Muži a plánovanie tehotenstva

zlatarypka
6. júl 2016

Ahojte babulky, rada by som vedela, ako vasi chlapi prezivaju planovanie babatka. Prechadzate vsetkym spolu ci su chalani tak trochu v tlaku, ze musia podstupit testy svojej muznosti, papat vitaminy a byt vpozore ci a kedy pride nasa ovulacia? Neviem, ci su tu na fore nejaki muzi, ale budem rada ak poskytnu svoj pohlad na vec 🙂

vilma7
8. júl 2016

@zlatarypka ahojky, ja a aj môj manžel sme mali 38 keď sme sa spoznali /žiaden z nás nemá deti/. Kedže ja som bola vo Švajci a on na Sk, vzhľadom na vek sme kalendár sledovali, ja som brala kyselinu listovú a on sám dobrovoľne išiel na testy a užil asi jednu krabičku zinku. Násilné to v žiadnom prípade nebolo, len sme si boli vedomí koľko máme rokov a že prvé rodiť v 45 by asi nebola žiadna zábava. Milovali sme sa aj mimo plodných dní- ak si to niekto predstavuje že takéto páriky čakajú len na ovuláciu, tak sa veľmi mýli. Asi po polroku ˇsnaženia" som si kúpila ovulačné testy a jednu ovuláciu podľa vypočítaného menzesu som si merala- po celú dobu bola negatívna, a keď sa mi podľa kalendára skončila šla som na pár dní preč, tak sme sa predtým s láskou pomilovali a ostala som tehotná 🙂. Miminko sa nám narodí v decembri. Ja som vzhľadom na hlavne môj vek nechcela skúšať náhodne roky a čakať na zázrak a určite neľutujem, že sme to riešili takýmto spôsobom 😀. A môj muž si tiež stiahol kalendár do mobilu a má ho tam tuším doteraz- pre mňa to nie je znak nemužnosti, ale naozajstný záujem sa na tom podieľať a také reči, že chlap nechce ísť ani po rokoch snaženia sa na spermiogram- no ako sorry- no koment. Môj šiel sám, dobrovoľne, bol to jeho nápad a prišlo to od neho, a poviem vám bola som veľmi rada. On si uvedomuje, že mužská populácia má kvalitu spermií oveľa horšiu a podľa štatistík sú to vraj muži, ktorý majú problém oplodniť...tak pre toto sa tam aj vybral 🙂

lavinis
8. júl 2016

@zlatarypka žiadne vitamíny nepapal, žiadnu ovuláciu sme nesledovali, takže nebol v žiadnom strese ani on ani ja (a to som mala už 35). Iste, ak sa dlhšie nedarí má to význam sledovať, ale ozaj by som sa prvé mesiace nijakým "robením bábätka" nezaťažovala.

adka2011
8. júl 2016

@siiimka Hmmmm... no skusila by som sa asi naozaj riadit "prirodou", jednoducho sa milovat vtedy, ked mas naozaj chut, pocuvat svoje telo. Tiez som mavala obdobia, ked som mavala menzes raz za 2 mesiace, absolutne nepravidelny, vyse 10 dnovy a bolestivy.... preto som napriklad aj neskoro zistila, ked som cakala prvu dcerku (az v 3. mesiaci), lebo chybajuci menzes nic neznamenal a prsia som si vysvetlovala tak, ze uz snad ten menzes kazdu chvilu pride... No viem si predstavit, ze takychto "rad" pocuvas kopec, a myslis si uz o tom svoje, ale verim, ze sa vam to postupne podari.

marina24
8. júl 2016

@sissy27 tak pri tomto som vybuchla smiechom ..na tvojom komente,že " vyschla by som na 10 rokov" :D toto made my day(rofl)

sissy27
8. júl 2016

@marina24 tak no 😅 ale vážne 😀 neviem, či dokáže niečo viac utlmiť chuť na sex ako toto 😅 snáď len chabé hygienické návyky a ponožky v sandáloch 😀

siiimka
8. júl 2016

@adka2011 ďakujem pekne za povzbudenie 😊 so sexom myslím problém zatiaľ nie je,sexujeme vždy keď máme chuť,vôbec neriešime vtedy či to vyjde alebo nie...najťažšie bolo xy sledovanie pri hormonálnej liečbe a plánovanie..."vadilo" nám to,ale ak to malo pomôcť,chceli sme skúsiť.namiesto IVF sme išli na dovolenku a aj keď mi veľa ľudí hovorí aby som to neodkladala,riešila,išla na to IVF,tak asi na to ešte nie som 100% pripravená...asi stále verím,že to jedného dňa príde samé

adka2011
8. júl 2016

@siiimka drzim palce

zlatarypka
autor
8. júl 2016

@vilma7 Dakujem, Vilma7, taketo nieco som potrebovala pocut ☺ velmi sa tesim, ze vam to vyslo a babatko je naceste!

vilma7
9. júl 2016

@zlatarypka a vy ste na Tom ako Zlatarybka? Ja hlavne ak vsetko pojde tak hladko ako doteraz, absolutne ziadne priznaky, robim nadalej bez problemov na 100% a tehu si skvele uzivam, tak hned sa budeme snazit o druhe mimco. Medzi mnou a mojou sestrou je 11 mesiacov, a bolo to skvele vyrastat naraz, tak verime, ze sa nam splni sen mat 2 deticky 🙂.

emilia25
9. júl 2016

Mi sme planovali 4 deti aj nam ich pan boh doprial.prve tri nam vysli na prvy sup.dokonca pri 2 prisiel muz z blavy na prvy rocik prvorodeneho a hned vedel ze chce 2 babo rano odisiel a to som vtedy este spinila ked aj spinenie preslo ale 3 dni ma bolelo opet na ms brucho hned som vedela ze to vyslo na den meskajucej ms sa to aj potvrdilo.no pri 4 to bolo uz tazsie.planovali sme ho v stresovom obdobi ked sme chceli dom potom hypo potom prerabka potom predaj bytu popritom snami byval este svagor.no hekticke obdobie.vtedy sa nam zadarili 2 cky ale jedno sa strebalo a 2 prestalo byt srdiecko.tak sme sa este zo par mesiacov snazili ale potom som si povedala dost tolko testov za toto obdobie som neminula ani za tie 3 tehu.vsetky veci predala za symbolicku cenu postielku kocik vsetko.asi o pol roka potom ked uz bolo vsetko v pohode sa muz rozhodol ze si neda vobec pozor bolo to presne vstrede cyklu no a len raz potom sme si opet davali pozor a ked je zena v klude vyrovnana ziaden stres nemysli na to vtedy to pride a u nas to prislo.4 babo je konecne dcerka.a co sme najhorsie za toto plodne obdobie prezivali bolo asi to ze sme uplne prve babo prisli asi 8tyzden vtedy sme to obaja zle prizivali.ale muz sa mi priznal ze sa bal ze je neplodny kedze sa nam 3 mesiace nedarilo a tymto potratom sa mu ulavilo.takze aj muzi to prezivaju s nami len to nedavaju najavo dusia to v sebe.

mimka11111
9. júl 2016

@zlatarypka ahoj, takže ti poviem môj príbeh...mám 38 rokov, partner 39 rokov....už niekolko rokov sme sa snažili o miminko, nedarilo sa, užívala som všelijaké prášky,merala BT, robila ovu testy....vyšetrenia boli v poriadku a u partnera tiež, aj napriek tomu užíval prášky aj on....otehotnieť sa nedarilo, resp. aj darilo,ale mimi nás vždy opustilo ešte v skorých štádiách-tzv. biochemické tehu.....stresovala som sa testami a hladala tehu čiarku...bola som nadšená, ked sa tehu čiarka ukázala, problém bol akurát v tom, že v priebehu pár dní bola čiarka stále rovnakej intezity....skončilo to vždy následnou mms....dokonca som bola sledovaná lekárom / folikulometria + clostyl+pregnyl/..otehotnieť sa nám aj tak nepodarilo...k čomu sme však ale dospeli bolo narušenie nášho vzťahu s partnerom, áno, nie sme najmladší a obaja pracujeme, ale milovanie na povel bolo pre nás stresujúce....nakolko odmietam UO, v januári t.r. som si povedala "dosť!"...prestala som užívať prášky, prestala som merať BT, prestala som si robiť ovu testy....jednoducho povedané "vykašlala som sa" na snaženie, zmierila som sa s tým, že nebudem mať miminko, resp. bude - bude, nebude-nebude...jediné čo som urobila....začala som piť alchemilku...od 1DC po ovuláciu / čo som zistila len hlienom alebo bolestou prsníkov /, takže žiadne iné potvrdenie ovulácie u mňa neexistovalo....alchemilku som užívala asi 3 mesiace, ale posledný mesiac som sa aj na tú vykašlala 😀...takže vôbec nič som neužívala, ani ja a ani partner a čo je dôležité nemilovali sme sa za účelom splodenia miminka....no a potoooooom som si kúpila v obchode takú fajnovo vyzerajúcu bagetku posypanú majoránkou alebo niečím podobným a doma som sa schuti do nej pustila...no hned v prvých chvílach ma z nej fajnovo naplo a začala mi vadiť tá prenikavá vôňa 😀, prestala mi chutitť káva a aj v telke mi začali vadiť určité pohlady, začali ma pobolievať prsia a celkovo som sa ináč cítila...tak som si povedala, že čo..ved vyskúšam test, nič sa nedeje...bola som asi 11DPO / samozrejme len podla mojich výpočtov, podla toho by bola ovu na 13DC, + - /...ha, no a na teste sa mi črtali //, aj ked som si nebola istá, či tá druhá čiarka nebola kanálik 😀...asi o dva dni znovu testik s //, čiarka silnela cca každým druhým dňom...fakt je ten, že v čase dalšej mms, t.j. 28DC som urobila clear blue, ktorý ukazuje týždne...+ na ňom mi vyšlo v priebehu pár sekúnd a do tých 3 min. 2+3...no bola som šťastná ako blcha, aj ked s obavami...hned som naklusala k dokymu, zobral krv, tehu potvrdila a nasadil mi progesteron na udržanie....o týždeň na to som išla na kontrolu..na uzv bol len gestačný vak a taktiež cysta na pravom vaječníku / skonštatoval ako tehotenská, ktorá plodík vyživuje /, vylúčil mimomaternicové tehu...momentálne som 8. týžden tehotenstva....pobolievajú ma prsia, hlavne bradavky, občas mám pocit akoby mi išli vybuchnúť 😀, občas ma napne, alebo dostanem v noci zimnicu...nič iné závažné....takže ti radím, aby si sa na snaženie tiež "vybodla" a príde to, ani nevieš ako.. 😉 ...dopracovala som sa presne k tomu istému, čo tu už milion báb predo mnou písalo....všetko je v psychike a prílišné snaženie je len na škodu....doteraz nechápem, ako sa mi vôbec toto mohlo naozaj stať 😀 a vieš čo je na tom najlepšie? viem presne deň kedy sme s drahým ťuťu muťu, ale ja som v tom naozaj ale že naozaj nevinne 😀 akcia totižto nebola z mojej strany 😀...takže si ani nemám čo vyčítať 😀 ...za toto môže len a len partner 😀 ...a tak by to malo byť, nie? 😀 ...presaň sa snažiť a čoskoro budeš aj ty tehu 😉

zlatarypka
autor
9. júl 2016

@vilma7 My tomu davame volny priebeh uz skoro dva roky. Som zastancom nazoru, ze treba vsetko prirodzene a bez stresu a paniky, ved cas pride. Lenze mam 37 rokov a zacinam byt trochu nervozna, ze mi tikaju hodiny (a par "dobromyselnych" ludi to zenam v mojom veku vzdy velmi rado pripomenie). Snazim sa zdravo stravovat a byt fit, mala som ovu testy a po 20 rokoch vyhybania sa neplanovanemu tehotenstvu zhanam informacie ako otehotniet 🙂 Nechcem stresovat, len som v stadiu, ze potrebujem vediet, ze sme obaja zdravotne vporiadku. Ak ano, tak veselo sexujme dalej a ked babo bude tak bude, ale ak je tam nejaky problem, ktory sa da riesit, tak ho chcem riesit teraz a nie po 40-tke. Dala som si urobit gyneko prehliadku a komplexne testy a vsetko vyslo vporiadku. Super!! Doktorka mi odporucila viac vitaminovych doplnkov, ale v dobrom aj to, ze nie je na co cakat. Zjavne, na plodenie treba dvoch a bola by som rada, keby to podobne bral aj manzel a dal sa preventivne vysetrit, lenze to narazila kosa na kamen. On si nemysli, ze je to potrebne, ze mame kopec casu, vsetko bude fajn a hotovo a on po doktoroch chodit nebude. Viem, ze nema vyznam ho do niecoho tlacit a ani to robit nebudem. Pre mna by to vsak znamenalo, ze mu na tom zalezi (lebo momentalne ten pocit nemam). Diskusie na tuto temu ostavaju na mrtvom bode, tak uz ich nezacinam. Preto sa pytam, ako to prezivaju/neprezivaju ine pary. Poznam niekolko pripadov, kde to muzi brali bez problemov a dobrovolne, tak som asi trochu sklamana, ze nas pripad to nie je.

charity
9. júl 2016

@siiimka Skus cvicenie Mojzisovej. Niekedy sportovkyne nemozu otehotniet, lebo maju inak upony organov a kostrc. Detaily nepoznam.

zlatarypka
autor
9. júl 2016

@emilia25 Dakujem, emilia25. Mozno aj ten moj nieco v sebe dusi. Necham ho dychat... a aj seba 🙂

zlatarypka
autor
9. júl 2016

@mimka11111 Sa tu usmievam ako mesiacik! Myslim, ze sa dostavam do tvojho stadia v januari. Mas pravdu, vztahu to neprospieva, sex na povel je nafigu. Takze vybodnut sa na to je cesta 🙂 velmi sa tesim, ze vam to vyslo! Tak mi prosim drz palec, nech to ide tak hladko aj nam 😉

foterlotor
18. júl 2016

Ake snazenie a planovanie a veda okolo toho? V prvom rade sa treba rozhodnut ze chcete babo a neriesit. Milujte sa a nerieste. Ak to nepride do pol roka tak mozno treba potom zacat riesit. Zbytocny stres.

foterlotor
18. júl 2016

@zlatarypka zjavne mas skveleho partnera ked to nema zaujem riesit. Gratulujem vsetkym strasne zalubenym zenam ktore maju skvelych manzelov. Potom sa vyse 50 percent ludi rozvedie 🙂

sense
18. júl 2016

Nuz prve sme okanovali nic sme ale neznasilnovali podarilo sa na druhy jrat a teraz sa zadarilo ani "nevieme" ako....cize pokial nie je nejaka choroba al.prekazka tak je vela aj o psychike....kamaratka sa snaxili tri roky az ked sa zmierila s tym zr tobprirodzene nepojde ona amovulacne cykly on malo a pomaly material tak zrazu sa zadarilo

foterlotor
18. júl 2016

@sense ved o tom to je. Aky ma vyznam stresovat a riesit to na zaciatku snazenia? Niektore zeny dobre ze nezavolaju kamaratov ako publikum ked to robia..

ignorantka
18. júl 2016

@foterlotor neprehanaj

zrka
18. júl 2016

@foterlotor a ty si čo zač že v každej téme do každého rýpeš a posmievaš sa?

foterlotor
18. júl 2016

@ignorantka neprehanam... necakal som ze plodenie deti sa vo velkom riesi na forach. Chapem ak ma niekto problem ale preco sa riesi ako robit deti... zaujimave ze nasa pocetna mensina s tym nema problem a vacsina to riesi na forach. Cakam nejaku novu temu s otazkou co sa kam strka :D

foterlotor
18. júl 2016

@zrka nerypem len sa zabavam a nechapem ako moze byt niekto tak blby.

zrka
18. júl 2016

@foterlotor ja to tiež veľakrát nechápem, ale keď niekto reaguje na všetko s posmechom a zosmiešňovaním druhého, tak to tiež nechápem. Máš pár príspevkov, ale v každom je kus irónie a nadradenosti. A kto si vôbec, žena či chlap?

ignorantka
18. júl 2016

@foterlotor tak si prišiel/prišla rozdávať patent na rozum? tak si prosíme všetci po 3 kg...

charlie1980
18. júl 2016

@foterlotor Nasa mensina plodenie neriesi, to je fakt. A vies Preco nie ? Pretoze zostavaju negramotni, bez vzdelania a plodia od 14r, kdezto nasa spolocnost sa snazi vo vacsine pripadov dospiet, studovat, osamostatnit sa, aspon nejak sa zabezpecit, zamestnat sa, aby mala zena narok na matersku dovolenku. Kdezto mensine je to jedno. A toto moze trvat nejaky ten rocik. A kedze mame rozhlad aj v oblasti biologie, tak vsetci dobre vieme, ze otehotnenie v 30+ nemusi byt vobec jednoduche. A nie len 30+, Ale aj mlade baby maju Problem s otehotnenim. Navyse, muzska neplodnost dnes predstavuje a zapricinuje 50% u muzov. Takze porovnavas neporovnatelne. Ano, v urcitom veku to treba riesit hned, pretoze uz zajtra moze byt neskoro vzhladom k reprodukcnym organom a ich funkcii u zien.

frederika887
24. feb 2023

Ten môj to nejako neprežíval, nechával to na prírodu, ale ja som chcela vytvoriť pre bábo čo najlepšie podmienky a tak som už v období, keď sme plánovali, začala brať ogestan, obsahuje všetky potrebné vitamíny. Takže to môžem odporučiť.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre