Opäť sa posnažíme ale až od (po) roku 2010

z.ubrienka
23. mar 2009

ahojte, mozno nie ze možno ale skôr určite je na takúto tému ešte skoro. Ale tak dúfam že nie som jediná ktorá by chcela mať bábätko až tak "neskôr"(tj, o 2-3-4a viac rokov), dúfam že nie som jediná ktorá takto plánuje do budúcna.. 😅 .. 😀

riana12
21. jún 2009

Mame to v rodine, takze si velku hlavu z toho nerobim 🙂.

nelynka
21. jún 2009

ahaaa..tak preto..

riana12
21. jún 2009

Teraz aka sranda, vonku, na ulici zacalo plakat babo a na to sa nasa macka ozvala a zacala vymnaukavat. Ta ma chuda teraz obdobie, ze by rada maciacika, tak chodi len za nami s posebnymi ockami 😔. A ked zapocuje nejaky zaujimavy zvuk, tak hned sa ozyva. Asi si teraz myslela, ze ju nejaky mlady vyvolava 😀.

nelynka
21. jún 2009

ta co ju nepustite na fraj? nech ide 😀 😀 😀
nase uz maju tyzden a jeden den a uz ocka otvaraju pomalicky

riana12
21. jún 2009

tato ma zakazane von chodit 😀. ta je v celozivotnej basicke - nechceme ju von pustat, chceme ju mat iba cisto "bytovu". ked ja jej ziada vonkoveho vzduchu, tak sa pekne usalasi u mna v okne (len musi posluchat, niekedy ma zakaz do mojej izby aj par dni vkuse).

riana12
21. jún 2009

Pojdem si ja teraz daco pozhanat na papanie. Ja este neranajkovala (zatial som len kofolu pila 😀), takze sa idem rovno do obedu pustit. Mame polievku, co som vcera robila a aj masko v chladnicke, staci na panvicke urobit. Mozno k tomu hranolky, mozno ryza...

A mas fotecky drobcov? Teraz su najzlatunkejsi, taki malicki.

nelynka
21. jún 2009

tak nasa bola rok snam v byte, sem tam sme ju vzali vonku napapat sa travy, to zvierata potrebuju na travenie a prisli sme do domu tak som ju vykopla na dvor..sa jej rachovalo lozenie po streche 😀 😀 😀

mam nejake fotky na facebooku, este budem potom pridavat ked pojdem teraz pofotit po tyzdni...krasny su..4kocuriky a jedna cicka, takze mi odhad vysiel a lahsie sa budu rozdavat bo povecsine kazdy chce radsej kocura 😀 😀

zuzanockamt
21. jún 2009

Ahojte 🙂
tak vidim, ze vy tu uz vo velkom recnite 😀 ... my sme sa len teraz vygulkali z postele 😵 ... ale uz mame aj ranajky davno za sebou, pozerali sme priatelov na markize, lebo sme vstavali uz okolo deviatej, ale doteraz sme lenosili 😀

zuzanockamt
21. jún 2009

tak ja pridem a vy zmiznete ... pekne sposoby 😀 😀 😀 😀 😅 😅 😅 😕 😕 😝 😝

cipsinka
21. jún 2009

dobre raaaaaaaaaanko 😅 😅 😅 😅 😅 😅 ,

ja som vstala pred pol hodinou a to je u nas este o hodinu viac 😅 😅 😅 😅 😅 😅 ,nejako sa mi dobre spinuskalo lebo je hnusne pocasie tak to asi preto 😅 😅 😅 😅 😅 .

Vcera ste rozoberali Baileys mnaaaaaam hned by som si supla dva origose ale aj ten domaci moze byt super,preco aj ja nemam IP s receptom?? 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 .

Tak ja mam tiez riedke vlasy ale uz trosku dlhsie tak si kupujem dve farby a sedive vlasy zatial nemam 😕 😕 😕 😕 ,dufam,ze ma aspon do 30 budu obchadzat 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

zuzanockamt
21. jún 2009

ahoj cipsi 🙂
j ja by som si uz mala kupit farbu, len sa mi to potom nechce farbit ... ja kupujem len jednu farbu, mam teraz vlasy tak pod lopatky,ale mam postupny strih,takze niektore su kratsie a vyjde mi to tak akurat

nelynka
21. jún 2009

ahoj zuzi

ahok cipsiiik, hned ti ho poslem receptik jeden...

ja som si akurat pisala ziadost o zrusenie trvalych pobytov co tu stale maju byvaly majitelia bo sme zase mali na schranke oznamenia od exekutorov vycapene, ze seci susedia na ne kukali...tak ma to uz dozralo a zajtra pojdeme na OU odniest ziadosti...

nelynka
21. jún 2009

dneska pride ujo s hovnocucom tak idem dat peugeota vonku z dvora aby vosiel 😀

zuzanockamt
21. jún 2009

nely ... a to si preco ti byvali majitelia nezariadili sami? ... ved ked predam dom niekomu inemu,tak si aj zrusim trvaly pobyt, nie? ... ci to co su za ludia? 😕 😅

cipsinka
21. jún 2009

nely cakam na receptik 😉 😉 😉 😉

A to akoze preco tam bol list od exekutorov nejako tomu nechapem 😅 😅 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕

zuzanockamt
21. jún 2009

ja budem dnes asi robit tiramisu ... 😵 😵 😵 mnam

nelynka
21. jún 2009

zuzi pretoze si ho nemali kam prehlasit..nemozu si ho nahlasit nikam pretoze im po tom pojdu exekutori a nemaju ani sami kde byvat...neviem ci aj neskoncili na ulici uz..
tak sme to nechali tak, ved nech ho tu maju ale exekutori ma uz stvu lebo kazdy druhy tyzden sem nejaky pride..a furt mu povieme ze tu uz nebyvaju ze su prec a zase o dva tyzdne pride nejaky no des..

tak to zrusime sami..pytali sme sa na obecnom dome tak to ide ked podame ziadost takze pohoda..

cipsus uz ti ho posielam, bola som vykvacat pradlo..

nelynka
21. jún 2009

cupsi list tu bol preto lebo ich (teda nas) akoze nezastihli doma, cize im nemal kto oznamit ze tu uz nebyvaju kezde sme boli na slovensku...tak nechali oznamenie vylepene krizom cez celu schranku pre stareho a aj pre ich dceru a seci na to kukali co sli okolo

zuzanockamt
21. jún 2009

nely ... no tak to im teda nezavidim ... ja by som im trvaly pobyt zrusila hned ako by som podpisala kupno-predajnu zmluvu

nelynka
21. jún 2009

zuzi my sme o tom nevedeli ze si tu trvaly pobyt nechavali...
len asi mesiac na to prisiel exekutor tak sme sa sli opytat na OU ci tam maju trvale pobyty..
potom sme ich nasli a sli k nim na navstevu, ohladne toho septiku a nejakych veci este, a oni ze si ho tam zatial nechaju ak to nevadi, ze ho nemaju kam prehlasit...
tak sme povedali ze dobre, ze maju na to mesiac..lebo k nam chodia vymahaci..
a ako vidim tak ho stale neodhlasili a nebol cas spisat ziadost a odniest ju prec..

ale uz som ju napisala, len podpisat od mm treba a zajtra sa tam zastavime doobedu alebo poobede ju odniest a za 14dni by to malo byt zrusene...

zuzanockamt
21. jún 2009

ale aj tak je to divne, ze ste to kupili a oni tam mali stale trvaly pobyt ... MM ked kupoval byt, tak musel ist na mestsky urad po potvrdenie, ze tam nikto nema trvaly pobyt 😕

nelynka
21. jún 2009

cipsi uz mas 😉

cipsinka
21. jún 2009

nelus diki urcite to vyskusam ale este mandlovy puding som nevidela 😕 😕 😕 😕 a pocuj tam je pisane,ze varit salka a v zatvorke,ze v konzerve to ako mam robit?? 😅 😅 😕 😕 😕 😕 😕 😨 😨 😨 😨

nelynka
21. jún 2009

tak na slovensku a tu je to trosku ine..
bolo ich povinnostou si trvaly pobyt do 14dni od predaja prehlasit, ale ked nemali kam tak co by ta povedali? pod mostom za rohom na krznej????

cipsi mandlovy puding dostanes kupit vsade...ja uz som ho aj robila (puding) a bol dobry..
a salka no normalne...
kupis to ochutene sladene mlieko v konzerve (salko alebo tatra sa to vola), das do vody zavrete (neotvaras konzervu) a varis...ked dovaris (vari sa to tuim 2h) tak to nechas vychladnut inak by ti to strelilo a ked vychladne tak ho normalne otvoris otvarakom a pokracujes v priprave

zuzanockamt
21. jún 2009

cipsi ... normalne das konzervu do hrnca s vodou a varis hodinu, potom otocis a varis druhu hodinu 😉 ... a mandlovy puding tiez v pohode kupis ... aspon u nas na slovnesku hej - od Dr.Oetker 😉

cipsinka
21. jún 2009

nely diki za objasnenie receptu 😅 😅 😅 😅 pytam sa ako dili ja viem ale ja som salko nikdy nevarila preto mi to je take divne,no a mandlovy puding musim pozhanat lebo tu som to este nevidela 😕 😕 😕 😕

zuzanockamt
21. jún 2009

nely ... ale to nikoho netrapi, ze nemaju si kam prehlasit trvaly pobyt ... na Sr je to tak, ze potom sa nahlasi adresa obecneho alebo mestskeho uradu, kde bol posledny trvaly pobyt a vsetka posta im chodi tam

zuzanockamt
21. jún 2009

cipsi ... obavam sa, ze v irsku asi mandlovy nezozenies ... ja som mala v Uk problem zohnat aj normalny ... jedine v polskom obchode asi 😕

nelynka
21. jún 2009

zuzi aj tu to tak je, lenze to nam povedala az teta na urade..
a to uz urobi OU za nich, na zaklade ziadosti od nas..
ale to je jedno..nam nikto na dom nemoze siahnut koli ich dlhom, pretoze vlastnicke pravo je zavkladovane na nas a na banku takze si sem mozu chodit kolko chcu
takze mne to je reativne jedno kde su nahlaseny...
len mi to uz lezie na nervy a uz si to naozaj mohli zmenit za toho pol roka..ale to je jedno

nelynka
21. jún 2009

cpsus len sa pytaj ked nieco nevies...

ani ja som to nikdy nevarila ale mamka to robievala tak pohoda..

keby si ho nezohnala tak napis, kupim ti ho tu ked uvidim a poslem ti ho postou 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre