Opäť sa posnažíme ale až od (po) roku 2010

z.ubrienka
23. mar 2009

ahojte, mozno nie ze možno ale skôr určite je na takúto tému ešte skoro. Ale tak dúfam že nie som jediná ktorá by chcela mať bábätko až tak "neskôr"(tj, o 2-3-4a viac rokov), dúfam že nie som jediná ktorá takto plánuje do budúcna.. 😅 .. 😀

nelynka
30. apr 2009

ja som si to prezila tiez, preto o tom pisem tak ako pisem 😀 😀 😀

riana12
30. apr 2009

Inak, tusim aj tie pruseri v robotke sa ukludnuju. Konecne som sa spojila aj s dopravcom aj soferom. Aspon na chvilu pohoda. Brucho ma uz tiez neboli (vsak co by nie, ked som "zmaskrtila" ibalgin).

nelynka
30. apr 2009

fuj, mne nikdy ibalginy ani nic podobne nezaberalo...
ja som mala bolesti typu zvracanie, hlacky, mdloby..lahnut, horuci obklad a pospat aspon hodinu kym to prejde..

riana12
30. apr 2009

Mne nastastie ibalgin pomoze. Par rokov dozadu som si svoje tiez odvracala, teraz je to uz lepsie, uz mi je len zle od zaludka 😀

riana12
30. apr 2009

Kto sa tesi na predlzeny vikend? 🙂

zuzanockamt
30. apr 2009

Ahojte 🙂
ste toho teda riadne nakvakali 😀 ... ja uz som domka z roboty, tak sa uz vytesujem, ze budem tri dni doma ... zajtra este skocim k nasim a sobota nedela budem doma 😵
dnes sa setra uz dozvedela, ze caka chlapceka a vazi uz 400 g 😵

nelynka
30. apr 2009

ahojte tak som tu zase..

zuzi to je superrr...ze 400g, taky maly chrobacik 😀

zuzanockamt
30. apr 2009

nely ... no veru 😵 ... inak sestra stale od zaciatku tehu tvrdila, ze je to chlapec a ozaj ... inak ona aj viac chcela chlapceka ako dievcatko, yz len aby sa v zdravi narodilo 😵
co ste porabali cez den a co sa este chystate? 😀
ja musim este riad umyt a povysavat a mozno si budem farbit vlasy, ale este nie som celkom rozhodnuta

nelynka
30. apr 2009

ja premyslam co uvarit v rychlosti ale budu to asi len spagety dneska..
a premyslam ci pojdem darovat vajicka do CARu alebo nie..uvidime ste co povie mm ked pride domov..

zuzanockamt
30. apr 2009

tak ja s varenim dnes nemam problem, drahy este doje zvysok polievky a od vcera ostali este parene buchty ... a ja som mala teply obed, takze na veceru si asi otvorim tuniaka
nely a preco chces ist darovat vajicka, to ako pre niekoho ineho, ci ako?

nelynka
30. apr 2009

ja uz nad tym davejsie premyslam, je to anonymne darcovstvo a pomohla by som nejakej holke, ktora nema to stastie aby jej vajecniky produkovali vajicka a babetko velmi chcu..

zuzanockamt
30. apr 2009

nely a co vsetko musis pred tym absolvovat?

nelynka
30. apr 2009

klasika ako pred umelym, vysetrenia krvy, genetiku, gynekologicke, stymulku a odber..

zuzanockamt
30. apr 2009

cize by si musela aj uzivat hormony, ak dobre tomu rozumiem, aby sa vajicka vytvorili

nelynka
30. apr 2009

hej jasne, bez toho sa vyvtori stale len jedno a to je aj dalsi dvovd preco premyslam lebo je zase sanca ist o par desiatok kilo hore..

zuzanockamt
30. apr 2009

no ved to musia byt poriadne davky hormonov ... a vzdy zena priberie pri tom, alebo su aj take typy, ktorym sa to nestane? ... a ty si moc pribrala po umelom?

nelynka
30. apr 2009

no...pozri sa...su to konske davky, ale ide o to, ze obvod brucha sa ti zvecsi tak ci tak, lebo normalne dozrieva jeden folikul ktory je velky cca 20mm a pri stymulacii dozrieva 10-20 folikulov v priemere.
a kila, ide o to, ze kto sa vie kontorlovat moc nepriberie..
ja osobne som pribrala 13kilo ale to som jedla ako najata, proste som bola stale hladna 😀

zuzanockamt
30. apr 2009

no to je dost 13 kilov, ja by som asi do toho nesla, ale nie kvoli kilam, ale preto, ze by som potom stale myslela na to, ze niekde moze behat aj "moje" dieta a ja ani neviem, co je zac ... a neviem, ako by som to znasala vtedy, keby som ja nemala svoje vlastne, lebo aj to sa moze stat

nelynka
30. apr 2009

ja viem ze sa to stat moze ale vies...mame este kopu casu na to nase..
a to dieta to ma nestve..je to len geneticky material a nie je iste ze by to tej prijemkiyni naozaj vyslo...moze a nemusi..
uvidime co povie mm..

figel je ale v tom, ze mame jedno IVF uz zasebou..cize nam ostavaju uz len 2. ktore nam poistovna preplati..
ked teraz jedno vyuzijem na darcovstvo, co si myslim ze tak bude, tak mi ostane uz len jedno IVF a tam nemam zaruku ze mi vyjde..
a potom uz len ako samoplatca co stoji nehorazne peniaze...neviem ☹

nelynka
30. apr 2009

tak este aj mm mi pisal ze sa zrdzi v robote asi pol hodinku dlhsie..jaaaj ma porazi kym nebudem vediet jeho nazor na to...

nelynka
30. apr 2009

este ti nieco pisnem do IP

zuzanockamt
30. apr 2009

nely ... a to poistovna preplaca cely zakrok? ... a s liekmi je to ako? ... tie si hradis sama, ci nie? ... lenze vy ste to asi absolvovali v CR, kedze ste tam a tam si platite aj zdravotku, takze na SR to moze byt ine ... ja sa v tom nejako nevyznam,lebo sa ma to netykalo a dufam, ze ani nebude

nelynka
30. apr 2009

zuzi je to ine ale iba cenovo..
tu co ja som za lieky nedoplacala nic, za tie konkretne co som mala na stymulaciu, na slovensku holky doplacali 10 000-15 000kc
ono cely zaktok ako taky stoji okolo 25 000kc...niekde viac, niekde menej..ale 3x ti ho preplati poistovna
lieky tiez nieco stoja, ale tie ti cast preplaca poistovna a cast si musis hradit sama..
potom su tam kadejake sluzby akoby nadstandard, a tie si uz platis sama..napriklad predlzena kultivacia, ked ti nechaju vajicka dozrievat namiesto 2-3dni po oplodneni 5-6dni, alebo ISCI, ked mate slabe spermijky, vyberu jednu a pomocou ihli ju vpichnu priamo do vajicka...to uz platis sama

zuzanockamt
30. apr 2009

no vyzera to byt dost zlozite, nechcem si to radsej ani predstavovat a verim tomu, ze u nas vsetko prebehne prirodzenou cestou 😉

nelynka
30. apr 2009

tak verim tomu aj ja, ale nie je to nic strasne ako to vyzera..
mna ta prva stymulka strasne bavila xixi 😀 😀 😀

zuzanockamt
30. apr 2009

no ale stoji to aj dost penazi, ked si doplacas za lieky

nelynka
30. apr 2009

no ja som za lieky nedoplacala a nebudem doplacat ani teraz ked mi vyjde HP dobry..

zuzanockamt
30. apr 2009

no ale na slovensku sa doplaca, nie? ... tak si pisala

nelynka
30. apr 2009

lenze ja nie som na slovenkuu

zuzanockamt
30. apr 2009

no ved prave, ty nie, ale ja beriem svoju situaciu, kebyze som nutena to podstupit, tak ma to vyjde nejake peniaze

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre