Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

zuzkaprofant
1. mar 2009

cafte co dnes porabate , berska neboj zvladnes to drzim ti palceky len si odsavaj stale mlieko aby sa ti cecule nezapalili

bianca
1. mar 2009

bersch do 4 mes mimco nerozmazlis

lia
1. mar 2009

ahojte,

zuzi,chlapcek sa bude volat Anne Sofie?? 😀
bershik,jeeejjjj,mozno by ti bolo lepsie s tvojou maminou,ktora by ti pomohla,ale asi sa neda 😒 .neboj,zvladnes to,je to normalne,je to pre teba nove a o malinku sa strasne bojis,ale mas ju pri sebe zdravu,krasnu,tak si ju uzivaj taku malinku 🙂 😵 .

zuzkaprofant
1. mar 2009

lius nie len keby sa narodil s pindulinkou 😀 😀

ako sa mi mas lius dlho si tu nebola

lia
1. mar 2009

no nic moc zuzi 😒
a ty??za chvilu si na rade 🙂 uz sa tesim na tvoje mimi 🙂

zuzkaprofant
1. mar 2009

joooooj ja uz nic nepisem bo furt mi je nieco 😀 😀 😀 ale uz dako dotahame do konca

a ty co nze nic moc este chodis cvicit

lia
1. mar 2009

malo zuzi,nechce sa mi,ale mala by som,lebo len bopnam 😠
nerobim,tak len doma tlacim nieco
a co ti je furt??ty sa moc sledujes

zuzkaprofant
1. mar 2009

joj nie sledujem sa lius ale to sa neda nesledovat ked mam krce v noci take ze svokra leeeeeta a myslela si toto rano ze mi odtekla plodova voda bo tak som zvrieskla 😀 😀 😀

uz mam 18kg na sebe tak to uz nie je tak chodit a zhynat sa 😀

ta co uz nerobis odisla si sama ci ?

stankatt
1. mar 2009

ahojte 🙂 bersh ako keby som seba videla 🙂 🙂 🙂 🙂 ksd citam tvoje prispevky... neboj si super mamina.... onosa to podda...

zuzi si na rade.....

bianca
1. mar 2009

stani som rada ze si tu.Idem ta zas otravovat s prikrmom.Mozem?

stankatt
1. mar 2009

jasne... 🙂 cakam

bianca
1. mar 2009

tak
1,ked davas do mrazaku tak mrazis vsetko dohromady,alebo jednotlive suroviny zvlast?
2,ako rozmrazujes?
3,ked si striedala druhy zeleniny za kazdym si skusala par lyzickami ci nebude alergicka?A ak ano dala si jej potom nieco ine papat?
4,davas po jedle aj napoj?Nasa zje cca 100 ml a tak sa doladuje mliekom ale uvazujem o caji aby si zacala zvykat ze obed je iny
5,este som daco chcela ale zabudla som 😅
6,dakujem,dakujem,dakujem

cucuska
autor
1. mar 2009

ahojte , ako sa mate?

stankatt
1. mar 2009

Bius: ked mrazim, ja davam zvlast napr. zemiacik a zvlast masko a to preto, zr masko davam tak 2 dni po sebe a potom dam zeleninku. tak k tomu zemiaku dam aj masko aj zeleninku... a podla toho kolko toho mama. Ale mozes dat aj dokopy. je to jedno a rozmrazujem tak, ze den dopredu vyberiem z mrazaku a necham v chladnicke, tam sa pomali rozmrazi.
Perve dni som dala mrkvu, samotnu. potom som k nej pridala zemiak a zasa to papala 3 dni. a potom dalsiu zeleninku. Vzdy odskusane+ 1 novu. a ked sa ucila na prikrmy, tak som dala 3-4 lyzicky a dotlacila ju mlieckom. Potom som uz mlieko nedavala, ale vodu a teraz uz aj cajik. Mlieko sa neberie ako napoj, ale ako jedlo. tak nedavaj 2 jedla 🙂 . Ked spapa malo zeleninky, tak pockam aspon 2-3 hod a potom skusim mliecko.

bianca
1. mar 2009

cucus ahoj

stanka no prave ze ona je perfektne ale chcem zajtra skusi karfiol a ked jej dam len 3 lyzicky tak bude asi nervna

stankatt
1. mar 2009

bius daj jej zemiacik, a trosku karfioliku 🙂 aby mala toho dost, ked jej chuti zemiak, sa napapa aj z neho 🙂
musim ist, zajtra pridem.

