Nedarí sa otehotnieť 😞 😞

claopal
19. feb 2019

Pozdravujem. S manželom sa už 5 mesiacov snažíme o bábätko, ale nedarí sa. Presne v týchto mesiacoch mi začal menštruačný cyklus kaziť. Nechápem prečo, men. cyklus je asi takýto 33,30,33,28,27, 31,25 dní a teraz čakám ako to zasa bude, keďže aj tento mesiac sme sa snažili ale neviem kedy si začať robiť nádeje a či vôbec. Ja neviem či sa nevieme trafiť do správneho dňa alebo neviem. Manžel nepije nefajči, športuje a ja tak isto akurat menej športujem bola som u lekárky ktora mi na môj cyklus nic nepovedala ešte na mňa vystúpila že čo je podľa mňa nepravidelny cyklus a odpoveď neviem ziadnu . Spomenula som jej že chceme bábätko ale tiež nič nereagovala a keď ma vyšetrovala povedala že mam všetko v poriadku aj keď krv mi nebrala. Poraďte mi prosím čo mam robiť alebo kde robíme chybu.

evkamotka
20. feb 2019

@claopal no jasne! Nase snazenie malo vcera 17 mesiacov - uz mame doma velkeho frajera a od buduceho mesiaca skusame druhe, davame si znova rok. Ja som ok, muz horsi spermiogram a napriek tomu sa prve podarilo vcelku sikovne.ak si nervozna, nastuduj si bazalnu teplotu, hlieny, stav krcka - spoznaj svoje telo a plodne dni

zuzinamt
21. feb 2019

@claopal ja som na tom podobne 🙂 snazime sa stvrty cyklus a zatial nie sme v ocakavani 🙂 Sice som
si len prvy mesiac merala Bazalnu teplotu a aj sme stihli plodne dni bez problemov,no aj tak ma dnes prisla kamoska pozriet 😉 treba byt ale pozitivny 🙂 nic ine nam nezostala 😅 aspon si mozem
bez vycitiek dat na oslave vinko 🙂 Drzim nam
palce!🙂

claopal
autor
21. feb 2019

@evkamotka TEŠIIIM SAAA tak nech sa vám to podarí čo v najkratšom čase. Začala som písať bazálnu teplotu ale uvidíme ako to bude mám aj graf, minule som ho pridala do inej témy ale nik sa neozval tak ak sa k tomu niekto má tak aspoň trošku mi nepomôže? Čítam ale zatiaľ nechápem. Keďže muža mám tak sa idem spoznávať so sebou 🙂 🙂 🙂 a ĎAKUJEEEM :*

claopal
autor
21. feb 2019

@zuzinamt Ahoj 🙂 juuuj tak skoro ako my tak to ako všetky vravíte hlavne pozitívna myseľ a pokračovať v snažilkovaní. Ja si tiež meriam teplotu ale ešte nie celý mesiac. Po pravde ako píšem veľmi tomu nechápem ako chápem tomu len nie môjmu telu že kedy je čo . Ale tak prax a nejaké rady od vás by mohli pomôcť. Pozitívnemu mysleniu ZDAR a ak sa dá aj pohárik vínka neuškodí. Aj keď ja som sa tak toho naviazala, že snažím sa úplne abstinovať ale aj tak sa tomu nikdy nevyhnem keď padne otázka či som v tom keď nepijem :D :/ Takže pohárik vínka po priznaní ma neminie 🙂 ale už dúfam že s krásnym dôvodom raz ich odmietnem :D Prajem vám aby sa to podarilo čo najskôr hlavne Zdravie a šťastia! A presne DRŽÍM PRSTY VŠETKÝM ♥♥♥♥

claopal
autor
21. feb 2019

Myslela som že meriam pár dní ale je to viac tak co a kedy😨😱❤

ceklis
21. feb 2019

@claopal podľa grafu vyzerá že ovulaciu si mala na 15dc, celkom ste sa trafili v snazeni, tak teraz už len pockaj pár dni a verím že sa zadarí 👍🏻

kvecinka321
21. feb 2019

@claopal súhlasím s
@ceklis ako ovulacia prebehla, princíp je ten že ovulacia prebieha v posledný deň nízkych teplôt tie sa musia rezať minimálne tri dni po sebe, následne po ovu ti teplota nesmie klesnúť pod poslednú teplotu kedy ovulacia prebehla 6 dnia teda máš takto podľa teploty potvrdení ovulaciu 🙂

claopal
autor
21. feb 2019

@ceklis
@kvecinka321
Tak si myslíte že možno sa to mohlo podariť? Momentálne mi podľa kalendára mešká menštruácia 2 dni ale keďže nemám pravidelný cyklus tak sa na to nespolieham. A teplota po ovu. značí čo? Lebo mám bolesti ako na menštruáciu a prsníky bolia fest. Ale nechcem sa zbytočne radovať. Ste mi VŠETKY VEĽKÉ OPORY. ĎAKUJEM ♥ už či z toho niečo bude alebo nie nabíjate ma pozitivitou ĎAKUJEM :*

claopal
autor
21. feb 2019

@ceklis
@kvecinka321 A ďakujem že ste mi napísali. Veľmi si to vážim ♥

kvecinka321
21. feb 2019

@claopal nemala by ti klesnúť teplota po tu čiaru... toto neviem či sa dá nejako jednoznačne povedať len ak ti neklesne dva týždne od ovulácie je vysoká pravdepodobnosť že sa aj zadarilo 😉 ale to skôr zistíš aj testom.. teraz ak dobre počítam si ešte len 6. Deň po ovulácii takže ak by malo dôjsť k pocatiu treba na uhniezdenie vajíčka 10 dni a potom ti ukáže aj test ak nedostaneš ms.. koľko dňové mávaš cykly? Teraz aj keby si si urobila test určite ti ešte neukáže objektívny výsledok.. 🙂

claopal
autor
21. feb 2019

@kvecinka321 veď práve to že cyklus mám rôzny 33,30,33,28,27, 31,25 dní tak preto neviem ale vyskúšam niečo aby mi to cyklus napravilo ak sa náhodou nepodarí tento krát. A uvidíme . Popravde bola som z toho mimo tak nedávno som si test spravila ale samozrejme bol negatívny ale teraz ako si mi to vysvetlila tomu začínam chápať 🙂

kvecinka321
21. feb 2019

@claopal mne skákal cyklus od 14 dni až po 34 dní.. a robila som tiež kade čo pre to ustálenie ale treba vyskúšať postupne od čajov alchymilka je dobrá len treba naštudovať ako ju piť lebo po ovulácii sa nesmie ak chces otehotnieť môže vyvolať potrat skôr ako zistíš že si tehotná preto treba sledovať tu bazalku 🙂 a sú aj kvapky gynex alebo ako sa volajú to tiež mnohym pomohlo je to prírodné takze žiadne hormóny a ozaj ak vás to netlačí máš čas skúšať vo ti sedí a čo pomáha.. je to take dlhodobejšie a potom teda ešte skúšať a skúšať 🙂 táto druha časť cyklu kedy sa len čaká či príde či nepríde ms je trochu náročnejšia psychicky teda aspoň pre mna bola ale aj keď sa zo nepodarilo napätie sa uvoľnilo s príchodom ms.. veď uvidíš no 🙂

kulumulu123
21. feb 2019

@claopal ahoj v prvom rade nestresuj! Na cyklus je super vitex jahnaci Agnus castus upravuje hormony a tym aj cyklus ja som mavala menses sposobom castejsie nemam ako mam. Po cca 2-3mes sa to zacalo vyrazne lepsit. Teraz ho mam ako svajciarske hodinky kazdych 28dni takmer na hodinu presne. Chlapa posli na spemiogram robi to urolog, androlog alebo kazde centrum asistovanej reprodukcie. Ak on bude ok popros obvodnu lekarku ci ti moze urobit testy na celiekiu preplaca to poistovna alebo mozes na vlastnu ziadost ist stoji to okolo 120eur podla toho ktory labak. Je to vrodena choroba no u niekoho sa moze zacat prejavovat AJ po mnohych rokoch (moja znama na to prisla az v 40 dovtedy nemala ziadne zjavne problemy ). A tiez moze sposobovat problem otehotniet v tom pripade Staci dodrziavat dietu.

evkamotka
21. feb 2019

@claopal nooo tie priznaky tehotenstva.... To mozno neskor, nie v den zmeskanej menstruacie, vtedy sa len len co vajicko uhniezdilo. Drzim palec, popozeraj si pripadne kde sa v tvojom okoli konaju kurzy (prednasky) symptotermalnej bilingsovej metody. Ak uz nie si tehu ;)

zuzinamt
21. feb 2019

@claopal mna posledne 2 cykly boleli prsia uz od ovulacie a tento cyklus som citila pichanie asi kazdy den, teplo ako motyle v brusku a nic 🙂 myslela som ze uz mozno aj😅 takze ja sa uz nechcem ani moc sledovat pred... a asi si od dneska vzdy pockam az na den ms. Tiez mam nepravidelny. minuly 37 teraz 32 raz aj 28 som mala cize.. je to narocnejsie 🙂

evkamotka
21. feb 2019

@claopal ved si sprav test. Mne ukazal dve ciarky ten den ked som to mala dostat

kvecinka321
21. feb 2019

@evkamotka ešte len je podľa bazalnej 6dpo nič jej neukáže aj keby tehotná tento cyklus bola 😉

nmhc
22. feb 2019

Ahoj aj my sa snazime uz 7 mesiacov a stale nic. Tiez si niekedy kladiem tu otazku co robime zle. Meriam aj bazalnu teplotu, jeden cas som brala aj kyselinu listovu ale prestala som, no nejak nam to nevychadza. Sme spolu uz 7 rokov a z toho o chvilu 2 roky manzelia. Je to dost neprijemne ze kde prideme kazdy kladie otazku co nove? Uz? A kedy? Inak ja mam 26 a manzel bude mat 30. Hadam sa nam to do toho roka postasti a nebudeme musiet nikam chodit.

mkado
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
imanka69
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nana1988
11. máj 2021

Ahojte baby, chcela som vam napisat moj pribeh s otehotnenim, mozno niekomu z vas pomoze.Slovencina nie je mojim materinskym jazykom, ospravedlnujem sa za gram.chyby 🙂.
My sme skusali 2 roky a teraz som v 9. Mesiaci tehotenstva.
lutujem, ze som cakala az rok a pol,kym sme vyhladali jednu kliniku, moj gynekolog mi predtym velmi neporadil, len presli zbytocne mesiace.. priatelovi hned urobili spermiogram a mne hormonalny profil, inac vela nakladov preplaca positovna. Mne vyslo, ze mam vyssiu uroven anti mueller hormonu (AHM) a vyzera to na PCOS, doktorka mi oporucala preskocit dalsie testy a hormony a ist do IVF. Vtedy som citala, ze na Pcos je vraj dobry myo-inositol s kyselonou listovou (ktoru som aj predtym brala), tie latky su typicky v praskoch na podporu ovulacie ako Gesdine, ktore som predtym aj skusala, ale boli velmi drahe a nezabrali, tak som po dvoch mesiacoch ich prestala uzivat.
Uz som mala termin na IVF a na internete som zistila, ze mozem kupit myo inositol aj online vo fitness obchodoch ovela lacnejsie vo velkom baleni (napr na myprotein.at), lebo to kupuju aj sportovci na metabolismus atd. K tomu som kupila v DMke najsilnejsie balenie kyseliny listovej, vyslo mi to tak ca 6x lacnejsie ako tie prasky na ovulaciu z lekarne. Myslela som, ze kym cakam na termin, tak to vyskusame.
Brala som dvakrat denne rano a vecer 400mikrogram kyseliny listovej s ca 3g myoinositolom, to iste urobil aj priatel pre istotu, lebo sa to odporuca aj pre muzov na spermie a po troch mesiacoch som mala normalnu ovulaciu a sa mi podarilo otehotniet 🙂. Predtym som mala iba slabsiu ciaru na ovulacnych testoch,ale po tych 3 mesiacoch som videla taku silnu ciaru, ako bola kontrolna ciara.
Inac treba vediet, ze ovulacia zvycajne nastane ca 14 dni PRED zaciatkom dalsieho cyklu, co som dlho nevedela. Mala som castejsie ca 35 dnovy cyklus a ovulaciu som mala ca 21. Den.
Dufam, ze niekomu to tiez pomoze.

lenkak89
15. máj 2022

Bohuzial ani nam sa s priatelom nedari. Snazime sa este len od februara,ano viem,je to malo,no aj tak nas to stve.Nikdy som nemala ziadne problemy,cyklus mam pravidelny,uzivam Femibion 1, Gynex aj caj na pocatie,no stale nic.A tiez som z toho zufala,pretoze to robime cez plodne dni kazdy den,a nic z toho Mozno je to tym,ze uz mame po tridsiatke, neviem.☹️

11silvia11
10. júl 2022

@lenkak89 Pekný deň prajem🙂Tiež sa s priateľom snažíme od Februára a zatiaľ nič ,tak tiež mám po 30.Počas celého mesiaca vôbec nemám stres či sa zadarí ,ale keď dostanem MS som nervózna a nahnevaná .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre