Náhradná rodinná starostlivosť - priebeh prípravy

strikky
24. nov 2014

Ahojte. Píšem prácu o príprave rodičov na NRS. Akékoľvek informácie o priebehu tejto prípravy, o vašich skúsenostiach, pocitoch, postrehoch budú pre mňa cenné. Ďakujem každému, kto si nájde chvíľku času aby mi priblížil ako táto príprava prebieha.

nikadomi
25. nov 2014

@strikky ahoj a odkial si? Caka vas tiez priprava? Na osvojenie ci inu formu NRS? Nas caka priprava na osvojenie cca od januara v BA.. Tiez by ma zaujimalo ako to prebieha, zatial co viem tak pokial ides cez Navrat alebo Usmev tak su skupinove a individualne sedenia, Usmev ma 9 skupinovych stretnuti raz tyzdenne od 17-20.00 hod. A potom tri samostatne sedenia s psychologom. Na skupinovkach je psycholog plus nejaky par so skusenostami s NRS 🙂

myzma
25. nov 2014

@strikky
@nikadomi ahojte, isto vam odporucam jedno alebo druhe oz nez pripravu cez upsvr, co sa tyka pripravy.... I ked si clovek musi zaplatit nejaky prispevok, je to neocenitelna investicia do vasho vzťahu s dietatom... Mam absolvovany pride, ako pracovník s detmi, no k programu ako komplexnemu prístupu som sa dostala v úsmeve, kde som par rokov pracovala....

nikadomi
25. nov 2014

@myzma vdaka 🙂 nam to vyzera na Usmev 🙂 tak sa aj celkom tesime, uz aby to bolo heh

bbbarunka
26. nov 2014

@strikky @nikadomi ahojte, ja mam pripravu cez upsvar, s manzelom sme boli velmi spokojni. ale neviem to porovnat ani s usmevom, ani s navratom.

strikky
autor
26. nov 2014

Ahojte 🙂 ja sa zatiaľ na dieťatko nechystám, pýtam sa len kvôli práci do školy. Študujem Andragogiku na UK v Bratislave. Aj ked je pravda ze ma to zaujima aj z osobnych dovodov. Moja neterka je osvojena a je to nadherny usmievavy maly cert s velkym srdieckom :}.
Co sa tyka NRS zistila som akurat teda to, ze Priprava sa da absolvovat bud na UPSVaR alebo v Navrate, Usmeve a este myslim v Kosiciach je jedno centrum ktore tuto pripravu poskytuje. Potrebovala by som vediet od tych z vas, ktory tuto pripravu absolvovali ze kde ste ju absoolvovali, ako to prebiehalo. Vsetko co vas napadne. Kde ste absolvovali tuto pripravu, ako casto ste ju mali, kolko trvala, s kym ste ju mali, ci psycholog, socialny pracovnik atd.... co ste presne preberali, ci to bolo formou prednasok alebo aj nejake interaktivne hry, poradenstvo, potrebujem vediet co najviac 😝 takze ak budete ochotne odpovedat mi na tieto otazky ale pripadne aj ked vas napadne cokolvek ine tykajuce sa tejto temy budem vam velmi vdacna 😉 dakujem krasne

myzma
26. nov 2014

@strikky prave pride cez usmev je zazitkovy program.... Aktivity, rozhovory, ulohy.... Plus separe priprava so psychologom, ktory byva ducastou dvojice, vo vedie vycvik... No gro pripravy ma tovnaky podla mna i navrat, nakolko vychadzaju z obdobnej ak nie tej istej filozofie, prístupu, len patent na uzivanie programu pride ako znacky ma usmev.... Pocuvaj, vsak sa nakontsktuj priamo na cloveka v usmeve, cloveka v navrste a pracovnika ns upsvr a mas to... Tskto to mas z druhej ruky 😉

myzma
26. nov 2014

Kontakt podla kraja usmev

Klub náhradných rodičov - Úsmev v Trnave
Každá druhá sobota v mesiaci
V Trnavskom materskom centre v Trnave
Kontakt - Danka Pukancová - 0908 790 740, pukancova.danka@gmail.com
Klub náhradných rodičov - Úsmev v Senici
Každý prvý piatok v mesiaci
V Materskom centre v Senici
Kontakt - Danka Pukancová - 0908 790 740, pukancova.danka@gmail.com
Klub náhradných rodičov - Úsmev v Prievidzi
Vždy raz za mesiac, podľa dohody
Pavol Kasala, 046/542 399,
Jana Kocanová, Barbora Kotríková - 046/5423998,0903 781466, prievidza@usmev.sk
Svojpomocná skupina pre náhradných rodičov - Nitra
Raz za mesiac
Kontakt: Katarína Minarovičová - 0910 964 949, minarovicova@yahoo.com
Svojpomocná skupina v Košiciach
Každú tretiu sobotu v mesiaci o 15.00 hod
Na Brestovej ul. 19, Košická Nová Ves (poznámka: táto mestská časť sa nachádza na okraji Košíc, pri výpadovke na Michalovce. Keď odbočíte z hlavnej cesty vedúcej zo sídliska Dargovských hrdinov do Košickej Novej Vsi, dostanete sa ku kruhovému objazdu, na ktorom odbočíte doprava. Potom druhá odbočka doľava do cieľovej ulice, na ktorej konci sa nachádza zelený dom s číslom 19, kde Vás radi uvítajú so šálkou kávy)
Centrálny kontakt: nahradnarodinake@gmail.com. Aktuálne kontakty pracovníkov pre náhradné rodiny: Petra Lakatošová: petralakatosova@gmail.com, Pavol Sedlák: paly.sedlak@gmail.com, Veronika Prokopová: nika.prokopova@gmail.com, Katarína Ontková

myzma
26. nov 2014

Navrat
O násČo robímeAko pomôcťNaši partneriKontaktyCentrá NÁVRATSlužbyPublikácie a filmyEnglishVýročné správytrvalý návrat
Kluby
Kluby
Pestúnska rodinka
Hodina deťom
Spravodaj Návratu
Aktuálne informácie z NAVRAT.SK pravidelne zasielame na Váš email:

Zdieľať na Facebooku
Kontakty

Adresa: NÁVRAT, občianske združenie
Šancová 42, 811 05 Bratislava
tel.: 02/52 44 43 61
Infolinka nielen o adopcii: 0907/ 80 80 80

Viac regionalnych kontaktov tu http://www.navrat.sk/?lang=SK&cat=908fc3cf9caaf...

myzma
26. nov 2014

A upsvar by si mala mat vo svojom meste 😉

Potovnaj materialy, z ktorych mozes kvalitne cerpat a uviest si to fo prace ako zdroje literstury 😎

strikky
autor
27. nov 2014

Ďakujem všetkým za pomoc. Áno, mám dohodnuté stretnutie s pani z centra ale chcela som počuť aj z druhej strany 🙂

jane107
9. sep 2015

Chcela by som Vás pekne poprosiť o podrobné info, ako prebieha príprava na adopciu alebo pestúnstvo v Úsmeve v BA. Bola som tam včera na 1. stretnutí a mám zmiešané pocity -z veľkej skupiny, naplánovaných mne celkom nevyhovujúcich termínoch a časoch konania... Chcela ny som zmeniť na UP, ale to by bolo asi obtiažne...Ďakujem.

nikolajka2
23. nov 2015

ahojte- ja chodim na Upsvar, ale teda nie som spokojna. Mam pocit ,ze sa caka len na mna, ze co sa spytam a dostavam knizky na citanie. To je cela priprava. Rozmyslam o zmene, tiez ma napadlo,ci sa to da zmenit do ineho centra ked som uz absolvovala niekolko hodin. Viet emi niekto poradit?

matax
19. dec 2015

Ahojte, prosim o vyplnenie dotaznika pre znamu. Dotaznik je urceny pre nahradnych rodicov osvojenych /adoptovanych/ deti aj pre buducich osvojitelov. Dakujem za vas cas. https://docs.google.com/forms/d/1GB6fYyFW83NuRI...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre