Máme začať snažilkovať, keď mám nadváhu?

manchester1987
10. máj 2014

chceli by sme s manzelom velmi babo alebo zacat od dalsieho mesiaca len mam trochu nadvahu tak neviem ci mam pockat zacat chudnut a az potom si urobit baby alebo si urobit baby byt viac menej na rizikovom tehotenstve ze som tlsta a po narodeni zacat chudnut. Dalsie baby uz nechceme len 2.

stefka33
10. máj 2014

@manchester1987 A koľko vlastne vážiš a pri akej výške? Ak máš len nadváhu a nie obezitu tak by nemal byť problém.

manchester1987
autor
10. máj 2014

no asi aj obezitu okolo 100 na 175 cm

stefka33
10. máj 2014

To máš ľahkú obezitu BMI 32,6. Čo na to hovorí tvoj gynekológ?

xevulax
10. máj 2014

Ja som mala po starsej 95 kg a otehotnela som pri tej vahe s dvojickami! Tehu este lepsie a uplne v pohode nez so starsou. Tam som zacinala na 70kg. Teraz sa radsej ani nevazim alr vihuzial pri trocb tak malyh deoch na pravidelnu stravu a cvicenie cas nemam som rada ked odpadnem do postele a spim v noci aspon 3 hodky🙂 ale tym som chcela povedat, ze ak tuzis po baby tak cjod do toho! Mozes popri snazeni aj cvicit aj tak sa nemusi podarit hned🙂 po babatku aj tak ta postava da zabrat. Aspon ja som pibrala strasne a to som grcala 5 mesiacov pri prvej. Inak pri dvojkach mi kila slu pomaly hore sa vavi, ze pevnejsie baby priberu menej.

25daniela
10. máj 2014

Dovodov, preco pockat je vela, ja som mala takmer nevyliecitelne zapaly stale dole na zenskych veciach, tak som povedala lekarke vtedy, aky mam problem a jej reakcia bola ze naco cakat, co ked sa nedockam... Ale zrejme sa jednalo o neaku alergiu, ktora nemala vplyv na plodnost, takze som otehotnela hned na prvy pokus.
Podla mna zacni cvicit a uvidis... A zdrava strava plna zeleniny ktora je doporucena pri chudnuti moze tehotenstvu len pomoct 😀 😀 😀

stefka33
10. máj 2014

@manchester1987 Myslím, že tu je skupina tehotných mamičiek s nadváhou. Pozerala som či ju nenájdem, ale vo verejných som ju nenašla. Možno majú súkromnú už. Skús požiadať o pridanie, tam by si sa najlepšie poradila. 🙂 Osobne si myslím, že to s tebou nie je až také strašné a mohli by ste skúsiť.

dobromila1111
10. máj 2014

Necakajte.Ak by sa vam len nedarilo a lekar by odporucil schudnut,to je ina rec.Inak nie je na co,ved schudnete potom🙂 a mozno ze tu miernu nadvahu vyriesi babo a bude ti taaak zle,ze schudnes ani nevies ako🙂 vsetko je tak,ako ma byt,uvidite.Vela stastia🙂

manchester1987
autor
10. máj 2014

@dobromila1111
@stefka33
@25daniela
@xevulax dakujem tak ja som sa rozhodla ze zacneme od dalsieho mesiaca skusat a ja uz od pondelka zacnem nakupovat zdrave jedlo tak kym sa zadari mozno pojde nejake to kilo dole

sandricka2011
10. máj 2014

Ja som zacinala tehu s 96 kilami. :( Pocas tehu som pribrala dalsich 30 kil. Bolo to hrozne hrozneeeee tehotenstvo. :( Zu nikdy viac by som tak tehu nechcela byt . Moja normalna vaha je okolo 75-80 na 175 cm. Takze cvicim jak balzon kazdy den a die to dole. Skus si to premysliet.

sharmari
10. máj 2014

Ja som otehotnela keď som mala 95, zatiaľ som pribrala 9 kíl, a keďže už druhý deň prenášam, tak verím, že už viac ani nepriberiem... Tehotenstvo mám bezproblémové, takže toto nepovažujem za dôvod prečo nie 🙂

dobromila1111
10. máj 2014

@manchester1987
Hlavne si kupte kyselinu listovu,ta je nutna pre vyvin babatka uz v case,ked este nevieme,ze sme tehulky🙂
Tak nech sa vam dari a skoro sa tesite🙂

stanulik33
10. máj 2014

Ja som otehotnela tiež s podobnou váhou, tehotenstvo to nijako neovplyvnilo, všetko prebehlo v poriadku aj keď som sa obávala všetkých možných komplikácií. Ak si inak zdravá, tak nevidím žiadny problém.

lenka1208
10. máj 2014

tak ja som teraz v 6.mesiaci, pred otehotnenim som mala 90kil a vysku 180 cm, ale vaha vela nevypoveda, nebola som superstihla, to je jasne ale nebola som ani 'obezna'...napr. polroka pred otehotnenim som zacala cvicit a na vahe som pribrala lebo som palila tuk a vytvarali sa mi svaly...takze drzat sa len vahy, to nema vzdy vypovednu hodnotu. no a, teraz mam uplne bezproblemove tehotenstvo, dokonca len 4kg naviac doteraz, takze podla mna urcite necakaj a chod do toho 🙂

ellie222
11. máj 2014

@manchester1987 ja som otehotnela ked som mala rovnu stovku. pocas tehu som pribrala 8kil a prenasala som 9dní.. kludne sa dajte nato, mna strasili ze kôly obezite neotehotniem tak naco pouzivat ochranu 😀

tomiholjubavi
11. máj 2014

@manchester1987 ja by som do toho isla 🙂 skusame uz vecnost a nedari sa nam... 😖 netreba odkladat babatko pokial sa na to citite obaja...vzdy je aspon 10 dovodov preco ho este nemat...len ked nikde neni garantovane, ze sa otehotnie na prvy sup ☹

kudusko
12. máj 2014

@manchester1987 Tak zlatko ja som smalym otehotnela raz sme si nedali pozor a mala som 110kg pribrala som 10kg a mala som suoper tehotenstvo citila som sa ako 70kg teraz sme tiez na prvy sup spravili male mam 120kg a citim sa fajn napriek mojej vahe lebo som schudla z 145kg teraz 25kg a pokracujem aj teraz jem len do 17,0hod.aby som zbytocne nepribrala.TAkze chudnut treba po porode ja som toho nazoru vtedy sa to zvykne posrat ako som ta s malym posrala ale uz taku chybu teraz nespravim. 🙂 😉 🙂

kudusko
12. máj 2014

@manchester1987 A este jedno som zabudla tie vitaminy tu baby spominali tie si iste kup ja som hned zacala femibion 800 ked som sa dozvedela ze som tehotna .

simca06022011
12. máj 2014

musis vediet ako zijes.. z coho mas nadvahu. Ak si myslis ze je to ok, tak kludne snazilkujte. Ja som nenasla ziadnu chybu (napriek jedalnicku, cviceniu s trenerom sa mi nepodarilo schudnut a to sme dost aktivni aj v praci) a teda ked som otehotnela mala som 95kil, den po porode som mala 84kg... cize mne to rpave prospelo :P O tom, ze mozes mat problem otehotniet nejdem hovorit... ja som sa snazila par rokov, urcite by som to neodkladala na neskor "ked schudnem"

terry658
12. máj 2014

@manchester1987 Vezmi si,ze ked som otehotnela ja mala som 27,7 BMI a podarilo sa. Schudnut som nedokazala ani keby som sa na hlavu postavila a prve mesiace som schudla 5 kil. Ak mas nejaky problem s hormonmi (ja mam PCOS) tak sa Ti schudnut mozno ani nepodari. Neodkladaj snazilkovanie,lebo podla mojej skusenosti sa ti to uz nemusi podarit. Prajem vela stastia 🙂

ejdzi
12. máj 2014

@manchester1987 nevidim dovod, preco by ste sa nemali zacat snazit, pokial nemas nejake vazne zdravotne problemy. A zase treba davat pozor, aby si nejak nezacala chudnut drasticky, lebo v konecnom dosledku by Ti to mohlo nakoniec este aj sposobit problem s otehnotnenim. Takze zacni zdravo papat a popri tom kludne skusajte. A dalsia vec, preco si myslis, ze budes automaticky na rizikovom? Ja som tehotna druhykrat, a mam dost velku nadvahu a normalne chodim do prace aj som chodila pri prvom tehotenstve. Pokial nemas taku pracu, ktoru ako tehotna vykonavat nemozes, tak len nadvaha nie je dovodom na rizikove tehotenstvo. Tolko osobna skusenost. A drzim palce nech sa podari 🙂

iv01
12. máj 2014

@manchester1987 to ze mas nadvahu neznamena ze nemozes otehotniet, a ked budes tehotna, nie je pravidlo ze musis hned pribrat este 30 kg. Moja vlastna skusenost, cim viac vazis, tym menej v tehotenstve priberies. Pri druhom som pribrala 4-6kg a to mi ani zle nebyvalo a stravovala som sa normalne. Je to individualne. A to ze mas nadvahu neznamena ze budes mat rizikove tehotenstvo.

sweetsuzi
12. máj 2014

Ja som otehotnela na vahe 110 kg, tiez som sa bala ze co ked este 20 priberiem, ale na zaciatku mi bolo zle a vlastne cele tehotenstvo mi moc nechutilo, takze do 4. mesiaca som 4 kila schudla a tie som potom pomaly nabrala nazad a rodit som sla na tej vahe ako som otehotnela. Babo si bralo z mojich zasob takze ked som porodila, bola som o 8 kil lahsia.

manchester1987
autor
13. máj 2014

dakujem 🙂

jerryjanka
13. máj 2014

prve tehu som otehotnela s 95 kilami po hormonalnej liečbe - rodiť som šla s 86 kilami
druhe tehu som začala na 89 a rodiť som šla s 89 kilami
a to som malička mam len 158 cm, nečakaj ak nemaš ine zdravotné problémy 😉

khiarka
12. okt 2014

@simca06022011 ahoj mohla by som sa spytat ako sa ti podarilo schudnut po porode? ine naberu 20 kilo a ty si schudla skoro desat? to si mala nejaku dietu pocas tehotenstva?

simca06022011
13. okt 2014

@khiarka nie nemala som dietu, cele tehu som ale nejedla sladkosti a nepila kavu 🙂 a dalejm i byvalo strasne zle az do porodu, pre tym som mala aj nieco navyse, cize som neschudla na kost a kozu. Jasne, v 5-6-7-8 mesiaci som pirberala tak cca 1-1,5kg za mesiac, ale to bola len malá. Hned po pôrode išlo všetko dole, na druhe rano som mala o 10 menej ako pri pocati... nic extra za tym netreba hladat.

jaanik
3. jan 2015

ja som otehotnela pri váhe 97, bolo mi strašne zle, do 20tt som veľmi vracala, schudla som 7 kíl, rodit som šla 104kilova a po pôrode som bola o trochu ľahšia ako pred otehotnenia.. . teraz sa chceme snažiť o druhé dieťa, vahovo som znova kdesi okolo 95 ( ☹ ) montám sa, nedarí sa mi schudnúť, ale tehu už odkladať nechcem, ideme sa snažiť a budem sa snažiť chudnúť naďalej...

pianistka
23. feb 2015

@simca06022011
@sweetsuzi To je sila baby. Nikdy by som si nepomyslela, ze zena pocas tehotenstva pripadne hned po porode moze takto schudnut.. (ak odmyslime fakt, ze nedrzi nejaku drasticku dietu, co by bola aj hlupost). Teda ak ma nevolnosti a trpi nechutenstvom, v tom pripade vidim pozitivum v tom, ze ste mali nejake to kilo navyse, lebo telo mohlo aspon cerpat z tychto zasob 🙂

sonika696
24. feb 2015

ahojte chcela by som sa k vam pridat.... uz druhy mesiac sa aj my snazime a stale nic...mam ties nadvahu a zacinam si mysliet ze je to zkrz to ze som gula... spriatelom si snazenie uzivame ale ked nakoniec pride mrcha tak som sklamana... v praci to je skoro sami stres. pracujem ako casnicka od 7 rana do 11 vecer plus zle vychadzanie s kolegynou cize velka zataz neviem ci je to pre stres alebo pre moju gulatost... poradili by ste mi prosim?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre