MUDr. Jonáš. Skúsili ste jeho metódy?

cucuska
23. máj 2006

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Jonášovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia a životaschopného dieťaťa? Máte stým niekto nejaké skúsenosti?

osicka36
1. mar 2012

@erika26277 tak daj vedieť nech sa s tebou potešíme, ako dopadol test 🙂 ...moc držím palčeky 🙂

vejvass
1. mar 2012

Ahojte mozem sa k vam pridat?Ja som dva tyzdne po spontanom potrate MA.Tak srtrasne sme sa tesili a takto to dopadlo ☹ Ale tak skusime to znovu co najskor sa bude dat.Musim vsak teraz cakat ani neviem kolko ale ja by som chcela co najskor sa zacat snazit pretoze aj nam to urcite potrva.Doma mam uz aj prihlasku na vypocet od dr.Jonasa ja by som potrebovala vediet vypocet zivotaschopneho plodu pretoze uz by som nechcela zazit znovu dalsi potrat a dost sa toho bojim ze sa to zopakuje.Len by som vas chcela poprosit ci ma vyznam mu to aj poslat ked napriklad uz ani neviem kedy som mala poslednu menstruaciu pri prvom tehotenstve ba dokonca ja si vobec nepamatam ani minuty narodenia svojho prveho babatka normalne mam okno hodinu viem ale minuty uplne mam vypadok.A druhy problem je ze tiez este po zakroku som nemala este prvu mrchu tu som mala este v novembri tym padom.Asi by som mala teda s tym pockat az kym mi nepride aspon ten prvy cyklus.Tak zatial drzim vsetkym snazilkam palce 🙂

osicka36
1. mar 2012

@vejvass ahoj, je mi veľmi ľúto, že ste prišli o maličké, telo sa s tým dokáže rýchlo vysporiadať horšie je na tom duša ale nezúfaj určite sa vám čoskoro zadarí a dotiahnete to do šťastného konca 🙂 Čítala som tu aj taký názor, že sa treba snažiť čo najskôr, lebo telo je prichystané na teho 😉 uvidíš čo ti povie lekárka
Neviem či je potrebné aby si mala menštruáciu kým pošleš žiadosť.... ale na tvojom mieste by som sa obrátila rovno na túto mailovú adresu s otázkami a oni ti určite poradia (aj ja som písala a poradili)
info@centrumjonas.com
čo sa týka dátumu narodenia tvojho prvého dieťatka.... presný čas nájdeš v zdravotnej karte tvojho dieťatka.... je tam tlačivo z pôrodnice s priebehom pôrodu a tiež aj čas narodenia 😉
Tak ti moc držím palčeky nech sa darí 🙂

vejvass
1. mar 2012

Ahoj osicka si velmi zlata a dakujem za radu tak som im teda napisla uvidim ci mi odpisu.A fakt mas pravdu ze to mozem zistit u maleho lekarky ja fakt asi uz ani nerozmyslam.inak neviem si ani vysvetlit ako som mohla zabudnut na cas narodenia svojho maleho pamatam si vahu aj dlzku dokonca aj hodinu ale minuty to fakt mam vypadok ☹ este co ma trapi ze ja ani nepotrebujem vediet pohlavie ale plodne dni hlavne tie ktore urcuju zivotaschopne pocatie plodu lebo sa tak bojim aby sa to uz nezopakovalo.Uz sa tesim kedy sa budeme moct zacat snazilkovat aj my 😉 Na druhej strane sa aj bojim ak mi pride vypocet len napr.3 az 4 krat do roka na zivotaschopny plod ☹ To je tak malo nie?Ale tak aj to je nieco ako nic.Uz sa tu babam podarilo pocat podla tych vypoctou?Nieco som si uz citala ale je toho tu tolko ze sa to ani neda vsetko precitat.Tak sa majte a tiez prajem uspesne snazilkovanie 🙂

osicka36
2. mar 2012

@vejvass ahoj moja, neboj určite ti odpíšu 🙂 a čo sa týka životaschopnosti plodu, ja som si to síce nedala vypočítať, ale je dosť možné, že tých termínov bude menej ....ale popredu sa netráp 😉...hlavne nech je šanca 🙂
a určite je veľa žien ktorým to podľa výpočtu vyšlo 🙂 aj keď mne ešte zatiaľ nie ale ja ho mám len dva mesiace 😉
Tak držím moc palčeky a daj vedieť ako si dopadla 😉
A ešte maličká rada 😉...ak chceš odpísať na to, čo som ti napísala...klikni na...odpovedz....pod mojim textom... takto sa mne zobrazí v upozorneniach, že si písala 🙂

vejvass
2. mar 2012

@osicka36 Ahoj dakujem za radu uz mi aj odpisali ze staci im napisat ze co si len pamatam tak uz to teda dako vypisem a poslem im to ved za to nic nedam len 16,50e a to by som minula hoci kedy.Tak netrpezlivo cakam na prvu mrchu ako nikdy predtym 🙂 Dufam ze mi pride aspon do 4 tyzdnov lebo ak mi pride po 7 tyzdnoch tak sa asi od cakania zblaznim.A este musime mat 6 tyzdnovu sexualnu abstinenciu ved to je strasneeeee ☹ No ale vydrzime musime manzelovy urobim po 4 tyzdni lavorovy testik 😅 Dufam ze uspeje

osicka36
2. mar 2012

@vejvass no vidíš, som vravela že hneď opíšu 🙂 ...držím palčeky nech mrcha dorazí čím skôr .... a prečo máte 6 týždňov abstinovať...to kázal lekár ☹
inak by si mohla trošku telo za ten čas pripraviť 😉 ... nejaké vitamíny...ja beriem kyselinu listovú a pijem alchemilku...skús mrknúť aj do témy "BT" tam baby píšu čo všetko berú na zdravé bábinko 😉

vejvass
2. mar 2012

@osicka36 ano mame 6 tyzd.absenciu to som mala napisane v prepustacej sprave.Beriem femibion 800 a tiez pijem Alchemilkovy cajik no akurat mam uz iba na dnes tak si pojdem teda kupit dalsi. 🙂 Pozriem aj temu BT

osicka36
2. mar 2012

@vejvass aha...tak potom už treba len čakať 🙂 ...a tešiť sa na nový začiatok 🙂 moc ti držím palčeky 🙂
pozri...určite tam nájdeš dievčatá s podobnými problémami...a určite aj veľa rád 😉

alikaa
2. mar 2012

@vejvass Ahoj, preco musite mat 6-tyzdnovu sexualnu abstinenciu. Neviem sice co je MA, ale ja som spontanne potratila v oktobri, bola som vtedy v 7. tyzdni. A nikto nam sex nezakazoval. Povedali ti dovod? Mne sa obnovil cyklus po 5 tyzdnoch, aj dalsej kamoske. Moja suseda si dala pauzu len 1 cyklus a v dalsom hned otehotnela a nedavno sa jej narodilo krasne zdrave dievcatko 😉 Ja som si dala vypocitat tu dobru zivotnost a vysli mi 4 mesiace po sebe, od marca do jula. Takze cakam na najblizsi cyklus, kazdym dnom by mal prist a dufam, ze to vyjde 🙂 dr. Jonas ale dava podmienku, ze sa ti nesmu kryt jeho vypocitane plodne dni (podla hviezd) a tvoje prirodzene plodne dni. Mne to vychadza, ze sa mi to bude prelinat, tak snad to bude ok.

lucinocka
2. mar 2012

@alikaa lebo je rozdiel ked potratis spontanne a ked ti vsetko z maternice vyskrabu🙂 potrebuje urcity cas na regeneraciu, lebo pri pripadnom otehu, by sa vajicko mohlo zalepit na zoslabenu stenu maternice a doslo by zase k potratu

lenka1311
2. mar 2012

Ahoj Ja som otehotnela podľa Jonáša po obidva razy. Prvý krát dva mesiace po potrate a druhýkrát po mimomaternicovom tehotenstve, kde mi zobrali aj jeden vajcovod hneď po prvej menštruácii. Ani neviem ako sa to podarilo.

alikaa
2. mar 2012

@lucinocka no ale mna aj cistili po potrate, cize tiez mi robili vyskrab. A ved my sme sa chranili, takze nehrozilo otehotnenie. Navyse ja si sledujem plodne dni a vtedy sme radsej abstinovali. Inak ta chemia co do mna napichali pocas cistenia asi sposobila to, ze po cisteni som mala 2x plodne dni, tyzden po cisteni a potom 3 tyzdne po cisteni a potom za dalsie 2 tyzdne prisla ms.

lucinocka
2. mar 2012

@alikaa hmmm...my sme cakali 3 measiace, ale otehu som az na 7. po kyrete..a ms mi dosla na 28.den po zakroku..neviem, potom je to asi velmi individualne u kazdeho🙂

alikaa
2. mar 2012

@lucinocka mne povedali, ze ms by sa mala obnovit za 4-6 tyzdnov, takze urcite je to individualne, niekoho telo to berie ako 600-nedelie po porode a niektore ako obycajnu MS, cize dalsia dorazi podla bezneho cyklu. Ja som bola presne v strede 😀

alikaa
2. mar 2012

@vejvass Inak ja od potratu beriem aj homeopatika na regenraciu a mam este take co sa maju brat pocas tehotenstva. Tiez som pila asi mesiac alchemikovy caj 🙂

erika26277
2. mar 2012

@osicka36 babenky na teste // čiaročky, teším sa....... 😀 😀 v stredu idem k lekárovi.....držkám palčeky moja....potom mi daj vedieť keď budeš mať niečo nové.... 😀 😀

osicka36
2. mar 2012

@erika26277 supeeeeeeeeeeeer 😀 sa moc teším s tebou...moc gratulujem 😀 ...som na teba myslela 😉
držím moc palčeky nech je to všetko ako má byť a nech ste zdravučké obe 😉 ...teda dúfam, že je to to vytúžené dievčatko 🙂
určite sa ozvem čo nového...ale aj ty daj o sebe vedieť 😉
....a pošli bacilíky 😀

erika26277
2. mar 2012

@osicka36 ďakujem moja.... ozvem sa aj ja..... dúfam že sme "dve" ale keď aj " dvaja ", nech len nech je všetko v poriadku....... a móóóc držím palčeky..... drahý manžel je už doma????? šup,šup snažiť sa .... 😀 😀

osicka36
2. mar 2012

@erika26277 no práve že ešte nie je 😖 ... a ovulka je na budúci týždeň, sa modlím aby stihol prísť 😕
ale verím, že aj nám sa čoskoro zadarí 😉

vejvass
2. mar 2012

@alikaa ahoj ja som potratila v 13tt plod bol ale vo vyvoji 9 tt takze keby som mohla prist skor na kontrolu a nie az za mesiac tak by sa nato prislo skor 😒 6 tt abstinencie mam na prepustacej sprave tak sa toho budem radsej drzat ono nejde ani o to ci by som otehotnela teda ide aj oto ale skor aby som nedostala daku infekciu lebo krcok maternice je teraz nachylnejsi na infekciu lebo je otvoreny po zakroku.Ale uz by som sa chcela zacat snazit hnet po prvej mrche ale na druhej strane sa bojim ci to nebude skoro mozno aqle nebudem vediet otehotniet aj cely dlhy rok neviem uvidime ako bude.A hlavne co mi napise aj dr.jonas

vejvass
2. mar 2012

@erika26277 tesim sa s vami prajem hlavne vela zdravicka.Podarilo sa na zaklade vypoctu dr.Jonasa alebo bez vypoctu?

alikaa
2. mar 2012

@vejvass a mozem sa spytat, kedy si v prvom trimestri navstivila lekara? Lebo u viacerych mojich kamosiek sa stala taka vec, ze napr. boli na ultrazvuku v 6. tyzdni (boli vidiet bit srdiecko) a pri dalsej kontrole sa zistilo, ze vyvoj plodu sa zastavil prave v tom 6 tt. Ultrazvuk funguje podobne ako mikrovlnka, ze rozkmitava a zohrieva molekuly a pre taky malinkaty zhluk buniek to musi byt poriadna supa. Moja predchadzajuca dr. mi pri prvom tehotenstve robila ultrazvuk az po 1. trimestri a na bruchu, nie ten vnutorny. Tato terajsia robi aj 3 ultrazvuky v prvom trimestri. Ale ja som sa rozhodla, ze ak otehotniem, tak k nej prvy krat pridem az po 1 trimestri. Lebo v 1. trimestri sa vyvijaju zaklady vsetkych organov a proste to nechcem nijako narusovat. Isla by som k nej az v pripade krvacania, tak ako sa mi to stalo naposledy.

vejvass
2. mar 2012

@alikaa ahoj no moze to byt presne asi v tedy zacala som spinit to bola sobota tak som isla na pohotovost nasadili mi duphaston srdiecko este bilo potom v utorok som bola na kontrole u svojej tiez srdiecko este bilo ale kazala mi prist az o mesiac na kontrolu cize to bolo v 9 tt a o mesiac v 13tt uz sa zistilo ze srdiecko nebije a plod je vo velkosti toho 9 tt.Lenzte lekarka v nemocnici sa cudovala ze preco ked som krvacala ma nepozerala kazde 2 tt ale ze mi kazala prist az o mesiac.Dokonca som jej po tyzdni volala ze krvacam a ona ze to je normalne a v poriadku ze nak som v klude a ja tapa som to tak aj teda brala krvacanie mi preslo asi tak na druhy den tak uz som to neriesila ☹ a den pred mojou poradnou som jej znovu volala ze spinim ci krvacam uz ani neviem tak mi povedala ze nak pridem az zajtra na dohodnuty termin az ked som sa rozplakala tak az v tedy mi povedala ze teda nak pridem a bolo aj po vsetkom ☹

sepi
2. mar 2012

@erika26277 ...no tedááá, to je ale super správička 🙂 veľmi sa teším, že Ti to tak rýchlo vyšlo 😉 ...a presne ako píšeš, len nech je bábo v poriadku, ale aj tak si myslím, že to bude dievčatko 😉 Teším sa s Tebou, gratulujééém 🙂

erika26277
2. mar 2012

@sepi ďakujem...... 😵 😵

erika26277
2. mar 2012

@vejvass tak to je otázne.... snažili sme sa presne podľa výpočtu 4 dni na dievčatko, nekrižovali sa so zelenými, a boli to tri dni pred MS a na ten štvrtý prišla MS..... a potom sme to poistili ešte 3 dni pred ovuláciou ( tak že sa robia baby )..... tak uvidíme, či to vyšlo..... 😀 😀 myslím tá babenka.....

erika26277
2. mar 2012

@osicka36 móóóc ti držím všetky pršteky..... 🙂 🙂

sepi
2. mar 2012

@erika26277 Ja som tak trošku na vážkach momentálne, čo snaženia sa týka 😖 ...tento mesiac mám vo výpočte síce dievčatko, ale termín je prekrytý zelenými dňami 🙄 ...najbližší termín kedy sa mi tie dni krížiť nebudú je máj a jún 😠 ( teda snáď sa krížiť nebudú)...ale keď ja by som chcela skúsiť už teraz. Tie ďalšie termíny sa mi zdajú hrozne vzdialenééé. júúúj, fakt neviem...

erika26277
2. mar 2012

@sepi mne takto vychádzal ten január ( 28.1.-31.1.) a potom až júl....... tak si nevieš ani predstaviť ako som rada, totiž aj v marci aj v máji čo som mala na dievčatko, sa mi križovali 2-3 zelené...... tak si na tom trošku lepšie..... máj je tu zachvíľočku....ale tiež by ma pokúšalo jak sa poznám....... stále je tam to, že môže sa zmeniť pohlavie..... ale NEMUSÍ.....alebo potom skús tie 2-3 dni pred ovuláciou.... 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre