Môžem byť neplodná, keď mám pravidelnú menštruáciu?

8. jan 2021

Baby, môžem byt neplodná aj keď mám pravidelnú menštruáciu? Ovuláciu mám tiež pravidelnú a on je v poriadku, bol na vyšetreniach. Priateľ ma 24 a ja 22. S priateľom sa snažíme už 2roky a nič :( podľa mojej gynekologicky je všetko v poriadku a ja vazne neviem teda kde je problem:(

jaja8_9
8. jan 2021

My tiež vyše 2 rokov a nič, v marci minulý rok missed 😕

karhu
8. jan 2021

mozno pomoze, mozno nie - nedavno som pozerala dokument..spominali, ze endokrinologicke problemy mozu sposobit takuto neplodost, obaja zdravi, a presa nemozu pocat..pricinou boli pestcidy a chemikalie v urcitych kozmetickych pripravkoch..samponoch, lakoch na vlasy, farbach na vlasy, lakoch na nechty..cistiacich prostriedkoch..

hederamonstera
8. jan 2021

baby, ak sa vam 2 roky nedari, tak uz je najvyssi cas to riesit - muzi nech idu na spermiogram, a vy najprv na hormonalny profil a ine veci, ktore vam urobia v CAR, ja som takto behala pol roka, lebo ma este poslali na hematologiu aj imunologiu a v marci pojdem znova na testy s manzelom a ked nic, tak ideme na IVF
Vsetko strasne dlho trva, tak to neodkladajte

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
8. jan 2021

tiez by som sa chcela spytat co za vysetrenia ste absolvovali - standardne sa totiz posiela okrem gynekologickeho vysetrenia a odberov na hematologiu, endokrinologiu, genetiku, reprodukcnu imunologiu, partner na spermiogram, pripadne mozu odporucit aj fragmentaciu atd. - mozes mat totiz problem napr. so stitnou zlazou alebo mozes mat imunologicku reakciu na partnerove spermie a ak toto vsetko mate v poriadku, tak potom behnite aspon na uvodnu konzultaciu do CAR co by vam odporucili

ninusa221
8. jan 2021

Sesternici sa tiež nedarilo 2 roky dala si vyšetriť štítnu a v maji ma rodiť 😊

martinaju
8. jan 2021

Ono je vela veci kde môže byť problém, reprodukčná imunilógia - môžeš tvoriť protilátky voči partnerovým spermiám, tam môže byť aj viac problémov. Nepriechodnosť vajicovodov (ja mam nepriechodné) bez vyšetrenia na to nikdy neprídeš ms ako hodinky, ovulacia kazdy mesiac 🤷🏽‍♀️. Štítna žľaza, genetika, je naozaj strašne vela vecí kde môže byť problém. Čím skôr začneš riešiť vyšetrenia tým lepšie 🙂 držím palce 🍀🤞🏽

desore
8. jan 2021

Ste obidvaja mladucki, kam sa ponahlate s dietatom? Hlavne muz v 24 rokoch je nezrely na otcovstvo. Mate vlastne byvanie, peniaze, ked budes na MD? Urcite by som nesla do CAR, to by bol zo strany lekarov cisty business. Uzivajte si mladost, cestujte, vzdelavajte sa. Rodit mas cas o par rokov neskor.

marinecka95
8. jan 2021

@desore S týmto nesúhlasím. Áno sú mladí, a ? Nedarí sa im 2 roky tak asi tam nejaký problém bude. Neprosili ťa o moralizovanie ale o radu prečo sa im nedarí. Ty im na mlieko dávať nebudeš, len toľko k tomu 🙄

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
desore
8. jan 2021

@marinecka95 Moralizovat znamena, podavat mravne ponaucenia. Ja som napisala iba moj subjektivny nazor. Budem im aj na mlieko davat, uz XY rokov pracujem, platim dane, aby boli v statnej kase peniaze na rodicovske a materske prispevky. Ale to vela ludom nedopina. 🤔🤔🤔

martinaju
8. jan 2021

@desore tieto reči ste madí... a nie každy 24 ročny je nezrelý. Asi mate v okoli 24 rocneho nezreleho ale neporovnavajte ked nepoznate.
Nie nie ste mladí, každý môže mať dieťa kedy chce a ledy sa na to cíti.
Podľa pani máte ísť do car ked budete mať 35 lebo ved ste maldi a potom vam povedia že už máte celkom vysoký vek. Ja lutujem že som nebola v car skôr. Jednoducho niekedy je diagnoza kedy to bez car nejde. A oani nech nemoralizuje lebo nie každé car je biznis ano idu tam nemale peniaze ale ide aj o pristup a o to ze vidíš že sa snažia pomôcť. Daj si vyšetriť priechodnosť vajicovodov (aj keď len hyfosy) nasledne pozidaj svijho gyn. o vymenne listky na reroimunologiu a hematologiu a potom sa rozhodneš či pojdete do car alebo počkáte. Na hematologiu je dlha čakacia doba takže určite to rieš lebo potom budeš lutovať.
A každý by sa mal starať o seba keď chcú dieťa asi sa vedia o neho postarať a keby aj majú na to rodičov a nie niekoho z modrého koníka kto im tlačí debiliny do hlavy. Dva roky je dosť dlhá doba na to aby to začali riešiť. Tiež sme začali riešiť po dvoxh rokoch a pol roka na to aom slončila v car iná možnosť nebola.

viikkki
8. jan 2021

@desore hahaha viem ze si to asi myslela v dobrom ALE ja mam 21 a mame všetko zabezpečené bývanie, užite dovolenky, dostatok financií, luxusné auto akože nevine prečo by mladí ľudia hneď museli byť nezabezpeceny 😕to si kde nabrala?? Keď sa nato cítia tak prečo nie lepšie mladí rodicia ako si urobiť decko v 35ke a potom keď dieťa bude v puberte ty budeš v prechode a to teda nejde do kopy 🤦‍♀️

martinaju
8. jan 2021

@desore že vám nevadí že “dávate” našim spoluobčanom ale mladým idete vyčítať že bude 3 roky na rodičaku 🙏🏽🙏🏽
Ako teraz má žena pracovať aspoň 15 rokov a potom môže mať dieťa lebo aby odviedla dostatok?
Ona aj on maju rodicov krorí celý život prispievali minimálne jeden z nich ma prácu, tiež odvádza(jú)... nebojte to čo sa odvádza ide vo väčšej miere spoluobčanom a keď vám to je lepšie tak si môžete povedať že prispievate na nich 😉
Ta žena po rodičaku pojde do prace a tiež bude odvádzať... ako nechápem tieto vaše komentáre. Každý nech má dieťa kedy chce a nemusíte dávať rady od veci pýtala sa na niečo iné nie čo ma spraviť so životom. Verte mi že tieto vety “ste mladí” nikomu nepomáhajú a už vôbec nie ked sa dlho nedarí, tými vetami akurát tak ubližujete ako aj mnohými ďalšími tak prosím nechajte na ich rozhodnuti kedy sa rozhodnu ist a akou cestou.

martinaju
8. jan 2021

@viikkki ano aj dobre miené poznamky nie su vždy dobre pre ten pár ktorým sa bábätko nedarí to by si pani mala uvedomiť 🙂

drzaopica
8. jan 2021

@desore je tu na MK velmi vela mladych mamiciek, ktore rodili v mladom veku a maju vsetko aj byvanie, aj cestuju, aj su pekne oblecene.

drzaopica
8. jan 2021

Ovulaciu si sledujes testami? Mozes mat anovulacne cykly, mozes mat polycysticke vajecniky, priatel pomale ci malo spermii.Uz je cas na vacsie vysetrenia nedaj sa odradit

desore
8. jan 2021

@martinaju Nevycitam nikomu, ze je na RD. Ja som tiez bola.

janush
8. jan 2021

ja mam nepravidelnu MS od 14tich, teraz mam 40 a dve deti prirodzenou cestou 🙂 a pritom boli roky ked som mala menzes iba 3x v roku 😉

desore
8. jan 2021

Kolko kritiky, ale beriem ju. Kazdy mame iny pohlad na svet. Zvlastne, ze ste sa nezamysleli nad poslednou vetou autorky. Gynekologicky je v poriadku. Preco ju dr. neriesi, nenavrhuje vysetrenia pre nu a partnera? Je to odbornik, vystudovany a ma prax. Nebola by rychlejsia cesta vysetrit partnerov spermiogram a az potom riesit vsetky mozne vysetrenia u zeny? Zelam vela stastia.

martinaju
8. jan 2021

@desore ako viete aké vyšetrenia jej gynekologička robila? Ja poznam ženy ktorým to tvrdil doktor a pozeral len somo max normalne prehliadka, nespravili ani hormonalny profil. Ak ho aj robia nemusia kompletny takže toto prosim vas nehovorte že mame čitat. Pochybujem že jej gynekologička vie či ma priechodne vajicovody bez vyšetrenia asi nie je jasnovidec. Vzdy sa robi najskor spermiogram a nasledne sa hlada u zeny. My jej radime čo všetko treba. A asi niekde problém bude 2 roky sú dlhá doba. Ano domtor ma vediet postup ale tiez ma mať záujem konať. Čo u niektorých chýba.

Inak autorka ak máš záujem napíš správu prešla som si vyšetreniami a aj som skončila v car takže viem poradiť.

martinaju
8. jan 2021

@desore to že vám gynekolog povie po preventivke že je všetko v poriadku neznamena že nie je problém s plodnosťou.
Pcos by mal vidieť ale niektore veci na sone nevidi alebo nevidi bez určitého vyšetrenia. A problém môže byť naozaj hocikde.

jaskolka
8. jan 2021

@desore co sa týka vyšetrení u gynekológa, len príklad jednej mojej bývalej kolegyne, roky sa nedarilo otehotniet, brala lieky, chodila ku gynekológovi ako na klavír, a stále jej tvrdil, že je úplne v poriadku. Po 4 rokoch sa už nastvala, sukromne si zariadila vyšetrenie na istej klinike, a diagnóza znela upchate vajickovody a na dôvažok anovulacne cykly. Začali liečbu, podarilo sa, má 2 ročnú dcéru. Čiže toľko k vyjadreniu, že gynekologicky je v poriadku.

evaachesa
8. jan 2021

@jaskolka presne tak .. gynekológ nevidí všetko...mne môj gynekológ tvrdil že som úplne v poriadku a nebudem mať problém otehotnieť. A to len na základe usg. Jasné že nebolo všetko ok...u mňa sa zistil problém až na reprodukčnej imunológii...treba vyšetriť komplet všetko, no začať u muža spermiogramom, potom u teba priechodnosť vajíčkovodov, hormonálny profil, endokrinológia, hematológia, reprodukčná imunológia a genetika vás oboch

Čo všetko z toho máte vyšetrené?

marinecka95
8. jan 2021

@desore a ako viete, že predtým nepracovala ? Vy deti nechcete mať? Alebo ak máte nepoberali ste materskú?Veď predsa Vám niekto (my všetci) na mlieko dávať budeme. Či to už je v poriadku? ... ale hádať sa nebolo mojim cieľom. Chcela som povedať len toľko, že autorka má občiansky preukaz, je plnoletá tak hádam vie, čo robí.

desore
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimka124
8. jan 2021

@martinaju ahoj, prosim ta, mam to chapat, ze si mala/mas ms ako hodinky, ovulujes, ale nepriechodne vajcovody? nam sa nedari a ms na ''sekundu" presne, aj ovulaciu citim... a mam podozrenie na nepriechodne vajcovody... idem samozrejme aj na hyfosy, tak uvidime...len ma zarazilo, ze to pises ako to mam aj ja a sedi to...

desore
8. jan 2021

@marinecka95 Keby ste citali dalej, tak by ste mi nekladli tieto otazky. Ved ja autorke prajem deticky, kolko len chce. Ja som sa jej len snazila naznacit, ze je mlada a nemusi sa tolko stresovat ako zeny 38+.

desore
8. jan 2021

@mimka124 Lenze vela dam to nepochopilo. Vola sa to CITAJ MEDZI RIADKAMI.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre