanietene rozpravat co a ako a sestricka ma do toho rozrehotala s tym,ze som sa jej neodzdravila pred obchodom,ked na mna trubila a ze sa s manzelom tak podobame,ze on je urcite moj brat... ja som sa aj prelakla a ocervenela,ze ja som sa noedzdravila...takze to bol mozno taky chvilkovy adrenalin

sana15
7. nov 2008

a takisto aj tep sa zvysi v tehotenstve - to je normalne. Ale ked pojdes ku gynekologovi,tak mu to povedz,ak to neprejde, k obvodnemu zatial nemusi ist. zbytocne cakat v cakarni plnej chorych ludi, teraz si treba davat na choroby velky pozor

sana15
7. nov 2008

matka a pozor na lieky! ja som pred svadbou zacala chytat nadchu,tak som si uz od zaciatku nasadila nurofen 2x denne. vies ako som sa prelakla,ked o som o tri tyzdne zistila ze som tehotna a nasledne na to,ze nurofen tehotne nesmu 😒 Vobec mi nebolo vsetko jedno. A tiez som toho vela pocitala aj o bylinkovych cajoch,vacsinou je nazor,ze ziadne bylinkove, aj ked ja som na litre pila urologicky a harmancek nez som zistila ze som tehotna. potom som prestala,ale kvoli mocovym cestam som si obcas ten urologicky dala. aj teraz by sa mi zisiel,ale furt ho zabudnem kupit,vzdy kupim iba pre tehotne.
cesnak znizuje tlak,ale netreba si ho dat vecer.

katkaajurko
7. nov 2008

matka uz sest,sedem rokov...ale prvy krat sa mi to stalo uz v asi v 13tich rokoch ale do dvadsiatky to bolo tak mimoriadne ze bez tabletiek sa to zvladalo..bol to len tep a arytmia...ale stresmi na vyske sa mi to zhorsilo natolko ze som zacala brat tabletky po mnohych vysetreniach pravidelne..vlastne kazdy den polku... a je to ok..

ale ste ma moc nepotesili ze pri tehulovani sa to zase este zhorsuje... ☹ ja sa tohoto dost bojim...viem ako mi vie byt zle ak by sa to stalo a bojim sa toho pri tehulovani... myslim teraz arytmiu ☹ ☹

mata24
7. nov 2008

hej ten tlakomer je ten na zapestie. ja som tiez tvrdila ze nemeria dobre ale ostatne kolegyne mali normalny, neviem, radsej sa s tym nejdem niako velmi znepokojovat ale dr.to urcite spomeniem.
lieky nejem ziadne a nastasie ani za posledny mesiac som okrem baby plan a magnezia nejedla nic.

a to sa vazne nesmu bylinkové čaje? to som nevedela aj dnes som si uvarila 0,5 l matoveho 😒

sana15
7. nov 2008

ja som tiez pila matovy na kombinaciu s tym urologickym a harmancekom. potom som prestala uplne,uz len ten urologicky obcas a teraz uz posledne mesiace ziadny bylinkovy,iba tie pre tehotne. ale neboj, ja som toho do zistenia popila hektolitre, ale ked budes moct,radsej si uvar iba ovocny.

sana15
7. nov 2008

Katka: neboj sa,lekari s tym maju skusenosti a vedia co a ako upravit,aby aj taketo problemy zvladli aj tehotne.
inak fakt pocas tehotenstva je dost vela omedzeni,ale co som zistila,tak pri dojceni aspon 3x tolko 😔 Ja normalen ani netusim,co budem pocas dojcenia jest,kedze tam sa vylucuje aj kopa ovocia aj vela druh zeleniny 🙄 Rozoberali ste aj farbenie vlasov- nedoporuca sa,ale tiez si myslim,ze dnesne farby uz nie su amoniakove a kadejake,ale predsa kym nemusite tak radsej sa vyhybat tym vsetkym vyparom v kadernictvach. ja som od svadby vlastne ani u kadernicky nebola. uz mi treba vlasy podstrihnut,ale uz to necham vsetko az po porode

katkaajurko
7. nov 2008

na tych cajoch je ale tusim napisane - ktory sa smie a ktory nie... aj na liekoch...

katkaajurko
7. nov 2008

no ved ja viem ze to vedia, ale i tak sa toho bojim...prezila som si svoje a raz som si myslela,ze mi proste raz srdce vyleti z hrude, alebo pukne alebo sa proste zastavi a hotovo ...a strasne som sa bala... ☹ nechcem to zazit znova..nie to tehotna ☹

a tie lieky co beriem teraz -keby som pripadne nahodou otehotnela aj teraz- vraj ich beriem v mnozstve - ktore by babatku neuskodili - ale i tak mi ich asi potom vymeni..uz som sa s kardiologom o tom bavila - lebo naposledy sa ma pytal sam od seba - ci neplanujeme babatko...

katkaajurko
7. nov 2008

jani myslis,ze s tymi farbami je to pravda 😖 podla mna uz neskodia... treba sa nafarbit pri otvorenom okne 😀

boze to je hrozne co sa moze a co vsetko nie...

no a jani - ked tehotnu boli hlava - tak ake lieky moze? alebo co ked nahodou fakt prechladne...? potom co?

mata24
7. nov 2008

no Kati tak to uz beries dost dlho,a to je asi aj na cely zivot, ze? ci je moznosť ze sa to niako upraví?
ale neboj urcite to zvladnes aj vtehotenstve, len si budes musiet davat vacsi pozor.

a zeleny caj mozem? ci ani to nie? ked ja tak nelubim ovocne caje, ja mam radsej bylinkove ☹ no ale tak obetujem sa 🙂

katkaajurko
7. nov 2008

matka na cely zivot... da sa to operativne vyriesit - ak by sa zistilo "miesto" kde el.impulzy uchadzaju z casu na cas kam nemaju a "zlikvidovat ho" ..nie je to ani narocna operacia,robi sa to kanylou cez zilu - lenze u mna je problem v tom ze nevedia , kde to miesto mam (v srdci) 😒 a ani sa im nasilu vysetreniami ako na just arytmiu nepodarilo nikdy vyvolat tak aby to zistili... ona si proste pride - kedy sa jej zachce... ale mam na sebe odskusane ze pri velkej vycerpanosti, malo tekutinach a stresoch... ale od kedy mam lieky som ju nemala tusim ani raz.ak tak len slabunku - KLOP KLOP KLOP...

mata24
7. nov 2008

tak ale aspon ze tie lieky zaberaju, a zas polka tabletky nie je az tak vela, a mozno casom pridu aj na to kde sa ti to robi a uz budes mat pokoj.
no takze musis sa setrit a vela piť 🙂

katkaajurko
7. nov 2008

ano ano 🙂

mata24
7. nov 2008

no a to sa musis aj v tehotenstve, tak by si to uz mohla aj spojiť nie? a ty sa Kati kedy chystas na matersku?

katkaajurko
7. nov 2008

my by sme chceli po lete zamiesit 🙂 ..tak sme dohodnuti ak budeme obaja zdravi a nic zle sa nam nestane..klop klop klop 🙂

mata24
7. nov 2008

no tak mohli by ste aj cez leto a akurat ma vystriedas 😀

katkaajurko
7. nov 2008

🙂 😉 uvidime, ja mam este jeden taky snicek a ten by som chcela toto leto ..lebo s "baby" sa neda..ja tuzim si pozriet par miest v amerike, ale ak to tento rok nevyde,tak kaslem na to a bude baby..teraz musime veela setrit - aj na baby aj na ameriku 😵

mata24
7. nov 2008

no tak to hej, sny si veru treba plnit ak sa da, ale potom uz isto sup sup na babo 😀
veru veru ja musim zacat teraz tiež riadne šetriť, no nebude to sranda, na materskej a prerabat dom... ale tak hadam to niako zvladneme.

katkaajurko
7. nov 2008

ja by som aj brala babatko aj hned..len jedine co sa bojim,je ten moj zdravotny stav a ako zvladnem tehu a porod...a potom ako zvladnem tu starostlivost o babatko po porode,ked sa ani nevyspim..lebo to je dalsi faktor u mna - co mi sposobuje arytmie..vycerpanost sposobena aj nedostatkom spanku... a to sa bojim teda dost...a ja viem ze milion mamiciek to predomnou zvladlo..ale zase viem aj moj zdrav.stav... to je to... ☹

mata24
7. nov 2008

no to ti verim kati ze sa bojis, ale ja si myslim ze s pomocou doktorou to urcite zvladnes, a ked ti manzel pomoze tak sa aj vyspis. 🙂
hlavne sa toho nesmies moc bat, lebo psychika robí veľa,

katkaajurko
7. nov 2008

budem sa hlavne modlit aby som mala spave babatko raz 🙂

mata24
7. nov 2008

no presne,
pripadne ako kedysi das makovy odvar a bude spat vkuse tri dni 😀

katkaajurko
7. nov 2008

to sa davalo ? fakt?

bambulka82
7. nov 2008

ahojky 😀

katka..tie decodomacke obyvackove steny stoja tak od 12tis. do 20tis.
musis vymaknut akciu..vtedy su fakt lacne 😉

inac..preberate tu zdravotny stav..ja idem buduci tyzden k tej koznej koli tomu mojmu herpesu, tak dufam, ze mi tabletky neda..nechcem uzivat nejake lieky 9 mesiacov, to fakt nie!!! 😠 😠 😠

no a katka..ja mam trosku tiez strach z mojho zdravotneho stavu pocas tehotenstva..som astmaticka a tiez nebudem moct uzivat lieky pocas tehotenstva 😒
ale u mna je to najhorsie v zime ☹
preto som si naplanovala, ze plodit zacneme koncom buduceho roka, aby som bola tehotna pocas leta
to nebude az take hrozne, ako keby som mala rodit v januari-februari

bambulka82
8. nov 2008

dobre ranko vsetkym majovkam 😉

katkaajurko
8. nov 2008

dobre ranko Moni

Moni...ty si astmaticka 😨 no teda, tiez to mas tazke ....a nie su ziadne lieky pre astmatikov co by si pre pripad mohla uzit v tehotenstve? a preco je pre teba zima najhorsia? som si myslela,ze astmatici maju problem asi skor v lete - ale to sa mi skresluje skor koli tomu ze alergici maju problem v lete vacsi... inak ja som aj alergik a na to ze beriem lieky som akosi pozabudla..neviem ci budem moct v tehu 😔 😅 do kelu...

co budete robkat cez vikend?

my trosku upraceme a budeme odpocivat a vecer mame rodinnu seslost v Grobe (pre mimo BA - znamena Grob - ze sa ide na husacie hody 🙂)) ) mnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaamky budu 😀

bambulka82
8. nov 2008

dobre ranko katka 🙂

no ja mam tiez alergiu..na pele stromov (breza, lieska, topol,...) a z toho sa mi prejavuje astma.
pre mna je v tomto najhorsie obdobie tak od februara po april..takze dalo by sa povedat, ze to jarne obdobie..
zima pre mna tiez nie je moc dobra v tom, ze mi akosi nerobi dobre taky ten "ostry" vzduch

leto znasam v celkosti dobre..preto nevidim problem v tom, ked budem tehotna cez leto..to aj ked sa zadycham, tak sa napijem, chvilu si oddychnem a je to ok
ale kedz v marci-aprily zacnu poletovat tie biele chumace z topolov, tak mi fakt nerobi dobre
ale musim povedat, ze uz to nie je take hrozne, ako to bolo cca pred 4 rokmi, zacala som sa poctivo liecit, uzivala som lieky kazdy den a aj ked viez, z astmu si nikdy nevyliecim, aspon ju potlacam..
minule mi alergologicka hovorila aj o nejakom ockovani, len neviem, kedy sa na to ockovanie chodi..su to tusim 4 injekcie..tak ak by som sa dala zaockovat este pred otehotnenim, mozno by to nebolo az take zle
musim sa s nou poradit

no ja som dnes sama..drahy je od 06,00 v praci a pride az po 18,00
tiez chcem trosku poupratovat, uz som dala aj prat a vecer budem trosku zehlit 😉

zajtra k nam pride draheho kamarat s otcom, pridu pozriet moznosti riesenia prerabky v nasom bytiku a tiez, ci by nam statik dovolil spravit otvory na dvere do 2 priecok 😉

katkaajurko
8. nov 2008

Moni inak tie obyvacky z decodomu sa mi fakt velmi pacia...ked sa raz budeme stahovat do vacsieho - tak viem kam budu smerovat moje kroky pri obyvacke 😀 fakt 🙂))

musim zacat uz aj ja nieco dnes robit,lebo uz je pooool jedenastej skoro....a len tu kavicku popijam 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre