Opäť sa posnažíme ale až od (po) roku 2010

z.ubrienka
23. mar 2009

ahojte, mozno nie ze možno ale skôr určite je na takúto tému ešte skoro. Ale tak dúfam že nie som jediná ktorá by chcela mať bábätko až tak "neskôr"(tj, o 2-3-4a viac rokov), dúfam že nie som jediná ktorá takto plánuje do budúcna.. 😅 .. 😀

hedunecka
23. apr 2009

no takze sa budem musiet sem prist nahlasit?lebo malu aj mna chcem odhlasit ked odidem z sk kvoli nejakemu urazu

o 5-10rokov??? 😕 😕 ved toto je od roku 2010 🙂 ja chcem mat hroooozne dvojicky normalne behat po celom nete a zistujem ako uvolnit u zdravyx plodnyx bab viac vajicok naraz 😀 😀 😀

nelynka
23. apr 2009

tak to neviem...
skus sa na to opytat priamo na socialke, ale tym padom by ti padla aj rodicovska, ktoru poberas na slovensku ked sa odhladis mam taky pocit..poinformuj sa na to poriadne radsej...

ano je to OD roku 2010, nie V roku 2010 😀
hedun, nijak..jedine ked mas v rodine dvojicky a ked ich silno chces, skocte si na umele oplodnenie 😀 😀 😀

hedunecka
23. apr 2009

😀 😀 😀 😀 boze co by som za to dala keby boli dvojky
no sak uvidime pojdem to pozistovat

nelynka
23. apr 2009

treba treba, poriadne pozistovat aby nahodou si sa neoprasila o nieco...za to nic nedas..a potom daj vediet aby sme aj my mali prehlad potom xixi 😀

no ti vravim, skocte si na umele a ked ste obaja zdravy tak mate dobru uspesnot xixi..
nie ako my chudaci poniektory, co ani umele nevychadzaju nie to este prirodzene.. ☹

zuzanockamt
23. apr 2009

Ahojte 🙂
inak baby ktore ste v zahranici, tak si pozistujte na socialke, ake vysetrenia musite absolvovat pocas tehu a kolkokrat poradna, zubar, sono a tak a samozrejme musite mat o tom potvrdenie, lebo potom vam nevyplatia tych 25 000 sk, ci kolko je to

evitkamalicka
23. apr 2009

zuzanocka napr. ja som u zubara pocas tehu nebola vobec, na tych 25 000 to nebolo potrebne, trebalo len potvrdenie od gynekologa ze som pocas tehu chodila na pravidelne kontroly a potvrdenie od pediatricky ze sa maly dozil 28 dni

zuzanockamt
23. apr 2009

evit, neviem ako to je, ale moja sestra je teraz tehu a odklada si vsetky potvrdenia od lekara, este aj z plucneho, lebo ma slabsiu astmu, tak musela ist na specialne vysetrenie kvoli tehu, ci bude pri porode vsetko oki ... lenze v zahranici je mozno ina frekvencia kontrol na gynekologii pocas tehu, tak by tam mohol byt problem

zuzanockamt
23. apr 2009

inak pocas tehu mas narok na dve bezplatne prehliadky u zubara 😉 ... bezne ti poistovna zaplati len jednu

nelynka
23. apr 2009

ahojte

zuzi tu ti lekar ziadne potvrdenie neda ked ides na kontorlu, ale vyziada si to spetne socialka pokial to bude potrebovat..porodne mas automaticky..
a ja pokial mam trvaly pobyt stale na SK aj ked zijem v CR by som mala mat narok na rozdiel porodnehu tu a na SK bez ohladu na to kolko a akych prehliadok som absolvovala..

zuzanockamt
23. apr 2009

nely ... ale vsetky prehliadky a vysetrenia sa znacia predsa do tehu knizky, nie? 😕 ... ved musis mat aj ty doklad, ze si to absolvovala nie len lekar a socialka

nelynka
23. apr 2009

to hej to sa znaci to mas pravu...
ale neviem na co ti to bude aj tak..nikto to odteba spetne pytat nebude a keby aj tak to mas v zdravotnej karte a tu si moze poistovna vyziadat od lekara...

zuzanockamt
23. apr 2009

neviem a zatial ma to ani netrapi, kedze sa ma to netyka ... potom budem zistovat

nelynka
23. apr 2009

presne tak...ale myslim ze to nie je nic horibilne, ved na kontorly musis chodit tak ci tak...

zuzanockamt
23. apr 2009

ved jasne, ze treba chodit na kontroly, aspon kazda normalna zena chodi ... ved to robi pre svoje zdravie a pre zdravie svojho dietata

nelynka
23. apr 2009

veru tak tak..

co ste dneska varili?

zuzanockamt
23. apr 2009

ja cez tyzden moc nevarim, lebo ja sa stravujem v praci, väcsinou ideme s kolgynkami niekam do restiky, ked stihame a nie su akcie alebo si len nieco kupime ... a drahy mal od vcera rybie prsty, zemiaky varene a dusenu zeleninu a na veceru mu peciem zemiaky ... on by sa nimi napchaval aj kazdy den 😀 😅

nelynka
23. apr 2009

aj ja by som zemiaky zrala kazdy den, dneska mame hranolky a mesko na zeleninke 😀

zuzanockamt
23. apr 2009

MM ma rad len pecene zemiaky a hranolky ... mne sa varit velmi nechce, nebavi ma to ... iba obcas ma to chyti a to iste je aj s pecenim ... uz aby isiel drahy do prace a mal aj on obedy

nelynka
23. apr 2009

sak ani mne sa velmi nechce iba obcas, ale dneska ma bolela hlava a kusok som sa pri tom odreagovala..

zuzanockamt
23. apr 2009

no lenze chlapom treba navarit ... taki narocni su 😀 ... kebyze som sama,tak ani nevarim ... zo zaciatku ma to bavilo

nelynka
23. apr 2009

ale netreba, moj na to narocny nie je, este ani raz mi nevykrikoval ze nie je navarene ked sa mi nechcelo, nasiel ci nieco v chladnicke a bolo alebo ked chcel urobil si sam..

zuzanockamt
23. apr 2009

ved ani moj mi to nevykrikuje, ale zase ked mam cas, tak navarim a prekonam svoju lenivost .. hlavne ked chodil do prace a ja som bola doma pocas letnej dovolenky dva mesiace, tak som varila kazdy den ... to by mi zase nedalo byt doma cely den a nenavarit

nelynka
23. apr 2009

ja som si uz zvykla, ze varit nemusim, aj teraz prisiel vzal tanier a ked som mu povedala nech si da aj polievku tak ho odlozil tak nech ide do riti, preto ja nevarim...

zuzanockamt
23. apr 2009

no moj zase zje vsetko, vzdy ked pride poviem mu co mame a naberiem mu alebo si naberie a zohreje sam ... este sa nestalo, aby povedal, ze nechce ... varim väcsinou to, co ma rad, takze nevymysla

nelynka
23. apr 2009

no to heeej lenze ja ked navarim aj polievku aj druhe tak samozrejme polievkou ohrdne, vzdy je len to druhe s tym ze polievku zje aoze potom a za par dni ju aj tak davam psom ked ju sama nepojem...to ma sere najviac, teraz sa urazil lebo som mu slusne povedala nech si daj aj polievku tak neje, ale nech neje! budem mat ja viacej!!!

zuzanockamt
23. apr 2009

ako som uz vyssie pisala, moj zje vsetko, ja mu naberiem polievku najskor a kym zje zohrejem druhe ... ale ja polievky cez tyzden nezvyknem varit, len cez vikend alebo spravim cez tyzden taku sytejsiu polievku a druhe uz potom nerobim

nelynka
23. apr 2009

tak ja bud jedno alebo druhe ale dneska som mala chut na oba...ale prd mu ked nevie co je dobre, potom nech sa necuduje ze kolise 55-60kg

zuzanockamt
23. apr 2009

cooo? ... to mas takeho chudeho manzela? ... a to kolko meria, preboha? ... moj ma vysku cca 180 cm a vahu okolo 85 kg teraz ... ale uz bolo obdobie, ked mal aj 92 kg 😀

nelynka
23. apr 2009

hej takehi chudeho..ma 170cm..a vaha mu kolise 55-60kilo, bars nad 60kg ani nemal..
ale preto lebo neje tak ako ma a vela fajci, keby fajcil menej, aj by moznotrosku pribral viacej..ale oni su cela rodina taka vychudnuta...naozaj cela..aj mama, aj oco a aj brat a seci fajcia jak turci...

zuzanockamt
23. apr 2009

ja mam radsej takych risdnych chlapov, cgudych moc nemusim, moj nastastie nefajci, to by som nezniesla, on este nemal za cely svoj zivot cigaretu ani v ustach

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre