Neblokuje liek Duphaston ovuláciu?

1safirka1
14. nov 2011

Ahojte kočky ja sa o mimi snažim rok a mesiac a nic.Mam nasadený clostil a duphaston ktorý by som mala brat od 15.dna-24 nemože sa snat že ked mam napr.ovulaciu na 16-20 den tak mi ju ten duphaston nezablokuje????

adka_pajerska
14. nov 2011

Ahoj ja som brala presne tieto lieky vyse pol roka, no vykaslala som na ne, pretoze ma strasne boleli z nich vajeniky, ale blokovat urcite neblokuju pretoze clostil je urceny na ovulaciu a duphaston na upravenie cyklu popripde udrzanie plodu babatka 🙂

katarina104
14. nov 2011

ak vieš kedy máš ovuláciu, tak si ho daj po ovulácií 😉 ak ho dáš skôr môže ti ju zablokovať, ale nemusí, záleží tam od hormónov a ich hladiny 🙂

skeptik
14. nov 2011

Pokial uzivas clomiphene, tak by si mala byt monitorovana na ultrazvuku (folikulometria) az do ovulacie, to kedy bude ovulacia zavisi od viacerych faktorov (napr. ci uzivas 3.-8. den cyklu alebo 5-10, kolko, atd.) Urcite nenasadzovat Duphaston pokial nie je jasne, ze ovulacia uz nastala. Clomiphene sa ma uzivat co najmenej cyklov, treba to monitorovat aj kvoli moznej hyperstimulacii aj kvoli tomu, ze mozho treba "pomoct" injekciou HCG v case LH vzostupu (tesne pred ovulaciou). Je nezodpovedne predpisat taketo lieky bez nasledneho sledovania ultrazvukom.

bevab
27. nov 2017

Ahojte, idem si k vam skusenejsim po radu 🙂. Snazime sa o babatko. Minuly mesiac som brala Duphaston, ale vyzera byt ze nebula ovulacia aj ked doteraz podla bazalky vzdy bola. Dnes som 3 dpo a vzala som si prvu tabletku len neviem ci to nebolo nahodou skoro kedze rovnako som tak spravila minuly cyklus. Ospravedlnujem sa za otazku: Vie ta jedna tabletku popripade zablokovat ovulaciu ak nahodou este nebola ? Podla bolesti som dens urcite treti den od ovulacie len testy ukazuju uz 4 dni pozitivitu :(. dakujem za kazdu radu.😘

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre