Náhradná mamička - skúsenosti s vynosením dieťatka

al
13. okt 2013

Ahojte všetky mamičky aj nemamičky🙂 Budem veľmi rada, ak sa podelí so mnou o skúsenosti nejaká mamička, ktorá pomohla inej žienke pri vynosení dieťatka. Teda "požičala" - ak sa to dá tak povedať, svoju maternicu žienke, ktorá nemože otehotnieť, alebo má iné problémy. Alebo ak sa niekto na niečo podobné chystá, alebo má už takú skúsenosť, či už to je mamička, ktorá takto pomohla alebo žienka, ktorej sa podarila táto, u nás veľmi obtiažna vec. Budem vďačná za akýkoľvek príspevok, radu, pomoc...Ďakujem. Al

namornicka
13. okt 2013

Neviem, či je toto na Slovensku legálne, ale bola tu raz diskusia kde písala mamička, ktorá si dala vynosiť dieťa v USA, tam je to legálne. Akurát musela za ňou cestovať a potom si samozrejme to dieťatko priviesť na Slovensko.

lulu_lu
13. okt 2013

u nas to nie je povolene :(

aristka
13. okt 2013

na slovensku to nie je legislatívne povolené....

al
autor
13. okt 2013

Áno, je veľmi smutné, že to je možné v jednej krajine a v druhej nie☹ Ale neviete náhodou o prípadoch, keď aj napriek takýmto legislatívnym zákonom sa s tým dalo niečo robiť? Ďakujem.

al
autor
13. okt 2013

@namornicka Ahoj🙂Ďakujem za Váš príspevok a spýtam sa, či by ste si nespomenuli, kde by som diskusiu našla. Al

kveta
13. okt 2013

@al To je skor otazka na pravnika. A otazka, ci to nemozes urobit v Cechach.

al
autor
13. okt 2013

@sendy1977 Jeeej, tak ak by to bolo možné v Čechách, tak to je pre mňa novinka a veľmi, veľmi pozitívna🙂 Sendy, ďakujem za link, podrobne si to preštudujem. Normálne si mi vyčarila úsmev na tvári🙂

lulu_lu
13. okt 2013

ano v CR sa to moze 🙂

sendy1977
13. okt 2013

@al určite si prečítaj celú diskusiu, lebo ja som ju čítala iba na rýchlo, a čo si pamätám tak ani v CR, to nie je legálne, ale oni majú nieakú dieru v zákone ktorú vedia právnici využiť.

al
autor
13. okt 2013

@lulu_lu Lulu, moze? Vies mi v tomto viecej poradit? Budem ti vdacna za akukolvek informaciu🙂 Budem cakat na internej poste...vdaka🙂

rachel36a
13. okt 2013

@al v ČR ja to možné, ale len v indikovaných prípadoch ked žena nemá maternicu, alebo by ju tehotenstvo ohrozilo na živote, tiež to nie je jednoduché, lebo si to nemôže dať urobiť každá ktorá nemôže vynosiť sama dieťatko...je škoda že naša legislatíva to nepovoľuje...

al
autor
13. okt 2013

@sendy1977 Sendy, vdaka za radu🙂 Ak by si nahodou nieco blizsie vedela, tak si velmi rada precitam od teba pismenka🙂Dakujem...a idem velmi podrobne precitat🙂

al
autor
13. okt 2013

@rachel36a Ahoj Rachel🙂 Ako Slovenka s popisanym problemom, ktory si uviedla vo svojej spravicke, vies mi povedat, co vsetko to nahradne materstvo obnasa?

rachel36a
13. okt 2013

@al ja viem len tie základné informácie, ale je to tak veľmi drahé že som sa o dalšie info nezaujímala a čakám na osvojenie...najlepšie je informovať sa u nejakého právnika z čiech ktorý sa zaoberá rodinným právom a osvojením... neviem o tom že by bolo možné také to dieťatko potom dostať legislatívne na slovensko, ja mám aj české občianstvo tak by sa to dalo ale ako hovorím nemôžem si to dovoliť finančne... nejaké informácie by ti dali na klinikách asistovanej reprodukcie, napr, Reprofit Brno, na svojich stránkach majú niečo aj o tejto možnosti...

al
autor
13. okt 2013

@rachel36a Velmi ti dakujem za tuto informaciu Rachel. Ako sa vravi, topiaci sa aj slamky chyta a kazda rada je nad zlato. Pokusim sa nieco prezistit aj v tych dalsich moznostiach, co si mi popisala🙂 Dakujem este raz🙂

rachel36a
13. okt 2013

@al nemáš za čo... ja by som už bola schopná aj zúfalých činov, tak viem ako sa cítiš.. ja mám dokonca známu čo by mi bez odplaty miminko vynosila, ale škoda že to u nás nejde... veľa šťastia, a ked sa dozvieš nejaké info daj vedieť...

al
autor
13. okt 2013

@rachel36a Jeeeej Rachel, tak ty mas takyto obrovsky + (nahradnu mamicku) k vynoseniu diatatka?🙂 To je uuuzasne🙂 Viem, ze to asi nie je vela platne, kedze zakony su proti nam, ale je to aspon nejaka nadej🙂 Aspon malinky krocik k snu...budem ti drzat prsty, aby sa to posunulo dalej...akokolvek, no nevzdavaj to🙂 Skus aj nemozne...velmi ti budem drzat prsty, aby to vyslo. Ak sa ja nieco dozviem, tak sem dozaista dam vediet. Krasny den 🙂

zigzag
13. okt 2013

@al haha, ze pozicat maternicu, :D nesranduj, a odrodis to ty? ked iba maternicu chces poziciat ? fakt uz niektorym zenuskam hrabe :D tehotenstvo a aj porod je fyzicky narocny, a este dieta bude s "nahradnou maternicou" prepojene este dlho po porode, a aj ked ju poporode dostanes hned, bude mat pocit odmietnutia od "maternice" pretoze to bolo vsetko co doteraz babo poznalo, fakt super napad

charlie1980
13. okt 2013

Podla mna je to vrcholne nemoralne nad takym co i len premyslat ! A to ani nejak veriaca niesom ! Ku vsetkej cti k zenam, ktore nevedia prip. nemozu vyniest dieta. Kolko je deti v domovoch, ktorym treba dat sancu, a to nielen romskych ! Radsej uvazuj o tom. Juj, ma to nahnevalo a som rada, ze to na SK nie je povolene.

kveta
13. okt 2013

@charlie1980 Chod si dieta adoptovat Ty, ked to povazujes za vhodne.

charlie1980
13. okt 2013

No tomu ver, ze by som tak aj urobila.

macko_usko222
13. okt 2013

@charlie1980 Inak by si rozmyslala keby si Ty nemohla.A preco si si Ty teda neadoptovala ale mas svoje?ved detske domovy praskaju..Nesud,lebo budes sudena Ty

charlie1980
13. okt 2013

No prave pretoze mam svoje. Keby nebola Ina moznost, urcite by som si adoptovala. Som zvedava, aka asocialna zena len tak vynosi niekomu dieta. Pretoze ziadna normalna na take nepristupi.

kveta
13. okt 2013

@charlie1980 Tak preco cakas vlastne dieta a o adopcii tu len teoretizujes?

kveta
13. okt 2013

@charlie1980 Ja napriklad pre moju choru sesternicu ak by to chcela. Zo sucitu, lebo viem ake je to nemoct mat deti.

charlie1980
13. okt 2013

Lebo by to bola moznost ako druhorada. Keby som to svoje nemohla mat. Tak preto.

deniseee
13. okt 2013

@al obrat sa na ceskych pravnikov a ceske centra asistovanej reprodukcie. Oni pomahaju zenam, ktore nemozu mat svoje deti sami. Viem o mamke, ktora ale s peniazkami nema problemy, a ona si dala vynosit v Amerike, v tom najdrahsom state, co to povoluje u nich (lebo nie kazdy zo statov v Amerike ma toto pravo take)... ale ona sa o tom nesiri, ze ma dieta vynosene inou zenou, takze ti nepoviem, kto to je, lebo ona si to nepraje, aby to ludia vedeli... asi preto, kolko odsudenia je tu na Slovensku, obzvlast od zien, ktore nemaju problem mat deti a ktore si tie problemy ani nevedia predstavit.

charlie1980
13. okt 2013

Neviem, ci by si sa s tym dietatom vedela rozlucit, Kveta, lebo ja napr.nie.

kalifa28
13. okt 2013

Ano, niektorým tu už fakt hrabe, menovite zigzag a charlie... necitlivé, zatrpknuté, zlé ženy 😢
smutné, ale aj také existuju.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre