Mám podozrenie na tehotenstvo. Kedy si mám urobiť test?

27. jan 2023

Poprosila by som o radu. Ak mi nechodi menštruácia a mám podozrenie na tehotenstvo tak kedy si mám urobiť test? Posledný styk bol pred 4 týždňami, keďže muž odišiel do zahraničia. Teoreticky by to už test ukázal ak by som bola tehotná ale problém je ten že neviem kedy bola ovulacia ak nejaká bola. Ak by bola 7 dní po styku tak 3 týždne od ovulácie by hádam test už tiež niečo ukazal či? Styk sme mali chránený avšak menzes nikde. Na gynekológiu sa objednám určite avšak rada by som vedela vaše skúsenosti. Môžem veriť negatívnemu testu alebo je možnosť že ešte môže byť pozitívny?

anjelicek26
27. jan 2023

Ty budes jedna z tych paranoidnejsich, ze? Chraneny styk, tyzden pred ovu, to budu nejake kamikadze spermie pretrhnut kondom a tyzden prezit 🙄 Ved vtedy ani krcok pred ovu nemas otvoreny, ani plodny hlien, spermie preziju 2-3 dni, v idealnych laboratornych podmienkach aj 5 - ale tie, co si presli cestou posva, krcok, maternica a vajecniky su namakane a ver mi, realne 2-3dni a viac nie...) . Menstruacia ti moze vynechat pre milion inych dovodov... kazdy test by ti vyplul dialnicu po troch-styroch tyzdnoch od oplodnenia...

janetinka27
27. jan 2023

ak bol styk pred 4 tyzdnami, tak ovu neries, proste po 4 tyzdnoch ti test ukaze jasne ano alebo nie

autor
27. jan 2023

@anjelicek26 áno je mi jasné, že to by bol zázrak ak by som otehotnela. Len sa mi ešte nestalo, že by menzes takto meškal.

janetinka27
27. jan 2023

a kolko mas rokov? moze byt kludne anovulacny cyklus, choroba, lieky, stres, alebo aj tehotenstvo ak bola necakane ovu okolo styku.

autor
27. jan 2023

@janetinka27 23 mám. Teoreticky rátam aj s možnosťou tehotenstva. Avšak test bol v stredu negatívny

veronikaszabova
27. jan 2023

Ak bol test v stredu neg., s tehotenstvom ratat nemusis

casillas28
27. jan 2023

Ak si mala test negativny v stredu skoro 4tyzdne od styku tak nehotna nie si urcite...hladaj pricinu preco meska inde...choroba, stres, cysta..kto vie

xili99
27. jan 2023

Keby si bola tehotná, tak to by ti už test podľa všetkého ukázal. Niektoré testy ukážu fakt po pár dňoch od styku.

autor
27. jan 2023

Ďakujem 🙂 skúsim o pár dní test a objednám sa na gynekologiu

basska_b
27. jan 2023

Taketo anomalie cyklu sa mi stavali, ked som na jesen prechladla... praveze sex mi MS vzdy vyvolal, takze ak muz dojde zo zahranicia, chodte na to a zaobides sa aj bez doktora. To neexist, aby po 4 tyzdnoch a negat. testoch si bola tehu. Vynechanie MS ma aj vela dalsich moznych dovodov

dominikag1507
27. jan 2023

Nebola si chora? Mne meskali uplne dlho a este aj strasne slabe a mala som poriadnu chripku…dalsi cyklus uz normalny

autor
27. jan 2023

@dominikag1507 bola som chorá. Tiež to bolo asi 10 dní po tok styku. Čiže je to možné

mysiacik28
27. jan 2023

Ach zlaticka. Preco si toto robite? Takto to nefunguje. Paranoja nie je sranda, naozaj si nechaj poradit a navstiv odbornika. Drzim palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre