Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

petruci6
14. aug 2009

mirip ku koncu tehu je to uz normalne
ja som nespavala od 6mes tehu

habibi78
14. aug 2009

miri, nechcela si ísť do témy o nespavosti? 😉
alebo by si chcela patriť k missedkám? 😕

mirip
14. aug 2009

takže neblbnem ja ale to tie tehotenské hormony, no super, ale aspon nie som hore sama ale aj malá 😀 inak nechápem ju včera, blbý čas som myslela že to počasie nafigu ju zmorí a figu, robila cirkus od štvrtej rána s pol hodinovými kedy tedy prestávkami, som sa už aj tešiť začala že sa konečne hádam otáča dolu hlavou.........haha no jasné dnes ráno, kopanec do mechúra ako budíček a pri pupku vystrčená hlavička, no riadna beťárka, dúfam že sa ešte otočí a nebude robiť drahoty, nerada by som rodila cisárskym ked teraz mi tečie krv ako voda z kohútika ked beriem na riedenie krvi injekcie 🤐

petruci6
14. aug 2009

mirip vraj pomaha fit lopta na to aby sa pretocila,tak skus
chodis na pripravu do porodnice?

mirip
14. aug 2009

nie nechodím, u nás sa chodí od 4.mesiaca a ja som vtedy nemohla a teraz je už neskoro........

petruci6
14. aug 2009

urcite je neskoro? ved aj ku koncu byvaju
tam cvicia prave aj take cviky aby sa babo pretocilo pokial nie je dolu hlavou

mirip
14. aug 2009

no u nás nie, býva od 4 do cca6 mesiaca a tam majú kadečo a predpríparvu a chodia tam každú stredu, už ku koncu nie, inak minulý týždeň na UZV ked mi meral baby nepovedal na to že nie je pretočená ešte nič.....len napísal že tt sedí a že poloha priečne hlavička vlavo..........vraj sa dá aj bábo vyhecovať aby sa otočilo babám v oktobrovkách sa to niektorým podarilo že ked vystrčí hlavičku tak tam masírovať, šrtabkať alebo pusinkovať, no aj ked muž ked vystrčí hlavičku pusinkuje 😀 alebo škrabkáme ona potovora presunie hlavičku zlava do prava a ked prestaneme tak hlavičku vystrčí zase vlavo, prefíkaná 😅

petruci6
14. aug 2009

no neboj este ma cas
ona sa pretoci v pravu chvilu
moja bola dole hlavou od 6mes a aj tak som mala cisarsky,lebo sa jej nechcelo von ani po termine potvorke 😀

mirip
14. aug 2009

no ved dúfam že sa otočí 😉

lia
15. aug 2009

dobre ranko 😎
mirip,nie si sama,ani ja nespavam,uz druhy tyzden 😖
mirip,to uz vies tak rozoznat??ja stale dumam ked sa mi vyduje,hlavne ked lezim,ci to je hlavicka 😅
uz mate vsetko nachystane mirip??

cucuska
autor
15. aug 2009

ahojte, je mi strašne.Malá veľmi kašle, nić mi nechce jesť len pije čaj, teplotu nemá, ale mala roblémy s dýchaním, včera zjedlalen trochu vývaru a briskyňu a dnes len polku výživy, stále len spinká a keď kašle tak plače. Viem že lieky tak ráchlo od vćera ešte nemohli zabrať, len mi je jej tak strašne lúto hne´d by som si to sňou vymenila. Je taká slabá. 😔

mirip
15. aug 2009

ahote, hej liuš mala by som mať všetko čo nateraz potrebujem......časom potom uvidíme ale tašku do porodnice ani náhodou nemám nachystané, nie ako niektoré že majú od 25tt zbalené 😀 😀 😀

hej viem rozoznať ale len ked nie kope ale ked sa naťahuje, lebo vtedy sa vyduje hvaička na jednej strane a kopance noh sú na druhej strane oproti a aj naposledy mi napísal Dr. do knižky poloha plodu hlavičkqa pirečne vlavo a len vlavo sa vyduje a otočiť nie a nie 🙄

bianca
15. aug 2009

caf kocky.Dlho som nebola a pozeram ze TT radostne pribudaju.Ja teraz nic nestiham,vsade beham za malou a leb kricim no no no a ona vrti prdelkou,supajdi odo mna a vola nenenenene

emily3
15. aug 2009

ahojte. vcera sme mali s manzelom rande..bolo super. maleho sme nechali u babky a isli si sadnut do restiky, bolo tam celkom prijemne, malo ludi..najprv sme sedeli vonku ale zrali nas komare..prestahovali sme sa do vnutra..tam sme boli sami..ale komare boli aj tam...mali nam zaplatit tie hnusne komare ze sa najedli 😒 ...
ale inac bolo fajn, aspon sme mali cas sa porozpravat...no dohadovali sme krst a nemozem sa zhodnut na krstnych rodicov...on chce jednych ja druhych a nikto nechce ustupit 😅 ....
porcie boli velke a velmi chutne mna, a na zaver sladky dezer....az na to ze sme chceli predjedlo slimaky a nemali a akodezert som chcela ladovu tortu co tiez nemali.. 😒 ..proste ja mam vzdy take " stastie" ze si pytam to co nemaju...

tak a deti mame doma, dnes sa vratili skoro cele..Monika si vcera zlomila prave zapestie....tak si doniesla suvenir, ruku v sadre.." tesime sa".. no esteze na konci tyzdna, len ju to este boli a svrbi ...inac su celi a spokojni.. 😉

emily3
15. aug 2009

mirip je to normalne ze nemozes spat..ja tiez nemozem spat...aj ked idem si skor lahnut, sa min. tri hodiny prevalujem a ne a ne zaspat a ked konecne zapsim, je rano...tiez sa mi rano velmi dobre spi, a to uz nemozem lebo deti su hore, ale na stastie Mon uz je taka sikovna, ze urobi ranajky aj pre chalanov...gulicky s mlieckom, ale aj rostek uz vie urobit..tak mam malu pomocnicu...no teraz ju budeme musiet my obsluhovat.. 😅

cucuska
autor
15. aug 2009

ahojte. jeej nespavosť u tehuliek to poznám, aj ja som to mala. noc pred pôrodom som bola hore od 03:00a to som nemala bolesti, rabovala som chladnićku 🙂to som inak robila celé noci v tehu 😀 😀 😀

mirip
15. aug 2009

to moš dobre, cucuska ja ani rabovať chladničku nemožem ale už aj dnes vidím na ponocovanie, že teraz malá spí a potom ked lahnem do postele tak začne kopcovať

bianca
15. aug 2009

ja by som aj spala keby som nechodila aspon 8x za noc na WCko a ked som mala chvilku klud tam ma palila zaha 😝

cucuska
autor
15. aug 2009

no moja Emka bola hore asi stále , myslím počas tehu xixixi a keď sa narodila do roka sme o nej ano nevedeli stále spala ale teraz , po roku, je taká aká bola v rušu, ďabel

bianca
15. aug 2009

cucus nasa dnes spala za cely den presne 3 minuty v aute a potom uz nic.Az vecer okolo 21 sa mi ju podarilo ulozit

loss
16. aug 2009

dobre ranko
tak ako sa mavate? 🙂

petruci6
16. aug 2009

bre ranko,
jej lossik ze 18tt?uz viete co to bude ci nechate sa prekvapit? 😵
fuuuuuuj palenie zahy som mala cele tehu a zo vsetkeho,to bol otras

cucuska
autor
16. aug 2009

ahojte lossik ahoj Ja ČAKÁM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ale tá 18tka ti pristane
petruci ja som to mala až ku koncu takže aspoň tak, ale aj tak o bolo krásne tehitenstvo a verím že i to tvoje 🙂

bianca
16. aug 2009

mirip ja som si teraz vsimla ze mas termin 12.10. Ja som mala 11.10 . 😵 😵 😵 a sama mam narodky 16.10.

cucuska
autor
16. aug 2009

bianca ako sa mate dnes???? spite viec ????

zuzkaprofant
16. aug 2009

cafte to co caka kazdy uz 2 babatko 😀 😀 dako nemam prehlad kto je tehu ja ked zhodim moje kg tak budem 2krat tehotna a tak dookola to pojde 😀 😀 😀

lia
17. aug 2009

dobre ranko 🙂
cucus,ako je Emke??
mne sa tiez zle zaspava a rano som aj skoro hore,lebo som z hladna,ale niekedy sa este vratim do postielky 🙂
lossik,ako sa mate-??este ti byva zle??

lolka
17. aug 2009

dobre ranko 😉
mne sa zatial spava dobre, zaspavam uz o 21.00 a rano celkom v pohode vstanem....zato cely den sa mi ziva 😅
s tym jedlom je stale take divoke 😖 prave pred chvilou som nechala ranajky v zachode 😖
lossik, tebe je uz lepsie ?

lolka
17. aug 2009

a kde ste vsetky ? ☹ asi ste vonku s detickami, ked je tak pekne 😵
ja som sa prave naobedovala, tak dufam, ze to vo mne aj ostane 😅

loss
17. aug 2009

caute vsetky zvadavky
zatial nevieme co bude zajtra sa objednavam na 4D ale hned ako to bude jasne viete to 😵
lius,loli stale mi je zle ale uz nevraciam kazdy den 😅 tak hura
a ako sa drzkate vy?Liuska krasna23tt ale aj lolka sa nam uz zacina gulkaviet,ze?
cucs volam,volam a ty nic 😢 skusim dnes
inak tu je super teplo ked sa mala naspinka ideme von pa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre