Modlitby tehuliek

veriacasnazilka
11. aug 2016

Ahojte, práve som sa sem registrovala, keďže potrebujem pomôcť a myslím, že tu som správne. Je tu veľa mamičiek a tehotných žienok a ja hľadám veriace mamičky, ktoré nosia pod srdcom dieťatko a veľmi prosím o modlitbu za mňa, teda nás. My už dieťatko máme, ale veľmi túžime po druhom. Druhé tehotenstvo skončilo diagnózou MA ☹ a odvtedy hneď po otehotnení, po pár dňoch všetko skončí, tak naša radosť trvá krátko ☹ výsledky mám v poriadku a som z toho veľmi smutná...našla som však príbehy mamín, ktoré nemohli mať bábo a vďaka modlitbe iných tehuliek spolu s ich bábätkami v brušku, sa im to podarilo. Prosím žienky, ktoré nám chcete pomôcť, modlite sa za nás...Ďakujeme

pukita
13. aug 2016

Ahojte, ja som sa modlila korunku bozieho milosrdenstva, prosila som plakala... citila som ze modlitby mi idu z duse, citila som pri nich pokoj. Pri poslednej ms som sa zlomila. Nedokazem sa modlit a je mi strasne duchovne chladno. Chcela som sa nanutit no nedokoncila som, citila som odpor. Nie som na seba hrda ale neviem ani ako sa mam dostat na tu vlnu pokory. Nemozem ani ist do kostola lebo pri pozehnavani deticiek revem a kazdy na mna pozera.

salome51
14. aug 2016

@veriacasnazilka vďaka 😊. Vždy si pripomínam keď mi je najťažšie že aký by bol náš život prázdny bez našich synov. Dala by som za nich život. Modlím sa k Panne Márii aby mi dala silu vydržať a zvládnuť oboch mojich uplakancov 😇

simaminka
14. aug 2016

@pukita mila zienka, uplne ta chapem no ver mi, ak ti Pan este nepozehnal babo tak vie co robi... Z nejakeho dovodu ktory vie len On by to urcite este nebolo vhodne. Verim ze ma pre teba prichytane nadherne dietatko v tu spravnu chvilu a ze budes potom stastna... Si vydata? Ci mu nevadi prave to... dnes je to zial trend mat babo bez svadby :( a svadba znamena trvale rozhodnutie pre vztah.

simaminka
14. aug 2016

@veriacasnazilka pomodlene ;)

pukita
14. aug 2016

@simaminka ahoj, vydata som. O to viac som nahnevana ze kdekto mi hovori ze sa idu brat lebo budu mat dieta, alebo ze sa ani brat nebudu, ze naco? Alebo pripady kazde dieta iny otec...Nanestastie je popri mne vela pripadov a j takych co o to dieta nestoja. Vies a mne akosi odchadza viera ked toto vsetko vidim. Opity vodici zabijaju na uliach nevinnych ludi, nedavno padlo za obet mlade dievca, chcela zit, a opita hlupana za volantom ju zabila. Prestavam mat pocit ze o tento svet sa niekto stara.

papricka33
14. aug 2016

@pukita neboj, stará sa. Len my ľudia máme slobodnú vôľu a občas si to tak nejako kazíme ☹ Neboj sa, ber to tak, že je to nejaké prechodné obdobie, keď máš niečo pochopiť. Boh nechce, aby sme sa pre nič za nič trápili. O to sladšie budú potom dary, ktoré sa ti dostanú. Dôveruj mu...

simaminka
14. aug 2016

@pukita mala som podobne pocity po narodeni druheho dietatka. Ze sa nikto nestara a bola som teda riadne nastvana... Ochoreli sme s trojmesacnym malym od navstevy na hnusnu chorobu (herpeticka angina), a to som len posluchala manzela ako je v Biblii pisane ze sa paci Panovi... On chcel aby prisli pozriet k nam maleho, ja som citila odpor lebo su to nezodpovedni ludia... Zial sme ochoreli, nastastie sa z toho maly rychlo dostal. Ako to Boze, ved som len robila co Ty chces? Pytala som sa samej seba. Zistila som ze to ja nepocuvam spravne. Odkedy sa snazim viac nacuvat Boziemu hlasu vo mne, dari sa mi zit lepsie, menej chorob, lepsie vztahy... Nemodlim sa uz ja chcem toto toto ale Boze, osozi mi toto a toto? Ja viem ze Boh mi odpoveda, skus aj ty. Aj vtedy pri tej chorobe sa mi prihovaral v pocitoch, ked som citila odpor aby k nam prislu. Boh komunikuje viacerymi kanalmi, nielen verbalnym ale aj emocnym... Drzim palceky v otehotneni 🙂

simaminka
14. aug 2016

@pukita napadlo ma konkretne u teba, preco ta Boh este nepozehnal babom? Mozno mas nieco zmenit: zivotny styl, mozno sa prepinas v praci, casto stresujes, si casto nahnevana, mozno chces babo pre svoje uspokojenie a nie pre babo samotne, mozno mate malo zrely vztah s manzelom (vie napr. tvojich pocitoch? Ochladnuti vo viere?) Dovodov moze byt milion, skus sa zamysliet nad tym u teba. V prvom rade treba pokoj v dusi aby si mohla vychovavat dieta. Moc sa za teba modlim a verim ze pricinu odhalis ;)

mikema
14. aug 2016

Keď sme sa veľmi dlho už snažili o babo a raz som sedela v kostole, náhodou som natrafila na výrok,ktorý má sprevádza do dnes. Bolo tam napísané "ľudia hovoria ukáž nám zázrak a my budeme veriť ale Boh hovorí, verte a ja spravím zázraky!" po tejto vete som sa úplne prestala zapodievat tým kedy to konečne vyjde. Úplne som zacala veriť že raz to príde a dovtedy budem čakať a koncentrovať sa na iné veci. Priam som sa cítila akoby som ležala na Božej ruke, ktorá má chráni. Prvý krát v živote. Krásny pocit. Krátko na to som otehotnela. Áno, bola za tým pomoc doktorov, kopec liekov. Ale celú dobu som vedela ze ani najlepší lekár nič nemôže ak nebude chcieť On. A vyzeralo to všetko zle no napriek tomu som sa netrápila iba som čakala, veľmi dobre naladená každý deň. A fakt sa stal zázrak a skôr ako som čakala. Aj tehotenstvo je plne strachu no vždy keď sa bojím, predstavujem si tu Božiu ruku,ktorá má chráni a hned ma strach prejde. Velmi verím že naše babo príde na svet zdravé. Baby držím vám veľmi palce, aby ste boli trpezlive i keď je to ťažké.

sarase
14. aug 2016

co je to za blbost modlit sa k sv gerardovi a k sv tomu a tomu? ved to boli obycajni ludia vytvoreni bohom... ved kedsi veriaca tak musis vediet ze len a len boh je vsemohuci...nikto iny.. ziaden sv peter a jan a karol ti nepomoze..jedine boh..a ano som veriaca a pomodlim sa za teba.. paci sa mi ze si pochopila ako jedna z mala ze len modlitba a pohlavny styk je cesta k babatku.. ziadne lieky ani procedury..ked je to bozia vola bude to, ak nie..tak nie..moc moc drzim palce a pomodlim sa aj za vas🙂

pukita
14. aug 2016

@simaminka Neviem co by som mala zmenit. Citim sa momentalne ako sucast nicoho. Minule ked som mala slabu chvilu tak som vsetko vypovedala manzelovi a ten zareagoval na moje prekvapenie tak ze nemam hundrat ale prijat vsetko ako je a dakovat za to co mame. Pritom moj manzel tvrdi ze on veri tak po svojom o to viac som akoby dostala facku. Potom sme prisli domov a stala sa nehoda v byte do rana sme opravovali. Vravi mi, vidis hundrala si tu mas trest.Viem ze nerobim vsetky veci spravne, aj si nachvilu poviem ze so vsetkym sa zmirujem, lenze vzapeti ma premaha ze cim viac si matka ktora vyhodila svoje dieta do odpadu zasluzila? Cim si taky zaciatok na tomto svete zasluzil maly clovek? Niekedy som bola vdacna za vsetko, kazdy vcer som dakovala bohu za vsetko co mam, malokedy som o nieco prosila. Vzdy som pri tazkej skuske len prosila bud pri mne ostatne musim zvladnut sama. Lenze teraz ma coraz viac prenasleduju skarede myslienky. A co sa tyka mojich pocitov o babatku, trapim sa sama. Kazdemu vravim ze sa nebranime dietatku ale ze mame cas netlacime na pilu...pravda je vsak taka ze ked ma nikto nevidi placem, ani manzel ma v najhorsom este nevidel, zakazdym sa dam dokopy kym sa vrati. Mam vycerpavajucu pracu ktora sa velmi odzrkadluje na mojom zdravi, popravde za posledne dva roky len chorlaviem, hladam si nieco lahsie, nechcem ist z kaluze do blata no tu je umenie najst pracu z ktorej by clovek mohol vyzit, tak som zatial tam kde som.

pukita
14. aug 2016

Este k tomu ze pan sa hneva na pary co nie su v manzelskom zvazku. Poznam asi 4 pripady mojich rovesnikov ktory mali vsetko ako ma byt. Svadba-dieta. Ostatne deti su jedno od zenateho s inou, potom obidve deti od dvoch rozlicnych otcov a ani jeden nie je znamy, dieta nie od vlastneho muza, atd...a z vydatych okrem tych zopar nikto nemoze mat, trapime sa, behame po lekaroch. Koniec koncov vsetci su zdravi len nikomu to nejde

janulqa1975
14. aug 2016

@pukita Nechcem aby to vyznelo ako ruhanie ale potom nas pan musi mat romov velmi rad ked to rodi ako jablone a ani nevie kto skym bratraces zo sesternicou a krizom krazom a kopa z nich ani neje zosobasena deti maju ako smeti a my co sa snazime a robime prve posledne tak nic tak potom kde mame Boziu spravodlivost .

renimac
14. aug 2016

@veriacasnazilka ja by som potrebovalala to iste ☹, my sa uz tri roky marne snazime o dietatko, zatial ziadne nemame. Som uz zufala a psychicky vycerpana ☹.

janulqa1975
14. aug 2016

@renimac poznam to velmi dobre my sa snazime uz cez 13 rokov a nic .

renimac
14. aug 2016

@janulqa1975 ja viem, evidujem Ta v snazilkach. A nechapem ako to zvladas. Ja som sa tento vikend totalne zosypala, bola som zrela na cvokara.

janulqa1975
14. aug 2016

@renimac nezvladam len to na sebe nedavam najavo dusim to vo vnutri v sebe ale je to o hubu kazdy mesiac dufania a sklamania .

renimac
14. aug 2016

@janulqa1975 pred inymi ani ja nie, su taki slepi, ze ma este chvalia ako spokojne a oddychnuto vyzeram. Ako ten klaun, co si so slzami v ociach nakresli usmev na tvar... len moja mama a manzel vidia ako ma to zoziera zaziva.

janulqa1975
14. aug 2016

@renimac ved toto som zvedava ako dlho este .

renimac
14. aug 2016

@simaminka prepac, nepoznam ta, ale mas vobec potuchy, co je to cakat roky na vymodlene dieta? Lebo ak nie, potom ani zdaleka netusis o com tu pises.

pukita
14. aug 2016

@janulqa1975 neviem sko to vyznieva, momentalne to sama tak citim. Ved o tom som tak trosku sj pisala. O tych detoch odhodenych...alebo ake dieta si zasluzi mat rodica co ho znasilni? Aky rodic si zasluzi mat dieta ktori toto vyvedie?

pukita
14. aug 2016

@janulqa1975
@renimac baby my sa este zdaleka nesnazime roky...ale poviem vam ta pretvarka je nanic. Kazdemu vnucujem predstavu ze mozno este na dieta nie sme pripraveny atd, nepotrebujem aby ma niekto lutoval, alebo ohovaral ze som jalova. Par krat sme priznali ze to nejde tak ako by sme chceli a schytali sme reci typu, a co vam treba ukazat jak sa decko robi? Uplne nevhodne a neohladuplne. Odvtedy sa staram len sama o seba a citim ako dusevne chladnem.

renimac
14. aug 2016

@pukita hej, co sme sa my takych reci napocuvali...

margarita
14. aug 2016

len som rychlo preletela predosle prispevky, ale chcem vam nieco napisat>

poznam to zufalstvo z neuspesneho dlhodobeho snazenia, zazila som, prve dieta som konecne porodila takmer 4 roky po svadbe. medzitym 3 spontanne potraty, a okrem toho, ze som zazila smutok z neuspesnych snazeni, potom aj radost z dalsich uspesnych tehotenstiev, hoci vsetky boli rizikove a prvy trimester som spinila vzdy, posledne tehotenstvo som zazila aj to, ake to je, ked otehotniete neplanovane a necakane.
cize suma sumarum mi zo vsetkych tychto mojich skusenosti zivotnych vychadza jedine,
ze ked sa aj na kolomaz rozlejem, dieta mat nebudem, kym to nie je AJ v Bozom, nielen v mojom plane.
a reci typu, preco este nie si tehu, preco este nemate druhe, a kedy budete mat piate, a musis na to prestat mysliet, alebo modli sa to a to a to pomoze, prip. riesenie rodovych korenov a inych haluzi....som si uzila asi na 4 dalsie zivoty 😀

je to len medzi mnou a Bohom, On vie preco, a ja sa ucim co a preco a preco nie a tak. je to na cely zivot.

tak sa modlim za vsetky este stale zufale snazilky, nech to do prechodu nevzdaju a dockaju sa skor ako Sara 😉

margarita
14. aug 2016

a toto som sa modlila kazde tehotenstvo, velmi mi to pomahalo prekonat strach z hroziaceho potratu a porody som mala ukazkove, no vymodlene jednoznacne 😉

http://sestrysvkriza.sk/2013/09/novena-odovzdan...

veriacasnazilka
autor
14. aug 2016

@pukita Boh je úžasný v tom, že nás berie takých, akí sme, veď sme Jeho deti. Chápem tvoj stav, ja si ním prechádzam z času na čas ☹ no i v tých ťažkých chvíľach poviem: Bože, som veľmi sklamaná a nahnevaná a nedokážem sa modlit, prosím, prijmi to. Viem, že Boh nie je ako automat, vhodim mincu (v tomto prípade modlitbu) a dostanem, čo si želám. Povedz Bohu vlastnými slovami ako sa cítiš. Modlím sa za teba...

veriacasnazilka
autor
14. aug 2016

@salome51 dobre robíš, ja som svojej malej pri nosení na rukách spievala Zdravas, Mária...a pri tom som aspoň seba upokojila a mala som síl zvládnuť to...a keď sa na ňu pozerám, viem, že všetky tie revy, nosenie na rukách a neviem čo, stálo za to...🙂

yollanda
14. aug 2016

@pukita mas pravo sa hnevat. boh to chape, si len clovek. neboj, raz zasa pride ta sila a zlomi sa to. drzim palce

pukita
14. aug 2016

@veriacasnazilka
@yollanda dakujem ze mi vlievate silu do zil a neodsudzujete moje pocity, teraz mi to pripada ze do mna hadzete povestnym chlebom kym ja rozhadzujem kamene. Budem vela rozmyslat.

yollanda
14. aug 2016

@pukita aj ja som sa hnevala na boha. som sa pytala, kde bol, ked som ho potrebovala.... preslo to. olutovala som svoje hriechy. do kostola nechodim, nemam rada co cirkev kaze... modlim sa po svojom, citam bibliu, mam kamosku, ktora neskutocne rozumie biblii a cez nu mi boh kaze co mam robit.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre