Náhradná mamička - skúsenosti s vynosením dieťatka

Ahojte všetky mamičky aj nemamičky🙂 Budem veľmi rada, ak sa podelí so mnou o skúsenosti nejaká mamička, ktorá pomohla inej žienke pri vynosení dieťatka. Teda "požičala" - ak sa to dá tak povedať, svoju maternicu žienke, ktorá nemože otehotnieť, alebo má iné problémy. Alebo ak sa niekto na niečo podobné chystá, alebo má už takú skúsenosť, či už to je mamička, ktorá takto pomohla alebo žienka, ktorej sa podarila táto, u nás veľmi obtiažna vec. Budem vďačná za akýkoľvek príspevok, radu, pomoc...Ďakujem. Al
havana_frost
14. okt 2013
Nikoho nesúdim. Zaoberala som aj touto problematikou na MZ aj vrámci európskych krajín, vo veľa krajinách je to povolené, u nás nie, mne osobne to zaváňa obchodom s ľuďmi a zdá sa mi prirodzenejšie, že je to zakázané. Určite by to veľa párom pomohlo, ale bohužiaľ, väčšina by z toho robila kšeft. U nás sa ani neuvažuje o zmene.
havana_frost
14. okt 2013
@dai Inak na prvé dve z tvojich otázok legislatíva odpoveď pozná 🙂 Matka je tá, ktorá dieťa porodila (bez ohľadu na genetický materiál). Preto sa u nás nedá adoptovať pred pôrodom. Existuje nezrušiteľné osvojenie, kedy už biologická matka má taký právny vzťah k dieťaťu, ako ktokoľvek z ulice, takže ho nemôže žiadať späť.
warholette
14. okt 2013
@havana_frost technicky to nie je obchod s ludmi, pretoze rodicia necakaju na hocake dieta z ulice, ale na biologicke dieta, ktore patri im. ale chapem co chces povedat, ze by si z toho ludia robili kseft. v zahranici sa prisne preveruje vsetko ohladne nahradnej matky, jej zivot, zdravie, rodinne prostredie, dokonca je jednou z podmienok, ze jej nesmie ist len a len o peniaze, ale aj o to, aby pomohla niekomu inemu. napriklad u nas vsetky agentury, co hladaju nahradne matky, maju podmienku, ze nahradna matka nesmie byt nezamestnana - prilisny hlad po peniazoch nikomu neprospieva.
dai
14. okt 2013
@havana_frost jasne... predpokladam ale ze keby u nas toto povolene bolo tak by aj sudy museli riesit ine precedensy ...
zeleny_cajik
14. okt 2013
@charlie1980 nerozumies. Mne nevadi, ze mas nazor aky mas. Je to tvoje pravo. Ani ja nemam v tejto otazke celkom vyhraneny postoj, pretoze som ju nikdy nemusela riesit, otehotniem uz ked sa potknem o manzelove trenky 😉 ak by to bolo inak, hladala by som tiez sposob, ako byt matkou. Ci by som bola schopna a ochotna uvazovat o NM, to neviem. Tiez v tom vidim velku moralnu dilemu, zdravotne a pravne rizika....Ale ak o tom ina zena realne uvazuje, asi si to uz 100 krat prebrala zo vsetkych stran a ja nemam pravo toto rozhodnutie nijako sudit ci ju zan urazat. Nie je mi po chuti NM ako zivotny styl, ako rozhodnutie z nechuti k tehotenstvu, ale ak je to pre niekoho jedina sanca, ako mat vlastne dieta, tak to respektujem a drzim palce. Nevnucujme ludom adopciu, to tiez nie je lahke rozhodnutie, tiez obnasa mnozstvo problemov a rizik. Nie je to cesta pre kazdeho a najma ak si ju sama nepresla, ak mas sama to stastie, ze mozes mat vlastne dieta, nie je fer vnucovat druhym svoj nazor. A to tak neuctivym a urazlivym sposobom.
dai
14. okt 2013
@warholette neviem ci si zaregistrovala pripad v nemecku prednedavnom, kedy ziadalo dievca ktore vzniklo oplodnenim zo spermie zo spermobanky spoznat svojho otca... napriek zakonom ktore toto zabranuju ziadatelke o dieta, jej ako dcere bolo toto umoznene kedze ako dieta ma pravo poznat svojich rodicov ; dost velky precedens myslim...
v tomto [pripade vznikaju inak aj problemy zdravotne - co ak bude mat nositelka dietata uraz a dieta sa v dosledku toho narodi poskodene - a co ak taketo poskodene dieta bio rodicia odmietnu..... co ak sa bio par pocas tehotenstva rozvedie a dieta obaja odmietnu (dajme tomu ze neplodny je chlap a zena si medzicasom najde plodneho partnera ktory odmieta tuto myslienku ) - kto prevezme zodpovednost za taketo dietatko?
warholette
14. okt 2013
@dai http://www.thehollywoodgossip.com/2013/08/surro...
aj take sa uz stalo, par sa rozviedol a nahradna matka zostala s detmi, dvojickami.
ludia su len ludia a to znamena, ze nic nie je dokonale, v kazdom plane sa vyskynu chyby.
sharlotta
14. okt 2013
@fidka79 @kveta nechodim do kostola 😃 etika nie je o kostole, je to skor filozofia, teologia a katechetika su uplne ine odbory...aj ked veriaca som, no na Boha mam trosku odlisny nazor, ako katolici, resp. "do kostola chodiaci", preto tam chodim len velmi sporadicky. Nikoho neodsudzujem, neposudzujem, len vyjadrujem svoj nazor a konstatujem. Konstatujem, ze je to velmi zlozita a sirsia otazka a neda sa na nu pozerat len cez tuzbu zeny mat vlastne dieta.
@maca_p Nie, neurobila by som to. Kazdy mame inu povahu. Nikdy mojim centralnym a jedinym zmyslom zivota nebolo mat deti. Som vdacna, ze mi tato moznost bola dopriata a svoje deti milujem, no ak by to neslo, nezrutila by som sa. No chapem, ze ak zena od detstva miluje deti a odjakziva po nich tuzi, je schopna vselicoho. To ale neznamena, ze to je aj spravne, aj ked tomu rozumiem. Pre mna bola dolezita kariera, od svojich 13 rokov som vsade vyhlasovala, ze budem diplomatka, ze budem robit medzinarodnu politiku. Aj som to vystudovala, namiesto toho, aby som chodila po vonku s kamosmi som chodila na francuzstinu, doma som sa ucila sama taliancinu, v skole anglictinu a nemcinu. No pochopila som, akej spiny, by som musela byt schopna a co by som so sebou musela nechat robit, aby som v tejto oblasti nieco dosiahla. Vzdala som sa svojej tuzby, svojho sna, v ktorom som zila dlhe dlhe roky a stala som sa obycajnou ucitelkou. Mrzi ma to, obcas zoziera, no aspon sa na seba rano mozem úpozriet do zrkadla.
kveta
14. okt 2013
@sharlotta A preco sa zo svojho vierovyznania a volby povolania vyznavas mne? Mne je jedno, ci chodis do kostola alebo cim si chcela byt..
alautor
14. okt 2013
@mariuskaa To je uzasne, s kade mas taketo a tolko vela info? Mas viac skusenosti v tomto ohlade? Ja by som vsak chcela s tymto "vyjst na svetlo" niekde blizsie. Tym myslim Cechy alebo Slovensko...alebo pripadne Rusko. Pocula som, ze aj tam sa da takto k dietatku prist. No stale mi tu absenduje nejaka reakcia mamicky, ktora toto vsetko prezila a podnikla a postastilo sa jej to. V USA s tym, pokial ma clovek peniazi, nie je problem. Samozrejme, ze peniaze budu chcet vsade, len by som to proste chcela zrealiovat blizsie...inak vrela vdaka za prispevok...prestudujem a urcite pomoze🙂
sharlotta
14. okt 2013
@kveta odpovedala som hromadne...skoda debaty
alautor
14. okt 2013
@warholette Ahoj a dakujem za pismenka🙂 Mas pravdu, ze ked sa to tak vezme, tak by sa dalo aj tymto sposobom. Len tu vystava otazka, ako by to v tomto pripade bolo s umelym oplodnenim, pretoze ja chcem svoje dietatko. Ci by lekari pristalo na takyto ukon...hm.
kveta
14. okt 2013
@sharlotta Nabuduce ma pokojne z hromadnej posty pre dvoch ludi vynechaj. 😉
sharlotta
14. okt 2013
@kveta tebe patrila konkretne ta cast, ze ludi neodsudzujem a doistej miery tochapem...vidim, ze nevies selektovat, nabuduce, ked na teba natrafim v inej diskusii, budem si oamatat, ze sivyzadujes osobitnu reakciu, abysi pochopila, co bolo smerovane tebe.
kveta
14. okt 2013
@sharlotta Hej, ja som tu znama nechapavostou.. Ale aspon sa netvarim ako vsevedko za to, ze som vystudovala ucitelstvo etiky a nepisem ludom, ze kedze v skole sme to preberali, nemalo by sa nahradne materstvo povolit.
sharlotta
14. okt 2013
@kveta nevystudovala som ucitelstvo etiky...
kveta
14. okt 2013
@sharlotta Mna vazne nezaujimas. Prepac.
sharlotta
14. okt 2013
@kveta 😃
zigzag
14. okt 2013
@cecil36 aki nestastni ludia ??? ja tu vydim len sebecke zeny, ktore chcu nieco co mat nemozu,,, tot vse, mne je na vracanie z tem ako je tato, a mnoho dalsich, ako" darujem mrazacivov" a dovod,, lebo ich mam este namrazenych dost a dalsie dieta uz nechcem, a to je ludske???? ze haha, sa zamyslite nad tym co vlastne robite....
zigzag
14. okt 2013
@warholette ja do nikoho nekopem, vyjadrujem svoj nazor, a mi je fuk ci na tomto fore je vatsina co podporuje umele oplodnenie, neznamena to ze je to spravne,,,,
zigzag
14. okt 2013
@fidka79 tak ako pises nic nie je cierno biel, ani umele oplodnenie nie je super eticke, 😉
warholette
14. okt 2013
@zigzag a ty si kto, ked presne vies, co je spravne a co je nespravne, co je eticke a co je neeticke, co je sebecke a co nie? nemyslim si, ze prave tebe prinalezi pravo sudit ostatnych... alebo sa mylim?
zigzag
14. okt 2013
@warholette ja nikoho nesudim, ja na to pravo nemam, ale toto je moj nazor na vec, a na tom sa nic nezmeni, nepaci sa mi to, je to umele a neprirodzene, no fuj, asi tak,,, a nepacia sa mi umele nechty, aj umele vlasy, umele mihalnice, silikony, botox, a tak vsetko co neprirodzene ludskemu telu,,, hej a ockovanie tiez sa mi nepaci, prebijanie usi, ci obriezky, a td,,,,
irriss
14. okt 2013
@al
Tak zrejme jsem nasla odpoved na Tvou otazku.
Mohla bys to vyresit s pomoci devcete na Ukrajine. Pry se poradaji low cost zajezdy prave za timto ucelem pro pary, ktere se takto rozhodnou "dostat k diteti"
Na zdejsim uzemi Italie existuje PRY turistika propujceni maternice....jedna se o Ukrajinky.... 😉 Neco podobneho jako turistika made in Thailand.. :-N 😞 |-| ]-(
Zdejsi zakon to neumoznuje...nepovoluje a nejde jen o Papeze 😉
Jinak napr. i ve Francii je pripad, kdy si manzelsky par objednal dite v Californii, kde je legislativne dobre osetrena tato moznost..a na uzemi Francie tyto dvojcatka zakonodarci nezapsaly , a NIKDY se nemohou stat pravoplatnymi franc. obcankami prave diky puvodu jejich narozeni ....
Oba dva rodice jsou Franc. obcane, nosicka je z Californie (ale mozna take Ukrajinka 😉 )

Prepsanim a vzdanim se ditete a prenechani ditete otci, je uz ostre sledovano 😉 ..a jsou i pripady odsouzeni k trestu odneti svobody..
Cim vic se snazim dostat k nejakym informacim..tim vice se priklanim k nazoru, ze jde o obchod s bilym masem.. |-|
Proc? Protoze za vsim jsou penize..pokud to nedela nekdo z lasky k dceri ci k sestre...v techto jedinych pripadech bych to povolila i sve telo, dusi z LASKY nabidla... 😉bez spatneho svedomi a urcite s usmevem na tvari kazde rano, s pocitem, ze jsem sve Lasce k Lasce pomohla..
JINAK je to prodej...nebo podvod... 😉
irriss
14. okt 2013
@warholette
DNA nebo vliv na charakter..to je snad uz jedno 😉 ....prenatalni vek je VELMI dulezity a zakotvuje se pevne v charakteru ditete..
ovlivnuje ho matka - nosicka svym chovanim...

Jinak vim, ze existuji osetrene zakony...tam, kde je to povolene...ale NIC neni dokonale...a preci nebudu spat s nosickou na jedne posteli a zucastnovat se jeji potreby 😉 abych si byla jhista, ze je o ME dite postarano...
No a neverim tomu, ze prevzetim zakona by se vyresila situace..prevzeti a vytrzeni a presazeni zakona z jine zeme, kde je vse postaveno jinak a tudiz do sebe zakony zapadaji...na SK CZ by trvalo nekolik desitek let nez by se dostavil ten spravny ucionek zakona..ale to znamena, ze by se znicilo tisice deti a matek a "mentalne se zavrazdila" minimalne polovicka nosicek..Kazda zeme ma jine baze..na ktrereych stavi..vcetne dulezitosti rodiny..nekde "rodina" neznamena nic...a je i na prodej..u nas je rodina (podle mne) svatost..
cecil36
14. okt 2013
@zigzag takze ak odsudzujes vsetko neprirodzene ludskemu telu, tvoje dieta nikdy v zivote nedostane transfuziu krvi, nedostane ziadny chemicky vyrobeny liek, nikdy mu nedas spravit ani len bezne vysetrenie mocu (ved na co aj, ked mu ziadnu liecbu nedas).... fajn je to tvoje rozhodnutie 😉
A este nieco k tomuto: "aki nestastni ludia ??? ja tu vydim len sebecke zeny, ktore chcu nieco co mat nemozu,,, tot vse, mne je na vracanie z tem ako je tato, a mnoho dalsich, ako" darujem mrazacivov" a dovod,, lebo ich mam este namrazenych dost a dalsie dieta uz nechcem, a to je ludske???? ze haha, sa zamyslite nad tym co vlastne robite...."
1. Ak toto nebolo odssudenie, tak uz fakt neviem....
2. Vidim sa pise s mäkkym I 😉
zigzag
14. okt 2013
@cecil36 presne tak ako pises 😉 transfuziau nikdy v zivote nechcem dostat, nakolko viem ako to na transfuznych sluzbach chodi, a nechapem co ma s tym vysetrenie mocu, a nemusis kopirovat, nechapem naco, ja si pametam co som napisala, a tebe to na dovezitosti neprida,,,, a jasne ked uz nic ine kontrolujes aspon pravopis haha a si dost off topic.. 8-(
irriss
14. okt 2013
@cecil36
@zigzag
JA TO TUSILA 😃 😃 😃 😃 kazde Tema vede k ne/ockovani 😃 😃 😃 😃 😃 😉 cirkvi ...ne/vire...ne/kojeni ..😉
Myslim si, ze Tema je vyresena..uz jen rozhodit site (inzeraty) a najit tu spravnou Ukrajinku..ale to by nam musela prozradit zakladatelka Temy, jak si ji predstavuje..
vek, vlasy, vaha, vyska...oci...😉
alautor
14. okt 2013
@irriss Dakujem za tvoju spravicku🙂 Zbieram pomalicky informaci a posuvam s do predu🙂 A som velmi rada, ze sa stale najde niekto, kto pomoze🙂 Velka vdaka🙂
irriss
14. okt 2013
@al
I kdyz temu sleduju, nejak mi utekla zprava, PROC Ti nepomuze sestra 😉

Začni písať odpoveď...

Odošli