Snažilky od budúceho roku

tinni
25. aug 2014

Ahojte, je tu niekto, kto planuje zacat pracovat na babatku od buduceho roka? Ako sa pripravujete? 🙂

tinni
autor
25. aug 2014

Nikto? ☹

puffu
25. aug 2014

@tinni ahoj, my planujeme dalsi rok zacat s plodenim naplno ak sa nezadari skor, ale nie niekedy od januara ale skor od 2 1/2 roka..nejako neriesime, stravujeme sa relativne zdravo, cvicime, pred rokom sme prestali fajcit a uvidime ako sa nam bude darit ked do toho vhupneme naplno.. Ked sa nebude darit po par mesiacoch tak to mozno zacneme nejako riesit ale na zaciatok tomu dame volny priebeh a uvidime.. Jedine si chcem nasadit nieco na upravu cyklu lebo ho mam dost nepravidelny a ist na preventivnu prehliadku ku gynekologovi..

tinni
autor
25. aug 2014

Ja ked som tu čítala tie príspevky, tak mám pocit, ze už by som sa mala začať nejak pripravovať, ked sa toľkým kočkám nedarí... Ja som prestala fajčiť pred tromi mesiacmi a inak nič. Tak sa bojím, že pri mojich problémoch budeme mať potom problém 😖

puffu
25. aug 2014

@tinni ja to beriem s nadhladom.. Aj ked sa nebude darit tak v dnesnej dobe je vela sposobov ako parom dopomoct a kebyze sa nam nedari aj po neviem kolkych xy rokoch tak ja osobne nemam problem s adopciou..ale samozrejme by som chcela zazit tehotenstvo a veci s tym spojene ale ja som typ cloveka co nejaky problem riesi a nejako sa nezatazujem vecami ktore este ani nemusia prist, som momentalne nastavena tak ze nemame nejake zavazne zdravotne problemy, mame relativne bezstresovu pracu, nezijeme uponahlane tak momentalne nevidime dovod preco by sa nam nedarilo , samozrejme realita moze byt uplne ina ale este je skoro sa tym zapodievat co ak sa nam nebude darit..

tinni
autor
25. aug 2014

To je super prístup, to len ja som taká negativistka a všetko vždy vidím najhoršie 😀

puffu
25. aug 2014

@tinni ked mi odpisujes tak ma oznac, daj odpovedat pod moj prispevok lebo mi potom nepride upozornenie a neviem ze mi pises..
Ja som kedysi velmi stresovala z veci ktore mozu byt, nemozu byt a asi pred 4-5.rokmi som zacala nejak inak rozmyslat, ono to je pracou ktoru robim..nevidim dovod zatazovat moju mysel vecami ktoru mozu nastat a nemusia, samozrejme myslim na buducnost atd ale snazim sa aj v negativnych veciach najst nieco pozitivne, vzdy sa nieco v nasich zivotoch deje pre nieco..
Nemozes hned mysliet na najhorsie lebo psychika robi vela..

andy03
25. aug 2014

@puffu
@tinni
baby ja sa k vam pridavam...mame malého drobca bolo to planovane babo ale z na treti pokus 😒 😒 😒 u nas nebol problem s otehotnenim, zakazdym som bola tehu hned na prvy krat ale skor boli pre nas rizikove prve 3 m... ale nic nezistili ani na genetike ani nikde..tak sa celkom aj obavam ale ideme do toho s cistou hlavou ze tentoraz to uz take nebude 😀 😀 😀 tak v septembry ma maly rok, tak aj ja zbehnem na kontrolu /po cisarskom/ a uvidíme co nam povie..ale skor ako na buduci rok nic neplanujeme

mahulenka87
25. aug 2014

aj my plánujeme 2.bábätko 🙂 Ak sa nepritrafí skôr, tak asi od septembra 2015 začíííname 😉

tinni
autor
25. aug 2014

@puffu nooo, snažím sa to aj ja brať s nadhľadom, ale veľmi mi to nejde, musím sa to naučiť...

puffu
25. aug 2014

@andy03 och tak to je neprijemne ked si mala taketo neuspesne pokusy, ale tak je super ked uz mas uzlicek pri sebe..🙂 my sme s manzelom typy ktore nad vecami dlho premyslaju.. Raz dieta chceme, potom ze este radsej nie, predsa je to zavazok na cely zivot a chceme si dieta uzit, nerozmyslat nad tym ze kedy pojdem do prace naspat lebo nam nevychadza financne atd. Takze sme to teraz ponali nejako tak ze neriesime a ked sa nam nepostasti do roka tak zacneme naplno..
My by sme chceli mat deti hned po sebe, najradsej do roka..:D tak uvidime lebo clovek moze mat predstavu ale realita moze byt ina..
Presne tak na to treba pozerat..🙂 teraz to vyjde na prvykrat

tinni
autor
25. aug 2014

A my planujeme začať niekedy na jar, možno aj skôr.... Doktor mi odporučil otehotnieť čo najskôr kvôli horším výsledkom cytologie

puffu
25. aug 2014

@tinni mne asi najviac k tomuto mysleniu a postaveniu dopomohla tragedia v rodine a k trpezlivosti som prisla vdaka praci kedze sa staram o slepeho, sklerotika s demenciou takze taky nadhlad a flegmatickost som sa musela naucit aby som sa tu nervovo nezrutila..ale prvy rok ze uplna katastrofa, to som odchadzala kazdy tyzden z prace ze dam vypoved, potom sa staci vyspat, pride novy den, nova energia a elan a clovek to prehodnoti.. Ale som velmi vdacna za to lebo fakt sa mi tak jednoduchsie dycha a s muzom zvladame zlozitejsie situacie s nadhladom

tinni
autor
25. aug 2014

@puffu To ťa obdivujem, ze zvládaš takúto prácu, pri tom si človek asi fakt uvedomí, co je v živote dôležité

puffu
25. aug 2014

@tinni s muzom sme tu uz 6 rokov z toho 4 a pol robime kazdy den.. Ale zvykli sme si a urcite nam to vela dalo, urcite nas to aj dvoch tak zocelilo a som vdacna za takuto skusenost a vazim si vsetko co v zivote mam..
A prve babo vam ako dlho trvalo pocat? Pri prvom si problem s otehotnenim nemala?

andy03
25. aug 2014

@puffu my sme na tom podobne..najskôr dom, potom strom...a nakoniec ten syn..a je to super ked si babatko mozes vychutnat naplno, manzel sa ponahla z roboty za vami a spolu vyrazite niekam na vylet.. a nie makat stale dookola..ja si vravim ze my sme si uz to svoje odrobili a teraz uz je cas aby sme si aj nieco uzili.. a robis opatrovatelku??kde tu na svk alebo mimo??pozeram ze si z trebisova..
a aj my sme chceli hned po sebe a dufala som ze budem mat normalny porod ale akosi to nevyslo tak mi doktor aspon ten rok odporucil rozdiel. ale ked sa na to pozeram tak ja si radsej ten rok a pol pockam, lebo mylicky je sice zlaty a nenarocny ale je to este babtko, ked zacne behat tak sa na to budem inak pozerat 😅

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinni
autor
25. aug 2014

@puffu Prvé sa podarilo hneď, ale to som bola podstatne mladšia 😅 a bolo to aj s iným partnerom.

tinni
autor
25. aug 2014

@fidka79 ja som mala tiež pred prvým zlu cytologiu, tehotenstvo mi pomohlo a pred rokom a pol sa mi to vrátilo. Teraz chodím na kontrolu každých 6 mesiacov a vždy sa ma doktor pýta, či už planujem tehotenstvo

andy03
25. aug 2014

@tinni inak akoty hovoris ...kamarat mal jedno v 20-tke a dalsie az v 35 a hovoril ze prve ani nevedli ako spravili a druhe ze hotova gymnastika dennodennaaaaaaaaaaa 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinni
autor
25. aug 2014

@andy03 preto by som chcela stihnúť to druhé do tridsiatky už aj porodiť, veľa mojich kamosiek má problém otehotnieť, počúvam to všade naokolo 😔

andy03
25. aug 2014

@tinni mi nemusis hovoit..u mna napodobne, odvsadialto pocuvam..ono je to psychicka zalezitost..cim clovek viac chce a cim to viacej riesi tak tym to je horsie a nedari sa...

puffu
25. aug 2014

@andy03 ja som teraz taky bezdomovec...zijem v UK, som rodacka z humenneho s trvalym pobytom v TV(vydala som sa tam) a staviame dom blizko TV takze teraz tak pendlujeme uz par rokov hore dole...s muzom sme tu v uk spolu, spolu sa starame o tu pani uz 6rokov, v podstate sme opatrovatelia
ja sa niekedy v tomto bijem ze aj by som chcela hned po sebe deti, potom ze ci neukratit dieta tym ze este je babo a hned pride dalsie, ale zase si neviem predstavit byt doma napriklad 5-6rokov, stacia mi aj take 4..ale tak zatial su to iba take tuzby, uvidime ako to bude v realnom zivote...presne ako pises pre nejake zdravotne dovody, cisarak atd sa to moze oddialit..my sme napriklad so sestrou rozdielne iba 10mesiacov a 3 tyzdne..:D a malo to vela vyhod hoci mama vravela ze prve 2-3 mesiace boli narocne ale potom smesa spolu hrali, spolu maturovali, stuzkove sme mali iba tyzden posebe...takze malo to aj svoje vyhody..

puffu
25. aug 2014

@tinni ..lebo teraz si strasna kopa stareho zeleza.. 😉 ...ja nemam dieta ziadne a som rovnako stara ako ty...podla mna sa to na SR stale berie tak inak, ze rychlo otehotniet lebo uz bolo po 25tke, pritom v zapadnych krajinach je uplne normalne byt prvorodickou az po 30tke...u nas este stale problem...aspon ja to tak vnimam aspon co sledujem okolie, telku,kona atd..ze rychlo rychlo lebo roky utekaju..ale inak ja som si dala tiez metu ze do 30tky mat odrodene...:D uff, no mam co robit...:D

andy03
26. aug 2014

@puffu ja som tiez v UK zila sice len 3 roky a tiez som opatrovala ale deturence..bola som 24 hodinova opatrovatelka tak viem co to je okolo nikoho obskakovat 😅 😅 ale tam je uplne iny zivot, taky bezproblemovy. ludia sa nikam neponahlaju, za nicim nenahanaju...taka pohodicka.
a aj ja som najskôr tuzila po tom co ty hovoris, len ked som videla svagrinu ze nezvladala to a ani deti s vychovou su neni bohvieco tak som si to rychlo rozmyslela...a to pritom byvaju u maminy tak ona jej pomahlala s detmi tak na to ani sama nebola...len ja som z TN a teraz zijem s mangelom v NR blizko svokrovcov a oni obaja do prace chodia a potom maju svoje kativity a ja som na malého sama da sa povedat tak si neviem predstavit mat dve deturence piasiace furt za patami, tak som si povedala ze si to trosku natiahneme a ked bude mat maly vyse 2 dokov by uz babtko mohlo byt na svete tak ale clovek mieni a zivot meniiiiiiiiii...
a kde si v uk?? ja som bola blizko stratford-upon-avon v dedinke long marston..mooooooooooooc pekne tam bolo sami anglani ziadny pristahovalci, sami konik 😅 ... bolo tam take pekne caro vidieka

puffu
26. aug 2014

@andy03 my zijeme blizko lutonu, londyna..v takom mensom mestecku Welwyn Garden City, v podstate sme tiez 24/7, sice pracovnu dobu mame od 9 do 22hod ale zavolat nas moze aj cez noc za priplatok takze s nou zijeme atd...Nam sa tu nejako velmi nepaci, sice mame hned za domom park do ktoreho chodievame vzdy na prechadzku ked je babka v kostole ale inak tu nie je nic...napriklad nasi ziju na severe Uk a oni to tam maju velmi pekne..ale my chceme zit na SR, na vychode...nam sa tam paci a ked sa nam tam nebude darit tak vsetko predame a odideme zo sr nastalo, laka nas Kanada ale to by bolo iba fakt krajne riesenie kebyze sa na SR mame velmi zle...tak som sama zvedava ake to bude vratit sa po tolkych rokoch spat, sice nezijeme na velkej nohe ani nic, vsetko davame ci uz na ucty alebo do stavby domu takze financne sa nebojime ze budeme mat po 400-500€ plat, skor ci sa nam podari najst si pracu...ale tak TV je blizko Ke,Mi, He, Vt a aj do Po sa da dostat pomerne rychlo tak hadam v tomto okruhu uz len nejaku normalnu pracu najdeme..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre