MUDr. Kováčik a jeho metódy výpočtu pohlavia

tehulka_mk
27. sep 2013

Ahojte. Počuli ste niekedy o doktorovi Kováčikovi a o jeho metóde výpočtu pohlavia? Máte s tým niekto nejaké skúsenosti? Narozdiel od MUDr. Jonáša, ktorý tvrdí, že sa otehotnie mimo ovulácie, tento pripravuje výpočty na rok a pol dopredu, ale práve s pohlaviami cez ovuláciu, nie na základe postavenia mesiaca, ale na základe fertilnej krivky ženy.
http://www.plodnost.szm.sk/

ivaana2
27. sep 2013

ja by som to vyskusala ..uz ked som zaplatila jonasovi a nic z toho tak toto ma nezabije...ja strasne tuzim po zdravej dcere..

tehulka_mk
autor
1. okt 2013

@ivaana2 Takze pojdes skusat cez Kovacika?

cat
1. okt 2013

ježišikriste, na toto musím upozorniť nášho deda, zhodný titul, meno aj priezvisko 😀 /sorry za odveci príspevok, nemohla som si pomocť/ 😀

ivaana2
2. okt 2013

@tehulka_mk ano skusim ...ja som schopna vyskusat vsetko preto aby som zvysila pravdepodobnost pocat holcicku..🙂

tehulka_mk
autor
3. okt 2013

@ivaana2 A sa ti nikdy nezhoduje Jonas s Kovacikom?

ivaana2
4. okt 2013

@tehulka_mk este nemam od kovacika vypocet..len cakam ...ale aj keby sa mi zhodovali s jonasom tak je to zbytocne ..lebo jonasove dni mam davno po ovulke ....aj ked on tvrdi ze na tom nezalezi ...skusala som 2x a nic...tak asi zalezi ..lebo ked mam neplodne dni nemozem otehotniet ...ale mozno skusim kovacika nacasovat par dni pred ovu a uvidime ...skusime v novembri to mam este aj dievcatko podla jonasa ...

ivaana2
10. okt 2013

@tehulka_mk ahoj tak mi prisiel uz ten vypocet od kovacika ...jeden termin sa uplne zhoduje aj s jonasom ...ale zas mi vsetko vychadza az po ovulacii ...:( a ako to mas ty??

nikita.sk
10. okt 2013

No, ak možem vyjadrit svoj názor. Ak nevychádzajú výpočty od Jonáša, je to preto, pretože ste predtým užívali antikoncepciu. Jonáš plánuje na základe prirodzeného cyklu ženy, akékolvek hormóny úplne narušujú prirodzený cyklus (akékoľvek).. Čiže po vysadená HA treba počkat aspon rok a až potom si dat spravit výpočet. Inač to sedí, ale je jasné, že sa to na prvý krát nepodarí, nakolko tu dost zohráva úlohu aj psychika.

tehulka_mk
autor
10. okt 2013

@ivaana2 Ja som si tak naplanovala na december,ze pred ovulaciou budeme skusat jonasove dni.Ja mam som mala dva terminy za rok a pol,co sa zhodli aj jonas aj kovacik na babu,jul uz bol a tusim este buduci rok mam 🙂 Ale my ideme podla jonasa.Inak mi jonas vychadzal furt na MS.

tehulka_mk
autor
10. okt 2013

@nikita.sk No neviem,ja som pisala so Stellou a ta tvrdila,ze tieto vypocty su nezavazne od antikoncepcie 😉 Ze dokonca sa stava,ze zena si zabudne dat tabletku v biologicky neplodne dni,ale akurat je to v jonasove dni a otehotnie 🙂

nikita.sk
10. okt 2013

@tehulka_mk je to náhoda a s Jonášom to nemá nič spoločné..HA úplne mení prirodzený biorytmus ženského organizmu na neprirodzený, preto táto metóda ani nemôže potom fungovať.

tehulka_mk
autor
11. okt 2013

@nikita.sk No nemyslim si,ked mi to pisala sama jonasova dcera,tak asi to nebude blaf,alebo nahoda.Ano ten prirodzeny biorytmus rozhodi,ale ten jonasov-mesacny nie 🙂

moon1979
11. okt 2013

@tehulka_mk ja to považujem za blbosť ... a u mňa by sa asi pán doktor zapotil, lebo mám ovuláciu 2x do mesiaca 😀 😀 zázrak prírody 😀 😀

eliska3
11. okt 2013

@nikita.sk ako píše sám Jonáš v pokynoch: ... "metóda zisťovania plodných dní u ženy berie do úvahy 2 úplne samostatné a na sebe vôbec nezávislé rytmy plodných dní. Prvý a najzávažnejší vyvoláva vplyv kozmických žiarení..." Takže neverím tvojmu tvrdeniu, že užívanie HA má vplyv na konšteláciu mesiaca a opačne 😕

To neviem posúdiť, či HA mení prirodzený biorytmus, z ktorého vychádza Kováčik, no Jonáš vychádza úplne z iného rytmu a to kozmického (čiže postavenie mesiaca) a na ten HA vplyv nemá 🙂

eliska3
11. okt 2013

@moon1979 a ako vieš, že ju máš 2x, meraním BT? A vieš, že aj takéto 2 ovulácie pripúšťa Jonáš? Môžeš otehotnieť v zelených dňoch (tvoja ovulácia) a následne aj v červených dňoch (plodné dni podľa Jonáša)

moon1979
11. okt 2013

@eliska3 nemusím nič merať, mám totižto aj viditelnú 🙂 a potvrdila mi to aj Dr ... a to mám len jeden vaječník, proste ten druhý sa snaží akoby suplovať prácu toho chýbajúceho ... všeobecne som zázrak prírody v tomto a dakujem všetkým svätým za to ... s potvrdenou endometriozou som otehotnela na prvýkrát, vybrali mi vaječník aj vajcovod a otehotnela som aj druhýkrát na prvýkrát 🙂 a mám dve krásne zdravé deti aj bez výpočtov ...

tehulka_mk
autor
11. okt 2013

@moon1979 Tak ty si plodna jak ta jablon 😀 Teraz citam, ze mas dve deticky, je to uzasne, ze tvoje telo takto zareagovalo a nebolo to tazke pre teba 🙂

tehulka_mk
autor
11. okt 2013

@eliska3 Spravne!! 🙂 Krasne si to vysvetlila @nikita.sk 🙂 Mozno pri Kovacikovej metode by to zahralo ulohu...Ale tak tam uz su ovulacne testy a zena si to odsleduje v jeho dni 🙂

moon1979
11. okt 2013

@tehulka_mk no my sa smejeme s mužom, že hodí po mne trenky v neplodný deň a ja otehotniem 😀 fakt musíme dávať velký pozor, lebo aj napriek "obmedzeniam", ktoré mám z gyn. hladiska by som raz dva mala futbalovú jedenástku 😀
ale som za to samozrejme vdačná, lebo vela žien, čo čítam trpia tým, že roky nevedia otehotnieť

nikita.sk
11. okt 2013

@eliska3 nemyslím, že by mala HA vplyv na kozmické žiarenie, to som nikdy nepovedala. V skutočnosti ide o výpočet postavenie Zeme a mesiaca v danom okamihu. Ide len o to, že Jonáš vypočíta plodné dni na základe tejto konštelácie v hodine a minúte tvojho narodenia a vypočíta potom na základe tejto info všetko ostatatné s tým, že príroda asi neráta s tým, že žena bude počas plodných dní brať HA, ak áno, jasné, že neotehotnie. Ak ju však aj v tom momente aj neberie, ale ju brala mesiac dozadu, je jasné, že jej cyklus určite nie je taký, aký by ho mala prirodzene, ale úplne iný, čože plodné dni sa nebudú zhodovat s výpočtom a ak žena aj náhodou vtedy otehotnie, je to náhoda a nie ten výpočet. Len to som chcela povedat.Ja som toho jasný príklad. HA som nikdy nebrala, ale mesiac predtým, kedy nám Jonáš vypočítal, že by sme mali v určité dni počnúť dievčatko mi lekár pichol gestgénovú injekciu (kvoli zdravotným problémom). Nakolko by sme však chcela chlapčeka, s manželom sme boli spolu až po plodných dňoch určených Jonášom. Lenže nakolko som zabudla na ten gestagén, celý cyklus sa mi posunul a čo sa nestalo - otehotnela som ( v akože neplodné dni). celé sa mi to proste posunulo. 🙂

eliska3
11. okt 2013

@nikita.sk čiže si otehotnela cez svoju biologickú ovuláciu? A s pohlavím sa trafil do daného mesiaca?

tehulka_mk
autor
12. okt 2013

@moon1979 Tak to si veru dieta stasteny,nestava sa to tak casto 🙂 Ale tak chcete este dietko nie? 😀

tehulka_mk
autor
12. okt 2013

@nikita.sk Preco potom stella povedala,ze tam problem nie je a vobec to nesuvisi s HAK? 😕

moon1979
12. okt 2013

@tehulka_mk nie, dve stačia 🙂

nikita.sk
15. feb 2017

@eliska3 nie netrafil, lebo to pohlavie nie je na daný mesiac ale na konkrétne dni v mesiaci.mení sa cca každých 2,5 dňa.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre