Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

zuzkaprofant
20. apr 2009

no som zvedava kolko kg bude mat maly ci bude po tatikovy ten mal 5kg pri porode 😀 😀

lolka
20. apr 2009

ahojte 😉
zuzi, pekne brusko, to bude chlap ako sa patri 😉
kikus, len pekne grckaj, ved mas fazulku v brusku
😉

emily3
20. apr 2009

cucuc gratulujem ku skuske, urcite si urobila 😉 😀
zajtra idem na sono pobede som zvedavaaaaa.

lolka
20. apr 2009

emily, mozno krpec ukaze co schovava medzi nozkami 😵

emily3
20. apr 2009

lolka snad ano, zatial sa ukazali vsetci- 😉 , ale teraz je to zase ine, male sa kopka, ale nie silno. a ked nemam cas sledovat jeho pohyby tak ani neviem ze kopka 😅 , je to take slabulinke. tak snad je ok.

emily3
20. apr 2009

ale brucho mi rastie, pribrala som "zatial" tri kila...a uz si to nevsimne len slepi, ze cakame dalsi prirastok 😉

sloniiicek
20. apr 2009

ahojte koculdy.

tak ja som rychlo pridala fotecky z liliinej oslavy. tak ak chcete mrknite. hlavne kika. skus si ich stiahnut, ak by ti to neslo, tak ti ich potom nahram na cd. su to vsetky, co sme nafotili.

emily3
20. apr 2009

slonicek a kam si ich dala? nenasla som ich ☹

sloniiicek
20. apr 2009

jej zabudla som vlozit link. 🙂

http://picasaweb.google.sk/m.zitny/OslavaLilli1...

soryyyyyyyyyyyyy.

emily3
20. apr 2009

jeej aky su tam vsetci rozkosni 😀 😀 😀
uz idem spat, lebo zajtra mame narocny den. 😉

bianca
21. apr 2009

jeeej krasne foto.Deti ako smeti.

veva1
21. apr 2009

ahojte
zuzi poradim ti par veci ako si skratit tieto posledne dni a ako ich co najlepsie vyuzit,pretoze su to tvoje posledne dni ked nenesies este za nikoho zodpovednost,ked mozez ist von,len tak s kabelkou bez rozmyslania co este zbalit,co obliect ,natahovat sa s vajickom ci kocikom,pocitat kedy bude papkanie kedy spanok . Posledne dni ked si mozes lahnut k telke ci casaku ked si zmyslis,posledne dni ked si mozes v klude navarit,ist na zachod ci umyt si zuby ked budes chciet ty a nie ked sa bude dat. Pretoze aj keby si mala spave chlapciatko,tak po jeho narodeni to uz nie je taky bezstarostny veget,aspon ja som musela na neho kukat aj ked spinkal 😀 a to nevravim ked dietatko v noci nespinka a cez den najlepsie vonku pri ustavicnom pohybe. Tak ti odporucam:

sprav si nejake porcije jedla do mraznicky,aby si v najhorsom mala co vytiahnut. (si tam sama ,muz v robote. Ja som bola na horalkach rozkoch a jogurtoch 😀)
roztried si vecicky podla velkosti,co najprehladnejsie
citaj si na internete vsetko o novorodeniatkach- co s teplotou,kedy ju zrazat
co s vyrazkami,ake su bezne
aka je prirodzena kakacka,ako casto
pitny rezim,v pripade ked nekojis
kedy riesit grckanie babatka
ako pomoct nafuknutemu brusku
ako balit nasiroko
co do prvej poradne,kedy a co sa pytat

a vela dalsich veci ohladne novorodeniatka
lahni si este pekne pred telku,vyloz nohy
v pohodke este raz poupratuj
potried veci na oblecenie svoje,nech mas po ruke uz letne.
chod si v klude este po nakupe
masaz
bazen
kadernik
kozmetika
do kina
spravte si manzelom pekny vecer,riadne sa potulte
a hlavne popapaj vsetko co pri kojeni uz dlho nebudes moct

prajem ti pekne posledne dnicky ked si este sama s bruskom a krasny zazitok pri porode ak by som sa tu uz neukazala

petruci6
21. apr 2009

veva mudre a vystizne 😉 pripajam sa

veva1
21. apr 2009

veru zivot s tomaskom by som nemenila za nic ale tie posledne dni by som si uz naprogramovala inac 😀

petruci6
21. apr 2009

urcite aj ja 😀
a to posledne co si napisala sa ma tyka asi najviac
som na diete,ale mala uz aspon nema ekzem
taka som happy 🙂

bianca
21. apr 2009

veva svata pravda

smejko1
21. apr 2009

vevi - uzasne si to napisala 100%pravda

petruci - som ti vravela ze stym jedlom to neni len tak..... ja sa tiez vraciam ku diete, lebo ma vsetci buikali, ze uz je velky uz mozem hocico a odrazu exzemikujeme....... tak to mi zato nestoji....

cmuky vsetkym

este sA opytam, malemu vznikli na jazycku 2 biele bodky a nedaju sa utriet plienkou....... neviete co to je?

zuzkaprofant
21. apr 2009

caf veji tak ja toho vela nenachodim uz jedine na zachodik a spet ale dnes ideme to dotahnut do konca ideme s mamou a mm na prechadkuk po ulici vyskusame ci to pomoze vecera schody dako nezabrali , ja nie som schopna ist uz do mesta ja som pred rozpadom uz aj hebame vravela ze asi naneskor do stvrtka snad by som mala porodit ze maly je tak akurat na rodenie a aj moje telo len uz je to na malom, tak uviidme bo ja uz rodim od min tt mam kontrakcie a take predporodne bolesti tak drzte palce nech to mam uz za sebou inac aj teraz by som uz isla rodit vam poviem lebo normalne bud mi plodova voda oddteka pomalicky alebo sa pocuravam 😀 😀
mam tu uz mamku aj dnes martin ostal doma tak ja len si robim svoje veci a mamina vsetko pere vari super je tak mat mamku na par dni ked pride si to vychutnavame 😀 😀 brucho mam tak spadnute ze asi viacej uz nemoze byt...len stale chodim curat a ma boli brusko uz od rana tak ako na menzes som si aj rano spomenula aka to je bolest 😀 😀 😀

cucuska
autor
21. apr 2009

ahojte skušku som urobila a v pondeok mam ďalšiu
emily som zvedava teda ak pohlavie prezradis
zuzka držim ti moc palce nech to uŽ maš dobojovane 😀 no tie bolesti už to asi kaŽdu chvlu bude

smejko1
21. apr 2009

super cucuska, blahozelam

zuzi- daj si povedat... a uzi si co sa este da 😉

veva1
21. apr 2009

zuzi tak to uz asi bude ono,drzim palce
smejko moze to byt zabka,ludovo povedane.Dobra je na to ta fialova vodicka. Sposobuje to crevna flora,mozno by bolo kupit nejake probiotika aby ste sa vyhli niecomu vaznejsiemu a v ustach to rozlieza v sladkom prostredi.Tak ak uz prikrmujes skus, kyslejsie jablcko

veva1
21. apr 2009

a zuzi ak je to plodova voda tak by si mala mat do 18 hodin odrodene tak by to bolo overit ci je to moc alebo plodovka.V lekarni dostat kupit test 😉 moze sa statze voda odtecie a porod nezacne

smejko1
21. apr 2009

vevi dik, aj ja som myslela na zabku, ale ked to maly mal predtym tak mal cely jazycek biely.. teraz len 2 bodky a probiotika davam praveze uz 2 tyzdne...... tak nechapem.......
este neprikrmujem, len kojim......
som objednana ku lekarke na buduci tyzden, som sa chcela popytat na exzemik, tak neviem ci si zmenit termin a ukaat aj toto.... mozno mam prisladke mlieko hoho 😉

smejko1
21. apr 2009

a inak ake super fotky - oslava bola super...... waw sice by sa damienko asi este nezahral, ale aj tak je nam luto, ze sme neboli...........

vsetky deticky su na spapanie a hlavne oslavenkyna 😉

lucim
21. apr 2009

ahojteeee,

vevi tak pekne si to napisala, ze som si to hned vytlacila a budem sa toho pridrziavat o niekolko tyzdnov. 😉

stanka, este som v praci, dala som sa ukecat so konca mesiaca, ale s prestavkami. cize obcas tu som, obcas nie. 🙂

smejko super fotecky.

bianca
21. apr 2009

cucus gratulujem

luci uz teraz sa podla toho riad.Ja som stale chela aby bola mala uz vonku a za 3 tyzdne som si ju tam chela asponna 4 hodiny narvat nazad aby som sa vyspala

trpezliva
21. apr 2009

ahojteeee...adi, dik za fotky, su super. my ani nemame take dobre, ale to je asi vzdy tak, ved hostitelia nemozu stihat vsetko.. 😝 .\smejko, aj vase su krasne, damienko je uz velky chlap..a straaasne sa podoba na tEBA! To ti asi vsetci hovoria, vsak?
Tak Zuzi, dnes to vypukne?? 😵

smejko1
21. apr 2009

kika, skoro nik mi to nehovori...... tak sa tesim, lebo ja si to myslim tiez........ ale zas muz si mysli, ze je cely on (optimista)...... jupiiiiiiiiiiiiiii

ale prisaham, ze od pol pasa dole, je to cely muzicek 😀

bianka - tiez som si par krat povzdychla, ako bolo dobre, ked len v brusku kopkal hihi.......

lucim velmi mudro, me keby niekto pred porodom take napisal.... tak idem presne podla zoznamu a ani ma nehne sa pohnut..... aj ked ja som to aj mala v plane ale fesak sa uracil skor,,,,,,, takze zacat oddychovat neni nikdy neskoro 😎

za chvilku idem kupat a uspavat, muz je na treningu tak je to len na mne....... hned ako dobojujem s malym asi odkvacnem aj ja........ dnes som moje male osemkolove cudo zobrala na prechadzku v satke, pred sebou kocik....... no unavena som ako kon

emily3
21. apr 2009

Ahojte zienky, tak mam za sebou ultrazvuk 😉 videla som nase zlaticko, a dr. ma potesil, vyzera to ze to bude dievcatko, ale ukazala sa len na chvilku a potom ako spravne dievca krizilo nozky a schovavala sa 😀 😀 3D tiez nemam, lebo bolo tvarickou oprete o maternicu a videli sme len nostek a pusinku 😀 😀 ale bola rozkosna. tak ked budem mat 3D foto hodim na net...velmi sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😀 😀 😀

smejko1
21. apr 2009

emily blahozelam........ isto je to slecna hambliva 😉 to uz je nieco pre damienka, ved si nemoze vyberat len zo starsich 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre