Od ktorého mesiaca prijíma bábo v brušku živiny z tela maminy?

9. júl 2020

Od ktorého mesiaca prima živiny bábätko v brušku z tela mami?

lienocka2808
9. júl 2020

To je co za otazka? Ved od zaciatku od uhniezdenia.

lucy0807
9. júl 2020

Od začiatku asi 🤣 veď to nie je samostatná jednotka 🤦

renatka1985
9. júl 2020

od cca 9tt, ked zanikne zlte teliesko - sa babatko zacne vyzivovat cez placentu

solange7
9. júl 2020

Ludia by mali mat deti az po IQ testoch.

noemikatka
9. júl 2020

Zeny ved to nevedela nie každý vieme všetko hneď do nej 🤦‍♀️

m_o_n_c_a_k
9. júl 2020

Ani tie odpovede nenaznacuju, že by to kocky podaktore vedeli správne. Tak prečo sa navazať do autorky, ktorá sa aspoň spýta.

asia83
9. júl 2020

@renatka1985 9 tt??? No ja viem tak, že po cca 10 dňoch od oplodnenia zárodok vyživuje krv matky, napája sa na krvný obeh matky.

renatka1985
9. júl 2020

@lienocka2808 nie, to nie je spravna odpoved. Placente trva nejaky cas, kym narastie a vytvori prepojenia. prve tyzdne po uhniezdeni sa plod zivi zo "zltka"

renatka1985
9. júl 2020

@asia83
Right from the moment a baby has been conceived, the growth and development of the placenta kick off. By the time you are on your 12th or 13th week of pregnancy, the placenta is fully developed and is ready to take over from the corpus luteum. You can actually tell when the placenta is fully developed and has taken over the production of hormones and other functions. One of the signs is the diminishing symptoms of pregnancy like like morning sickness.

https://intelligentmother.com/when-does-the-pla...

lienocka2808
9. júl 2020

@renatka1985 mne povedala moja gynekologicka, ze do tych 10 dni nema embryo s matkou spolocny krvny obeh. Potom uz ano. Pytala som sa na margo toho, ze som pila nejaky alkohol a este som nevedela, ze som tehotna.

asia83
9. júl 2020

@renatka1985 Ale neriešime placentu, ale krvný obeh. Čo je dieťa do 12 tt samostatná jednotka? Samé si levituje v bruchu? Však musí byť niečím podporované. KRVNÝM OBEHOM MATKY, NA KTORÝ JE NAPOJENÉ. Ja som mala príznaky už v 5-6 tt.

lienocka2808
9. júl 2020

@asia83 ano toto dava logiku. Okolo 10teho dna nastava uhniezdenie a zacina sa vyplavovat hcg hormon, ktory este do toho 10 dna neni detekovatelny. Na teste ho vidno cca po 12 dni oplodnenia vajicka (u mna to tak bolo). Takze ano, uz vtedy je ten obeh evidentne prepojeny.

asia83
9. júl 2020

@lienocka2808 Ja viem tak. Nechápem, že niekoho napadne, že až od 12. týždňa, dovtedy akože čo? Dieťa vyživuje vzduch? No krútim hlavou.

lucinka1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petulaptt
9. júl 2020
autor
9. júl 2020

@lucy0807 ja som počul nie od začiatku preto sa pýtam 😊

autor
9. júl 2020

@solange7 napr ty?? Človek sa nemôže ani opýtať.. O kašľať celý MK..

lucy0807
9. júl 2020

Rýchlo nájdené na nete o prvom trimestri, ten je ozaj najdôležitejší podľa mňa...a prečo sa pýtaš?

lienocka2808
9. júl 2020

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre