Fyzická námaha v tehotenstve

eva1235
5. máj 2021

Ahojte, prosim Vas mam strach o dietatko. Som na zaciatku 5 tyzdna tehotenstva a mam fyzicku namahu v praci. Denne nachodim aj 10 km, po schodoch a co ma najviac trapi je dvihanie tazkych veci. Velmi sa bojim, aby sa babu nic nestalo. Mate podobne skusensti? Dakujem

leuchtturm
5. máj 2021

Chodza a behanie po schodoch su prospesne, na dvihanie tazkych veci je zakon, ktory urcuje, kolko kg mozes dvihat.

kkovacovak
5. máj 2021

@eva1235 súhlasím s komentárom vyššie....+ak to naozaj nezvládate tak to spomeňte na kontrole lekárovi a ten vás možno odporučí na pn. Každopádne bábätko je chránené a nemalo by sa nič stať

lenkakravcova
5. máj 2021

@eva1235 Dvihat ťažké veci by ti v práci nemali dat ak Iim oznámiš že si tehotná. Ak musíš na svojej pozícii niečo také robiť tak ta musia preradiť na inú pozíciu alebo poslať na PN.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bibka37
5. máj 2021

Ahoj, ja mam s tým zlú skúsenosť, keď som 1 krát otehotnela, ešte som o tom nevedela a na brigáde v krajčírske dielni som dvíhala viackrat za deň strašne ťažké baly látky a potom som bohužiaľ potratila, bolo to asi 6 - 7 týždeň. Zamlcany potrat. Tak radšej nič nedvíhaj, hlavne takto na zaciatku tehotenstva.

janulienka1103
6. máj 2021

Ťažké veci určite nedvíhať. Ja som mala našťastie dobré a ľahké tehotenstvo, pracovala som do 35 týždňa a tiež som chodila a stála. Málo čo som sedela. Ale ak sa necítis dobre alebo čo tak to treba spomenúť lekárovi

pallovas
6. máj 2021

@leuchtturm mne sa napr. Chôdzou po schodoch spustil predčasný pôrod...v tomto tehotenstve mam prikázane co najmenej po schodoch a do kopca

zooeynka
6. máj 2021

@eva1235 mysli na to, ze ak zamestnavatel pre teba nema inu poziciu, kde nemusis dvihat tazke veci, tak zostavas doma za plny plat. Ziadna PNka! Ale teda, najprv musis pisomne oznamit zamestnavatelovi tehotenstvo.

luluska1234
10. máj 2021

@zooeynka takýto problém mám aj ja. Som 4+4tt a v práci zviham ťažké +je tam riziko infekcie ale nemôžem zamestnávateľovi oznámiť ze som tehotna lebo nemám tehotensku knižku a do 7tt nemienim čakať.. Robím na zmeny 12ky nočné. Teraz mam v jednom týždni 6 služieb z toho 3 nočné takže ja chcem jedine PN kým nebudem mat knižku. Keď bude knižka kľudne pôjdem na inú pozíciu pracovať.. 🙂

zooeynka
10. máj 2021

@luluska1234 ano, ries to pnkou kym ti nevystavi gynekolog knizku.

zooeynka
10. máj 2021

@luluska1234 ...a mne dal gyne knizku az po ukoncenom 12 tyzdni....

luluska1234
10. máj 2021

@zooeynka to je divne. Niektoré hovoria ze dal knižku po 7tt iné zas 10tt..asi záleží od gynekológa.. Ja len dúfam ze mi dá PN lebo sa bojím o dieťatko..

tmavovlaska93
10. jún 2021

choď na PN tak dlho ako sa ti dá,
ja som to rovno oznámila šéfovi, aby som šla na iné oddelenie, žiaľ som potratila a potom ma ešte aj vyhodil...

luluska1234
11. jún 2021

@tmavovlaska93 ahoj, na PN som od 11.5. budúce dieťatko ma 2cm, v praci vedia ze som tehu ja len čakám na knižku ešte 2 týždne a už mi ju vypíše 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre