Mám brať kyselinu listovú a vitamíny pred otehotnením?

bejusicek
31. jan 2015

Ahojte planujeme v tento rok, ze sa zacneme snazit o mimco s manzelom... len neviem ci brat alebo nebrat kys.listovu a vitaminy pred otehotnenim.. snazim sa jest velmi vela zeleniny a hlavne vela listovej zeleniny.... jogurty a pod. ale citala som a vela maminiek napisalo, ze je to dobre brat a ze to nemoze uskodit... budem rada za vase reakcie a rady co mam konzumovat aby som mala dostatok vitaminov, mineralov a podobne 🙂

mammaroma
31. jan 2015

Robíš super, že sa snažíš žiť a jesť zdravo, avšak je vhodné pridať k tomu aj kyselinu listovú počas plánovania tehotenstva a aj prvého trimestra. Veľa informácii nájdeš v tomto článku:
http://www.solen.sk/pdf/a7053c29386236286382f91...

helulik
31. jan 2015

Určite brat, ale teraz by som sa s tým až tak nezatazovala... Úplne ti stačí začať brať cca tri mesiace pred tým ako sa začnete 🙂

bejusicek
autor
31. jan 2015

@mammaroma
@helulik dakuje baby a brat aj vitaminy pre snazilky??

lavinis
31. jan 2015

ja som nebrala vôbec nič, a podarilo sa na prvý krát ;) zdravou stravou a kyselinou listovou ale rozhodne nič nepokazíš.

olivia6
31. jan 2015

urcite odporucam kyselinu listovu a Jamieson Prenatal, znizis tym riziko poskodeni CNS u plodu, ktore moze mat za nasledok ze o dietatko prides. Nie je to bohuzial take zriedkave...vid fora na nete na temy Ukoncenie tehotenstva z dovodu vrodenych vyvojovych chyb nezlucitelnych so zivotom.

bejusicek
autor
31. jan 2015

@lavinis zajtra si pojdem kupit 🙂 pomalicky budem brat mrknem aj teplomer a chcem si zaznamenavat BT ale nechcem to nejak velmi extra planovat len tak jemne kontrolovat pomoct vitaminikom nech sa lepsie do tela dostanu 🙂 chcem mysliet pozitivne, ze sa nam to potom rychlo podari 🙂

lavinis
31. jan 2015

@bejusicek vieš čo, ja by som radila nič nesledovať na začiatku. s bývalým manželom som merala, testovala ovuláciu a neviem čo všetko a....nič..vôbec nič. S novým priateľom sme si jeden týždeň nedávali pozor, úplnou náhodou to bolo cez plodné dni (čo som zistila neskôr podľa aplikácie v mobile) a otehotnela som. A to mám 35 rokov.

bejusicek
autor
31. jan 2015

@olivia6 dobre vediet.... ja mam velmi rada zeleninu a stale ju jem tak snad len tu kyselinu doplnim do tela... aspon trosku by som to chcela ovplyvnit... zacala som relaxovat a chodit na yogu 😀

lavinis
31. jan 2015

@bejusicek ja som tiez zacala chodit na jogu, konecne po rokoch nic nerobenia (ked neratam obcasne plavanie) som si povedala, ze uz by som mohla zacat cvicit...a o tyzden som zistila, ze som v tom 😀 teraz v joge pokracujem, len som ju upozornila, ze som tehu, a ona mi potom niektore cviky upravi 🙂

cerez
31. jan 2015

Kyselinu listovú je dobré brať pred otehotnením. Odporúča sa 3 mesiace pred a počas prvých 3 mesiacov.

evittam
31. jan 2015

@bejusicek Ak sa stravujes ako pises a si normalna a zdrava zena,je uplne zbytocne brat nejake umele vitaminy a mineraly-je to vsetko len reklamny tah na vytahovanie penazi...Mam dve zdrave a krasne deti a nikdy som nic nebrala.😉

bejusicek
autor
1. feb 2015

@evittam pre istotu uz som si kupila a radsej budem brat ublizit to nemoze 😉

evittam
1. feb 2015

@bejusicek Je to len tvoja vec,chcela si nazor a pchat sa zbytocne chemiou...

bejusicek
autor
1. feb 2015

@olivia6 inak tu presne som kupila.. tu ju maju nieje tam nic umele...

me_to_you
1. feb 2015

Podľa mňa dtačí najjednoduchšia kyselina listová, žiadne iné "zmesky" netreba...pozor na všakovaké vitamínovŕ bomby, sú teórie že je tam súvis medzi (pri)veľkými bábatkami a braním zbytočne veľa vitamínov. a úprimne, tehotná žena je dobrý marketingový objekt, veď čo by dne nespravili pre bejby, ale menej je niekedy viac 🙂

evittam
1. feb 2015

@bejusicek Prepac,ale "nic umele tam nie je", a myslis,ze kde to vyrobili a ako?! V chemickom laboratoriu...

bejusicek
autor
1. feb 2015

@me_to_you to ano s tym, suhlasim preto som si povedala ze budem brat len kys.listovu a nic ine... snazim sa jest tak ci tak vela zeleniny ktora ju obsahuje ale plus to este takto doplnim...

bejusicek
autor
1. feb 2015

@evittam no tak mas veru pravdu... uz mi aj prisla sprava aby som si kupila kyselinu listovu neviem aky produkt 😀 to vazne??? 😀 mna strasi ten rastep co vela maminiek spomina, rozne vady so srdieckami...

vierkaaa85
1. feb 2015

Kocky ja som brala kyslistovu 3 mesiace pred aj pocas tehu,zdrava strava,pohoda a aj tak som bola na kyret pre MA.Cize,ak sa ma babo narodit zdrave,tak vsetko pojde hladko aj bez vitaminov..a drzim palce bejusicek,nech babatko pride co najskor.Byt tehotna je najkrajsie obdobie..skoda,ze u mna len 13 tt..Drz sa 🙂

dupinka
1. feb 2015

@evittam akoze tam nie je okrem kys. listovej nic navyse - to myslela. Kyselina listova sa z potravy vstrebava velmi tazko, preto je vhodne ju doplnat medikamentozne.

bejusicek
autor
1. feb 2015

@vierkaaa85 dakujem ja uvidim ved ak tak sa nebudem stopat co den ale len raz za cas si ju dam.... len by som sa rada poistila a pomohla ked mozem.... moja mamca je inak presne toho nazoru ze naco si davat nieco ked ona mna aj brachu donosila a porodila bez problemov.... lenze je ina doba... zial ☹

andrejkaofina
1. feb 2015

Ahojte, tiez som brala iba kyselinu listovu, ostatne vitaminy a mineraly iba prirodzene zo stravy (idealne bio). Ziadny alkohol, cigarety, vela cerstveho vzduchu. Vsetky vitaminove pripravky su "chemia".

bejusicek
autor
1. feb 2015

@vierkaaa85 aj ja drzim silno palceky nech co to co najskor zas pride... ja som mojmu mm dala dnes pozriet video kde maminka rodila do vody doma... pustil si to 3x 😀 tak som zavrtala ze: "no co ideme na to?" smiesny bol... a veta od neho potom: "ja sa uz teraz porodu bojim" 😀 to je moje trdlo 😀

evittam
1. feb 2015

@dupinka Ja viem ako to myslela,len je to umela a chemicky vytvorena sracka-prepacte za vyraz. A umelo vytvorene vitaminy a mieraly aj tak telo nevie efektivne spracovat a väcsinu vyluci.
@bejusicek A v com je doba ina?! Treba si len davat pozor nekonzumovat svinstva a umeliny. Ako som uz pisala,tirz som vynosila a porodila dve zdrave deti a nic som nebrala a predstav si,ze v tomto storoci. Ziadny pripravok ti epomôze k zdravsiemu dietatu.

bejusicek
autor
1. feb 2015

@evittam tak urcite je to pravda... ak ma byt mimco zdrave bude zdrave (ja dufam, ze sa nam vobec bude darit...) nechcem to silit len sa chcem informovat poucit.... a potom ked uz na to pride nechcem to brat ze uz ideme na to chcem si vsetko krasne uzivat lebo to bude po prvy krat... a hlavne sa nechcem stresovat...

evittam
1. feb 2015

@bejusicek Presne tak. Drzim prsteky,treba si to uzivat a hlavne sa nenechaj oblbovat reklamnymi tahmi farmafirriem.😉

bejusicek
autor
1. feb 2015

@evittam aj si budem len musim poriadne mm prehovarat nech ma uz nenechava dlho cakat 😀 asi mu budem pustat viac takych videii ako dnes 😀

helulik
1. feb 2015

@bejusicek ak ti môžem poradiť... Takže prvé cykly ako sa začnete "snažiť " nič nemeraj, nesleduj... Užívajte siete to... Listovku brať môžeš, s nou nič nepokazis... Ale nekaz siete to sledovaním samej seba 🙂

bejusicek
autor
1. feb 2015

@helulik vies ako je to... ked uz velmi chces tak si chces vsetko pripravit ako sisi 😀 ale fakt je ze je to blbost aj ked ja mam taketo blbosti velmi rada... uz by som si hned zacala vsetko merat... a potom sa tak zastavim, ze co robim a na co ked do septembra este casu dost 😀 a potom ma osial na chvilocku prejde a potom zas zdrapne a dokolecka 😀 ale jedine co ma neprechadza je to ze uz naozaj chcem uz to nieje len klam hormonov... no dufam, ze fakt potom na to nebudem mysliet 🙂 chcem si to uzivat cele tak snad si to aj budem 🙂

evittam
1. feb 2015

@bejusicek Inak pri prvom som nesledovala vôbec nic a podarilo sa 4.mediac po vysadeni antiky,no a pri druhom som len vedela kedy mam plodne dni vypoctom podla ms a podarilo sa na prvy a jedinykrat cca 2.mesiac po vysadeni antiky.😉