Náhradná mamička - skúsenosti s vynosením dieťatka

al
13. okt 2013

Ahojte všetky mamičky aj nemamičky🙂 Budem veľmi rada, ak sa podelí so mnou o skúsenosti nejaká mamička, ktorá pomohla inej žienke pri vynosení dieťatka. Teda "požičala" - ak sa to dá tak povedať, svoju maternicu žienke, ktorá nemože otehotnieť, alebo má iné problémy. Alebo ak sa niekto na niečo podobné chystá, alebo má už takú skúsenosť, či už to je mamička, ktorá takto pomohla alebo žienka, ktorej sa podarila táto, u nás veľmi obtiažna vec. Budem vďačná za akýkoľvek príspevok, radu, pomoc...Ďakujem. Al

charlie1980
13. okt 2013

Necitlive pre mna je, ked si niekto hlada "rodicku" ako Objekt. To je pre mna necitlive.

macko_usko222
13. okt 2013

@charlie1980 ale prosim ta ako ze nevedela rozlucit?vacsina takychto matiek si chce prilepsit financne a vie do coho ide.Ona nebude biologickou matkou od prvej sekundy.Vsak urcite nebude nekompletna Aby takuto.informaciu nevedela spracovat.A je ak vela takychto nahradnych maminiek,ktore vynosia dietko vs nezistnym umyslom,ale to by si si musela nastudovat ze co svete je takato vec uz celkom bezna.Keby bolo keby..no aj y si uprednostnila mat vlastne ako adoptovane.Tak predo asi ah sent napr.bez maternice tuzia mat vlastne,chapes?a tu ta moznost uz je,tak preco ich za to odsudzovat?Myslim ze tusba po vlastnom dietatku je prirodzena

charlie1980
13. okt 2013

A prave to je ta moralka, o ktorej pisem. Za ziadne peniaze na tomto svete by som na Nic Take nepristupila. Nemohla by som 9 mesiacov nosit dieta a potom ho len tak posunut dalej. A ani naopak, nikdy by som to nedokazala nejakej zene urobit, aby mi vynasala dieta, zlozim obalku a zoberiem si ho ako nejaky balik postou doruceny. Tot moj nazor !

bea13
13. okt 2013

myslim ze tento rok na CT1 isiel o tomto dokument, skus pozriet v ich archive - bolo tam napr. to, ako sa to da legalne obist, ak si dobre pamatam tak tak nejako, ze nahradna matka normlane porodi a ako otca do rodneho listu uvedie muza z paru, ktore dietatko chce, po nejakom case sa ho oficialne vzda, takze je sudom zverene do vychovy otca z rodneho listu a po nejakom case si ho legalne jeho manzelka osvoji.... samozrejme z nahradnou matkou je o tom spisana nejaka zmluva, ale to nikto priamo nepovie... myslim ze touto cestou by sa dalo ist i na SK, ale je to zdlhavy proces a bilogicka matka si to moze rozmysliet, preto ta zmluva v pozadi,a le vzdy je to risk

charlie1980
13. okt 2013

Ach, a k tomu nastudovani, co sa deje vo svete...zijeme uz 6.rok vo Svajciarsku, kus sveta sme uz pochodili. Ale s takymto sa clovek Fakt len v Amerike moze stretnut !

bea13
13. okt 2013

@charlie1980 neviem preco sa nemozes alebo vobec nechces trochu vcitit do zien, ktore nemozu mat dieta a chcu vlastne....nehovorim, ze je to normalne, alebo uplne moralne, ale je vela zien, ktore dieta v zivote vobec nechcu a pritom fyzicky ich mat mozu a i ked ich mozno zenie len vidina penazi, preco nedat takymto parom sancu na vlastnu rodinu

charlie1980
13. okt 2013

@bea13 Ano, mas pravdu...mozno by som aj chcela, ale nemozem. Pre mna existuju proste hranice, ze ktorymi je uz len "no go" Tak isto ako odsudzujem interupciu. Aj ta je pre mna za hranicou moralky. Asi som nejaka nemoderna. A ano, peniaze tocia svetom, to je fakt...ovsem, pre mna taka hodnota neexistuje, Dieta je dar a nie vec, ktoru si kupis. Napriek tomu sa to robi, ano, ale je mi z toho zle.

al
autor
13. okt 2013

@bea13 Beatka, si velmi zlata🙂 Nevies mi presne povedat, ktory mesiac to na CT1 vysielali (aspon priblizne)? Som vdacna za vsetky taketo informacie, ktore mi aspon kusok vleju nadej do duse🙂

bea13
13. okt 2013

@al prepac, ale to si skutocne nepamatam, mam ale dojem ze to boli Reporteri, tak tam skus prezriet archiv prip. skus cez vyhladavanie alebo im skus napisat

deniseee
13. okt 2013

@al Tu mas jeden clanok: http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/205714-... nie je to ktovie ako vela informacii, ale aspon nieco

lydkab
13. okt 2013

@charlie1980 Prepáč, ale trochu ma nahnevala tvoja reakcia...nikdy netreba odsudzovať činy iných...lebo nežijeme ich život a nevieme čo cítia. Aj my by sme si chceli adoptovať dieťatko bez ohľadu na to či budeme, alebo nebudeme mať svoje deti. Jednoducho dať šancu na život aspoň 1 dieťaťu....ale úprimne. Ak by som nemohla dieťatko donosiť, alebo otehotnieť, určite by som túto možnosť vynosenia nášho dieťatka inou ženou využila. Boli by to gény nielen moje, ale aj manželové a žijeme len raz. Chcela by som sa určite starať o vlastné dieťa. Niekedy treba len trochu zvážiť slová, všetko sa dá aj inak povedať, nie len tak tvrdo...

macko_usko222
13. okt 2013

@charlie1980 nechapem preco podla teba ma pravo na vlastne dieta len zena s maternicou?ked uz takto to mam nazvat..Tuzba po vlastnom je silna,tak aj preto si si Ty neadoptovala,ale cakas vlastne.Nemyslim,ze si tuzila mat cudzie..Myslim,ze tie zeny co takto vynosia babetko,väčšinou uz svoje maju a preto chapu tuto tuzbu po vlastnom.Nemyslim ze je to len studeny obchod ako to Ty opisujes.Nikdo zo.sucastnenych to tak nevnima,dieta je Dar.. ,.

al
autor
13. okt 2013

@deniseee Tak toto je skvelyyyy clanok...dufala som, ze sa tu v tomto duchu nieco objavi🙂 Dakujem za link na tieto spravy a je to pre mna velmi vela🙂 Ani som nedufala, ze sa mi naskytne tolko nadejnych slovicok, ktore som si tu dnes nasla a tato spravicka od teba je jednou z nich🙂 Vrea vdaka...

charlie1980
13. okt 2013

@lydkab Prepac, ale ma to tak nahnevalo...ver tomu, ze ani ja som neotehotnela len tak na jeden sup, dost som si toho preskakala, preplakala, musela som zmenit vsetko od zakladov, vratane partnera, s ktorym som nemohla otehotniet. Ale to je uz ina tema a na dlhe rozpravanie... no nikdy by som nevolila takuto cestu, to urcite nie...radsej by som si dieta adoptovala, skutocne ! To dieta, ktore mam na fotkach, nie je moje, je muzove, zvolila som tuto cestu, ze ked sa nam nepodari, tak budeme mat aspon ju. A podarilo sa...Preto velmi dobre viem, o com pisem...ani za tu cenu, ze by som nemala vlastne, by som na to nepristupila. Ak som sa tvrdo vyjadrila, ospravedlnujem sa.

al
autor
13. okt 2013

@warholette Dakujem a prestudujem🙂 Na tu anglictinu budem potrebova trosku dlhsi cas, ale vrela vdaka za akykolvek napomocny prispevok🙂

cecil36
13. okt 2013

@charlie1980 no schvalne kolko je v detskych domovoch prave volnych "bielych" deti do jedneho roka? Tuzba mat vlastne dieta a adpotovat ci cudzie su dve rozdielne veci. Na adpociu sa das vtedy, ked to tak citis, ked chces pomoct, nie je to nahrada za to, ze nemozes mat vlastne dieta. Hlboko si vazim maminy, ktore si dietatko adoptovali. Nesud, ked si nezazila....
@al bohuzial neviem poradit, ale tiez by som sa obratila na Reprofit, svojho casu mali na stranke nieco co ta zaujima.

al
autor
13. okt 2013

@cecil36 Vsetky info pomalicky triedim a zozbieravam a urcite prestudujem a skusim kazdu moznost, ktoru mi tu zienky poskytli. Urcite sa pokukam aj po moznostiach v spominanom institute Reprofit. Dakujem🙂

tortelinka
13. okt 2013

@cecil36 nesúhlasím s tým, že adopcia je nejaká "náhrada"....znie to z tvojho príspevku ako posledná možnosť, ale to takto všeobecne nefunguje a máš pravdu, že biele deti do roka veľmi v DD nie sú, ale práve preto je taký dlhý poradovník, kde čakajú rodičia práve na takéto deti

kveta
13. okt 2013

@charlie1980 Takze Ty tu posielas zeny adoptovat deti a sama si radsej poslala neplodneho partnera do pekla nez by si zvolila adopciu? Si vtipna..

lydkab
13. okt 2013

@charlie1980 V pohode, viem že si to tak nemyslela...vieš, ono slová sú tvrdá zbraň...možno v tej situácii človeka ešte viac priklincujú, do nikoho nevidíme. Veď ako by to vyzeralo, keby sme boli všetci rovnakí, s rovnakými názormi a pod.? 🙂 Tiež som napr.proti interupcii. Ale poviem ti aj u mňa je túžba po vlastnom dieťatku tak silná, že ruku do ohňa by som za seba nedala...chcela by som mať dieťa ktoré má moje a manželové gény...a čo sa týka adopcie, vedela by som písať a písať a písať....treba zažiť. Na Slovensku je veľa vecí slušne povedané na hlavu....

lydkab
13. okt 2013

@charlie1980 a ešte k tomu otehotneniu....Charlie, neviem, možno by si mala iné pocity, keby si vedela, že neplodná si ty, nie manžel....naozaj človek v živote prechádza takými situáciami....a tak ťažko sa mu rozhoduje...tiež som si x krát myslela, že by som v danej situácii reagoval tak, alebo onak.....a nič to pravda....🙂

charlie1980
13. okt 2013

@kveta Nie, bol to on, kto to psychicky nezvladol, nie ja. U mna je vsetko v najlepsom poriadku.

cecil36
13. okt 2013

@tortelinka nerozumiem, napisala som, ze adpocia nie je nahrada a ani to nie je ziadna posledna moznost. Adpotovat si dieta a tuzba po vlastnom su dve rozdielne veci.

macko_usko222
13. okt 2013

BTW spomina sa adopcia..a ze na deti je poradovnik..aj to zavana obchodom (: ked uz sa tu vynosenie baba inou zenou nazvalo chladny obchod..tak co potom adopcia kde sa na deti caka a poväčšinou chcu len tie do roka a nie tmave.. potencionalny rodicia si ho pridu okukat..ako zvieratko a este ho aj vratit mozu..

kalifa28
13. okt 2013

niekto asi veeeeelmi fičí na tom, že ked PORODI dieta, automaticky sa stava nejakou superženou, ale preboha ved to je LEN porod!!!! rodičom sa človek nestane tým, že porodí... ale to všetko po tom z človek robí rodiča... žial, komu neni zhora dané v apatieke nekupi :(

lydkab
13. okt 2013

@macko_usko222 ani neviete koľké deti zo SVK končia v náhradných rodinách v zahraničí...a plne s tebou vo všetkom súhlasim...

charlie1980
13. okt 2013

Ach tak ! Len porod ! Tak mi uz predaj tvoje dieta, ved bude druhy porod...ved co na tom. Nikto netvrdi, ze porod robi zo zeny aj dobru matku, o tom vobec nepochybujem ! Je to len zaciatok.

tortelinka
13. okt 2013

@macko_usko222 ako si myslela, že rodičia si okukujú dieťa ako zvieratko?to si ho majú vybrať po telefóne či ako?no a vek do roka, biele....nie je to vždy tak, ale samozrejme, ťažšie si adoptuješ napr puberťáka...to je už na rozhodnutí, kto si na čo trúfa. A aká korupcia v poradovníku? nejako nerozumiem

zeleny_cajik
13. okt 2013

@charlie1980 mas samozrejme pravo na svoj nazor, ale s ohladom na to, ze sa tato tema tyka zien, ktore zazivaju dost nelahku situaciu a ich skusenost je absolutne neprenosna, je uplne nevhodne vyjadrovat sa "ja by som keby som" a vobec komunikovat svoj nazor takymto necitlivym a urazlivym sposobom. Vlastne si svojimi prispevkami uplne od temy, zakladatelka tu hlada vecne info, prakticke rady a skusenosti, neriesi moralnu dilemu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre