Náhradná mamička - skúsenosti s vynosením dieťatka

al
13. okt 2013

Ahojte všetky mamičky aj nemamičky🙂 Budem veľmi rada, ak sa podelí so mnou o skúsenosti nejaká mamička, ktorá pomohla inej žienke pri vynosení dieťatka. Teda "požičala" - ak sa to dá tak povedať, svoju maternicu žienke, ktorá nemože otehotnieť, alebo má iné problémy. Alebo ak sa niekto na niečo podobné chystá, alebo má už takú skúsenosť, či už to je mamička, ktorá takto pomohla alebo žienka, ktorej sa podarila táto, u nás veľmi obtiažna vec. Budem vďačná za akýkoľvek príspevok, radu, pomoc...Ďakujem. Al

irriss
13. okt 2013

@fidka79
Kdybych nemela deti?
A vis o tom, ze ZIVOT neni jen o detech?
Vis o tom, ze kdybych mela zkusenosti, ktere mam, zrejme bych deti ani nemela a ani nechtela?
Vis, ze jsou zeny, ktere si mysli, ze prave proto, ze maji deti, ze jsou/byly sobci?
Ale tomu zase neporozumis TY.. 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubulka722
13. okt 2013

@fidka79 Obe sme boli v rovnakej situácii v rovnakom čase, trpeli sme rovnako. Ľudí spájajú rovnaké problémy a my sme ich zdieľali spoločne. Keď sa to mne podarilo, ona sa tešila akoby otehotnela ona. Priala mi to a to je prejav naozajstnej lásky o ktorej nemáš ani potuchy. Moje dieťa je aj jej dieťa, má ju ako mamu, ľúbi ju a vyhľadáva ju. Ona je s ním kedy sa dá. Toto je prejav ozajstnej lásky, nie oddeliť dieťa a dať ho inému, podľa nejakej dohody. Kým nedopraješ, nebude ti dopriate. Ja som pochopila veľa vecí a práve životné problémy ma posunuli k pohľadu na život aký mám.

irriss
13. okt 2013

@fidka79 Myslim si, ze neustale prekrucujes a mluvis o ostatnich jako o chorych..ale kdo se tu CHORE chova jsi TY.. 😒
Myslim si, ze jsi posedla zlobou...PREKRUCUJES a ja nejsem schopna Tve radky BEZ carek a smyslu rozmotavat.. ☹ i kdyz se snazim!!!Tve radky se tu rozplyvaji od zavisti k hnevu..a k recem mimo zdravy rozum..Davas do pusy , ktera neni Tva hrisne a nesmysle slova, mas predstavy, ktere ztotoznujes s myslenkami druhych..
Myslim si, ze jsi nestastna, nejsi zla...ale chovas se tak..
😔
p.s. Vubec nechapu o co Ti jde..deti mas...chces vynosit druhym? Vynos...!!Vsak my Ti nebranime!!! 🤐

irriss
13. okt 2013

@fidka79 Mozna Ti tak pripadam, ale to Te jeste neopravnuje abys urazela a kopala....
Mozna Ti pripominam Tvoji mamu, kterou nerada poslouchas a pritom vis a casem pochopis , ze ma casto pravdu... 😉

katka0905
13. okt 2013

@maca_p to je velmi odvazne tvrdenie, ze NORMALNY clovek by to urobil. Asi by som mala k tebe chodit na doucovanie o normalnych ludoch. Vzdy som si myslela o sebe, ze som, ako pises - clovek nezatazeny predsudkami, nabozenstvom, cirvou, vierou (citujem ta), a nedovolila by som si o niekom povedat, ze je nenormalny len preto, ze odmieta moznost nahradneho rodicovstva. Myslim si, ze pravdu ma jedna aj druha strana. Je to sice proti prirode, ale ked s tym suhlasi biomatka, tak nevidim problem. Myslim si ale, ze ta biomatka by aj kratko po porode mala mat moznost zmenit nazor a dieta si nechat.

bubulka722
13. okt 2013

@irriss Možno ju jej postoj raz privedie cez životné úskalia k inému názoru.
@fidka79 Nemám v úmysle urážať ťa, to aj napriek tvojmu úsiliu odo mňa nečakaj. Možno sa raz zastavíš, vrátiš sa v myšlienkach späť a pochopíš. Ak nie, tak je to len škoda.

irriss
13. okt 2013

@bubulka722
Dobrou noc!!! Tady dnes vecer "obycejne" vino nestaci.. 😔
I kdyz Konik kope, je v nem neco, co priserne lepi...musim se odlepit "vcas" 🤐

maca_p
13. okt 2013

@katka0905 mala som na mysli asistovanu reprodukciu v prvom rade a druhom nahradne rodicovstvo. ak clovek tuzi po dieta a kvazi si ho dobrovolne odoprie, pretoze je to neprirodny, neprirodzeny sposob pocatia, mne nepride normalny. nabozenstvo je pre mna nieco co je az dlho dlho dlho po mne. najskor som ja, moje predstavy, moje povinnosti, moje radosti, moje tuzby.
co sa tyka nahr. rodicovstva, biomatka sa s tym mala vysporiadat skor, nez sla do toho biznisu.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubulka722
13. okt 2013

@irriss Nasledujem ťa, dobrú nocku!
@fidka79 Ty chápeš všetkých a všetko, všade bola a všetko videla. Ja sa držím pri zemi a mnohé veci nechápem. Stále sa pýtam a skutočnú pravdu stále hľadám. Tá je ale oveľa viac ako som ja a moje potreby a túžby. 😉 Dobrú noc!

lydkab
13. okt 2013

@charlie1980 Nemusíš nikomu nič vysvetľovať, je to tvoja vec...Vy viete čo medzi Vami bolo...kašli na to 🙂

bubulka722
13. okt 2013

@fidka79 Pozri vždy lepšie ak dá dieťaťu život ako by išla na potrat. Ja ju obdivujem, zvolila si práve tú ťažšiu ale hodnotnejšiu cestu.

charlie1980
13. okt 2013

@fidka79 Ale ved citaj pozorne. Ved Bubulka doporucuje pre Al schodnejsiu cestu a nie ze by moralne podporovala zakladatelku temy, ktora sa chce vzdat dietata. Asi je uz Fakt neskoro.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zigzag
13. okt 2013

@kalifa28 ja nemam byt preco zatrpknuta, sa spametajte zenusky, nie vsetko je na predaj a dieta nie je modny doplnok, fakt dajte naklonovat a vynosit ,ked chcete, aj tak je to umele a neprirodzene... chudak deti,,,, teda vytvory genoveho inzinierstva, to je presnejsie, s pomrazenymi embrionalnymi surodencami v marazakoch, ako a to nie je vlastne potrat,ked ich niaka nahradna maternca nevynosi?? ale to je moralne, hahaha

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zigzag
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zigzag
13. okt 2013

@fidka79 normalne by to bolo,keby k tomu doslo normalne, takto je to umele oplodnenie, a ma to od pocatia daleko,,,, chyba tam taka drobnost ako laska, neha, a podobne nepodstatne zalezitosti... ale jasne vysledok je ten isty, teda skoro,,,, 😅

warholette
14. okt 2013

@zigzag aky to ma zmysel pisat na stranke, kde valna vacsina podstupuje umele oplodnenie? citis sa teraz lepsie, ked si kopnes do ludi, ktori maju v zivote mozno menej stastia ako ty?

tova
14. okt 2013

minule som citala o zenach v usa ktore maju muzov vojakov, oni takto vynosia niekomu za poplatok deti a pouzivaju na porod a teho. svoju statnu poistku, takzo bio to vyjde menej. v usa je vela agentur a ivf center kde to ponukaju. Pre tie co sa im to nepaci aky mate nazor na transplantaciu organov? ak by ste potrebovali oblicku , nevadilo by vam ze si ju niekto v tele vynosil? Nevadilo by vam keby sa vam dieta narodio v 6 mes. a dasie 3 mesiace by vyvijal dieta inkubator namiesto vasej maternice?

@charlie1980 vela zien z kompletnej rodiny vynosi deti inej zene, su aj take ze to nerobia koli peniazom ale chcu velmi niekomu pomoct, napr svoje dieta/deti ma cez ivf a niekomu chce pomoct, alebo niektore zeny sa citia dobre ked su tehotne ale svoje deti uz viac nechce tak vynosi niekomu inemu. V usa je vea takychto zien a bio rodicia si mozu dokonca z kataoga vybrat zenu ktora by im dieta vynosila.

junova
14. okt 2013

tie ktore tu pisete, ze aj deti vynosene vlastnymi rodicmi su casto tyrane a je im lepsie u nahradnych rodicoch, je to pravda. A je mi luto tychto deti. ale nechapem preco to tu spominate. Tieto deti su vecsinou v detskych domovoch. Nie su to deti vynosene nahradnymi matkami. Cize miesate jablka s hruskami. Aj tak dieta po narodeni povazuje nahradnu matku za svoju a zaziva odmietnutie. Ale neodsudzujem, neviem co by som urobila ja nemat vlastne deti. Viac odcudzujem potrat ako toto. aspon dieta dostane sancu zit.

little_miracle
14. okt 2013

@charlie1980 tebe sa to fakt velmi lahko "hodnoti" ked uz mozno teraz drzis v naruci svoje dietatko. Ak si myslis ze adopcia je riesenie - a velmi jednoduche a moralne, nech sa paci - dokaz nam svoje hrdinstvo a popri vlastnom dietati si nejake to chudatko z domova adoptuj TY 😠

cecil36
14. okt 2013

@zigzag z tvojich prispevkov mi je na vracanie. Ziadny cit, ziadna empatia, ludskost, len kopanie si do nestastnych ludi. Vazne ta to robi stastnou?

macko_usko222
14. okt 2013

Boze baby uz si uvedomnte, ze nezijeme v dobre kamennej a ze je tu proste pokrok vo vede,technike,medicine!!! Preco taku moznost nevyuzit ked sa poskytuje? Aj ja by som uprednostnila vynosenie vlastneho potomka ako zobrala z domova cudzie.Zial moja tuzba po vlastnom je silnejsia,je prirodzena.A po tom vlastnom by som este rozmyslala nad adopciou..Nechapem tie moralistky,co tu pisali.. povacsinou tehotnych,cakajucich vlastne dieta,alebo ho uz realne maju, radiacich zenam v bolesti po tuzbe mat to vlastne,aby zvolili adopciu.Prosim mile nastavajuce maminky,detske domovy praskaju..zoberte si aj 2,preco ste uvazovali nad vlastnym teda?Podte nam prikladom,smelo do toho!
Ano veda ide stale dopredu a to ste nevedeli?
co bolo vcera nemozne,je dnes moznym.Zial to nezastavite.A co to zmrazene dieta nie je dietatom?To by ma aj huba bolela za taketo moralizovanie..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre