Náhradná mamička - skúsenosti s vynosením dieťatka

al
13. okt 2013

Ahojte všetky mamičky aj nemamičky🙂 Budem veľmi rada, ak sa podelí so mnou o skúsenosti nejaká mamička, ktorá pomohla inej žienke pri vynosení dieťatka. Teda "požičala" - ak sa to dá tak povedať, svoju maternicu žienke, ktorá nemože otehotnieť, alebo má iné problémy. Alebo ak sa niekto na niečo podobné chystá, alebo má už takú skúsenosť, či už to je mamička, ktorá takto pomohla alebo žienka, ktorej sa podarila táto, u nás veľmi obtiažna vec. Budem vďačná za akýkoľvek príspevok, radu, pomoc...Ďakujem. Al

lucinkab
14. okt 2013

@charlie1980 skús si ty prejst procesom adopcie...vkuse si v poradovniku....nie je to ze prides a mas dieta....su to roky...a inak su tam najme romske deti...a ja by som romske nechcela.... lebo tie geny v nom zakotvene uz nezmenis.... tak nesud, ked nemas adoptovane alebo vobec netusis (co podla tvojho prispevku je jesne ze netusis) ake tazke je si dieta adoptovat !!!!

benyse
14. okt 2013

@macko_usko222 dobre, vsak ja sa to snazim pochopit, ale nechapem to, ked niekto az polosialene musi musi a musi mat za kazdu cenu vlastne dieta. vsak to vonave krasne nevinne a najdrahsie babo moze mat takisto aj z detskeho domova. naco za kazdu cenu vlastne, ked su detske domovy plne?

zeleny_cajik
14. okt 2013

Niektoré ženy nemajú maternicu a iným zas chýba srdce. Z môjho pohľadu je dôležitejšie dieťa vlastným príkladom učiť k tolerancii, slušnosti, empatii ako vynosiť ho vo vlastnej maternici.

Nemám slov k niektorým príspevkom, ani nie tak k obsahu, ako forme vyjadrenia. Des.

salamistka
14. okt 2013

mne sa to zdá ako dobrý nápad, ak iná žena porodí dieťa bezdetným manželom, poznám taký prípad z môjho okolia, slovenskím manželom v Čechách sa to podarilo vybaviť, pretože manželka už bola po 8 rokoch a neúpešných umelých oplodneniach v koncoch, narodila sa im dcérka a o pár mesiacov na to bola tehotná aj manželka, ako zázrakom, takže má teraz dve malé deti s rozdielom 3 mesiacov...dcéru od náhradnej mamičky si na Slovensku nemohli zapísať ako svoje, tak si ju manžel osvojil, takouto cestou môže byť už navždy ich...teda takto my to aspoň rozprával...nezávidím im, čím všetkým si museli prejsť...podľa mňa náhradné materstvo je dobré aj pre ženy, ktorých síce otehotnejú, ale porodenie vlastného dieťaťa ohrozuje na živote...nepáči sa mi, ak dvaja chlapi nechajú takto vynosiť dieťa, to sa mi už zdá proti prírode...

salamistka
14. okt 2013

@benyse absolútne nesúhlasím...prečo ty máš nárok na vlastné dieťa a autorka nie? keby si ty nemala vlastné, tiež urobíš všetko preto, aby si ho mala...je prirodzená túžba žien mať svoje deti, ja každú ženu plne podporujem v tom, aby sa jej to podarilo...

charlie1980
14. okt 2013

Mne pridu slova ako "pozicala maternicu (zakladatelka), alebo "je to LEN porod", alebo "nejedna sa o Moje DNA" , tieto slova mi pridu ako des. Nevedela som, zena si pestuje vztah na zaklade jej DNA vajicka a muzovej DNA spermie. Myslela som, ze vztah k dietatu rastie rastom v maternici. Ved preboha, to dieta sa hybe, so mnou budi, so mnou zaspava, ma svoj rezim a Charakter uz v maternici a niekto ho da len tak nezistne prec ? Co je na tom nezistne ?

macko_usko222
14. okt 2013

@charlie1980 niekomu rastie v hlave a niekomu v maternici,kde je rozdiel?.Oni otec dietata nedokaze vynosit dieta a je jeho rodicom! Ty nevies pochopit jednu zakladnu vec, ze to dieta v tej nahradnej matke nie je jej.Ona tuto info spracuvava od prvej sekundy a vie do coho ide,vie o co ide,pe co to robi, pre koho to robi..Mne prides ako zablokovana,pises si stale to iste..ale otvor si oci,nedivaj sa len pred seba,lebo vsade okolo je tiez svet ..no ale ci to pochopis ty.

benyse
14. okt 2013

@salamistka ja sa to snazim pochopit. nechapem to preto, lebo viem, ze ak by som nemala vlastne deti, tak by som nemala ziadne. proste ked to nejde, nejde to, je to uz raz tak, nebudem to znasilnovat. no nic, kazdy si je strojcom vlastneho osudu. osobne si myslim, ze hocico, na co je clovek chorobne namotany, ci ked sa jeho zivot sustredi len a len na jednu vec, tak asi nie je velmi zdrave, ani na ten vztah, ani pre toho cloveka. existuju aj ine veci, ako deti, aj taki ludia, co nemaju deti, su plnohodnotni a rovnocenni a ziju kvalitnym zivotom. ale ako hovorim, kazdy za seba, ja nikoho neodsudzujem, len to nechapem.

tortelinka
14. okt 2013

@lydkab myslim ze mam nastudovane dost, jedno adopca mame doma, druhe cakame.....takze informacii mam naozaj dost 😉

charlie1980
14. okt 2013

@benyse Tak, tak. Za kazdu cenu. Nie kazdemu je sudene byt matkou, tak ako nie kazdemu je sudene byt pravnikom alebo letcom. Tak ako nie kazdemu je sudene byt stihlym alebo peknym. Priroda si zariaduje sama.

emka9
14. okt 2013

@al Ahoj, citala som len uvod tvojho prispevku a viem, ze v CR to robia, moja znama nema maternicu, ma len 1 vajecnik a sla za tym ... nemyslim si, ze by to v CR bolo nelegalne ... drzim Ti silno prsty 😉

lydkab
14. okt 2013

@tortelinka Tak to ti gratulujem a držím palce....lebo ja mám pocit že získať biele dieťa do roka je priam nemožné...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irriss
14. okt 2013

Nejak prestavam chapat ....
Na jedne strane SILNY BOJ o prosazeni "alternativy vynosit dite" a na druhe strane diskrimance barvy pleti...
Bojite se DNA romskeho ditete? A co takhle DNA bileho vraha v desatem kolene matky, ktera se nabidne Vase dite vynosit?
Dedi se i koktani...POZOR!!
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaach jak nechutne..
a pak ze LASKA nezna mezi...sakra 😠 😠 😠 😠
Byt matkou a cistokrevnou...to se nepodari NIKOMU!!! Cely svet je v urcitych vrstvach spina.....jaaaaaak jsem se ted nastvala.. 😨 😨 😨

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
charlie1980
14. okt 2013

A tak ma napadlo...vsetky zastankyne "pozicanej maternice" Uz davno zakladatelka mohla byt v klude, s vylozenymi nohami...preco sa na to nepodujmete so zistnym umyslom, alebo aj za fin.odmenu, tie ktore uz deticky mate... Chcela by som vediet kolke z vas ste jej to uz teda navrhli.

kveta
14. okt 2013

@charlie1980 Sotva mohla byt v klude, ked ju za to na Slovensku mozu zavriet. A dietatko, ktore by jej niekto vynosil, by bolo dane prvym v poradovniku na adopciu. Cvokhaus Slovensko.

cecil36
14. okt 2013

@charlie1980 preco sa na to nik nepodujal? No, to bude asi tym, ze na Sk to legalne nie je. Nnemyslis, ze preto sa tu ziadna zena nehlasi na vynosenie dietata? Ak teda ak ta zaujima preo ja konkretne nie, tak pre spominany bod A. A ak by bola taka moznost, tak u mna nie pre zdravotne dovody, ktore mi nedovoluju vynosit svoje ani ziadne ine dieta.
@irriss nemyslim, ze je to diskriminacia takýchto detí buducimi rodicmi, preco si nechcu adoptovat cudzie dieta, skor preto, ze romske deti su a) diskriminovane spolocnostou (tazsie uplatnenie v praci, zazeranie na mamu ked ide po ulici s romskym dietatom, mozne rasove utoky na ulici, diskriminacia v skole a v skolke atd. coho sa adoptivna mama prirodzene boji) b) zvycajne su to deti alkoholikov, fetakov npr. riedidla a lacny fet atd. (co moze mat za nasledok neuropsychicke poskodenie dietata) c) v romskych osadach je uz kazdy s kazdym rodina a tym padom vznik castejsich genetickych ochoreni. Samozrejme, aj biele dieta moze mat v rodine napriklad schizofreniu, dokonca aj dieta vlastnych rodicov moze podedit z niektoreho pokolenia hocico. Vzdy je to hop alebo trop 🙂

irriss
14. okt 2013

@cecil36 Cecil, vzdyt se zname uz z Konika dlouho 😉 , vim, jak to myslis, ale kdyz se zena rozhodne pro vynoseni ditete, pro MNE to znamena "posledni alternativa", kdyz uz ostatni svym zpusobem selhaly..Proto mi neprijde primereny k situaci VYBER.

Zkusim Ti priblizit muj pohled:
Rika se, ze jsme tim, co jime..ALE vynosene dite neni NASE, jsme jen nosicem 😅
no a jak je osetrena vec ohledne zdravi a hygieny mamicky a jejiho sexualniho zivota behem tehotenstvi?pardon-noseni? 😉

Ja jsem typ cloveka, ktery by si CIZI odstrikane mleko pro sve dite nevzal - protoze nemuze zkontrolovat hygienu dane darkyne 😉 , a EXTREMNI predstava "oralniho sexu" propujcene nosicky....s MYM ditetem uvnitr je pro mne nesnesitelna.. 😉

irriss
14. okt 2013

@cecil36
jo a jeste k tem "romum"..znaji se jen negativa..ale je to JEDINY NAROD, ktery NIKDY NEVEDL ani nezacal zadnou VALKU..coz neni malo, vzhledem k prisernostem, co umi BILY - "clovek"

irriss
14. okt 2013

@cecil36
chybel mi v predchozim prispevku u teto vety OTAZNIK..

Rika se, ze jsme tim, co jime..ALE vynosene dite neni NASE, jsme jen nosicem 😅 ???????????????
(zvlastni paradox, ze?)

cecil36
14. okt 2013

@irriss ano suhlasim "biely" clovek toho ma dost "na rovasi", ale bohuzial ten tmavy. Ja nesudim cloveka podla pleti, poznam romov, ktori vyucuju na vysokej skole a maju tituly pred menom a za menom pritom su to skveli ludia, poznam romov, co pre 5,50 zabiju cloveka, videla som male romske dieta ako schytilo male maca a celu silou ho vyhodilo za chatrc, rovnako poznam bielych pubertiakov, ktori klamu, tyraju zvierata, ublizuju ludom, poznam bielych dobrych aj zlych, rovnako ako tmavych. Ale chapem, preco si rodicia nechcu adoptovat romske dieta, lebo chcu, kde uz nemozu mat vlastne, mat aspon dieta, ktore nie je od nich az tak odlisne (mentalitou, vzhladom....) Aj ja by som bola radsje, ak by v spolocnosti neexistovali predsudky a romske dieta by bolo take iste ako biele. Ale bohuzial to tak nefunguje.... skoda
K tomu vynoseniu dietatka: Ja by som tiez nezobrala odstriekane mlieko, ak by neslo o zivot ohrozujuci stav mojho dajme tomu nedonoseneho dietata, vtedy za urcitych podmienok, by bola pre mna prednejsia zachrana zivota. Ale to su skor extremne pripady, ked nemas UM, ani vlastne mlieko atd.... Co sa tyka vynosenia babätka, ak su s tym obe strany stotoznene, ok. Ty by si stotoznena nebola, takze v tvojom pripade by to neslo, ale u inej maminky by to mozno nezohralo taku rolu a bola by vdacna za takuto sancu.

tortelinka
14. okt 2013

@lydkab je to samozrejme možné, aj ked treba samozrejme dlho čakať...ja ale mád doma krásnu čokoládku 🙂

al
autor
14. okt 2013

@emka9 Ahojky🙂 Taketo povzbudzujuce slovka v mojej situacii su ako med🙂 Vedela by si mi dat kontakt na tvoju znamu (ak to je teda mozne)? Uz vopred DAKUJEM🙂

emka9
14. okt 2013

@al Dufam, ze sa vsetko okolo Teba poriesi a budes stastna 🙂 nehnevaj sa, ale pre zachovanie anonymity Ti cislo na znamu nedam, ale mozem sa jej opytat kde v CR bola ........ pre nu je to o to tazsie, ze sa na nu sestra vykaslala, nakolko si nasla priatela a pre neho zrusila slub, ktory sestre dala, takze nakoniec nebolo ani vynosenie dietatka, ani sestra, apropo frajer sa s nou po 2 tyzdnoch rozisiel a moja znama bola z toho riadne na dne ...

al
autor
14. okt 2013

@emka9 Budem vdacna za akukolvek informaciu...budem cakat na tvoje pismenka🙂 A dakujem.

mariuskaa
14. okt 2013

@al, nenechaj sa odradit. Tvoja otazka je mozno cudna a velmi rychlo moralizujuca na SK. Ale vo svete je to bezna vec.
@charlie1980 to, ze ty si o tom este nepocula, a je to pre teba novinka neznamena, ze to je nieco zle.
@al
Nahradne surogatne matky za prve musia odrodit vlastne zdrave dieta/deti, vstupne zdravotne, psychologicke testy, podpisovat dokumenty, vstupne interviews, to ze to nie je jej vlastne dieta je kazdemu jasne od zaciatku, ani ze si ho nesmie nechat, (to je samozrejmost) Ved je uplne bezne inej rasy babatko a surogat mamina.
http://www.growinggenerations.com/surrogacy-pro...
ceny: http://www.reproductivepossibilities.com/parent...
ale v USA okolo $25000 v Indii okolo $12000 vela ludi ide do Indie.
Videla som aj dokument o tychto matkach v Indii, je to velmi zaujimave., castokrat odidtu od svojej rodiny na 1 rok, a vratia sa s peniazmi a kupia si dom.
A este pikoska, dovody preco sa niektore zeny rozhodnu pre suroggate su rozne...
a. nemoze vynosit vlastne (s moralizovanim nic spolocne nema)
b. nechce pribrat toto je viac o moralke (toto robia celebrity velmi bezne napr. aj ked neni potvrdene, ze to bol dovod: Sarrah Jessica Parker, Nicole Kidman, Camile Grammer...)
Dalsou vecou je, ze aj matka, ktora nevynosila svoje deti moze ich kojit... pichaju sa hormony na podporu mlieka, a moze si materstvo vychutnat aj sama.
So surrogate ja osobny probelm nemam ziadny. Skor by som neviem ci dokazala darovat vlastne vajicko niekomu. Stale by som si myslela, ze to je moja genetika, a s tym by som mala viac problem ako vynosit dieta rodine, alebo kamoske.

warholette
14. okt 2013

@irriss co ma DNA nahradnej matky spolocne s dietatom, ktore nosi? Prenos DNA z jedneho cloveka na druheho zatial akosi nie je mozny...
inak zabudas, ze v krajinach, kde je nahradne materstvo povolene, je aj zaroven osetrene zakonom. takze ak mas obavy o zivotny styl matky, moze pokojne byvat u teba doma a ty jej zaplatis za to, aby sa spravala podla tvojich predstav. takze si mozes byt ista, ze vsetko bude tak, ako od nej vyzadujes. ziadne take ze si najdes niekde nejaku zenu na ulici a o devat mesiacov ti do ruk vlozi dieta... je tam neustaly kontakt a komunikacia.

warholette
14. okt 2013

@al uplne najjednoduchsi sposob na Slovensku je najst si zenu, ktora vam dieta vynosi. po porode sa dietata vzda v prospech tvojho manzela, zapise ho do rodneho listu a necha ho, nech ziada o starostlivost. ked bude dieta z jej strany volne, mozes ziadat o jeho adopciu. v podstate akoby sa tvoj manzel zacal starat o dieta svojej milenky a ty si si ho neskor adoptovala, s tym, ze je vlastne biologicky tvoje.

dai
14. okt 2013

hm... osobne si myslim ze s touto temou prichadza vela legislativnych ako aj moralnych problemov... nikdy neviete kedy vas matka ktora dieta vynosila nezazaluje a nebude pytat dieta spaet - ako sa sud rozhodne? kto je prednejsi? matka co darovala vajicko,chlap co spermie? zena co vynosila? kto je matka? kazda z nas ktora nosila pod srdcom dieta vie ze tym nosenim sa vytvara aj vztah - kolko je zien ktore deti nechceli, pre akykolvek dovod - mnohokrat preto ze na potrat uz nebol cas - si dieta nechali... a v nich tym nosenim casom sa vybudovala laska - to ze zena od zaciatku vie ze to robi pre peniaze, ze dieta nie je vlastne pravne jej ( v krajinach kde je to nejak legislativne osetrene ) - staci tento fakt, toto vedomie nato, aby sa vypli materske city? aby to co boh dava zenam aby sa zalubili do svojich deti v tomto pripade nefungovalo?
neviem baby -ja osobne vdakabohu deti mam a tento moralny problem som nemusela nikdy realne riesit... fakt je ze mam PCO a hrozilo ze budem neplodna - s muzom sme tuto alternativu preberali a mali v tom jasno - ked sa nezadari a dietatko budeme chciet , budete to riesit adopciou... to ze u nas je zlozita neznamena ze je zlozita aj v zahranici - poznam maminy aj tu na koniku ktore nemaju dieta adoptovane v SR - prave z dovodou vyssie spomenutych - a nie su to ciste biele deticky - ale ich vnutorna tuzba po dietatku a laska ktoru v sebe pestovali stacila nato aby tu nebelobu svojich deti prehliadli a zalubili sa do dietatka ake je, nie svojej predstavy o nom...

zial mam momentalne v svojom okoli 2 pary ktore sa pomalicky rucaju na ich tuzbe po dietatku - nepripustaju moznost adopcie a ich vztach je uz len troska zijuca v nadeji na vlastne dieta☹ toto nikomu neprajem, skor ak v sebe niekto tu lasku ma a chce rozdavat, nech najde moznost ako ju dat - a ak tym zachrani dvoch ( svoj vztah a tuzbu po dietatku a zaroven dietatko ktore nikto nechce a ono tak velmi tuzi po laske ) tak je to o to krajsie a smelsie rozhodnutie hodne cloveka s velkym C.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre