Náhradná mamička - skúsenosti s vynosením dieťatka

Ahojte všetky mamičky aj nemamičky🙂 Budem veľmi rada, ak sa podelí so mnou o skúsenosti nejaká mamička, ktorá pomohla inej žienke pri vynosení dieťatka. Teda "požičala" - ak sa to dá tak povedať, svoju maternicu žienke, ktorá nemože otehotnieť, alebo má iné problémy. Alebo ak sa niekto na niečo podobné chystá, alebo má už takú skúsenosť, či už to je mamička, ktorá takto pomohla alebo žienka, ktorej sa podarila táto, u nás veľmi obtiažna vec. Budem vďačná za akýkoľvek príspevok, radu, pomoc...Ďakujem. Al
zigzag
14. okt 2013
ved vizie siahaju ovela dalej, naklonovat rovno z dna cloveka a jeho oblubeneho psika, ci macky, , take mixnute dieta, ze vraj, nepotebuje taku starostlivost, a je to aj akoby dieta, takuto viziu ma jeden japonsky umelec, neviem to najst na nete, ale bolo vsade asi 2 mesiace dozadu, tak a to isto porodi ta zvieracia matka, neviem si predstavit, ktora ludska zena by chcela porodit napoly macku, ci psa, 8-( takze aj to splna predstavu o pozicanej maternici, 😃 ale tak stavim sa ze niektore tento napad uvitaju, v kabelke si budu nosit civavo-cloviecika s im vlastnym dna, super :-N
tinushka13
14. okt 2013
@bubulka722
@dai A kde som napísala, že je to jednoduchá vec? Chcela som len vyjadriť podporu, že viem ako sa cíti, pretože tento pocit (z časti) som zažila. Nič nezjednodušujem, ja jej neponúkam maternicu ani obchod s bielym mäsom. Baby sa naučte čítať a nei len medzi riadkami. Netreba hneď rýpať. naprv 2x čítaj potom sa vyjadruj. :-|
mariuskaa
14. okt 2013
@dai
Surogatne nahradne matky... su specialny pripad, kedy sa dopredu vie, ze su len na "pomoc" inym parom...
Nemoze si ho nechat.. nie je to jej dieta.. neexistuje ze by si ho chcela nechat. nema ziadne vazby...

to nie je to iste, ako ked teenagerka chce adoptovat svoje dieta, a dohodne sa s adoptivnymi rodicmi, ktorym po porode toto dieta ma odovzdat a rozmysli si to. Toto je uplne iny pripad... toto je velmi bezne... zena je zena, vidi svoje dieta, buduci rodicia su v miestnosti a rozmysli si to. Toto je pochopitelne, ludske, normalne, bezne, stava sa to. Povedzme 40%, takato situacia moze skoncit na sude, ale aj tak tu ma posledne slovo prave DNA mama, a ked si to rozmyslela, OK> dostane dieta.. je to jej dieta. Zmena nazoru, koniec vybavene. BUduci adoptivni rodicia nic nezmozu (povacsine) iba velke sklamanie a skusat znovu niekde inde. To mas to iste, ako s potratom. Kolko zien rozmysla o potrate ked su tehotne, a rozmyslia si to, a potom to dieta sa narodi, miluju ho... a nevedia uverit, ze kedysi rozmyslali nad potratom, nevedia si ani pomysliet, ze by ten svoj batoztek nemali.

Surogatna matka, uz ma svoje vlastne deti (to je jednou z podmienok) je uzko sledovana, podpisuje papiere, skoro kazdodenne v kontakte s agenturou a aj s "dna rodicmi" chodia s nou na kontroly prehliadky, financuju vsetko. A hlavne presla psychologickymi a neviem akymi testami takze vie od zaciatku do konca, ze ona len pomaha nejakemu paru. Moze mat city voci tomu dietatu? Moze urcite... ale 99,99 % ide dieta k DNA rodicom. Vela tychto su nadalej s nou v kontakte, a oslavuju narodeniny s dietatom, ine nie su v ziadnom kontakte. Zavisi od zmluvy a vazieb ktore vzniknu medzi "profesionalnou" a DNA rodinou. Niektori sa stanu dobrymi priatelmi. O sudoch ani nehrozi dalej diskutovat, lebo toto sa naozaj nestava v tych pecentach vyssie... takato situacia nevznika, ze by naozaj to skoncilo na sude. Vacsina zien to robi aj 5 krat po sebe.. stavaju sa "profesionalnou" matkou a ked uz to robia 2,3 krat zvyknu si, vedia, aky je to proces.. su tu na to, aby pomahali.
warholette
14. okt 2013
@bubulka722 nuz, ja hovorim o biologii, ty o paranoji.
bubulka722
14. okt 2013
@mariuskaa Robia to naozaj z potreby pomôcť, alebo sa to stalo istou formou zárobku? Koľko percent zo žien, ktoré sa na toto podujali by to urobilo len z čistej a nezištnej lásky niekomu pomôcť?
Z tejto strany sa na to neviem inak pozrieť, len ako na priživovaní sa na nešťastí iného.
dai
14. okt 2013
@tinushka13 myslim ze tu kazdy citat vie - netreba hned urazat - rwakcia bola na tvoj druhy velmi naivny a jednorizmerny prispevok, ne na prvy kde si vyjadrovala podporu...
bubulka722
14. okt 2013
@warholette Ty si pokroková, ja paranoidná. Každá z nás vidí veci z inej perspektívy. Nedaj si viať ilúzie, radšej život prespať ako sa tvrdo zobudiť. 😉
bubulka722
14. okt 2013
@tinushka13 Najskôr sa k veci vyjadríš s naivným podtónom a potom nám odkážeš aby sme sa naučili čitať. Skús si svoj príspevok prečítať. Tak mi vysvetli ako som to mala pochopiť.
tinushka13
14. okt 2013
@dai Upresni mi, kde a ako som urazila? Môj druhý príspevok: Kde presne je napísané, že je to jednoduché? Hádam to tu nebudem rozpisovať aby to vyznelo komplikovane - keď daná vec komplikovaná je. Myslím, že to bolo dosť zrozumiteľné. Nechapem, prečo si si zrovna z celého kontextu vzala jediné- jednoduchosť. Zrovna to podstata nebola. 😃
tinushka13
14. okt 2013
@bubulka722 Podstata bola, len ukázať na to, čo všetko MATKA chce dieťaťu darovať a ako po ňom túži. A aj to, že nemusí mať dieťa NÁHRADNÚ matku na to, aby sa cítilo odkopnuté. Ja nechápem, či som to fakt napísala ako maďar...
mariuskaa
14. okt 2013
@bubulka722 aj aj, podla toho kde. V rozvojovych krajinach hlavne pre peniaze. India.. velka chudoba. ani tie testy a naroky co sa ocakavaju od tychto matiek nie su na takej urovni ako v USA a inych. Urcite to nie je az take prisne kto sa takouto matkou moze stat.. mozno sa nerobia az take geneticke a neviem ake testy ako inde.
https://www.youtube.com/results?search_query=su...
Samozrejme, ze hlavne je to o peniazoch, agentura zaraba, surrogate matka zaraba.. V konecnom dosledku stastnemu paru ktory takto pride k vlastnemu dietatu to moze byt jedno, kto na nich zaraba...
Medicina, veda, pokroky.... to je vsetko diskutabilne, a vo vacsine je to o peniazoch.. doktor nikto uz nepomaha nezistne, najskor vsade chcu ci si vobec poistena, ci to budu mat preplatene, doktor napchava tabletkami, jedna vyvola 5 reakcii, potom sa daju tabletky na dalsie choroby .. vo vacsine si myslim, ze nepomahaju a zijeme v hroznej dobe..
ALE toto je podla mna jedna z mala krasnych a pozitivnych veci, co tato moderna veda a medicina poskytuje... takze smelo do toho. 😎
dai
14. okt 2013
@tinushka13 prepac ale neviem ako inak ako urazku pochopit vetu ked niekomu odporucas naucit sa citat🙂 ako radu? ked je jasne ze citat vie?😉
Náhradná matka vynosí dieťa, dá ho matke , ktorá po dieťatku túži, dá mu všetko možné na svete, nekonečnú lásku, detstvo, rodinu, zázemie, dôveru, domov.. proste všetko ! a ono sa má cítiť " odkopnuté" ????
toto je veta z tvojho druheho prispevku - proste toto takto nefunguje, nie je to take jednoduche ako ty pises - je kopu pediatrov, neonatologov, psychologov a psychiatrov, kopu deti etc. ... ktori dokazuju ze dieta ma zazitky uz v maternici, ze citi blizkost matky podla vone, tlkotu srdca po narodeni - nie podla svojej dna... a ano, odmietnutie od osoby ktore dieta nosila ma vplyv na jeho psychiku - niekde vaecsi, niekde mensi...
a stale tu zial zostavaju tie otazky ktore som spomenula - co bude s babom ked ho jeho bio matka odmietne si vziat ? ( nebude pre nu dost dokonale, zmenia sa jej podmienky, nepociti tu lasku aku si myslela ze bude citit etc. ... ), co ked ho matka nosiaca odmietne odovzdat? co ked sa narodi chore? poskodene? etc. ...jasne, existuje idealny pripad kedy vsetko dopadne tak ako si to obe strany zmluvne dohodli - cize uzavreli obchod - nazyvajme si to ako chceme, je to niekde obchod s bielym maesom... ale moze nastat milion pripadov kedy to neklapne - je to aj potom taka krasna rozpravka aku si v tej vete popisala?

a to som tym myslela ked som pisala ze si to dost ciernobielo napisala😞
bubulka722
14. okt 2013
@mariuskaa V podstate môžem súhlasiť, ale je naozaj dieťa tovarom, ktorý sa dá kúpiť? A znova, nešťastní ľudia sú delení na rovných a rovnejších, pretože kto na to nemá, tak nemá nárok na vlastné dieťa?
dai
14. okt 2013
@mariuskaa nesuhlasim s tym ze tie surogate matky su tu nato aby pomahali - podla mna je kazda zena v tehotenstve ina ako normalne, neviem o tom zeby neviem ako psychicky vyrovnana osoba bola taka ista ako ked tehotna nie je - ako dokaze vypnut hormony? nevolnosti ? etc.? ten napor radosti z prveho kopnutia? aj ked vie ze dna je cudzia, to dieta je v nej... ja som presvedcena ze 99% takychto surrogate matiek - profesionalnych predavaciek svojho tela - to robi len pre peniaze pre nic ine... a ano, verim ze existuje 1 % ktore to robi nezistne z cistej lasky k osobe ktora to dieta chce? ked som sa nad tym zamyslela tak by som to mozno spravila pre dceru... ista davka egoizmu by v tom ale urcite bola - lebo by som to robila v prvom rade pre dceru, nie preto vnucatko😞
mariuskaa
14. okt 2013
@dai ano samozrejme ze vsetko toto citi babatko v lone... ale ked nemozes byt tehotna s vlastnym.... predstav si to, nemozes donosit vlastne babatko, ael stale tuzis po vlastnom babatku.... tak co ? Tak ja rada obetujem tieto skusenosti babatka v nahradnom lone pocas 9 mesiacov na to aby som toto vlastne babatko raz drzala v rukach! Radsej sa nesustredim na toto. Sustredim svoju energiu na to pozitivne, na pozitivny zazitok a do konca zivota sa budem tesit, ze toto vlastne dieta mam, aj ked som ho nevynosila sama.
tinushka13
14. okt 2013
@dai Keby som sa mala nad všetkým takto negatívne zamýšlať, tak najlepšie by bolo keby som dieťa nemala. Pretože čo ak ma partner odkopne? Samozrejme, sú dve strany mince. Jeden príbeh bude krásny Happy end a druhý,,,, smutný 😞 taký je život. Smutne končia aj príbehy úplných rodín, nie len náhradných. Preto z toho nerobím kovbojku. Ja som svoj názor napísala. Tak ako ty ten tvoj. Neberiem ti ho, nevnucujem. Ja vidím v tom to PEKNÉ čo žena chce dať dieťaťu. Keby mu chcela ublížiť, tak po ňom nebude tak túžiť a hľadať cesty, kde nie sú. V dnešnom svete je všetko možné. Niekto dieťa plánuje, počne, narodí sa a proste chlap ich opustí... niekto dieťa chce, nedá sa.. ani tak ani tak. Hľadajú kadiaľ by to išlo. mi chceš povedať, že kompletné rodiny sú niečo viac ? že majú viac lásky? viac šťastia? Ja v tom rozdiel nevidím... trpí sa všade rovnako.. či sú takí alebo onakí.
warholette
14. okt 2013
@bubulka722 iluzie? zato ze odmietam suhlasit s paranoidnou predstavou o tom, aki su ludia zli? ako sa na ostatnych snazia zarobit? mas nejaky vseobecny svetovy a historicky prehlad? pretoze toto nie je ziadna novinka.
a co znamena tvoje delenie na rovnych a rovnejsich? no samozrejme ze svet nie je fer! niekto ma dve auta, niekto chodi peso. niekto ma na to, aby si zaplatil plasticku operaciu z kozmetickych dovodov, a niekto je poradovniku na operaciu, ktora mu ma zachranit zivot. no a co? tak to chodi. tehotenstvo a nahradne materstvo je jedna z veci, ktora nie je fer. ved kolko matiek alkoholiciek ma deti a "nezasluzi" si ich a kolko zien deti chce a nemoze mat?
dai
14. okt 2013
@mariuskaa ale ty pises len o sebe... aj ostatni... kde je tu to dieta? o com je laska ktoru popisujete? laska k sebe? rada obetujes svoje zazitky a zabudnes na zazitky svojho dietata😞 hm... a co ono? kde je? je vobec dolezite?😞
mariuskaa
14. okt 2013
@bubulka722 no je to tak. Ano, ak na to mas, mozes mat lepsieho doktora, chirurga srdca... ako priemerneho niekde v statnej nemocnici (u nas ok, ale napriklad statna nemocnica prave India... o inom)
Proste je to tak... tak to vzdy bolo. To je fakt. Nie len v tomto ale vo vsetkom naokolo kde sa pozries.
bubulka722
14. okt 2013
Je tu oveľa viac otáznikov. Väčšina neplodných párov má problémy s nekvalitným bio materiálom. Mnohé IVF sa končia potratmi, alebo sa deti narodia s nejakou genetickou poruchou. Ak sa zistí, že dieťa ktoré nosí náhradná matka je geneticky poškodené a bio rodičia o takéto dieťa nestoja, je odsúdené na smrť? Hráme sa na Bohov, chceme rozhodovať o živote a smrti a pritom sa predvádzame akí sme humánny, láskyplný a máme potrebu pomáhať.
bubulka722
14. okt 2013
@mariuskaa Ak to tak vždy bolo a my cítime, že to tak nie je správne, je na mieste to naďalej podporovať a podriadiť sa všetkému?
mariuskaa
14. okt 2013
@dai
@babulka722
To dieta bude najstastnejsie... o to sa neboj. Bude vyrastqat v stastnej rodine. v laske....
Neni toto stale lepsi pripad, ako miliony potratov, ako miliony deti na uliciach, co sa ich rodicia vzdali,? Rodicia predavajuce svoje deti na sex.... tzranie, zabijanie...... Nie je toto krasny stastny pripad? Nevyrastaju tieto deti lepsie? Jasne ze ano... milujem svoje dieta, a mala som krasne tehotenstvo, milujem byt tehotna... kopky dietata... atd... ALE ak by som nemohla mat vlastne.. bolo by mi FUK co si myslia vsetci naokolo, ze ako to vplyva na dieta.. ANO bola by som rovnako "sebecka" ak to chces tak nazvat.. bolo by mi jedno... hlavne ze to svoje babatko mam. (ak by som nahodou neadoptovala) a urobila by som svoje dieta to najstastnejsie na svete.
tinushka13
14. okt 2013
@dai Miule bol v novinách článok o jednej žene, myslím, že to bola Angličanka. Nie som si istá. Ona bola profi matka. myslím, že mala niečo cez 13 detí. Toto je konkrétne profi matka. Rozum sa pozastavuje. na jednej strane je pekné čo robí, že dáva.. na druhej strane je to už veľa..
http://www.cas.sk/clanok/236000/kontroverzne-po... 😕

myslím si, že pokiaľ nie je žena v danej situácia a sama nevie ako a kam by klesla či posunula sa, tak toto sú všetko iba plané slová, vety... len situácia dokáže to aké to je naozaj.
dai
14. okt 2013
@tinushka13 to co si napisala je tvoja volna uvaha, nevidim v tom ziadnu suvislost s tym co popisujem ja...
ked sa tebe narodi dieta obycajne hormony zabezpecia ze v tebe nejake pocity vzniknu a ak nie, tak ti to neberie zodpovednost zato dietatko...
ked sa narodi niekomu cudziemu z tvojej a tvojho muza dna a porodi ho niekto iny, tak tie pocity nemaju kedy vzniknut - je tam len ta tuzba - tvoja... nie nesebecka laska k dietatku...
ked som tehotna a opusti ma moj chlap nic to nemeni natom ze v sebe nosim dieta, ktore uz v sebe milujem... ked nosi moje dieta niekto iny a moj partner ma opusti tak nie je nic jednoduchsie ako sa nato dieta vykaslat - ta laska tam nevznika ked je dieta v brusku a obycajne prave pri takychto zenach je ta tuzba velmi uzko spojena s tuzbou mat rodinu, ci posunut vztah niekam etc. ... cize odchodom partnera mnohokrat odchadza aj dovod tuzby - tu ja vidim problem
proste slobodna matka nema volbu a uz je zalubena - nie kvoli svojej tuzbe ale kvoli tomu babu
zena netehotna ma svoju tuzbu a podla mna to zalubenie prichadza az po porode ( tak ako pri vaecsine chlapov ktori zial dieta nosit nemozu - len mala cast z nich realne tehotenstvo preziva tak ako zena ktora je tehotna a dieta citi a vela z nich napriek tomu ze po dietatku tuzi ma aj tak prve mesiace problem si ho tak zalubit ako matky ktore ho nosili )

neviem, mne pride ta tuzba taka...sebecka - nechcem aby to znelo negativne ale neviem najst vhodnejsie slov0😞 myslime len na tu zenu, ktora chce byt matkou, nie nato dietatko, co to jemu spravi😞
bubulka722
14. okt 2013
@warholette Pozeráš sa na to s veľkým až bezcitným nadhľadom. Ja mám stále pocit, že v ľuďoch je oveľa viac, že nie sme len nenažrané supy, ktoré sa priživujú kde sa len dá.
mariuskaa
14. okt 2013
@bubulka722
pozri, robi sa to takto... geneticky material sa spracovava a vytriedi... Spermie sa vyberu len tie najpohyblivejsie len tie najkvalitnejsie.,.. takisto aj vajicka prechadzaju testami..vyberu sa len najkvalitnejsie.. embryo tiez vznikne len to "NAJ"
ale stat sa moze hocico... maternica - telo zeny nemusi tento plod prijat, vtedy sa povie, ze sa neuchytilo...
takisto robia sa uplne vsetky testy... na choroby v tehotenstve..az po odber plodovej vody, . na rizikove tehjotenstva., doktor sa pyta ako pri normalnom... vysiel Down syndrom, chcete pokracovat? alebo nie.... malokedy je dietatko poskodene, lebo preslo dopredu vsetkymi tymito testami a vytvorilo sa embryo s pociatocnymi vsetkymi super statistikami.. ale ak sa stane... uz sa to vie dopredu testami, a potom je uz na rodicoch ako sa rozhodnu.
(pisem zo statistickeho hladicka, neudavam k tomu moj emotivny nazor)
tinushka13
14. okt 2013
Kočky.. aj opúšťam túto debatu. Každá máme ten svoj názor. Ale takto sa tu doťahovať.. to je nad moje sily, hlavne takto neskoro. Idem si radšej ľahnúť k tomu môjmu šťastnému zubatému zaslintanému chrápajúcemu dieťatku 😃 😃 Ale pred tým, jej dám tú najúprimnejšiu a najväčšiu pusu na svete.. za to že JE. že ma robí šťastnou, miluje ma aj keď nie som dokonalá a viem byť aj zlá. Aj vy radšej choďte spať. pobozkajte detičky a ďakujte Bohu, že sú tu. Zdravé šťastné, milované a milujúce. 🙂 Dobrú noc
bubulka722
14. okt 2013
@mariuskaa Je pre mňa nestráviteľné ak staviaš proti sebe dva úplné extrémy.
bubulka722
14. okt 2013
@tinushka13 Krásna bodka! Dobrú nocku!
dai
14. okt 2013
@mariuskaa volit vaecsie zlo ci mensie? asi je to o moralnej integrite - kde si kto da pre seba stop, s cim dokaze zit, aku silnu osobnost ma, co si uz sam pred sebou neospravedlni etc. ...
ja tak ako ty rozmyslat nedokazem - ako som pisala, mam diagnozu PCO, dlho som zila s vedomim ze je velka pravdepodobnost ze vlastne deti mat nebudem - moj muz o tom vedel, cize u nas prebiehali dlhe uvahy, dlhe rozhovory - moznost adopcie bola velmi realna a pre nas to bola volba dobra - nie rozhodovanie medzi vaecsim a mensim zlom😞 nikde nepisem ktora cesta je lahsia a velmi obdivujem zeny ktore sa na adopciu dali - nie na nejake profesionalne materstvo, ale realne davanie lasky a prijatie

Začni písať odpoveď...

Odošli