Mám 38 rokov. Som už stará na dieťa?

andreinka
7. okt 2014

Ahojte mám 38 rokov a muž by chcel ešte jedno dieťa chcem sa spýtať či už nie je neskoro.

ukulela
7. okt 2014

@andreinka ja cakam prve v 36 a dok mi s usmevom oznamila (po bezrpoblemovom tehotenstve) ze o dva roky mozete prist znova 🙂 tehotenstvo bez problemov, bez umeleho zasahu, mimco ok,esteuvidime porod ... a teda este jedno chceme urcite. tak sa neboj, ked chces babo,makaj na nom 🙂

andreinka
autor
7. okt 2014

Ja ked som mala osemnásť som o detoch ani nesnívala pretože mi vtedy zomreli obidvaja rodičia a musela som sa o seba starať sama,možno aj preto tak neskoro ,človek mieni pán boh mení.

zeriempizzu
7. okt 2014

@cenculinka panabeka co mate stale s tou stukovou?! Kazda jedna tema kde sa riesi vek rodicky musi obsahovat slovo stuzkova? O 20 rokov stuzkove mozno ani nebudu vobec, hlavne ze to ma byt faktor na rozhodovanie?! 😠

adrianakat
7. okt 2014

Ahoj, nevahaj a skuste to. Moje 3 kolegyne ( dve su prvorodicky) maju 37, 38 a ta tretia ma 42 ta uz porodila 4 dieta. Takze tak, drzim palce 🙂

jankatt1971
7. okt 2014

Moje druhe dieta sa mi narodilo, ked som mala skoro 41. Bez problemov zvladam aj nocne vstavanie, kedze sa este kojime. A popritom uz chodim do prace. Moj syn bude mat 20 a dcera 2 roky. A som ta najstastnejsia zena pod slnkom,lebo mam dve zdrave a sikovne deti. Na ostatnom mi nezalezi. 🙂
Takze tiez by som odporucala ist do toho.

andreinka
autor
7. okt 2014
andreinka
autor
7. okt 2014

Velmi ste mi pomohli pri rozhodovaní,sestry majú dve deti a stále mi hovoria, že budem banovať.

le4
7. okt 2014

Nemyslim (a som mlada mama). V 45 by som sa uz bala.

andreinka
autor
7. okt 2014

Tak uvidíme či sa zadarí,lebo plánovať sa nedá nič aspoň v mojom prípade.

sjuzen111
7. okt 2014

stara budes, ked sa budes tak citit..... neblazni, ak si zdrava, nie je dovod nemat dieta aj v 38, ja mam 39 a 2 rocneho chlapca a k tomu 12 rocneho mladenca 🙂 mat druhe dieta bolo najlepsie rozhodnutie a kludne by som sla do toho znova aj teraz 🙂, neries okolie ale vlastnu rodinku....

andreinka
autor
7. okt 2014

@le4 Ja ešte ale nemám 45

m.i.r.i
7. okt 2014

@cenculinka joj tie stuzkove 🙂 niekedy mi je uz naozaj divne ked pocujem tieto frazy o stuzkovych a prilis "starych" rodicoch.....mozno to dieta ani stuzkovu nebude mat 🙂 Kazdopadne ale, by si sa mozno cudovala ze skor uz v tej dobe budu vycnievat ti mladi rodicia ako ti starsi...ja to badam uz u nas v skolke...ked tam je nejaka mladucka mamicka, tak si uz vsetci suskaju ze juuj aka mlada....u nas ma vacsina rodicov nasich 4 rocnych deti tak minimalne 35, mnohi aj po 40...vidim aj ako je mladym ucitelkam tazsie komunikovat s nami starsimi rodicmi....dve najlepsie kamaratky mojho syna maju mamicky dobre po 40 uz...a su to prve deti/pripadne jedine...a nik sa nad tym nepozastavuje...nemyslim si, ze sa budu raz deti..mozno kedysi to bolo take ine, pozerali sme na starsich rodicov ako na raritu ked nas mali maminy v 20tke...teraz je to skor opacne..mozno budu nase deti pozerat na mlade mamicky niektorych raritnych spoluziakov ako na ich sestry 🙂 To len ma margo toho...velmi sa to tera zmeni...a zeny su dlho aktivne a deticky nas doslova nutia sa o seba viac starat a byt vo svungu...pri dospievajucej dcere bude aj mamina po 50tke drzat teraz iny trend ako to bolo kedysi, ked uz bola pomaly na dochodku...ved uz len to, ze sa onedlho bude pracovat do 65 hovori o tom, ze sa to vsetko posuva...

marika0007
7. okt 2014

žena je biologicky pripravená mať deti od 15rokov do 32 rokov, spýtajte sa gynekológa.. u mužov je to úplne iné

andreinka
autor
7. okt 2014

@sjuzen111 😵

katarinka289
7. okt 2014

Mne Dr.v porodnici povedal,ze dolezite je mat prve do 35 a potom do 40tky je to jedno.A neries veci ako budem najstarsia mamicka v skolke,skole...vek matiek sa posuva vyssie.Konecne sa aj v tomto podobame zapadnym krajinam.Ja som mala prve v 32 a nikdy by som to nevratila.Ja sa cudujem babam,co rodia v 25ke.To ja som este cestovala a uzivala si

anula
7. okt 2014

Ja mam 41 a cakam druhe, dcerka ma 5. A vobec si nerobim starosti ako budem zvladat stuzkovu, tu stuzkova vobec nie je. Mas taky vek, na aky sa citis. Ak sa niekto v tridsiatke citi stary, je to jeho problem. Vobec mi nerobi problem vytiahnut kolieskove korcule alebo kolobezku a vyblaznit sa s mojou dcerou. Mam pocit, ze v tomto veku mam na nu viac trpezlivosti, sme zabezpeceni, karieru za sebou, mozem sa venovat svojej rodine.

doty1
7. okt 2014

Nuž ja si myslím, že hlavne ty sama musíš vedieť, či sa na to dieťa cítiš. Tu ti môže x žien napísať "choď do toho, ja mám ešte viac, ..." ale žiadna nevie aké máš či nemáš podmienky a "odchov" 🙂 bude tiež len na tebe a mužovi. Ja som rodila prvé až ako 35-ročná, občas ma mrzí, že malá nemá súrodenca, ale teraz by som už do tehotenstva nešla, už sa na to necítim.

andreinka
autor
7. okt 2014

@marika0007 Tak to b ysom už nemala ani malého podla neho

cenculinka
7. okt 2014

@zeriempizzu oki...tak promocie?svadba dietata?a co by mal byt faktor na rozhodovanie?aktualny emocionalny stav matky,ktora bude mat pomaly 60 ked jej dieta skonci strednu skolu alebo samotny fakt,ze to tak bude?dieta nas bude potrebovat cely zivot...aj ked bude mat 30 rokovbude mozno potrebovat mamu...ja som o mamu prisla ked som mala 14 nie kvoli veku ale kvoli chorobe a dodnes mi chyba,mam 31 rokov a radim sa so svokrou...rozhoduje sa tu mamina o zivote dietata,ale nie len o jeho.prvych 3 rokoch,ale o celom jeho zivote a podla mna aj vek.matky ma vplyv na jeho rozvoj...ved o 5 rokov bude "v prechode",bude mozno brat hormony aby sa nejak stabilizovala a dieta bude mat 4 roky a bude chciet lietat po ihrisku...a mozno to bude ta najlepsia mama na svete aj vo "vyssom"veku a bude mu oporou aj v jeho styridsiatke...ale prave otazka buducnosti by mala byt tym rozhodujucim faktorom a nie to,ze ho v pohode pocne a porodi aj v styridsiatke

andreinka
autor
7. okt 2014

Ja som si môjho malého velmi užila súhlasím s tým,že som sa v 25 ke na to necítila.

m.i.r.i
7. okt 2014

@marika0007 moj gynekolog by ti povedal, ze zalezi velmi individualne od zdravotneho a psychickeho stavu zeny...mne povedal tiez pri poslednej prehliadke ( mam 36r), ze by mi aj 20tky mohli zavidiet moj reprodukcny cyklus a ze je skoda, ze nemam este viac deti, ze nech sa manzel da presvedcit, lebo som ako stvorena na rodenie 🙂 To len na margo toho, ze vsetko slape ako ma a mozem mat bez problemov este v pohode deti...vsetko zvysne su len statistiky...a tiez.. aj v minulosti preda zeny rodili casto aj okolo 40...az na to, ze to bolo uz 7 alebo 8 dieta vtedy...uz hoc moj 92 rocny dedko ma 8 surodencov a jeho najmladsi brat je o 20 rokov mladsi...ked ho jeho mama mala v 41 rokoch.....moja babka mala stvrte dieta v 38 rokoch..atd atd...to chudata tie stvrte, ci osme...ako sa citli na tej "stuzkovej" 🙂

adrika72
7. okt 2014

Určite nie ste stará...Ja som porodila vo februári tohto roku svoje štvrté dieťa presne deň pred mojimi 42 narodeninami. Bolo to plánované dieťa... Záleží na Vás či to aj vy tak cítite ako Váš manžel a túžite mať ešte dieťa.

inspiration2
7. okt 2014

😀 to ako keď tu niekto napíše, že nie, tak hurá do toho? 😀 to je asi vecou individuálneho pocitu!

cenculinka
7. okt 2014

Ale v konecmom dosledku sa predsa mamina musi rozhodnut sama...je to.strasne individualne...kazda zena je predsa ina...ale ked sa na to.pyta,asi ju tiez niektore veci trapia viac ako ju trapili pri prvom babe

marika0007
7. okt 2014

v Indii jedna porodila 70ročná, bolo to v správach pred rokom takže kludne choď do toho

andreinka
autor
7. okt 2014

Ja svoju mamu a otca potrebujem od svjich 18 ,možno práve preto rozmýslam aby mal súrodenca aby tu nezostal sám ,neviem si to ja predstaviť čo by som robila keby som nemala súrodencov.

evina57
7. okt 2014

@andreinka Moja mamina mala ešte 2 deti po 40tke, takže ak sa na to cítiš, choď do toho 🙂 Len sama hovorí, že to nie je ako keď mala 20 😉

andreinka
autor
7. okt 2014

@m.i.r.i 🙂

cenculinka
7. okt 2014

@m.i.r.i predsa praca do 65.nie je vobec o tom,ze budeme coraz viac "vladat"pracovat ale o tom,ze nie je z coho a ani nebude vyplacat dochodky a zial je to aj tym, ze mame malo deti a coraz neskor...ale to je na uplne inu diskusiu

siska53
7. okt 2014

@marika0007 hurraaa! Tak predsa nemam 39,ale vlastne 34! Si ma velmi potesila!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre