Mám len 17 a neuveriteľne túžim po bábätku

niikoletka
26. aug 2012

Som úplne posadnutá.. večer plakávam a predstavujem si, aké krásne by to bolo. S priateľom som 4tý rok a viem, že on by sa o nás postaral.. uvedomujem si, že som mladá, ale moje vnútro si to neuvedomuje. Celé dni si čítam fóra a pozerám fotky s testíkmi a len si želám, aby sa tam aj mne objavili dve čiarky. Tento mesiac som zabudla zobrať dve tabletky HAK a modlila som sa, aby som bola tehotná no neotehotnela a ešte viac ma to zarmútilo. Chcem vedieť, či som sama taká alebo je nás takých viac :(

paris3
26. aug 2012

@niikoletka ja som mala take silne nutkanie mat dieta asi v 24 rokoch. kedze sme este nemali vyriesene byvanie s priatelom, tak sme to odkladali. nakoniec sa mala narodila az po mojej 30tke. lenze medzicasom to nutkanie odislo a nahradila ho len taka nejaka istota a samozrejmost, ze dieta budeme mat. ten pocit tuzby nebol az taky silny a uz akosi nevychadzal z hlbky mojho vnutra... verim, ze kebyze mame malu skor, tak by som to dokazala prezivat trochu lepsie, ale zase by sme mali ovela vacsie problemy s ostatnymi vecami ako byvanie, financie atd.
kazdy vek ma svoje vyhody a nevyhody, ale urcite este chvilku pockajte...treba si dokoncit aspon skolu a zabezpecit si to najnutnejsie, aby ste potom pod tlakom ostatnych okolnosti nemali ine problemy... po tom by si si aj tak to materstvo mozno nevedela vychutnat 😒

keziah
27. aug 2012

@niikoletka co sa tyka tvojho veku a zabezpecenia, nebudem opakovat, co tu uz odznelo
mozno na tu ine mamicky ukamenuju (nech sa paci), ale pokial seriozne v buducnosti planujes deti, skus pouvazovat, ci by ti viac nevyhovovala ina forma antikoncepcie, pozri si aj tento clanok: http://ona.idnes.cz/antikoncepce-pro-mladistve-...

bets
27. aug 2012

presne ma to napadlo, aj ten isty link ako dala @keziah

okrem toho je aj priamo tu na MK diskusia :
https://www.modrykonik.sk/forum/antikoncepcia/aku-skodu-vam-narobila-antikoncepcia/

niikoletka
autor
27. aug 2012

Ja som ten rozhovor čítala už dávno, mne ale antikoncepcia pomohla v iných zdravotných problémoch, mávala som silnú menštruáciu kvôli čomu som bola anemická a mala som problémy s krvou na čo mi nepomáhalo ani jesť železo v tabletkách a podobne a HAK to vyriešila. Teraz aj keď som ju pol roka neužívala som mala primeranú mrchu a za dva mesiace HAK vysadzujem nadobro. už mám nakúpený alchemilkový čaj a gynex aby sa moje telo rýchlo dostalo do normálu takže tak 🙂

gubcikova
27. aug 2012

ja som mala 18rokov a strašne som túžila po bábätku a povediac že som túžila tak moc že mi bolo jedno kto bude otcom.no potom to akosi prešlo,začali sa diskotéky a tak.túžba potom prišla v 22 a otehotnela som hneď ako sme sa s partnerom začali snažiť a neviem si to vynachváliť.teraz som rada že to zo mňa opadlo a nemala som dieťa s niekym koho som až tak neľúbila.ak túžiš počkaj si aspoň dokým neskončíš trojročku.maturu si potom dokončíš dodatočne.

niikoletka
autor
27. aug 2012

Ja som na OA (tú školu nenávidím a zatiaľ mi do života nič nedala) a potom by som chcel študovať ošetrovateľstvo 🙂

nani7278
27. aug 2012

@niikoletka A čo tak sestrička na novorodeneckom oddelení? 😉
Nemala som síce bábo až takto skoro, ale to, čo píšeš, poznám. Tiež som nemala dokončenú školu, ale vysokú, tiež žiadne zabezpečenie- myslím finančné, počúvala som argumenty typu: a čo budeš robiť, keď ťa nechá a nemáš ani školu, ani prácu... Teraz mám tri deti, s manželom sme 13 rokov, mám prácu, o ktorej som si myslela, že ju už po tridsiatke a s tromi deťmi nedostanem... jasné, že to nebolo vždy ľahké a úprimne povedané, raz za véééľmi dlhý čas mi aj napadne, ako by to bolo, keby sme nemali dieťa tak "skoro", ale som šťastná, že ich mám... Určite je to veľký krok, ktorý treba zvážiť a ani potom nie je záruka, že všetko bude bezproblémové. Ani keď bábo príde teraz, ani neskôr. Držím Ti palce, nech sa Ti podarí "skamarátiť" srdiečko s rozumom, potom z toho iste vzíde niečo pekné 🙂

denaalubos
27. aug 2012

@niikoletka Tak ja som tiez mala asi 21 ked som tuzila uz strasne po dietatku,uz vtedy som vedela co to obnasa a vedela som ze som prpravena...No ale to nie je vsetko, priatela som nemala a aj ked som mala vedela som ze nie ten pravy, takze tento moj pocit som silou mocou neuhanala nespravnym smerom, zila som s tym pocitom a vedela som, ze ked pride ten spravny cas, urcite na to pridem.... Nasli sme sa, teraz sme uz manzelia, dcerka ma 5 mesiacov, a som stastna,ze som to neuhanala nikam, lebo to mohlo dopadnut aj zle. Chcem ti len poukazat,ze naozaj ked chces byt dobrou matkou musis vedet, ze mas kde byvat, ze mas sa naozaj na koho spolahnut, ze tvoj priatel vas bude lubit a budu sa starat a hlavne ze je aj na to on pripravany..a hlavne,,,si este mladucka, urcite aspon rok pockaj, uvidis, ono ta to mozno prejde, ako ti aj ostatne pisali studuj, nech nie si odkazana len na polovicku,ale nech si si ista,ze to svoje dieta budes vedet sa postarat aj sama...ty mas pravo chodit na diskotejky blaznit sa uzivat si, a ked toto ta az prestane bavit a budes vedet,ze si si odzila uz aspon co-to, tak potom sa daj na to...a hlavne nech si rozumna, a nech tu na SK nie je zas len dalsia mladistva, ktora sa uhnala nespravnym smerom a ked porodila, suchla dieta do detskeho domova,,,chudiatka babatka,,,a tiez je strasny pohlad na tie co sedia nekde s cigaretou v papuly a detsko spinave beha ani nevie kde....väcsinou to s mladymi dopadne nejakym takymto smerom... a naozaj co ti tu niekto odporucal, pozri si serial NACTILETE MAMINKY alebo 16 A TEHOTNA davaju to na MTV ceskom, a naozaj niekedy aj ja pri tom placem.....
Si mlada, bav sa, zi, mas len17 urcie si aj ty este z casti dieta... Nikam sa neponahlaj. A drzim palce,ze sa spravne rozhodnes

seba1
27. aug 2012

a tehotenstvo prináša niekedy aj toto
http://lesk.cas.sk/clanok/98105/realita-materst...

niikoletka
autor
28. aug 2012

@nani7278 práve sestričku na novoreneckom chcem robiť 🙂 blízka kamarátka čo to robí ma sice odhovára, že je to strašne ťažké povolanie, ale v ničom inom si seba neviem predstaviť. Mojim snom bola medicína, ale nie som typ človeka vhodný na štúdium medicíny, práve kvôli mojej priorite "rodina". Medicína pohltí veľkú časť života a treba jej dať srdce, takže som rozhodnutá ísť za sestričku aj keď okolie a rodičia si myslia, že som blázon ...

@denaalubos ja som videla dosť častí na tom MTV.. je to smutné no, väčšina maminiek nemá bohužiaľ šťastie na partnerov, čo som to pozerala furt to bol nejaký agresívny človek, alkoholik, feťák.. niekto skončil vo vezení iný zas podviedol tehotnú partnerku. To sú často krát vybrané extrémy. Ja nefajčím, nepijem a ani nechodím po diskotékach.. možno to príde niekomu zvláštne, pretože som mladá, ale mňa to tam jednoducho nebaví a môj partner je taký istý ako ja, nikdy nemal cigaretu v ústach a nepije, diskotéky neznáša. Keď sa chcem zabaviť robíme si program sami. Napríklad sa ideme niekam prejsť a spraviť si "piknik" alebo si len pustíme hudbu a tancujeme 😀 v lete chodíme stanovať, v noci beháme na motýle a cez deň k vode a výnimočne zájdeme na koncert. Keď sa porovnávam so svojimi kamarátkami a tak som strašne iná. Oni sú každý piatok niekde v bare pod obraz boží.. neviem proste som iná takže nech už by sa stalo čokoľvek nemyslím si, že ja by som bola prípad s cigaretou v ústach a so špinavým neogabaným dieťaťom .. to nie

@seba1 no s tým samozrejme počítam. Ja si nemyslím, že budem mať bruško ako nejaká hviezda. Ani teraz nemám dokonalú postavu..

seba1
28. aug 2012

@niikoletka s tým novorodeneckým odd.je to dobrý nápad

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre