Môžem byť tehotná aj napriek MS?

vyroba_soni
23. máj 2019

Ahojte baby, píšem pretože som zúfala, možno tuna bude niekto kto ma pochopí ale niekto kto bol v podobne situácií. Na odporučanie gynekológa sa sažíme sa o bábätko. Mám sklerodermiu, som po liečbe, tak vraj by to bolo teraz najlepšie. Prvýkrát to bolo cez ovuláciu, kedže mám všetko pravidelne a odhadujem to hlavne podľa hlienu, ktorého mám dosť. Meškala mi menštruácia 3 dní, tak som si urobila test, čiarka bola slabá, ale bola. Hneď nato som dostala menštruáciu. Tak som to brala, že plod sa neudržal, tak s menštruácio odišiel. Lenže odvtedy mám neskutočne nafúknute brucho, veľmi nafúktnute, ak id po schodoch nevládzem som ihneď zadychčaná, sem tam.mám krče podbrušku. Ale akosi som to neriešila kedže po menštruácii som si test spravila a bol už negatívny...Tak sme pokračovali naďalej tento mesiac, ale aj tak tie pocity, že sa cítim inak a príznaky, že už mi je aj zle od žalúdka, ťažko, mám veľa slin a podobne pokračujú...mám 8 dní do menštruácie...dúfam, že to tam je, ale ja mám ten pocit už od prvého...myslíte, že aj napriek menštruácií a negatívnemu testu po môžem byť tehotná? Prosím neodsudzujte ma , mám iba 19 a neviem ako to má byť, pričom ak mi lekár povedal, že o rok môže byť neskoro, tak sme neváhali...vo veľa veciach sa nevyznám a lekár ma dovolenku, tak mi to ešte vyhovuje...pretože čakám ešte na následujúcu menštruáciu...u lekára som bola pred 2 mesiacmi a všetko je v poriadku, žiadne mykózy, cysty a podobne...ďakujem Vám za rady...
..lekát má dovolenku, tak čakám...prosím za rady, odpovede...ďakujem Vám!!!

ritamis
23. máj 2019

Ahoj, v prípade, že ti test vychádza už negatívny - pravdepodobne tehotná nie si. Čo sa týka pocitov: nafúknutie, zadýchanie sa - je možné že si to človek už istým spôsobom nahovára.. neskúšala si si ešte raz spraviť tehotenský test?

nika3136
23. máj 2019

Ahoj.
Teoreticky je to možné.
Krvácať si mohla, nemusela to byť menštruácia.
Test mohol byť negatívny, keď si mala ten s nižšou citlivosťou, poprípade si netestovala priamo na prvý ranný moč.
Kúp si nejaký, napríklad od GS Mamatest, s tým mám dobrú skúsenosť aj keď mi iné neukázali a urob si ho ešte raz, hneď ráno.
Ak bude aj naďalej negatívny, tak zrejme tehotná ešte nie si. Lekár ti to potom už potvrdí 100%-tne.
Držím palce!

vikusjk
23. máj 2019

Ja som prvu menstruaciu mala, nevedela som, ze som tehotna. Skus si kupit ten digitalny test, ten ti ukaze tehotenstvo uz od prveho tyzdna. A hlavne vypni hlavu, na zistenie tehotenstva mas dost casu, nic sa nestane, ak aj budes tehotna a nebudes o tom vediet hned ;) Je to asi lepsie, ako si robit plane nadeje a potom byt sklamana

fatima99
23. máj 2019

menzes mohol prist aj keby si tehotna bola, no ak ti test vysiel negativne tak viac ako pravdepodobne tehotna proste nebudes a tak ako pisala @ritamis, niekedy si aj ked nevedome niektore veci proste len nahovarame a zvlast vtedy ak moc chceme, aby nam nieco vyslo

vyroba_soni
autor
23. máj 2019

@ritamis Áno, nevravím, že nie...ale aj napriek tomu sa mi to nezdá, pracujem ako čašníčka 12-14 hodín a vládala som stále...teraz som stále zadychčaná, točí sa mi v hlave, stále by som iba spala...

vyroba_soni
autor
23. máj 2019

@nika3136 ďakujem za Vašu aspoň malinku nádej, počula som, že niekedy ku tehotenstvu stači sa cítiť iba inak 🙂 objednala som si test z krvi, kedže lekár nie je k dispozícií, tak snáď 🙂

vyroba_soni
autor
23. máj 2019

@vikusjk zobrala som si dovolenku, kedže som neskutočné unavená, tak oddychujem 🙂 ja som počula o veľa ženách, ktoré mali menštruáciu počas tehotenstva 🙂 tak snáď

mondolina
23. máj 2019

@vyroba_soni
Každého lekára niekto zastupuje,

veronikaszabova
23. máj 2019

@vyroba_soni ono psychika urobi vela...
Ak si mala pred menzesom // a po nom len /, pochybujem ze je to tehotenstvo, nakolko // by silneli, nie zmizli

lienka737
23. máj 2019

Uzivas aj nejake lieky ci vobec nic?

janickacrazy
24. máj 2019

@vyroba_soni ja som bola tiež na začiatku tehu neskutočne unavená a to som ešte ani nevedela, že som tehotná, test bol furt negatívny, takže nádej tam určite je, potom daj vedieť, ako si dopadla

vyroba_soni
autor
25. máj 2019

@janickacrazy samozrejme dám🙂

vyroba_soni
autor
25. máj 2019

@lienka737 už teraz nič, pila som ten alchimilkový čaj a kyselinu listovú 🙂

vyroba_soni
autor
25. máj 2019

@mondolina áno, každého štátneho...u súkromných to je ťažšie...

monika20111990
13. jún 2019

Ja som mala menzes tri mesiace a bola som tehotná

mulm
21. nov 2021

@monika20111990 ahoj a mala si aj priznaki alebo ako ty bolo

monika20111990
21. nov 2021

@mulm nemala som žiadne príznaky... Ako keby som normálne mala len menzes... Ja som celkovo prvé tehotenstvo nemala žiadne príznaky nič ani zle ani nič

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre