Najlepšie ročne obdobie na pôrod

chillinka_ali
27. sep 2013

hlupa otázka, ale ake ročne obdobie je podla vás najlepšie na tehotenstvo ? 🙂 som rozmyšlala že začnem plánovať a napadlo ma že v ktorom období je to najlepšie ? nechcem chodit s obrím bruchom v zime, ale zas v lete v horučavach je to asi ešte horšie ... a zas ked sa babo narodi tak nebude mu vadiť velka horúčava alebo zima ? 😀 😀 ak by ste si to mohli naplánovať kedy je to podla vás najlepšie ? DAKUJEM 🙂

natalii6
27. sep 2013

ahoj ja som bola tehotna vo vyssom stadiu aj v zime a aj v lete a z mojho hladiska je lepsie byt tehotna v zime aj ked clovek musi byt vtedy naobliekany ale lepsie som to zvladala ako v lete ked su v lete tie neznesitelne horucavy tak ti poviem ze to nie je nic moc takze ak by som si mala este raz vybrat jednoznacne zima 😉

xenicka13
27. sep 2013

rodila som v januari, aj v juli a podla mna je to upne jedno, toto proste nenaplanujes, zivot prinesie aj tak plno prekvapeni 😉

bobika492009
27. sep 2013

Prvý pôrod som mala v auguste .. A teraz budem rodiť niekedy koncom januára , zaciatkom februára.. V lete som sa toľko nenaobliekala, nosievala som jedne šaty, ľahke šľapky .. Aj babo nebolo veľmi naobliekané žiadne hrubé rukavičky, čiapky a deky .. Bolo to asi lepšie . No uvidím ako to bude teraz. Dosť sa obávam tej zimy. Chodiť naobliekaná, dávať na seba väčší pozor aby som neprechladla . Aj babo samozrejme viacej obliekať. Každe obdobie ma svoje klady aj zapory, to sa nedá len tak naplánovať.. 😉

blackstrap
27. sep 2013

Ja som rodila v oktobri a super vyhoda bola, ze pri kocikovani maleho som mohla nosit ciapky, kedze prve tri mesiace som si nestihala umyvat vlasy tak casto ako za bezdetneho zivota a vyzerala som ako strasidlo 😀

babul83
27. sep 2013

Nuž, dajme si otázku je lepšie otehotnieť s manželom alebo susedom? Sorry, ale totok už kto rieši....

matozazzo
27. sep 2013

Obe dievcata mam v lete, jedna august, druha september, a super. Aj ako tehotna som sa nemusela tolko obliekat, aj babo zo zaciatku len lahsie oblecene. Sestra mala v januari a stale ked sme sli von, bala sa, aby mu nebola zima... tazko povedat. Pri prvej boli v juli velke horucavy (8.mesiac) a nebolo to bohvie co 😒 ale trvalo to asi len tyzden, pri druhej som bola v 7. mesiaci a tie horucavy mi nevadili...

alena16
27. sep 2013

@chillinka_ali Podľa mňa je najlepšie rodiť na jar. Máš potom pred sebou teplé obdobie, babätká sa neradi obliekajú, aj ty ešte niesi taká zručná a obliekať malé babo do toľkých vrstiev nič moc. Ja som mala aj ku koncu tehotenstva dosť opuchnuté nohy, čiže keby bola zima, tak sa ani do čižiem nenatrepem. A Ďalšia vec, malé bábo sa chce kojiť hocikde a hocikedy, čo si v zime neviem predstaviť, odhaľovať sa niekde v parku na lavičke a mrznúť tam. Takže najlepší je na pôrod apríl, máj podľa mňa. 😉

sashabb
27. sep 2013

@babul83 tak podla mńa je to normálna otázka. Pokiaľ by som plánovala tak plánujem ako pri prvom a to, aby sa dieťa narodilo na jar. (samozrejme, že sa to plánovanie nedá zaručiť)
V podstate to dobre napísla @alena16
@chillinka_ali

linda20111
27. sep 2013

@chillinka_ali ja som tiez nad tym rozmyslala ked sme chceli babo 🙂 ja som sa rozhodla podla mojej prace - kedze vacsinou som vonku v terene tak kvoli tomu som chcela prve mesiace tehotenstva byt v teple aby som nebola chora kedze prve 3mesiace su najkritickejsie. tak som otehotnela zaciatkom maja a babo sa narodilo v januari. vnutri v porodnici bolo teplo a vonku mi zima tiez nebola pretoze som uz mala obrovske brucho a bolo mi stale horuco ked som sa trosku pohybovala 🙂

kikuleenka
27. sep 2013

Aj ja som za jar 🙂 mam marcovciatko a bolo to super...sice teraz bola zima dost dlho, ale ked sme uz chodili intenzivne von, nebolo treba obliekat, stacilo aj spiace babo prelozit do kocika a podho von...vacsie sa uz lahsie oblieka, ani tolko nespi, tak s tym je to v zime lahsie...kym bola malicka a bol chladnejsi den, tak som musela cakat, kym sa zobudi, potom nakojit, poobliekat a podho von a z vonku zase sup sup domov a krmit...ked je teplucko, nakojis aj vonku, vacsie ti uz zase bude papat aj samo - piskotu, chrumku, to zvladne aj vonku v zime 🙂 ja som za jar, a ked mas moznost si to naplanovat, tak preco nie? 🙂

senta_sofia
27. sep 2013

to je prast ako uhod... tehotenstvo trva 9 mesiacov, ci chces alebo nechces, aj tak si prejdes takmer vsetkymi rocnymi obdobiami, v lete sa gulat s velkym bruchom je asi rovnake terno ako gulat sa s nim v zime, podobne je to aj s babatkom, tiez mam oboch jarnych, prvy mesiac aj tak nejak extra von nenachodis a kolkokrat aj to pocasie je take, jak tento rok, ze v aprili este snezilo 🙂

nikolet_89
27. sep 2013

ahoj ja som rodila koncom februara a bola som rada, lebo mi nebolo take teplo 😀 a hlavne moje zotavenie bolo pre mna lahsie, bo samo osebe mi nebolo dobre a keby bolo 31°C tak by som sa asi odstrelila 😀

zuzitko74
27. sep 2013

Ja mám dietky jeseň, zima a leto, chýba nám len to jarné. 😀
Prvé tehotenstvo bolo náročné v tom, že prvý trimester prebiehal počas chrípkovej epidémie a zopárkrát sa mi podarilo ochorieť. Leto celkom v pohode, ja som teplomilný človek. Pôrod v jeseni bol v pohode. Bábo však robí prvé krôčky v dosť naobliekané a ani odplienkovať sa nám nepodarilo v lete pred druhými narodeninami, tak som to radšej nechala až na jar.
Druhé tehotenstvo bolo fajn akurát ku koncu som sa bála, že niekde skydnem na ľade a ublížim bábätku. Pôrod bol mierne predčasný, takže s bábätkom sme museli dosť behať po lekároch. Nemáme auto a chodiť v zime s kočíkom v snehu a v MHD nie je žiadna slasť.
Tretie tehotenstvo hodnotím asi najlepšie. Aj pôrod v lete. Lenže ja som ten typ, ktorý miluje leto a v zime mi je smutno. Pre krpčeka je určite výhodnejšie narodiť sa na jar, alebo v lete. Chodiť sa učí ľahko oblečený, s odplienkovávaním je to tiež oveľa jednoduchšie.
Detičky si však chodia ako oni chcú, je im úplne jedno, ako to my plánujeme. 😀

hallie
27. sep 2013

prepáč, ale musím sa usmiať pri slovách o plánovaní 🙂 možno budeš šťastná žena, ktorej to vyjde hneď, si mladučká, ale väčšinu ľudí, čo poznám, to skrátka nenaplánovali, bábo si prišlo vtedy, keď uznalo za vhodné 🙂 to je akoby si sa pýtala, kedy máš plodiť, aby si mala bábo v určitom znamení (ale poznám aj taký pár a náhodou mali šťastie a podarilo sa im 😀).
ja mám termín v marci, predstava, že budem s veľkým bruškom chodiť v zime ma nenadchýňa, ale baby, čo rodili v lete, mi hovoria, že je to takto lepšie. na druhej strane - v lete ušetríš za tehotenské oblečenie, vystačíš si s dvoma veľkými šatami 🙂

kamilka1986
27. sep 2013

podla mna je najlepsie ked sa babo narodi na jar,taky april je uplny ideal 🙂 viem to podla seba,moja sa narodila v aprili cize som nemusela znasat tehotenstvo v horucavach a na jesen to bolo v pohode,ked uz som ani jest nevladala co mi mala tak tlacila na zaludok,netusim ako by som fucala ked je cez leto aj 36stupnov 😉

klincek
27. sep 2013

@chillinka_ali ja som otehotnela zaciatkom decembra, rodila som v auguste. nemenila by som, mne plan vysiel🙂. este moze byt fajn mat babo na jar. ale niektore veci tazko naplanujes .. 🙂 😉

vejula
27. sep 2013

@chillinka_ali synčeka mam v apríli a dcerku v novembri.... Takže ja som lepšie znašala prvé tehotenstvo. Neviem či to bolo tym, že to bolo v zime alebo tym, že som sa ešte nemusela nahanať za druhym dieťaťom, ale lahšie som zvladala to prvé tehotenstvo.
Ale tak či tak, určite by som tehotnestvo neplanovala podla ročného obdobia... To je uplna banalita popri tom všetkom, že to skutočne nehra takmer žiadnu rolu

chillinka_ali
autor
27. sep 2013

Dakujem za vaš názor 🙂 ja viem že sa to nedá naplánovať ale zaujímalo ma to 🙂 a nakoľko u nás v rodine sa zatial každému podarilo na 1. krát otehotnieť tak uvidím :D možno sa mi naplánovať podarí 🙂 chápem že človek si za tých 9mesiacov prejde skoro všetkými odbobiami, ale išlo o koniec tehotenstva, riskovať v zime šmyknutie na lade s velkým bruškom, alebo sa potit radšej v lete ked je 35 stupnov 🙂 takže vychádza mi že naj je asi jar. Dakujem 🙂

mamainprogress
27. sep 2013

V starej kniheno pediatrii co som raz citala sa pisalo ze najlepsie prospievaju deti narodene medzi marcom a augustom, teda deti narodene do tepla. Pisala sa tam suvislost medzi slnkom, vit D, ovzdusim, a prospievajim deti. Nieco na tom bude ale samozrejme treba brat do uvahy ze to bola kniha pisana pred zavedenim ustredneho kurenia a lahkej dostupnosti teplej vody, ci sucheho tepleho vzduchu, cize uz to podla mna meplati tak vseobecne ako predtym.

lenyy
27. sep 2013

jar na porod. cize tehotenstvo cez jesen a zimu

iwesska
27. sep 2013

Ja som tiez za porod na jar, resp. koniec zimy. Ja neznasam leto, takze pre mna bolo dolezite absolvovat co najviac mesiacov mimo tohto obdobia. Syn sa narodil v polovici februara - len chvilu bol vo fusaku, potom bolo uz len stale teplejsie. Teraz sme zase tak planovali a vyzera to na termin - april. Ked uz je taka moznost, ze sa to da naplanovat, tak by som sa chcela vyhnut hlavne porodu uprostred zimy kedy je velky vyskyt chripky a tiez sa neda ist s babom hned von. Ale tiez by som nechcela rodit ani v juli, v auguste - clovek je rad ze zije sam, nie to este s krpcom v bruchu 😝 🙂

iwesska
27. sep 2013

@chillinka_ali S tym posmyknutim na lade mi napadlo - ja som sa takto v 8. mesiaci zosunula 2x na miestach kde bol lad ukryty pod snehom, ale aj napriek tomu, by som termin porodu nemenila 🙂

marylis
27. sep 2013

No jednoznacne zima, resp. jar. Neviem si predstavit chodit s velkym bruchom v tych 40tkach co boli toto leto 🙄 Ale clovek si nevyberie 😀

laska1982
27. sep 2013

Ja som rodila v januari a myslim, ze to bolo v pohode...zima mi vobec nebola, lebo som mala stale navaly horucav 🙂 A na prechadzky sme chodili s dcerkou stale a nebyvala vobec chora 🙂 Teraz cakame druhe a termin mam v maji..tak som zvedava.. 🙂

zonjushe
27. sep 2013

Rodila som v aprili, podla mna uplny ideal..aj druhe by som tak chcela, samozrejme, nebudem to silit, ked sa podari tak sa podari :D..co sa tyka oblecenia, vobec som si nepripadala v zime naobliekana, ja som si za cele tehotenstvo nekupila ani 1 tehotensku vec..krasne sme preckali zimu a v aprili sup rodit 🙂..

nivi
27. sep 2013

jar 🙂 marec, april, maj

masinka
27. sep 2013

@chillinka_ali

ja mam deti narodene v decembri, januari a oktobri.
z hladiska tehotenstva - ako tu ktosi pisal, tehotna si 3 rocne obdobia, takze to je viac-menej jedno, akurat Bukovsky tvrdi, ze najzdravsie deti su tie, co sa narodia cca november - februar, kedze druhy trimester absolvovala mamicka v obdobi, ked je najviac cerstvej zeleniny a ovocia 😀 @mamainprogress

co mne na tom vyhovovalo bolo to, ze takeho krpca v zime supnes do fusaku a ides, ani ho nejako komplikovane obliekat netreba. V lete zacina sediet v kociku, druhu zimu v nom este stale sedi, to uz nie je problem dat overal. A ked zacne sam behat, tak je akurat zase jar/leto 😀 Ked mas babo v zime, naobliekas ho podla pocasia, letne babo pri terajsich letach so 40 stupnovymi horucavami tazko budes chladit, do bazenika ho este davat nebudes, prievan mu moze ublizit....

Nevyhodou ale je, ze ked mas dieta koncom roka, je problem so skolkou.... potom zase zle vychadzaju roky do skoly .... ale zase aspon nemusis riesit dilemu ci davat odklad....

Inac kedze prve dve deti sme urobili takmer na prvy sup, tretie sme si uz planovali – takze som zvedava, ci mi oktobrovu teraz do skolky zoberu, alebo skusime este jedno – augustove 😀

alex999
27. sep 2013

😀 😀 😀 Ja som si obidve tehotenstva naplanovala na rovnake obdobie , ktore mi uplne vyhovuje. V lete som otehotnela, prvy krat v auguste, druhy krat to bol jul. Do Vianoc ani nebolo vidno , že som tehu, a marec-april, to sa dalo už pekne aj tenšie obliesť, rodila som v aprili a v maji. Mne to vyhovovalo preto, lebo cele leto až do oktobra som mohla byť von, kočikovať, cez zimu sme sa naučili sedieť, loziť, chodiť, a kym bolo dalšie leto tak už sme chodili. A hlavne zo začiatku ked sa detičky budia často a maju prehodene den a noc, je super ked vstavaš okolo štvrtej a vonku už vychadza slniečko, ako v zime vstavať, vonku sneh a mraz a mne sa chce tak akurat spať 😉
A po ďalšie , ja osobne by som v lete s veľkym bruchom určite nevydržala, a sranda bola ked som po zime obliekla prechodnu vetrovku a každy na mna pozerla že ty si tehu?? 😅 a v ktorom tt?? a ja že už doraz rodim 😀 takže ani si nikto cez zimu nič nevšimol 😀 No ale každemu vyhovuje niečo ine 😉

mici2
27. sep 2013

@alex999 ja to iste rodila som v máji 2013 a v septembri som asi otehotnela, alebo v auguste😉 takze v zime ani susedka nevidela ze som tehu až ked sa oteplilo;- a to som uz rodit išla.... A babo prišlo do leta, parada....A obišli ma tie strasne horúčavy v tehu!

sashha
27. sep 2013

Rodila som v okt.2012, leto s brušiskom bolo super (menej oblečenia veľkého, v lete je lepší výber XXL tielok, tričiek, legíny atď, resp. od maminy som si helfla zopár kúskov topov) a po pôrode bola už stále väčšia a väčšia kosa, bejby aj tak väčšinou len spinká a papá a kaká, takže sme to najrannejšie obdobie pekne doma v teplúčku prežili (v podstate, jasné, že aj prechádzky boli ;) ) takže ja som bola spokojná, že to bolo takto 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre