Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Mamičky, ktoré stále koja a chcú byť znova tehuľky

zvonkohra
29. okt 2011

Ahojte mamicky...otavaram temu ktora tu este zrejme nie.... 😉 prida sa niekto?ide o to ze s manzelom sa snazime o dalsie babo ale neviem ci to este ma zmysel ked kojim...niekde citam ze ano inde ze nie co si myslite vy....

lucia2312
29. okt 2011

ahojik ja som moju malu kojila do dvoch rockov a bola som uz skoro 3 mesáiace tehotna a dr mi to nezakazal len mi povedal ze zmeni chut a mozem ho stratit ale dcerka potom uz ani nechcela

zvonkohra
autor
29. okt 2011

@lucia2312 cize si otehotnela pocas kojenia a pocitala si si aj plodne dni ci ako?

carrie84
29. okt 2011

@zvonkohra - vlastne sa pytas, ci sa da otehotniet aj pocas kojenia, ak som to spravne pochopila, ze? 🙂 Da 😀 Zalezi aj od toho, ako casto kojis. Ja som kojila 2x denne, plodne dni som nepocitala nikdy a podarilo sa 😉

lucia2312
29. okt 2011

ano otehotnela som pocas kojenia a to som malu v dvoch rokoch este dost casto kojila,my sme to skusili hned po menstruaciii a hned sa nam aj zadarilo,nakolko som mala nepravidelny cyklus a nedalo sa to presne vypocitat

zvonkohra
autor
29. okt 2011

@carrie84 no aj tak sa da 😀 lenze som nechcela dat ako otazku lebo tam by som nemohla rozoberat 😝 tak ja kojim hlavne v noci cize teraz neviem ci sa oplati snazit sa ci co...a ty este teraz kojis ci si prestla?

zvonkohra
autor
29. okt 2011

@lucia2312 nooo tak ja som mala kramy este len 2krat minuly tyzden od porodu....cize tiez mam nepravidelny cyklus zatim tak neviem ale moc by sme chceli druhe babo

carrie84
29. okt 2011

@zvonkohra - uz len 1x denne. Budem drzat paste 😉

lucia2312
29. okt 2011

@zvonkohra no ja som mala hned 2 mes po porode ale urcte kojenie nie je prekazkou aby si otehotnela jedna moja znama otehotnela 1 mes po porode a to plne kojila

zvonkohra
autor
29. okt 2011

@carrie84 jjj diky.... 🙂 ale snad tu budes chodit a podporovat 😀 a co nato tvoj gynekolog ze este kojis?
@lucia2312 mesiac po porode?by som sa asi zblaznila

carrie84
29. okt 2011

@zvonkohra - 😀 😀 😀 Sem-tam urcite mrknem 😉 Ked som otehotnela, tak maly to asi vycitil a celu noc chcel byt na mne nalepeny na prsniku - to mi dr zatrhla a maly mal po nocnom kojeni 😀 Ale to 1x denne jej neprekaza. Ja to ale chcem ukoncit v najblizsej dobe. Aj tak som poodne chcela kojit len do 1roku. A vobec si neviem predstavit, ze by som kojila 2 deti naraz 😝 A najma, maly pije mlieko uz len rano, tak to prenho nebude az take tazke ako keby som kojila viackrat za den.

dedian
29. okt 2011

@zvonkohra, ahoj, moja sestra otehotnela 4 mesiace po porode, malu kojila na poziadanie, tj kedykolvek pocas dna alebo noci bez nejakych pevnych casovych intervalov.. okolo 7 mesiaca zacala mat menej mliecka tak som si odsavala ja (mam chalana o 4 mesiace mladsieho od sestrinej baby) a davala som jej (mala nemoze kravske resp zivocisne mlieko lebo ho netoleruje, rastilnne nechcela, moje pila bez problemov) ,ked sestra porodila nabehla plynule na kojenie dvoch deti a je to uplne v pohode, mala bude mat o mesiac dva roky a sestra ju stale koji. moj syn ma 19 mesiacov, tiez ho kojim na poziadanie a som v 6 tt.... takze otehotniet mozes, kojit tiez... gynekolok sestre potom uz ked bola vo vyssom stadiu neodporucal velmi kojit koli tomu aby si nahodou nespustila predcasny porod..

strapco13
29. okt 2011

@zvonkohra ja som otehu ked mal maly 11 mesiacov..dojcila som na poziadanie a stale dojcim obe deti 😵
dr vedel, ze dojcim v tehu, nechal to na mne ako sa citim

lienockaa
29. okt 2011

@zvonkohra -urcite sa oplati skusat, aj nasa druha je takto pocata, syna som este dojcila..a dojcila som aj po otehotneni, ale len prve tri mesiace, potom sa syn sam odstavil, uz mal ale 2 roky v tom case..a poznam vela zien, ktorym to takto vyslo..😉drzim palce..😉

zvonkohra
autor
30. okt 2011

@dedian super ked si mala tolko mliecka aby si mohla davat este neterke 🙂
@strapco13 a do kedy si kojila ked si bola tehu?do konca tehu?
@lienockaa vdaka tak posnazim sa 😀

stvura
30. okt 2011

Ahoj, no tak sa pridam...syncek ma 3 roky, dcerka rok, otehotnela som ked mal rok a tri mesiace (medzi detmi mam 25m), dojcila som cele tehotenstvo (aj v den porodu), akurat jeden den po porode som nemala mlieko, takze vtedy nie, po navrate z nemocnice tandemovo asi 4 mesiace, potom uz len sem-tam synceka, kedze dcerka zacala byt narocny stravnik 🙂 . Momentalne som tehotna a stale dojcim svoje druhe dieta (synceka uz nie, tam sa to akosi vytratilo pred dovrsenim jeho troch rokov). Otehotniet pocas dojcenia nie je problem, lebo uz intervaly dojcenia nie su take ako pri malom dietatku, rovnako je to i s dojcenim v tehotenstve. Ak nemas stahy maternice (aby neprislo k predcasnemu porodu) nie je pricina preco s dojcenim prestat. Ja som nerodila ani predcasne, ani otvorena som nebola, ani kontrakcie som nemala....
Este k tomu otehotneniu...medzi mnou a sestrou je 11m, takze moja mama otehotnela cerstvo po sestonedeli a dojcei...

zvonkohra
autor
30. okt 2011

@stvura super uz 3 dietatko jej sa normalne tesim s tebou-parada.ono zasa moja mala je na cici casto v noci a cez den asi 2x tak neviem,ci to nebrani tomu otehotneniu,ale na druhej str.co tu citam ta asi nie,som s toho vol

stvura
30. okt 2011

@zvonkohra urcite to otehotneniu nebrani, ja budem mat teraz rozdiel 20m, takze si to vezmi ze to mala dcerka 10m ked som otehotnela (este dodam ze pocas brania antikoncepcie)...akurat som dostala 1x menzes...jedine co sa ti moze stat bude ze ti dieta odmietne mlieko, kedze jeho chut sa hormonmi meni a odstavi sa ti. Ale mne sa to ani v jednom pripade nestalo, oboch mam velkych "priprsnikov". Syna som dojcila v case otehotnenia v noci 1x a cez den tiez 3x, malu momentalne a aj v case otehotnenia asi 6x za cen a 3-8x v noci, ono je to rozne, kedze dojcim na poziadanie.
Jedine co mna vycerpava ohladom dojcenia je to, ze sa to v kolobehoch opakuje, je ine dojcit starsie dieta, trebars aj trojrocne a ine ked sa to stale opakuje. Uz po tretom budem asi "vyflusnuta", lebo je to dost narocne dojcit pol roka nonstop, potom do dvoch rokov casto a potom sa to prakticky zacina od zaciatku...
Vobec sa tomu nebran, ak si zdrava zena uplne v pohode otehotnies (ja som o 10r starsia a pozri, pohoda.. 😀)

bobocka
30. okt 2011

@zvonkohra neni problem.mam kamaratku co dojci dceru (18mesiacov ma)a je prave cerstvo tehotna s druhym miminkom 🙂 tiez dojcim(moj drobec ma 25mesiacov) a planujem coskoro otehotniet 🙂 ta kamaratka praveze riesila od leta plodne dni a sustredovali sa na to a potom si povedala,ze to kasle,ze ked to pride,tak to pride a v septembri sup a su tehu 😉 gynekolog vie,ze dojci.pokial nema ona zdravotne problemy,mala cucka dalej,tak neni dovod na prerusenie a umele odstavenie.sem tam citi stahy maternice,ale to je ok.vela maminiek dojcilo pocas tehu a potom dojcili po porode obe deticky tandemovo 🙂 to je moj sen,tak hadam sa raz podari 😉

zvonkohra
autor
30. okt 2011

@stvura u mojej cicinky nemoze dojst k odstaveniu,ona je cici zavislak:Dtak uvidime,teraz sa snazime intenzivne,ale ked tak rozmyslam mam pocit ze aj ked oteh.niekedy gyn.mi zakaze kojit,lebo pred laurou som mala 2x potrat

zvonkohra
autor
30. okt 2011

@bobocka tesi ma,ze nie som v teme jedina co sa snazi o druhe,ta ideme nato?:D

shira_
30. okt 2011

no ja by som chcela byť tehotná aj hned...my sa snažíme prakticky stále, ale cyklus mám taký biedny, chaotický (síce som mala po 6stonedelí len mesiac pauzu a hned menzes, napriek prísavníkovi), no dúfam že sa zadarí. odstaviť určite neplánujem. dokým malý nebude mať cca 2 roky, ani nebudem asi nič riešiť- a ak dovtedy nič, tak potom niečo vymyslíme, lebo už som "stará korytnačka" . prvého sme mali až po inseminácii. akurát uvažujem, či aj to by nešlo počas dojčenia, ak by mi nabehli normálne cykly- totiž ja som ok, len mm mal zlý spermiogram, tak preto sa nedarilo. ale kedže stačí jediná spermia nádej máme stále 😀

katka888
30. okt 2011

@zvonkohra
otehotneli sme , ked mala dcerka vyse 6 mes a bola plne kojena... mala len zaciatok prikrmov cez obed a aj po prikrme som ju kojila.
kojila osm ju do roka, cize aj pocas tehu, dovod preco sme nekojilio bol ten, ze od 11 mes uz nechcela sama, ale chcela som to s nou potiahnut aspopn do jej roka. sama sa odstavila.
kojit starsie pocas tehu mozes, najprv ide vyziva plodu, potom do mliecka a zvysok ti ostava. cize, ak by si mala nejake zdrav . problemy, tzn ze by ti nepostacovala vyziva a ty by si to citila prave na zmene zdr stavu, tak potom by som riesila odstavenie starsieho dietata.

lypka
30. okt 2011

moja bambulka bude mať 4.teho 7 mesiacov, ale aj ja sa už pohrávam s myšlienkou na bračeka alebo sestričku 🙂 na na druhej strane ma všetci presviedčajú aby som dokončila školu lebo mi chýbajú len tri semestre a chceme začať stavať a stráášne by som chcela na stavbe pomáhať nie len sa pozerať, tak asi ešte počkáme 😒 ak sa nepodarí nechtiac 🙂

stvura
30. okt 2011

@lypka urcite pockaj - radim z vlastnej skusenosti. Mi staviame uz vyse troch rokov a byt sama s dvoma detmi nonstop teda nie je med lizat, to ti poviem...kedze ta ani vek netlaci (ako tlacil mna), tak nemas urcite co stratit. 🙂
@shira_ dodam ti troska utechy, ja som mala uplne chaoticky cyklus (vek mame rovnaky) a uz je tretie na ceste 😀

vavrenka
30. okt 2011

@zvonkohra ja som na tom podobne, plne kojim, ms nikde a rada by som casom otehotnela (ale nei teraz), ale nemam to pod kontrolou 😀 , sem tam pouzijem ovulacne testy - zatial nic.. 😎

bobocka
30. okt 2011

@zvonkohra no ja mam o tyzden mrsku dostat a hned po nej ideme na vec 😀

zvonkohra
autor
30. okt 2011

@bobocka ja uz mam 10 dni po ms cize sa snazime uz teraz

bobocka
30. okt 2011

@zvonkohra tak vela stastia 😉 nech ti druha mrska uz nepride 😉

zvonkohra
autor
30. okt 2011

@bobocka dakujem no uvidime snad coskoro pozitivny prispevok

vejula
30. okt 2011

@zvonkohra ahoj moja tak ja sa pripajam do tejto temy. Ale u mna je to o to horšie, že ja ešte ani mrchu vôbec nemam, takže ani plodne dni si počitať nemožem proste nič. Ešte mam vaječniky celkom utlmene laktaciou. To mi povedal gynekolog pri poslednej prehliadke. Ale tak v prvom rade je teray dominiček, ktorz moje cici ešte potrebuje, a druhe sa snad niekedy zadari

Tu začni písať odpoveď...

Odošli