bianca
1. mar 2009

ok papapa

sloniiicek
2. mar 2009

ahojte kocky. tak ako sa mame?

sloniiicek
2. mar 2009

bershka - kludne ju nechaj papat kolko si vyziada aj 20 min. nic sa nedeje. ja som napr. krmila pri jednom kojeni z jedneho a potom pri druhom z druheho. ale to je individualne. a najlepsie co mozes malej dat je tvoje mliecko. a ja som ju krmila, tak ako si vyziadala.
a vela sa teraz pise o vztahovej vychove, ze to vobec nevadi, ked si ju das k sebe, donca topodporuju. my teraz spavame bez ocka. vecer pekne zaspi v postielke. ale vnoci, ked sa zobudi som tak unavena, ze spime v posteli spolu.
a cumlik si jej skusila dat, ked sa vnoci napapala a nechcela zaspat?
a to vobec neva, ze mas depku, na to sme tu, aby sme ti pomohli.

petruci6
2. mar 2009

caute maminy,
bersh moja dodnes papa iba 5-10min z jedneho prsa a na 2 a pol hod jej to staci
tak ako pisali baby,ked ti zaspi a neplace urcite jej to staci 😉
tvoja malinka je Sara alebo Sarah?

baby co davate prikrmy ako casto kojite?staci potom iba mliecko? 😨

petruci6
2. mar 2009

my tiez spolu spime,nerozmaznas ju tym iba ty sa nevyspis 😀
za par rokov budem len spominat,ked so mnou chcela spat,tak si to vsetko uzivam naplno,je to moje prve aj posledne,uz to nezazijem znovu

sloniiicek
2. mar 2009

petru - my uz prikrmujeme. asi mesiac a pol. my papame asi tak kazde 3 hodky. dam jej papat kolko zje a potom jej dam este prso. davam jej desiatu a obed a veceru kasu a ostatne hodiny dostane este normalne prso.

sloniiicek
2. mar 2009

petru - preco prve a posledne?

petruci6
2. mar 2009

tie kase sa jedia s lyzickou alebo do flase?

sloniiicek
2. mar 2009

ja jej davam s lyzickou. mne z flase nevie jest a pit. a mam taku speci flasu z lovi, ktora je z lyzickou. len ju stlacim a vyjde mi na lyzicku.

petruci6
2. mar 2009

daj link na tu flasu 😉

adi ja uz nechcem druhe,lindus mi staci

kubko
2. mar 2009

bershik blahozelam z celeho srdiecka k nadhernej Sarinke a neboj vsetky sme sa ucili a volali kamoskam a pisali babam na koniku, nikto sme s neba uceny nespadli. S tym mlieckom sa neboj, keby bolo Sarinke malo, tak si vypyta castejsie a ked placka, nemusi to byt len od hladu, moze ju aj boliet brusko alebo tak, ale papanie sa skusa vzdy, lebo to byva najcastejsia pricina placu. Aj ja si pamatam ako som nad Hankou plakala, ze neviem, co jej je, ked sa mi nechcela stale utisit a strasne plackala, ale vzdy ta niekto podrzi, neboj na nic nie si sama....

petru a preco posledne? Uz viac pokladickov nechces alebo sa neda?

no a co sa tyka prikrmov, tak prve prikrmy boli par lyziciek mrkvy a potom dokojit, dalsie tri dni pridat zemiak a dokojit ak babatko chce a po case ak sa uz nauci zjest par lyziciek, tak uz mliecko ani nebude hned po obede chciet.... a k tymto zeleninkam sa postupne po par dnoch pridava nieco nove.....

Tak sa vsetky drzkajte
emily blahozelam tvojmu Emilkovi k 5 miestu, to je uspech....

sloniiicek
2. mar 2009

jasnacka. 🙂 vpohode.

http://www.hana.sk/data/katalog-lovi.pdf strana 8-9. tam je vyzobrazena ta flasa a da sa kupit aj v niektorych lekarnach. ak by si chcela mozem ti ju kupit potom popripade a mozme sa stretnut. 😀

sloniiicek
2. mar 2009

papa martinka je uz nervozna. ideme von. 😀

petruci6
2. mar 2009

pomaly mi to otvara 😠

baby mojej zac padat vlasky,uz ma pol hlavy plesatu 😀

ja uz nechcem druhe,lebo uz nechcem znovu zazit tu bolest po porode/aj ked mi kazdy hovori,ze ma to casom prejde/ a chcem sa naplno venovat Linduske,keby som mala druhe,uz mi pre nu neostane tolko casu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre