Náhradná mamička - skúsenosti s vynosením dieťatka

al
13. okt 2013

Ahojte všetky mamičky aj nemamičky🙂 Budem veľmi rada, ak sa podelí so mnou o skúsenosti nejaká mamička, ktorá pomohla inej žienke pri vynosení dieťatka. Teda "požičala" - ak sa to dá tak povedať, svoju maternicu žienke, ktorá nemože otehotnieť, alebo má iné problémy. Alebo ak sa niekto na niečo podobné chystá, alebo má už takú skúsenosť, či už to je mamička, ktorá takto pomohla alebo žienka, ktorej sa podarila táto, u nás veľmi obtiažna vec. Budem vďačná za akýkoľvek príspevok, radu, pomoc...Ďakujem. Al

mariuskaa
14. okt 2013

@irriss ja ti rozumiem. moderna medicina ma svoje vyhody/nevyhody ako kazda doba v ktorej zijeme.
To o com ty hovoris, o klonovani... neni daleko od GMO geneticky modifikovane organizm, co je kazdodenne podavane uz skoro nam vsetkym v potravinach.
Rozne zivocisne druhy sa miesaju, jahody maju nemrznucu kvapalinu z nejakych ryb... potom ak je niekto alergicky na nieco zrazu je alergicky na jahody ktore tuto zlozku maju v sebe.. je to hroza.. lebo nase tela nie su zvyknute tak organizm normalne spracovavat... to si pozri, o tom nieco ...
-takisto ako sa davaju na vyskumy interupciou ziskane alebo potratene plody, alebo este zive atd.. to je hroza.
-kazdy jeden clovek ma svoje hranice moralky... na surrogate alebo darovani, nic osobne nemam. Aj na darovani vajicka, (ale nie ja)... vies, kazdy jeden ma ine hranice. aj to, co poklada za normalne, alebo moralne...
Tvoje hranice ti neberiem. Ale vsetky hranice sa posuvaju a nazory menia ak sa ta to tyka osobne.
Ja viem, ze rozne nazory sa mi samej zmenili a hranice posunuli v inych veciach...

bubulka722
14. okt 2013

Položili ste si len takú jednu maličkú otázku? Ako je to možné, čím to je spôsobené, že je čím ďalej viac ľudí neplodných. Niečo tu nehrá, ak je akousi Darwinovskou evolúciou dané prirodzene dávať svoje gény ďalej, prečo takto veľmi zrazu príroda v nás zlyháva?

bubulka722
14. okt 2013

@mariuskaa Odkiaľ všetky tie veci čo si spomínala sú, kto na nich profituje a prečo sme všetci niekým vedome poškodzovaní??? A... nakoniec nám tí istí naservírujú všetky možnosti ako obnoviť to, čo v nás roky zabíjajú možnosťami ktorým sa žiadne medze nekladú, veď huráááá je tu predsa IVF, spermobanky, darované vajíčka, prenájmy materníc. Ja sa stále pýtam, sme to stále my? Ľudia? Alebo len trosky navonok človeka pripomínajúceho, bez duše a morálnych hraníc. Majme konečne potrebu sa s otvorenými očami na seba pozrieť do zrkadla a nebáť sa svojho svedomia. Tento priamy pohľad je pre mňa cennejší ako ten veľmi ospevovaný pokrok. Je to naozaj pokrok, alebo sme boli len ako ovečky vohnaný do nekonečného chaosu z ktorého sa nevieme vymaniť.

irriss
14. okt 2013

@mariuskaa
...no ja jsem se pustila do jinych predstav....genetika a jak rikas Ty - "posouvani se dal" a posunovani hranic, to mi nahani hruzu..
Vzdyt uz je normalni, ze lide si delaji plastiku, aby se co nejvice podobali svym milackum a nejen lidskym..
priblizujeme se do propasti, kdy bude mozne naklonovat - oplodnit slecnu kralikovou se psem..a nedejboze, aby se lide nechteli priblizit zviratkum natolik, ze si propujci i zvireci maternicu a porodi treba kocku.. 😲
No mozna des a nesmysl, ale pred 100 lety bylo hodne nesmyslu, co "dnes" jsou beznymi vecmi 🤐
A co je to 100 let? JEDNA jedina babicka (svym zpusobem jedna generace 4x), ktera sfoukne 100 svicek na dorte a je jich cim dal vice, co pomatuji a co se hrozi zaroven..

charlie1980
14. okt 2013

@irriss 😀 😀 😀 To si teraz utrúsila 😀 😀 😀

irriss
14. okt 2013

@charlie1980
no pockej, jednou budu za jasnovidku..
Nebude vyjimkou inzerat typu:
Je Vas domaci mazlicek neplodny? Propujcime mu maternicu...
Inzerat platny pouze pro savce 😅

mariuskaa
14. okt 2013

@irriss napisala si, ze bude viac tych 100 rocnych babiciek? alebo menej? Lebo podla mna len menej.... tolko chorob teraz prepukuje vsade.. . ako generacia sme viac a viac chori... prave aj kvoli GMO, prostredi kde vyrastame, ako sa stravujeme., elektronika.... . a ostatnym veciam..

irriss
14. okt 2013

@mariuskaa z meho okoli je vidim pribyvat 😉 ..zrejme nekomu OGM - GMO prospiva..neco jako jahoda ve velikosti melouna 😵

warholette
14. okt 2013

@bubulka722 pretoze existuje medicina. bez mediciny by slabi jedinci vyhynuli a zostali by len ti silni. cize je to dvojsecna zbran - umoznuje ludom zit dlhsie a lepsie, ale ludstvo vo vseobecnosti oslabuje. je to dobre? je to zle? to je otazka, na ktoru asi nikto nepozna odpoved.

zigzag
14. okt 2013

@mariuskaa haha to sa mylis, ze neuvedomuje ?, ...citi odmietnutie, nepritomnost matky ktora ho "iba" vynosila, neciti jej vonu, ani jej srdiecko, to som uz pisala, ze taketo deti mavaju pocit odmietnutia cely zivot, dokazom
su deti,ktore boli adoptovane hned po narodeni, hoci nemaju spomienku na adopciu, pocit odmietnutia maju,,, a to vedecky dokazane, takze dietatu po narodeni mozes hovorit ty si moje dna, nie si odmietnute, tamto bola iba teta, co ta vynosila a porodila, za peniaze, inac ta mala na haku, oki,
druha vec je ze deti, z umelych oplodneni maju vatsi vyskyt leukemiu a nadorovych ochoreni,kedze zeny boli stimulovane na tvorbu vajicok chemicky, a tieto zeny potom maju aj vatsi vyskyt rakoviny prsnika koli tomu, ze brali stimulatory, takze fakt je to velmi ohladuplne pre dieta cely tento trapny nezmysel,,,,

bubulka722
14. okt 2013

@mariuskaa Odpoveď na tvoju otázku sama poznáš. Toto je ten ozajstný pokrok, postupne ničíme samých seba.

charlie1980
14. okt 2013

@irriss Ja by som povedala, ze ked uz tak napredujeme, tak zmiesat to DNA, a to riadne... cicavca /teda savca/ so stavovcom...to by hned aj naliahnute vajicka boli a nemuseli by sa uz ani odbery robit.

al
autor
14. okt 2013

@mariuskaa Ahoj🙂 Prezradis mi, kde zijes?

bubulka722
14. okt 2013

@warholette Aká medicína? Klasická? Tá sa dá skôr prirovnať k hrobárovi. Sú výnimky, lekári, ktorí stále chcú ľuďom naozaj pomáhať a prechádzajú na alternatívne formy liečby.

irriss
14. okt 2013

@charlie1980 😀 😀 🤐 🤐 😵 😵 😵
Ja bych michala AZ BYCH BRECELA, ALE ADMIN BY MNE VYHODIL... 😀 😉 🤐

bubulka722
14. okt 2013

@irriss 😀 😀 😀 😀 😀 hádam som to pochopila správne 😀 😀 😀 😀 😀

irriss
14. okt 2013

@bubulka722 Kdyz se chechtas, tak urcite 😀 😀 😀 😉 🤐 🤐 🤐 🤐

charlie1980
14. okt 2013

@irriss No ved prave 😀 stacilo srandy.

dai
14. okt 2013

@mariuskaa precitaj si moje otazky vyssie? co ak al jej partner v priebehu nosenia opusti? bude stale tak velmi milovat dieta ktore nosi cudzia zena pod srdcom aby ho dokazala prijat? aj bez tej podpory muza s ktorym tu milujucu rodinu chcela zalozit? co ak nie? necha ho zena ktora je podla vaecsiny tu len maternicou? alebo opacny pripad - ked sa zena ho nosiaca bude tak lubit ze ho odmietne odivzdat? myslis ze sudy nebudu brat do uvahy jej vaezbu? vaezbu toho dietata? pochybujem ze budu hladiet na dna.a nic ine...
to ze dnes sudy rozhodli takto neznamena ze aj zajtra - vid uz mnou spomenute rozhodnutie de sudu o prave dietata poznat otca z anonymnej spermobanky😉

dai
14. okt 2013

@mariuskaa inak suhlasim s irris... zial nas technicky pokrok je rychlejsi ako sne hi schopni moralne absorbovat☹

bubulka722
14. okt 2013

@irriss Trpezlivosť ruže prináša!!! 😀

warholette
14. okt 2013

@bubulka722 nie, myslim medicinu vseobecne. vieme o bakteriach a virusoch, vieme ze si mame umyvat ruky po potrebe, aby sme na seba nieco nepreniesli, vieme o prenatalnej starostlivosti, takze kazdy problem sa podchyti vcas, vieme operovat srdcove poruchy, liecit rakovinu, osypky a podobne veci. existuju antibiotika, rozlicne vysetrenia, zakroky... nejde o jednotlivych lekarov ako takych, ale o medicinu ako vedu, ktora rapidne predlzila zivot z povedzme tridsiatich rokov na dnesnych sedemdesiat, osemdesiat. takisto medicina umoznuje slabsim jedincom zit pomerne uspesny zivot bez toho, aby sa bali ze ich zabije dajme tomu zlomenina nohy alebo zapal pluc. a prave preto, ze slabsi jedinci, ktori by inak umreli, prezivaju a rozmnozuju sa, preto je coraz viac chorob a diagnoz.

irriss
14. okt 2013

@dai Presne tak..jde o tu rychlost ☹ 😒
Jen aby to nebyl misto pokroku NAVRAT 😀 😉

tinushka13
14. okt 2013

Ahoj, čítala som len prvé príspevky, ďalej sa mi popravde nechcelo 😒 Keď sa nám nedarilo "zamiesiť" tak tiež som mala kadejaké ilúzie..plány.. predstavy. Viem si predstaviť, čím prechádzaš, ako veľmi chceš a hľadáš riešenie a nádej. Ver, že som mala v hlave aj také myšlienky, že si nájdem žienku, doma ju zamknem o zlatý radiátor, len nech mi vynosí bábatko. Budem ju nosiť na rukách, bude v bavlnke. Takže ja celkom rozumiem. Aj keď ti teda žiaľ neviem konkrétne odpovedať na tvoju otázku, tak som chcela aspoň takto máličko povzbudiť 😉 Drž sa

irriss
14. okt 2013

p.s. pro namitky: z pravidel vymizelo off topic..tudiz "i ulety jsou povolene"

mariuskaa
14. okt 2013

@irriss co sa tyka posuvania hranic a meneni nazorov... to som teraz hovorila o sebe...
Mala som nejake predstavy nazory na nieco, hranice, kam by som nezasla... vseobecne nejakej problematike sa tykajuce... ALE nazory sa menia, a posunuli by sa mi hranice, ak by sa to tykalo mne osobne...
Napriklad, nic nemam proti ak muzi daruju spermie, je to velmi bezne, atd... ale ak by manzel mal 1500 potomkov po svete by mi to vadilo. Som proti potratom... urcite to neberiem ako "antikoncepciu" ale kebyze mam chore dieta.. neviem co by som naozaj spravila sama.. neviem, ci to ze som priamo v tej situacii, ci by sa zmenil mne nazor alebo posunula sa hranica

tinushka13
14. okt 2013

Jejda ženy, no náhodou som zablúdila do vyšších komentov a ja len čumím ako struna z gauča.. 😀 podaktoré sa tu vyjadrujete akoby ste písali najdôležitejšie eseje, štatistiky, encyklopédie. Sa normálne cítim trápne za vás 😠

Náhradná matka vynosí dieťa, dá ho matke , ktorá po dieťatku túži, dá mu všetko možné na svete, nekonečnú lásku, detstvo, rodinu, zázemie, dôveru, domov.. proste všetko ! a ono sa má cítiť " odkopnuté" ???? Preboha, u nás v "mestečku" by som narátala zopár odkopnutých detí, a verte, že tie majú úplne rodiny a nemusia mať ani náhradnú matku...
čo je na tom zlé že žena chce DAŤ všetko a ešte viac? 😒

bubulka722
14. okt 2013

@warholette Krásne si to zhrnula, len si trochen prestrelila, že sa zrazu z 30. dožívame 70 alebo 80 rokov. Inak ozaj ukážková ilúzia ako by si to mala celé vidieť. Mám iný názor a v dnešnej medicíne je už žiaľ človek len prostriedkom k zarábaniu peňazí. Tak sa vymýšľajú rôzne nové diagnózy, čakárne sú totálne preplnené, všetci sú chorí, lieky na choroby ktoré kosia ľudí viac ako mor sú nežiadúce a tento celý cirkus teší len pár desiatok úplne hore. Lekári sú držaní ako rukojemníci v celom tomto chorom systéme a pokiaľ chcú aj zajtra mať na chleba, držia sa celej tejto mašinérie. Veď ide každému hlavne o peniaze.

dai
14. okt 2013

@tinushka13 zle nic... akurat to nie je take ciernibiele a jednoduche ako to ty popisujes☹

bubulka722
14. okt 2013

@tinushka13 Možno sa ti to zdá na prvý pohľad jednoduché jak facka, ale toto nie je ako kúpa nového auta a jeho následné darovanie. Zjednodušuješ veľmi vážne veci.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre