Otehotnela niektorá z vás s diagnózou oligoteratozoospemia?

13. apr 2022

Ahojte, manžel má taký výsledok. Je ich málo (9,3x10), sú pomalé (2% progresívny pohyb), a sú zlé morfologicky (98%). Začali sme chodiť do CAR a odporúčali nám IVF. Manžel chodí aj k andrológovi a nasadil mu nejaké vitamíny. Lenže stala sa taká vec, že pred mesiacom mal zápal obličiek a bral antibiotiká a pred týždňom mal covid a opäť antibiotiká. Mal ísť na kontrolný spermiogram, ale po tej dávke antibiotík nemôže. Preobjednal sa. Včera mi povedal, že nechce žiadne IVF, lebo sa na to psychicky necíti. Chce skúšať prirodzenou cestou. Chcem sa spýtať je tu žena, ktorá otehotnela aj bez pomoci CAR? Čo vám pomohlo? Ďakujem.

palicka
13. apr 2022

Áno, dvakrát.

lavienocka
13. apr 2022

Nevzdávajte sa ,my máme tiež veľmi zle výsledky,manžel ide k urologovi a berie vitamíny. Budeme to riešiť prirodzenou cestou aj keď pociťujeme nátlak na umele od lekárov. Nikto nám nebude diktovať čo máme robiť keď nechceme. Ja verím tomu že všetko sa dá riesit prirodzene len si treba ísť za tým,vyhladat dobrych odborníkov a byť trpezlivy.

kkk12345678
13. apr 2022

Ahoj , prosím ta aké vitamíny mu nasadil andrológ ? Môj manžel má to iste- nebol u andrológa ale berie kadejaké vitamíny. Efekt minimálny, snaha o prirodzene počatie bola 2 roky a teraz už rok chodíme do CAR a mám za sebou teraz 5 vklad 🤷🏻‍♀️ A teda ešte neviem či sa to podarilo…

autor
13. apr 2022

@kkk12345678 kázal mu kúpiť Folandrol, Q10 s vitamínom E, selén, zinok a omegu 3-6-9. Snáď to pomôže. Tvrdil mu, že testosterón má ukážkový, tak hádam niečo pomôže.

taktotedanie
13. apr 2022

Moj bral aj Tribulus tabletky

didi2102
13. apr 2022

Úprimne môjmu mužovi povedali že vitamíny nepomáhajú,že síce sa pravdepodobne zvýši počet spermií ale zvýši sa aj počet tých zlých cize percento rovnaké,tieto vitamíny bral muž aj tak a teda stali sa u neho čo som ti popísala,zvýšil si počet spermií ale diagnóza sa nezmenila , môj muž chcel tiež skúšať prirodzene lenže potom sa.zistilo že aj ja mám neake problémy a teda som bez ovulácie načo do vtedy nik zázrakom neprišiel,čiže ja som postupovala silnú hormonálnu liečbu, raz sa mi vytvoriloale vajko z ktorého nič , no ja som bola šťastná aspoň zato a tak som šla na IUI hoci má dr odhováral že je malé, nakoniec to vyšlo a.syn má 4r, d éra sa nám podarila prirodzene na prvý šup,môj chcel čakať aj keď vedel že ja mám problém, ja som však nebola vyrovnaná čakať keď som bola pred 30 a muž o 8 rokov starsi

didi2102
13. apr 2022

Pri týchto diagnózach je to všelijaké,su bežné prípady že sa to podarilo a aj rýchlo,niekto však čaká roky a niekto sa nedočká vôbec,niekto podstúpi IVF a bude hneď iný ani po xyz krát nič,urob ako to cítiš aby ste si nič nevycitali, aj ty musíš byť ok zo všetkými možnosťami ,ja som svojmu povedala že som s tým ok,keď sa nevedel môj problém,že ho milujem a.dieta chcem len s.nim , no chcempreto urobiť maximum a keď to nevide tak si nebudeme nič vyčítať

kkk12345678
13. apr 2022

Áno toto iste berie aj môj + kotvicnik ( Tribulus )

nafka0483
13. apr 2022

Podarilo sa, pretoze sme patrali po pricine zleho spermiogramu. Nasli sme pravdepodobny problem, vyriesilo a spermiogram sa rapidne zlepsil.

vladinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
14. apr 2022

Takže, ak tomu dobre rozumiem dá sa to, ale šanca je asi malá.

didi2102
14. apr 2022

Dá sa to a šanca je vždy ale treba byť pripravený na všelijaké možnosti , nepovedala by som ze šanca je mala ale že to moze ísť ťažšie a trvať dlhšie alebo ako druhé moje tehu na prvý šup
A sú aj horšie diagnózy a horšie percenta,poznám z centra takmer neplodnu ženu kt má po 40 2deti prirodzene

nafka0483
14. apr 2022

Autorka hladajte dovody preco ma taky spermiogram.

Absolvoval kompletne andrologicke vysetrenie? Vratane vyterov, usg? Genetika, reprodukcna imunologia?

tomi97
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabu_lienka
14. apr 2022

Ano, 2x. Uzival Bluefertil, zinok, macu, kotvicnik, onega 3. Ani sme to necakali a nedufali, mali sme uz podanu ziadost na ivf

alison11
14. apr 2022

A čo pracuje? Prípadne zvára,tesné prádlo,nohavice nosí,či bicykluje,saunuje sa to všetko zle vplýva na semeníky aj spermie.

nafka0483
15. apr 2022

@tomi97 Tomi, ty by si mal sklapnut! Co diskusia to prispevok uplne mimo 😤

tomi97
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
15. apr 2022

@nafka0483 všetky vyšetrenia sme absolvovali a je to v poriadku. Podľa andrológa problém nastal, keď manžel absolvoval operáciu hernie v slabine a črevo zišlo do semeníkov.

nafka0483
15. apr 2022

Spermie sa neustale tvoria, nie je mozne riesit to crevo operacne? Aby sa zlepsili podmienky na spravnu tvorbu?

autor
15. apr 2022

@nafka0483 črevo je už dávno na svojom mieste, ale pri tej operáci sa asi poškodili semeníky.

cucoriedkacucoriedka
16. apr 2022

Áno cez ivf...isci

snezienkaaa82
16. apr 2022

Dá sa, no mala šanca, respektíve dlho to trvá, kým sa ta zdravá spermia,, trafí,,. My sme mnli len 1% zdravých spermií, nič z toho. Potratila som. Podarilo sa, až ivf, metódou picsi, keď nejako pre čistili spermie a ostali tie naj.
Držím palce, nevzdávajte to.

snezienkaaa82
16. apr 2022

@lavienocka lenže na túto diagnózu vitamíny nezaberu, keďže pri tejto diagnóze ide o morfologicky poškodenie spermií.... Poškodené a deformované hlaavicky a biciky.

autor
17. apr 2022

@snezienkaaa82 áno vieme čo je to za diagnóza, pretože obaja sme zdravotníci, len som chcela vedieť či sa to vôbec dá prirodzene bez IVF.

snezienkaaa82
17. apr 2022

Nám povedali, že dá. Len treba skúšať a skúšať. A tym,, že aj poškodená spermia oplodnia vajíčko, často sa, potraca. My sne už neriskoval, keďže v čase ivf sme mali 33 a 34 rokov, čiže čas na skúšanie sme už nemali. 😉 Držím palce

kundiboo
19. apr 2022

@nafka0483 ahoj a co môže byt napr príčinou takto zlého spg ? Môjmu povedali len ze to je bežné ze majú v súčasnosti chlapi tak zlý spg ale podľa mňa to bežné teda není:(

nafka0483
19. apr 2022

@kundiboo Okrem takych veci ako saunovanie, sedave zamestnanie, notebook na kolenach, nevhodne spodne pradlo... je to napr varikokela (krcova zila na semenniku ktora ho prehrieva), bakterialna infekcia (mykoplazma, ureaplazma, chlamydie), moze to byt geneticke alebo mat suvis s imunologiou. Preto treba podrobne vysetrit.

didi2102
19. apr 2022

@kundiboo aj môjmu povedali že to začína byť bežné a že nevie sa dôvod, manžel mal vtedy 36, že majú úplne mladých chlapov a že bude to horšie

erccu
25. apr 2022

Chcem sa vás opýtat partner bol na halosperm, po pol hodine mu povedali že sa halosperm nedá urobiť, a keď sa pýtal ďalej tak mu povedali že všetko mu vysvetlí doktorka ale tam ideme az o dva týždne, mal niekto takýto istý problém ?? Čím to bolo spôsobené?? Som z toho celá nervózna 😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre