Mám 116 kg a snažíme sa o bábo

beka55
7. aug 2020

Dievčatá možno vám niektorej budem pripadať smiešne no ja si už fakt neviem rady. A hovorí sa ze viac hláv viac rozumu. Tak teda skúsim.. Snažíme sa s partnerom o bábätko.. Zatiaľ 2x potrat.. Som s toho zúfalá.. Doktora mi odporučila lieky a zarážajúce teda ani je až tak zarážajúce že mám sa snažiť co najviac schudnúť.. Áno ukamenujte ma nikdy som chudá nebola od decka s tým mám problém hoc sa snažím ako sa snažím mam 178 cm a váhu až sa hanbím písať 116 kg. Áno samozrejme pre babo som ochotná spraviť čokoľvek len sa bojím ci mi to nerozhadze už aj tak dosť nepravidelný cyklus alebo nejaké rady návrhy pomoc.. Co ste zmenili vy a ako sa to podarilo.. Vždy som tajné dúfala že sa mi podarí zhodiť x kíl a budem taka pekná mamička s bruškom ako vy chudé baby.. Už si veľa krát namyslam že je to aj psychikou že sa na to veľmi sústredím.. Ďakujem za každú radu

88matulka88
7. aug 2020

@beka55 ahoj, mám jednu známu ktorej pomohlo to že schudla cca 25 alebo 30 kíl tuším, podarilo sa im prirodzene a jej cyklus po tom ako schudla sa opravil 🙂 ja si myslím že 116 kg je celkom dosť a keď este budeš tehulka podľa mňa to bude len plus pre teba keď sa vám podarí otehotnieť keď budeš menej vážiť 🙂

beka55
autor
7. aug 2020

@88matulka88 vieš keby som sa roky nesnažila schudnúť.. Od dieťaťa sa snažím 3x týždene fitko +úprava stravy no neviem viem ze je chyba vo mne a otázky typu a kedy už bude babo a podobne mi tiež úsmev na tvári nepridávaju

heln
7. aug 2020

Ahoj, zdravotne ti urcite pomoze ked trochu schudnes. Obmedz sladene napoje a mnozstvo cukru v potravinach, sladkosti, sladke a mucne jedla. Dopraj si viac zeleniny a letne ovocie, melony, uhorky. Viac sa pohybuj, alebo sportuj. Zelam vela uspechov a babatko.

mirola
7. aug 2020

Asi sa snazis malo, alebo neefektivne. Neverim, ze zdravy clovek s dobrym trenningovym planom a jedalnickom hlavne ak ho roky dodrziava neschudne.

zuzubb007
7. aug 2020

schudnutie by určite pomohlo je to strašne vysoká váha, teorii 3 x fitko a upravená strava to je totálna kravina chudla by si ak nemáš požadovaný príjem, skôr by som si priznala či nechodíš do chladničky častejšie ako je potrebné preto tá váha nejde dole

lenuska9999
7. aug 2020

Skús si zaobstarať nejakú trénerku alebo trénera. Možno cvicis zle a neefektívne. Keď ti niekto ukáže tie správne cviky a dohliadne na teba , aby si sa neflakala, hneď to pôjde ľahšie. Teda vo fitku ťažšie , ale s kilami dole ľahšie 😀 odporúčala by som kardio trening v kombinácii so silovým. Ja síce nie som žiadna trénerka, ale takto mi to vravela tá moja a zhodila som dosť. Okrem toho treba sa hýbať aj mimo fitka. Mám tým na mysli napríklad chodenie po schodoch namiesto výťahom, chodenie peso namiesto dopravou, viac prechádzok atď atď atď. A tak isto jesť viac krát za deň a menšie porcie , nájsť si na jedenie naozaj kľud a nie jesť rýchlo a hltavo, vynechať pečivo, múku, olej.. neviem , že keď toto všetko dodrzis nepodarí sa ti schudnúť.. potom by som hľadala problém po zdravotnej stránke

eliska13
7. aug 2020

@beka55 aké lieky Ti odporučila?máš za sebou hormonalny profil u gynekologa, vyšetrenie na štítnu zlazu?No a schudnúť určite je to veľká záťaž na telo, kĺby, srdce.skus najprv zmeniť stravu je ti veľa skupín a receptov

sunny8
7. aug 2020

Obezita (veľmi nerada to slovo používam nechcem ním nikoho uraziť) je vec hlavne psychická. Človek si stavia bariéry pred vonkajším svetom. Skúsim ti to nájsť v knižke a odfotim ..

sunny8
7. aug 2020
smeja1981
7. aug 2020

ahoj, skusim ti poradit.. ja som schudla 16 kg uz 2X. Bez fitka. Zacala som jednoducho jest polovicu toho co bezne. A druhykrat som schudla tak, ze na veceru som jedla zeleninove polievky, bez den normalne ranajky a varene obedy klasicke. Mozno este jedna vec. Snazila som sa vynechavat k ranajkam pecivo. takze vajicka a sunka napr bez chleba...myslim, ze nic hrozne, zvladnes to a nemusis zapisovat kalorie a trapit sa sportom, ak sa vo fitku napr. necitis dobre. Skus si kupit krokomer, je to dobra motivacia. Dala som si limit 6000 krokov denne a motivuje ma ak mam napr. 5000, tak si dam este kolecko naviac alebo prechadzka do obchodu...velmi drzim palce a urcite to zvladnes, za rok mas kludne v pohodicke tych 15-20 dole. Moj otec 64 r zacal s krokomerom 10000 krokov a vynechava pecivo, schudol za ž tyzdnov 6 kg

eliska13
7. aug 2020

@sunny8 dobrá kniha tiež ju mám😊

nikpa
7. aug 2020

@beka55 ty chodíš 3krat do týždňa do fitka + úprava stravy a neschudla si?? Neexistuje, niekde je chyba! Stravu si upravujes sama alebo ju mas od volakoho kto tomu rozumie?

misa11111
7. aug 2020

Moja mamina schudla 20 kg a má 48 r.
A to do fitka nechodi..
Proste prešla denne min. 10 000 krokov niekedy menej niekedy nič a keď bolo teplejšie tak na bicykel.
Vysadila pečivo, sladké, mastne jedla,mliečne výrobky
Pije 3l vody, veľa ovocia večer už nie a hlavne veľa zeleniny, menej príloh, mliečne výrobky nahradila rastlinou alebo sójovou stravou.
VŠETKO SA DÁ 😉 s čísla XL oblečie kľudne aj M
Veľa šťastia.

veronika1234512345
7. aug 2020

Mne tiež lekár radil schudnúť schudnúť zato nemôžem otehotnieť atď.
Žiaľ váha mi stala na 105-110kg.
Na výšku 171cm.
Ostala som pri tejto váhe tehotná a o 12 dni mam termín pôrodu.
Ale ☝🏼 samozrejme skúsiť niečo zhodiť treba možno je tam problém tých potratov kto vie.
Mne sa podarilo schudnúť len tým, že som nejedla pečivo a nepila sladké vody.
Sladkosti som celkovo nejedla, nepotrebovala som. Držím palce.

medeaa
7. aug 2020

116 kg je strasne vela... Nic v zlom. Proste nie kvoli dietatu, ale kvoli sebe by si mala zhodit kila. Ci to suvisi s problemom mat babatko to asi nevie nikto na 100% posudit, ved aj baby s normalnou vahou mavaju problem, ale moze to tak byt... Drzim palce 💗

vilma7
7. aug 2020

Nejde ti to samej, skús s poradcom, trénerom. Ale keď tak veľmi chceš, nechápem prečo ti to nejde. Kde robíš chybu?
Známej, má 60 rokov sa podarilo behom polroka dať dolu cez 30 kg, a to do fitka určite nechodila. Tuším mala len stacionárny bicykel doma.

777januska777
8. aug 2020

Odporúčam, aby si si stiahla kalorické tabuľky a na Facebooku sa pridaj do skupiny "hubnuti s kalorickymi tabuľkami" a tam ti poradia ako si to nastaviť. Základ je u teba úprava stravy, keďže buď ješ veľa, málo alebo úplne zle. Držím palce.

alzbeta162
8. aug 2020

Tu je určite problém vo váhe všetko je tym padom rozhadzane z toho samozrejme aj hormóny neverila by si koľkým ľuďom sa podarilo schudnúť hlavne ženám lebo nemohli otehotnieť nemali správnu rovnováhu a všetko sa im upravilo vďaka tréningom a strave ...ja osobne som po 2rokoch od pôrodu prvého vážia 70kg pre niekoho smiesne ale moja vaha bola 56kg a 14kg je dosť uz ma to prestalo baviť sama sebe som sa nepáčila a povedala som si dost za 4 mesiace som sa dostala na svoju vahu naspäť nemala som trénera len som chodila na kruháč obmedzila alkohol vyprážané a sladké a hned to išlo ..... všetko sa da a poviem to tak z váhu ktorú máš pôjdu kg ľahšie dole ak zamakas takže držím prsty ❤️

nellye9
8. aug 2020

@sunny8 aká je to knižka?

matkamirko
8. aug 2020

@beka55 urcite schudnut. Tu uz nejde iba o snazenie, tehotenstvo, dieta. Nacas by som snazenie vypustila, a sustred sa na realne schudnutie. Vymedz si ciel, a dodrz vsetko, ako si naplanujes. Mozes ohrozit dieta aj seba- tehotenska cukrovka, vysoky tlak(preeklampsia), a ine. Takze ciel jasny mas, drzim palce.

juliet86
8. aug 2020

vies mozno mas zdravotny problem. napr polucysticke ovaria stitnu zlazu. najdi v okoli dobrych lekarov endokrinolog gynekolog diabetolog a zacni najprv u nich. stravu a ttenerov ries az potom ako sa vyluci zdravotna pricina
plus medzi lekarov zarad aj psychologa ci psychiatra pokial mas napr binge eating disorder alebo nevyriesene traumy ktore vedu k emocnemu jedeniu. zo srdiecka ti drzim palce. kiez si zdrava ty partner aj babatko

pininka1
8. aug 2020

A bola si na nejakych specialnych vysetreniach, stitna zlaza, hematologia a pod. ? Aj ja mam rovnaku vysku a skoro aj taku istu hmotnost a otehotnela som vzdy raz dva. Mame tri deti

mint_blossom
8. aug 2020

@beka55 Pridaj sa do skupiny Cesta k mojej premene. Drzim palce s chudnutim ❤️

mogaa
8. aug 2020

@beka55 nejako som nepochopila tvoj príspevok...ty máš v prvom rade schudnúť preto aby si tehotenstvo ľahšie znášala keďže počas tehotenstva môžeš pribrať ďaľších 20kg a s váhou cca 130-140kg už bude tehotenstvo riadne rizikové nehovoriac o iných zdrav.ťažkostiach ako napr.vysoký tlak....ak by si od detsva cvičila 3x do týždňa + úprava stravy nemáš 116kg...veľa kočiek práveže otehotnelo ked začali s cvičením a chudnutím....pár mesiacov sa sústreď na chudnutie a vypusti snahu otehotnieť.....začni cvičiť napr.toto, do3 mesiacov uvidíš ten rozdiel a je možné že tým že sa prestaneš snažiť sa aj zadarí....
https://ulozto.sk/hledej?q=beginner+shred&autoc...
je to Jillian Mihaels .zo začiatku odporúčam sa odmerať psa, pás, boky + odfoť sa v mobile v spodnom prádle zpredu aj zozadu(na porovnanie po cvičení)
začínaš cvičiť 10dní 1workoutpotom prejdeš na 10dní 2workout a 10dní 3workout....cvičíš týždenne max.5-6x (1-2dni musia byť volno na regeneráciu)čiže môžeš cvičiť 5dní v kuse a víkend volný alebo 3dni cvičíš den oddych a 2+1....skrátka v týždni musíš mať 1-2dni oddych na regeneráciu....cvič najlepšie hneď ráno , je to len 25minut...ak nemáš činky zober si flaše s vodou...../stačí ti 0,75Rajec ten so sosáčikom - dobe sa drží....

ckatka
8. aug 2020

@beka55 ja som roky nemohla otehotnieť a všetci mi radili schudnúť (ako keby to šlo, že?)
Pomalickym chudnutim a hormonálnou liečbou...som za 10 rokov pribrala asi 30 kíl 😂😂😂

Nakoniec som neplánovane otehotnela v 35ke pri 160cm 98 kilova.
Teraz som 20tt a mam stále tých istých 98kg.

Takže...hm...váha v tom podľa mňa nebola...ak si však už tehotná bola a potratila, dajte si vyšetriť genetiku a podobne veci. Mozno ti bude stačiť od otehotnenia nejaký liek...A budeš v pohode. V tehotenstve takáto veľká možno ani nepriberies.

mogaa
8. aug 2020

@beka55 čo sa týka stravy buď kalorické tabulky(skupina Cesta k mojej premene) alebo zdravý sedliacky rozum.....ješ 5x denne a normálne porcie žiadne duply a mám na niečo chuť...vyhoď sladené vody a blbosti ako čipsy a sladkosti....príklad jedálnička? raňajky napr.ovsenná kaša s ovocím alebo krajec chleba so šunkou alebo syrom a rajčiny, paprika,,desiata 1ks ovocia ako jablko, hruška alebo 2 ks broskyne, marhule alebo 1dlaň bobulového ovocia, obed normálne polievka a druhé(napr.mäso s ryžou a zelenina)olovrant 1ks jogurt večera polievka alebo druh jedlo z obeda prípadne kludne chlieb so šunkou a zeleninou....piť čistú vodu aspom 2ldenne(neboj hneď po cvičení vypiješ 3dcl ako nič...

mogaa
8. aug 2020

@beka55 ked schudneš aspom tých 16kg kludne si naď Gynex äje na úpravu cyklu aj hormónov + pomáha k otehotneniu....ale doktorka má pravdu, kvôli sebe aj dieťaťu najskôr schudni pod 100kg....

ckatka
8. aug 2020

@beka55 tu ti budu chudé baby rozoravat ze keď chodíš do fitka a upravíš stravu, nemôžeš byt taka ťažká...
Pche.
Ja robím sebaobranu..mame dosť drsné tréningy a zvládam fyzicky toho ozaj dosť. Jazdím na motorkách, chodím na strelnici...a vo.fitku ma bavia skôr činky, kettlebell a crossfit ako taký. Neznášam kardio, beh ani podobne veci kde nestačím s dychom lebo moje pľúcne chlamydie mi akosi znížili kapacitu pľúc a tyrat sa nebudem...
A mam 98 kg.
Som proste hora svalov tepelne odizolovana. 😂😂 Nemôžem byť s mojou motorkou tintitko...
Áno...nosím veľkosť 44 a potešila by ma 38ka. Ale nebudem teraz kvôli tomu odmietať jedlo alebo jest mrkvu a kura na pare...
Milujem jedlo a môj manžel super varí. Jeme zdravo ale skôr si myslím že jeme množstvom priveľa. Čiže v kakorickych tabuľkách prekracujem kalórie hoci je to jedlo zdravé a vyvážené.
A vieš čo? Mam u riti 😂😂
Pretože ja sa mam rada. A mam rada aj okolitý svet. A mam na tomto svete len obmedzený čas, radšej ho budem venovať zmysluplným veciam ako rátať kalórie a vyčítať si rožok s maslom a so salámou. (Kto by chcel oponovať tým, že obezni ľudia žijú kratšie....nie je pravda. Zle sa môže stať hocikomu hocikedy).

sunny8
8. aug 2020

@nellye9 miluj svoj život od L hayovej

thoughtfulweirdo
8. aug 2020

Ja by som tiež stavila na to, že schudnúť pomôže. Ak aj nie fyzicky, tak budeš mať zo seba skvelý pocit, budú sa ti vyplavovať "pozitívne" hormóny, to má tiež vplyv. A veľa báb tu píše, že sa im podarilo otehotnieť až vtedy, keď sa zamestnali niečím iným- to je ďalšie plus 🙂 ale treba na to ísť rozumn, určite nie žiadne drastické diéty, čo telo akurát vystresuju a očakávať -10kg za týždeň, to by si si viac ublížila. Pokiaľ vieš, že sama na to nestačíš, ja by som si na tvojom mieste zaplatila niekoho, čo sa tomu rozumie. Ale veeeeeelmi starostlivo vyberať, určite sa nevrhnut na slubotechny predávajúce zázračné prášky. Treba nájsť niekoho ako je tu na MK packofit, niekoho, kto naozaj komplexne rozumie fungovaniu ľudského tela. Držím palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre