Matka špinavý blond a otec je ryšavý. Aké bude dieťatko?

gynnagee
16. máj 2016

Ahojte žienky, mamičky 🙂 chcela by som sa opýtať či sa tu nájde nejaká mamička čo má podobnú situáciu ako ja. Chcela by som vedieť s akými vláskami sa Vám detičky narodili. Ja som v detstve mala biele vlásky neskoršie špinavú blond a môj priatel je ohnivo ryšavý. Velmi by som chcela ryšavé babatko (samozrejme ak bude iná farba nič sa nestane milovať ho budem akékoľvek). Modré oči máme obaja takže na to sa pýtať ani nemusím že babo bude mať modré rovnako ako my 🙂 ďakujem za každú reakciu.

ivuska6
16. máj 2016

nemusi mat modre oci , pokial je niekto v rodine s inymi moze mat ine

tobnuf
16. máj 2016

Hlavne nech je zdrave 😉

tobnuf
16. máj 2016

@ivuska6 ked maju rodicia obaja modre oci .. tak ich bude mat aj miminko..

gynnagee
autor
16. máj 2016

@tobnuf Samozrejme to je najdôležitejšie 🙂 len som zvedavá či sa nenájde nejaká mamička čo je blond a muža ma ryšavca. A ano ak ma matka aj otec modré babatko bude mať modré tiež 😉

alexandra206
16. máj 2016

prva dcera ma vlasy a oci po otcovi.syn ma oci po mne no blond vlasy a mi mame obaja hnede

priora
16. máj 2016

@tobnuf mi mame hnede oci a 3 rocny syn ma oci modre, a v rodine ma modre oci iba jeho prababka.,, mozno sa mu farba este zmeni

alexandra206
16. máj 2016

@tobnuf nemusi moze mat aj ine po komsi inom v rodine

holubicka28
16. máj 2016

2 chlapci spinavy blond a dievcatko take medenorysave - mama medenorysave vlasy a otec spinavy blond. Ze bude mat voje babo modre oci je velka pravdepodobnost, ale uste to nieje. Moja mama ma hnede oci a oco zelenohnede a sestra ma modre😃 Cize staci, ze sa nejaka farba vyskytne v rodine, ina aku maju rodicia, a dieta moze mat potom uplne inej farby ocka.

alexandra206
16. máj 2016

@priora uz nezmeni

priora
16. máj 2016

@alexandra206 preco nie? Mne sa zmenili mala som tmavohnede a teras su hnedozelene a to v dospelosti

alexandra206
16. máj 2016

@priora tak povedcsine sa uz nemenia

priora
16. máj 2016

@alexandra206 tiez som citala ze do pol roka, do roka.,, inac nechapem preco mu ostali modre oci.,, fakt nikto ich nema a postarov neni ;)

tobnuf
16. máj 2016

@priora vravim o modrych ociach .. nie o hnedych. Studovala som genetiku. Ked maju rodicia modre oci je asi tak sanca 5% ze bude mat hnede alebo inej farby oci.

alexandra206
16. máj 2016

@priora hej tak do roka sa mozu ale potom nie tak tomoze byt vela vela generaci dozadu ja mam blondacika modrookeho modre oci po mne no vlasy mame obaja hnede napiklad aj moja mama ma hnede oco zelene a ja modre

siska53
16. máj 2016

@gynnagee noo...ja som tmavovlasa,moj je svetlovlasy (nie vsak blond,skor svetlohneda) a deti maju vlasy farbou po nom a oci si podelili-maly ma po mne a mala po muzovi. Vlasy im za slnka chytaju rysavy nadych,co sa mnz veelmi paci,takze chapem tvoju tuzbu po rysavom dietatku.🙂)
Moja segra vsak vyzerala ako adoptovana,kedze je modrooka blondina a my sme tmavovlasi vsetci(vraj otec mal v utlom detstve do blond vlasy,no uz v 1.rocniku na ZS ich uz mal cierne) a oci otec zelene,my s mamou hnede.. Takze priroda to vie rozne namiesat.🙂

tobnuf
16. máj 2016

@alexandra206 .. ako som uz vyssie pisala, pokial maju rodicia oci modre je 5% sanca ze babatko bude mat oci ine. To jednoducho viem.. na 100%

zita19
16. máj 2016

farbu vlasov a oci moze zdedit po niekon v piatom kolene. Geny neojebabres, urobia si co chcu

alexandra206
16. máj 2016

@tobnuf 5%je dost

tobnuf
16. máj 2016

@alexandra206 a poznate niekoho kto mal modre oci spodili miminko a mal ine oci nez modre? 🙂

zsuzsuka
16. máj 2016

Manzel rysavy, ja spinavy blond a obe dcerky maju nadherne rysave vlasky... 😵

zita19
16. máj 2016

@tobnuf moj vnuk ma hnede. V nasej rodine 4 koliena dozadu mame vsetci modre (aspon ti co ich poznam a starsich zial nepamatam). Jeho otec aj stari rodicia z jeho strany maju sive a modre.

alby2014
16. máj 2016

Manzel je rysavy, ja spinavy blond, oci ma zelene, ja tmavomodre. Maly je rysavy a oci ma tmavomodre. A to je manzel rysavy typ, ze dnes po 35 ma vlasy skoro hnede, len v lete, alebo na pleti, ci brade dodnes vidno, ze bol/ je rysavy a maly je napriek tomu ako vevericka. Uz sa tesim na dievcatko, ak nejake bude, nazveme ju Anna, podla rysavky zo Zeleneho domu.

gynnagee
autor
16. máj 2016

@alby2014 Jejda tak to ti budem držať palčeky vemi 🙂 aby bola malá ryšavá Anička

tobnuf
16. máj 2016

@zita19 to je tych 5% 😂

zita19
16. máj 2016

@tobnuf ja sa nehadam. Genetika sa o mna obtrela v teoretickej rovine len velmi jemne ale geny sa na nas vydovadeli dostatocne 😀 Ale hlavne, ze sme zdravi

tobnuf
16. máj 2016

@zita19 vsak ani ja sa nehadam a ani nechcem. Len ze pri tychto modrych ociach je to velmi pravdepodobne .. ale samozrejme stat sa moze 🙂 a jasne zdravie je vzdy na 1. mieste ..

yanni
16. máj 2016

@tobnuf moooo tak to bude asi viac ako 5 %. Ja som tiez jedna z nich. Obaja rodicia modre oci, ja ako dieta hnede, v dospelosti sa mi zmenili na zeleno-modre v strede "frk" hnedej.
Brat modre a aj mu modre ostali.

Priroda sa rada "hra". V dnesnej dobe sa to uz tak miesa, deti blondaci maloktore ostanu blondaci az do dospelosti.
Moja mama mala ako dieta uplne biele vlasy, zacali jej tmavnut v puberte. Brat tak isto, akurat, ze mu zacali tmavnut uz na ZS. Otec tmave vlasy , ja tmave od narodenia. Brat ma dokonca brckave, rurocky 😀

Moj muz spinavy blondak, ako dieta az do puberty uplne biele vlasy. Oci zeleno-modre. Najstarsi ma hnede vlasy a zelene oci. Stredny je muzova presna kopia. Ale fakt, ze presna kopia. Treti, zatial blondak, modre oci. Stvrte je dievcatko (10 mesiacov), presne rovnake modre oci ako tretorodeny, tak isto blondinka, jedinej sa zacinaju vlasy "vytacat". Takze dufam, ze aspon ona bude mat "brcky" 😀

tobnuf
16. máj 2016

@yanni tak ja to viem len ucebnicovo.. ze ako by to malo byt. My s muzom sme modrooky a syn ma midre ocka.. ale tak prirode sa neda rozkazat ako zamiesi 😂😂 ale" vacsinou "je to tak

ajka30
16. máj 2016

Rysave bude babo! Moj muz je rysavy, ja cierna a obidvaja synovia rysavi :D Ale, sklamem Ta, modre oci nemusi mat na 100 percent...

vhlave
16. máj 2016

My sme s manzelom tmavsie typy, hnede oci, tmave vlasy, obaja synovia su blondaci,,jeden modrooky a druhy zelenooky....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre