Mám 18 rokov a chcem bábätko

minanina
3. okt 2016

Ahojte. Chcela by som sa spýtať čo si myslíte.. Mám 18 a veľmi často mám taký pocit že by som chcela bábätko a niečo mi našepkáva že áno sprav to.. Cítim sa taká vyzrelá keďže obdobie "dospelosti" sa u mňa aspoň po psychickej stránke začalo skôr. Vážne po ňom túžim a som si vedomá všetkej zodpovednosti a starosti navôkol.. Ďakujem za odpovede

misa12092
3. okt 2016

Ahoj to záleží na tebe a ak by vás s mamou tak sa jej to musíš spytat a ak s priateľom alebo sama tak to je na tebe ale mohla si si dokončiť najprv skolu 😉

minanina
autor
3. okt 2016

V škole budem mať nastavení teraz posledny rok individuálne kvôli predchádzajúcim zdravotným problémom. @misa12092

dominikav123
3. okt 2016

@minanina a máš pre to dieta aj zodpovedného a pripraveného otca ?

misa12092
3. okt 2016

Aha a skym byvas? Ak ty to nevadí že sa pýtam

misa12092
3. okt 2016

🙂

minanina
autor
3. okt 2016

Nevadí. Bývam spolu s priateľom raz u nás a raz u nich. Ale v budúcnosti by sme si to chceli u nich prerobiť. @misa12092

zuzka1008
3. okt 2016

V prvom rade potrebujem muža, o ktorého sa mozes oprieť a ktorý ta podrží v každej chvíli. Ja som otehotnela v 19r , vobec to neľutujem, po roku sme sa osamostatnili.
Kúpili byt , samozrejme na úver, ale teraz s odstupom času sme sa s mužom zhodli ,že sme mohli ešte počkať..
Niak sme si nestihli užiť život ako pár , síce sme spolu chodili už 2 roky ale mohli sme počkať , teraz to tak cítime, skús odcestovať

minanina
autor
3. okt 2016

@dominikav123 áno mam o 10 rokov staršieho a je skvelý.

misa12092
3. okt 2016

Aha a je on na to pripravený aj ty

minanina
autor
3. okt 2016

@zuzka1008 Ďakujem za odpoveď popremýšľam nad tým. Lebo áno keď sa tak spätne pozriem je veľa mladých mamičiek ale ako to prežívajú ani netuším.

zuzka1008
3. okt 2016

Prepáč preklep pocestovat, a užiť si mladost, potom prídu už len starosti..

minanina
autor
3. okt 2016

@misa12092 áno on je veľmi rád by už bol tatino a ja by som mu to rada umožnila keďže to tak cítim.

misa12092
3. okt 2016

A to si chceš teraz zničiť život dieťaťom ja mám 21 a teraz som v prvom mesiaci ale moja sestra mala19a bola síce rada ale šak rozhodni sa ak sa na to obidvaja cítite tak choďte na to 🙂 😉

minanina
autor
3. okt 2016

Neberiem to tak že by som si zničila život, dieťa je dar či teraz alebo potom.. Mali by sme niečo čo by nas spojilo, spoločnu zodpovednosť.. uvidíme ako sa to vyvinie. @misa12092

misa12092
3. okt 2016

Šak sa rozhodni ja keď som chodila do školy tak moja spolužiačka mala14 rokov a mala sina sebastiána a teraz je rada že ho má a teraz čaká 2jicky 🙂

minanina
autor
3. okt 2016

@misa12092 tak to si už asi neviem predstaviť tak pomerne skoro. No uvidím ako to celé dopadne a dám ti vedieť ako sme sa rozhodli 🙂

misa12092
3. okt 2016

,ok tak idem a tak daj my potom vedieť ahoj

minanina
autor
3. okt 2016

Áno ďakujem, ahoj

11031981
3. okt 2016

A kde by ste byvali s babatkom?teraz je to taka idylka.a trochu nerealne.raz u teba,raz u jeho,teda u vasich rodicov.asi by sa trebalo osamostatnit,vyskusat si byvanie spolu a potom dieta.ty mas 18. A on pomaly 30....ale to je moj nazor

mihula
3. okt 2016

@minanina neverím ani pol slova,že pripravena.Skor mi povedz,či tvoji rodicia su pripravení,alebo jeho

eda15
3. okt 2016

@minanina ahoj nechcem ti kazit iluzie, ale ked chcete nieco co by vas spajalo, spolocnu zodpovednost, kupte si najprv psa. Dieta totiz nieje nieco, ma co by ste mali pozerat tak, ze uvidime ako sa to vyvinie... dieta raz mas a si za neho zodpovedna kym nevyrastie. Keby ste sa neskor rozisli trpelo by hlavne dieta... psie navstwvy si lahsie rozdelite... proste uvazuj aj nad takymito vecami, nielen nad tvojou tuzbou.

minanina
autor
3. okt 2016

@eda15 máme psa Ďakujem. ;)

martuliiik
3. okt 2016

@minanina si si absolútne istá, že chceš tráviť po boku tohto muža zvyšok svojho života? Vieš si predstaviť s ním aj ťažké časy? Choroby, chudobu, hádky medzi rodinami,... Vieš sa spoľahnúť že ťa neopustí v žiadnej situácii, že bude prijímať zodpovednosť? Dieťa spojí vaše životy navždy. Ani jeden už potom z toho tak ľahko nevycúvate. Skús si úprimne sama v sebe na to všetko odpovedať. Myslím to dobre, túžiť po dieťati je krásne, ale treba to mať premyslené aj racionálne. Kde budete bývať, z čoho budete žiť? Napr. je náročné byť závislí len na príjme tvojho priateľa...

11031981
3. okt 2016

Jedna z tych tem na "ozivenie" nudneho pondelkoveho vecera.ked si pre nieco rozhodnuta,tak to urobis.nazory z konika to nezmenia.tu ani nie je co radit.skor sa vyjadri nazor,ze asi to nie je dobry napad...skor vrtoch teenegerky...aky nazor maju rodicia?lebo asi sa budu starat oni o to babo.

celasapremenim
3. okt 2016

to budes zit so svokrou s nim?
to, ze chces dieta je absolutne normalne aj v tomto veku, v pohode
len nechci vztah zacinat v domacnosti niekoho ineho :D ti radim

catherinah
3. okt 2016

Nechcete najskor ten dom prerobit a tak mat dietatko? Horsie sa Vam to bude robit popri nom....
Najskor dokonci skolu, odpracuj nieco, pripravite domov a mozete ist na to.
Ja by som tam este vsunula aj svadbu, nech dieta pride do kompletnej rodiny.

laurika1517
3. okt 2016

@minanina mas zamestnanie? nasteretne peniaze aspon do zaciatku?

mamutka
3. okt 2016

@minanina dieta nie je na to, aby vas spojilo a mali ste spolocnu zodpovednost. Ze je dieta dar, to znie pekne. Ale ak je on o 10 rokov starsi, ako to, ze este nema poriesene vlastne byvanie? byva u mamicky? precitaj si par tem na temu "byvanie so svokrou" najdes tam vsetko okrem iluzii, pohody, vytesovania sa zo spolocneho daru.
Preklepni si najskor a dokladne, nakolko je ten tvoj ochotny sa od rodiny osamostatnit. Ci da na tvoje slova, alebo mamickine. Z mojho pohladu je panko co ma 28 a byva u rodicov jedno nevyzrete dieta a nevidim dovod robit si s nim dalsie. Skor skuste tu zodpovednost a samostatnost trenovat, byvat spolu, zistit ako to funguje, riesit nejake spolocne problemy, co zo spolocneho byvania vyplynu.
Neviem ako to u nich vyzera, ci tam ma panko pol poschodia pre seba a budete tam zit, alebo ma decku izbu a to si akoze prisposobite. Ja teda nepoznam nijaku zenu, co skace od radosti nad rozhodnutim ist byvat "k nim"

warholette
3. okt 2016

@minanina co tym myslis ze chces "babatko"? Lebo v osemnastich som aj ja chcela "babatko", spapa to par lyziciek, vonku sa to pokocikuje a pol dna to prespi. Lenze potom to ma tri roky, treba ho dat do skolky, neskor do skoly, zabezpecit odvoz, dovoz, domace ulohy, skoly v prirode, stale rastie a pyta nove oblecenie, potom zacne papulovat ze chce ine oblecenie, furt pyta nove hracky, potom si nechce upratat izbu, dorobit projekt do skoly, pomoct v domacnosti... 😀 akoze zivot malina, ale to dieta rastie a rozhodne nebude babatkom navzdy. nad tym si tiez rozmyslala?

minanina
autor
3. okt 2016

@11031981 Aby raz teba niekto neodsudzil a ukazoval ako ty že zblaznena teenegerka. To je tak ked clovek nepozna.. myslela som ze sa tu najdu aj rozmune odpovede bez výčitiek a osočovania . A
@mamutka tak keby chcel z toho čo ma usetrene ma chalulu na kluc ale načo.. a mimochodom s jeho mamou sa poznám veľmi dlho a je mi ako druha mama.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre