Mám len 17 a neuveriteľne túžim po bábätku

niikoletka
26. aug 2012

Som úplne posadnutá.. večer plakávam a predstavujem si, aké krásne by to bolo. S priateľom som 4tý rok a viem, že on by sa o nás postaral.. uvedomujem si, že som mladá, ale moje vnútro si to neuvedomuje. Celé dni si čítam fóra a pozerám fotky s testíkmi a len si želám, aby sa tam aj mne objavili dve čiarky. Tento mesiac som zabudla zobrať dve tabletky HAK a modlila som sa, aby som bola tehotná no neotehotnela a ešte viac ma to zarmútilo. Chcem vedieť, či som sama taká alebo je nás takých viac :(

estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cerez
26. aug 2012

@niikoletka Kam sa ponáhlaš? Materstvo je krásne, ale zodpovedné poslanie. Si pripravená na všetko čo materstvo obnáša? Prebdené noci, kojenie, koliky bábätka, plač keď je dieťatko napapané, prebalené, odgrgnuté, bez teploty a i tak plače o stošesť. Ak si aj na toto pripravená, tak nevidím dôvod prečo ho nemať.

maznacik007
26. aug 2012

@niikoletka no ja by som najprv skusila sa o nejake dietatko starat aby si vedela co to obnasa.... pomoct nejakej mamicke v rodine alebo susede a pod...
a potom dalsia vec mali by ste kde s babom byvat myslim samostatne nie s rodicmi, vies si zarobit na svoje a jeho potreby, ako si to predstavujes so skolou? dnes uz aj na upratovacku pozaduju maturitu....

tuzit mozes... ale skus urobit nieco preto aby sa raz neskor mohla tvoja tuzba naplnit... a zatial svoju energiu mozes venovat do studia a brigad aby si mala prax...

sarinka123
26. aug 2012

Pockaj aspon do 18-tich. V 18-tich budes plnoleta. A co nato tvoja mama ?

malinkaaninka
26. aug 2012

a čo ti ujde,ak ho budeš mať za pár rokov,ked budeš vyštudovaná a samostatná?aby ti náhodou necvaklo v pädesiatke,ked ti dcera donesie vnúča,že opatruj a ty budeš chcieť ísť na diskotéku doháňať zameškané..

rata
26. aug 2012

@niikoletka
Je veľa mladých dievčat, ktoré túžia po bábätku, takže v tom určite nie si sama. Ja si myslím, že ten vek by nemusel byť prekážkou, samozrejme, ak máš pocit, že by si zvládla všetko, čo sa týka starostlivosti o bábo a máš aké-také zázemie a partnera, ktorý ti bude oporou a premýšľate nad spoločnou budúcnosťou. Druhá možnosť je pokúsiť sa odpútať od tej "posadnutosti", ako si to nazvala, sústrediť sa na niečo iné a ešte s týmto dôležitým životným krokom počkať. Možno by si si tú túžbu mohla zatiaľ nahradiť prácou s detičkami, prípadne, ako ti radili baby vyššie, starostlivosťou o nejaké bábo v rodine, u známych. Konečné rozhodnutie je aj tak na tebe, ak sama v sebe cítiš, že si pripravená na rolu matky, tak do toho a ak máš pochybnosti, radšej sa nikam neponáhľaj 😉 Držím Ti palce

sissy27
26. aug 2012

@niikoletka krásne... a bývate kde? ty pracuješ kde? asi 4. lavica v strednom rade nejakej strednej školy... priateľ má koľko rokov? čo hovorí na tento tvoj aktuálny rozmar? lebo bábo to nie je len pomojkať, prebaliť, prejsť sa s kočíkom...

danusskaaa
26. aug 2012

niekedy sa pocity nedaju ovladat! ale ako baby hovoria mat babatko je krasne, ale aj dost namahave. nejde len o financnu stranku - ktora musi byt zabezpecena, lebo z rodicaku 217e nevyzijes! staci to tak babatku na nejake plienky, mliecko, kozmetiku a oblecenie. musis mat zaistene byvanie a zo zaciatku urcite aj nejaku pomoc, pripadne rady. Krasne sa pozera na baby, ktore chodia s bruskami, ale nie je to vzdy idelane. pridu aj problemy, nechutenstvo... a neopisujem porod! niekto ho ma fajn, niekto otras. prave potom by si si mala zaistit poriadnu podporu priatela, rodicov! ked je babo, prichadzaju nove problemy! nove hadky s ludmi ktorych mas rada, nove obmedzenia a zmeni sa ti uplne zivot! nemozem povedat ze je to zle a ze sa s babom neda zit, ale si na taku zmenu pripravena??? ak ano skus pokecat o tom s rodicmi, priatelom a okolim a skus nieco vymysliet! ale myslim si ze to ma cas, este si vychutnaj zivot a ked pride babo babo aj o rok, bude to fajn!

galaxy
26. aug 2012

To nie je len o tom mať bábätko.to neodlozis ako nejakú hracku.ako ho chceš zaopatrit? Povies,že priateľ sa postará? Ale to ho v tom chceš nechať sama? Veď čo on zarobí a my si kúpime? Vieš aká je momentálne materská? Prečo radšej neockas,kým budeš dospela,rozumnejsia,vystudovana a samostatná.Dieťa nie je len ho spraviť treba ho aj zaopatrit.

danusskaaa
26. aug 2012

este som chela doplnit. jedna baba od nas /susedny blok/ ma 17 a za mesiac sa narodi jej 2 babo. aj ked sa snazi byt mamou na 1, nejde jej to. priatela ma nezodpovedneho pije, nemaju poriadne z coho zit trapi sa ona aj deti. Je pekne, ze sa s malym hra na ihrisku a venuje sa mu. ako nahle pridu korunky sadne si na terasu k pivku a maly tam beha. nekupi mu ani hlupu zuvacku za 20centou, lebo pivo je lepsie 😠 takyto pristup ma a pred 2 rokmi co cakala prve to bola baba, ktora sa nevedela maleho dockat!snazila sa... ale upadlo jej to. ostala s babom sama, zacali sa hadat s priatelom kvoli peniazkom a jeho spravaniu sa, rodicov ani nepozdravi... a ostala na vsetko sama a svoju situaciu nezvlada. takze urcite treba do niecoho takeho s rozumom!

miskap2111
26. aug 2012

@niikoletka, asi ťa žiadny argument nepresvedčí, že snívať je síce krásne, ale realita je takmer vždy iná. A asi druhá časť tvojej otázky by mohla byť smerovaná k tým maminkám, ktoré porodili v 17tich.. Aký majú život, ako to všetko zvládajú.. A nielen prvé roky života dieťatka. Ale aj neskôr. Keď dieťa začne chodiť do školy, keď náklady na školu stúpajú, keď potrebuje na výlet, keď bude chcieť ísť na vysokú... Pomysli aj na seba a svojho partnera. Láska je síce krásna vec, ale je to aj obojstranná zodpovednosť. Partner sa síce môže vedieť postarať, ale kde máš istotu, že to bude navždy? Aj ty potrebuješ mať niečo v rukách. Život je inak potom veľmi ťažký.

dejnas
26. aug 2012

@niikoletka a tvoj priateľ vie o tvojej túžbe a plánoch? keďže si zámerne vynechala pilulky, dá sa hovoriť už o plánoch... má plné právo rozhodnúť sa o tom, či chce byť už teraz otcom... kočky ti tu veľmi dobre radia, pokiaľ si si istá, že budete mať vhodné podmienky na spoločné bývanie s dieťatkom, pokiaľ je priateľ schopný uživiť vás a pokiaľ si pripravená na všetky povinnosti okolo bábätka, pokojne do toho choď... ja som veľmi túžila po dieťatku v 20tich... s odstupom čase som však veľmi rada, že som tej túžbe vtedy odolala... vyštudovala som, našla si zamestnanie, s manželom sme si kúpili byt a dozrel ten správny čas aj na dieťatko 🙂 momentálne som veľmi spokojná, hoci som prvé dieťatko porodila o 10 rokov neskôr 😉

miskap2111
26. aug 2012

@niikoletka, Myslím, že práve @danusskaaa odpovedala na otázku, ako život 17rocnej maminky môže vyzerať... Nepokaz si život.

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bianca
26. aug 2012

@niikoletka ach jaj ako som ja tuzila ale stacilo sa zamestnat a nebolo casu na babo co i len pomysliet.Bud si ista ze teraz su to len hormony a nevrhaj sa do nicoho po hlave.Dokonci skolu,zamestnaj sa a zij tak aby si bola sama so sebou spokojna a tvoje dieta nikdy nemuselo pocuvat ze si si koli nemu ani vysoku nespravila a ze si si nic neuzila.Ja viem ze ty to teraz vobec tak nevidis ale ver ze by to tak bolo

monhla
26. aug 2012

Moja neterka má 6 rokov a tiež túži po bábenku - ale to neznamená, že je na to pripravená. Myslím, že väčšina žien /dievčat/ túži po bábetku - je to prirodzené. No ako baby písali, skús si túto túžbu zatiaľ splniť pomáhaním niekomu z rodiny, či v okolí. Mamička toho dieťatka iste ocení pomoc a Ty si "užiješ bábenko". Pretože mať dieťa je naozaj dôležité a celoživotné rozhodnutie. Myslím, že Tvoje budúce dieťatko si zaslúži mamu / i otca / ktorí majú o neho nielen záujem, ale dokážu sa aj postarať. Ver mi, že to nie je len radosť ale i veľa starostí. Ešte nie si plnoletá a tak by ste mali iba zbytočné problémy s úradmi. Ešte určite nemáš dokončenú školu, nenašla si si zamestnanie a nemáte s partnerom vyriešené bývanie.... Skús ísť na to materstvo pomaličky riešením týchto "malých problémov" a potom raz ...

cerez
26. aug 2012

@niikoletka Videla si na mtv 16 a tehotná alebo náctileté maminky. Veľmi dobrá relácia a odporúčam ju všetkým násťročným dievčatám.

estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
niikoletka
autor
26. aug 2012

Práve preto, čo tu píšete som založila túto diskusiu. Ja si toto všetko uvedomujem, chcem pre moje dieťa, či už ako bábätko alebo tínedžera len to najlepšie a preto viem, že ešte nie je ten správny čas. Môj rozum to vie a hovorí mi to. Starostlivosť je náročná vec, ale s tou prax mám výbornú. Vlastne ja s maminou sme vychovali suseda, ktorého maminu zavreli do vezenia keď bol miminko a ja som pri ňom sedávala v noci, častokrát som počúvala či dýcha, lebo susede bohužiaľ miminko pred tým umrelo v noci z ničoho nič tuším sa to volá novorodenecká smrť a pri malom som sa tomu chcela vyhnúť. Teraz zas opatrujem malého chlapčeka inej susedy.. No mne skôr ide o tú materiálnu podstatu. Všetko, čo ste napísali je pravdivé. Zatiaľ s priateľom nemáme zázemie, kde by sme mohli bývať a brigáda nás veru z biedy nevytiahne. Školu si samozrejme chcem dokončiť a jednoducho viem, že treba počkať niekoľko rokov. Ja som inak tie tabletky nevynechala naschvál @dejnas .. bola som na výlete a blister ostal doma no dúfala som vnútri, že otehotniem no partner vedel o tom, že tabletky sú doma. Sama by som si nedovolila vysadiť antikoncepciu a priateľovi to nepovedať, nebolo by to odo mňa fér. On ako prvý musí vedieť o tom, čo chcem. Aj on vie, že chcem bábo a samozrejme tiež hovorí aby som počkala..
Ja som vlastne túto tému založila, aby som sa vyspovedala. Nespadnem do toho po hlave, nespravím nejakú hlúposť aby som bola matkou bez zabezpečenia dieťatka, ale neviem ako byť šťastná. Zamestnávam sa ako sa dá ale pred detičkami sa skryť nedá. Veď ich opatrujem, všade vidím maminy a tehuľky a som z toho celá smutná ☹ neviem si ani užiť môj vek, lebo jediné na čo myslím je bábätko. Aj napriek antikoncepcii sa modlím každý mesiac aby mrcha neprišla s malou dušičkou. Je to hlboko vo mne a neviem ako to nachvíľku niečim zamestnať, aby som sa mohla sústrediť na iné veci. 😒

cerez
26. aug 2012

Bude raz z teba dobrá mama a všetko čo si sa okolo detičiek naučila raz využiješ pri svojom dieťatku. Neviem čo študuješ, ale určite by som na tvojom mieste šla týmto smerom. Hlavu si zamestnáš, materiálne sa zabezpečíš a potom prídu aj tvoje deťúrence.

estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanockamt
26. aug 2012

@niikoletka necitala som predchadzajuce reakcie, len tvoj uvodny prispevok ... ked dieta tak chces, tak nech sa paci, maj ho a potom uvidis, ci to budes zvladat ... jedna vec je chciet a predstavovat si to a druha zit to v realite ... mnohe mlade zvladnu, mnohe aj nie, resp. nezvladne partner ... je to krasne, no aj tazke

niikoletka
autor
26. aug 2012

@estrella5 Krásne napísané! 🙂 Aj ty budeš určite skvelá mamina 🙂

rata
26. aug 2012

@niikoletka z tvojho posledného príspevku cítiť, že tvoja túžba je naozaj silná. Ja sama tiež túžim, avšak uvedomila som si, že niektoré túžby a sny sa nedajú splniť hneď. Rozhodla som sa urobiť si vysokú a potom príde rad na bábenko. Zatiaľ si svoju túžbu kompenzujem inak - začala som doučovať staršie deti a v rodine sa starám o tie mladšie. Sama neviem, čo by som ti ešte poradila, keďže u teba ani to, že máš s deťmi kontakt a staráš sa o ne, nepomohlo k tomu, aby sa tvoja túžba trošku zmiernila. Asi sa s tým musíš sama v sebe vysporiadať a presvedčiť svoje vnútro, že ešte nie je čas. Verím, že je to ťažké, ale mysli na to, že keď príde čas, kedy budete na to obaja s partnerom pripravení po všetkých stránkach, bude to krásne.

anjelicek26
26. aug 2012

@niikoletka - city sa vypnut nedaju, niekedy treba vypnut logiku, dnesne zeny kvoli tomu rodia casto bliziac sa k 40-ke alebo az po a to je tiez velmi neslavny vykon. Ano vtedy zazemie je - ale telo uz nespolupracuje. Ty mas telo v najplodnejsom veku - ale zazemie nikde. Ono to chce zlaty stred. Dokoncis skolu, priatel si najde pracu a mozete ist do toho... dietatu toho tolko netreba, aj ked sa okolie a MK nas casto snazia presvedcit o opaku. Dieta nemusi mat vsetko. Vo veku, kedy to dieta zacne vedome vnimat - skolka - uz budete v praci obaja a financne to bude ine. Ja som rodila dcerku v 22 rokoch a nelutujem jediny den, ze som bola taka mlada mamina. O par dni mi pojde dcerka uz do skoly...

tina_22
26. aug 2012

@niikoletka Ahoj, z toho, čo píšeš, je cítiť, že nie si nejaká pojašená tínedžerka, ktorá si niečo vzala do hlavy. Ale aj tak si myslím, že na materstvo máš ešte čas. Nemala by si sa nikam ponáhľť, každý vek má svoje pre aj proti a práve teraz by si si mala užívať to, že si mladá. Vieš čo by sme dali za to, aby nám bolom17? 😀 Žartujem, ale neskôr pochopíš, že skoré materstvo nie je veľmi dobré, budeš mať pocit, že ti niečo ušlo. Veď svoje city môžeš venovať deťom vo svojom okolí- ako napr. opatrovateľka, či nejaká výpomoc v domácnosti- vieš koľko mamičiek by uvítalo pomocnú ruku? Aj keď len na pár hodín- na nákupy, ku kaderníčke, k lekárovi... Naozaj sa neponáhľaj, všetko má svoj čas. Skonči najprv jedno- napr. školu, čo budeš robiť po materskej, kto ťa zamestná-aj na to treba myslieť.
Držím palce

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre